Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

mala siec domowa - prosze o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 25 listopada 2005 - 18:58

witam na samym poczatku prosze o wyrozumialosc co do mojego pytania z gory za nia dziekuje problem na ktory poszukuje odpowiedzi wyglada nastepujaco w domu posiadam dwa kompiki (pc i nowiutki ibook g4) korzystam z neostrady ale niestety narazie tylko na pc i wlasnie ztym wiaze sie moj problem wiem ze wiele tego typu problemow bylo opisanych ale dokladnie na moj nigdzie nie znalazlem odpowiedzi chcialbym miec neta na obu komputerach ale bez koniecznosci wlaczania na stale pc w zwiazku z tym zakupilem router dlinka di-604 i kabelki (nie crossy bo wkoncu chce polaczyc router z kompem a nie kompa z kompem) aha i bylbym zapomnial od neostrady mam modem sagem f@st 800 chcialbym zeby modem od neostrady byl podlaczony do routera a od routera odhcodzilyby kable do kart sieciowych w kompach prosze o jak najdokladniejsza instrukcje (najlepiej krok po kroku) jak mam to zrobic zeby wszytsko dzialalo bez zarzutu (miloby bylo gdyby instrukcja byla rowniez do windy poniewaz z debianem i frrebsd sobie sam poradze bo wkoncu na windze robie zadko a teraz zostalem do tego zmuszony przez dziewczyne) wiem ze pytanie troche glupie bo skoro wiem co chce zrobic to czemu nie potrafie sobie z tym poardzic ale zrozumcie na tigerze jestem nowy i nie chcialbym go juz rozwalic i po kilku dniach robic reinstalki z gory dziekuje za szybka odpowiedz pozdrawiam

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 25 listopada 2005 - 20:03

http://www.myapple.p...highlight=sieci
http://www.myapple.p...&highlight=wifi
no i ulubiona strona Code ;) http://www.myapple.pl/search.php

[ Dodano: 2005-11-25, 20:07 ]
ruer 604 niejest do kablówki?
Bo tak naprawde jak dziala ruter... wchodzi do niego sygnał z kabla... i rozchodzi się kablami ethernetowymi.. czy się myle... Tylko wtedy ruter zainstalowany jest na duch komputerach... Tak mi się zawsze wydawało?

#3 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 25 listopada 2005 - 20:17

Letys musisz miec router z wbudowanym modemem ADSL. Albo modem ADSL z wyjsciem ethernetowym, zeby podlaczyc do routera. Bo Sagem 800 Fast jest na USB. I nie podlaczysz go do routera. Jezeli ten router ma wbudowany modem ADSL to podlaczasz wejscie telefoniczne do routera i skretki do poszczegolnych kompow. Jak nie ma to zonk ;]

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 25 listopada 2005 - 20:28

Wydaje mi się że niema... dzis ogladalem 604 dlink'a na stronie producenta
opcja "flash demo" pozwala go ogladnąć 3d D-link 604 to jest chyba tylko router z wejściem dla modemu Adsl o wyjściu ethernetowym co sugeruje to zdjęcie
Dołączona grafika

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 26 listopada 2005 - 12:27

jest jeszcze takie 604 D-link

#6 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 26 listopada 2005 - 12:47

zaraz, wejście usb sagem na ibooka i z niego wyjście ethernetowe do peceta. Jeśli pecet ma kartę sieciową to działa. Tylko w ibooku trzeba ustawić opcje wejścia-wyjścia

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 26 listopada 2005 - 12:49

jest jeszcze takie 604 D-link


tia, razem z WiFi 3 w 1 :D, ale kolega Letys zakupił D-linka który połaczony z tym modemem Siemens-a rozdzieli łącze na 4 komputery za pomoca kabla (rj45)

#8 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 26 listopada 2005 - 14:36

Polecam zestaw DSL300T + DI-604 dLinka. Używam routera od dwóch lat, modemu od 8 miesięcy, a poszerzony ostatnio o AP tej samej firmy cały ten komplet działa niezawodnie na Neostradzie.

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 26 listopada 2005 - 14:50

menelek napisał:

zaraz, wejście usb sagem na ibooka i z niego wyjście ethernetowe do peceta. Jeśli pecet ma kartę sieciową to działa. Tylko w ibooku trzeba ustawić opcje wejścia-wyjścia

Ale pod warunkiem że iBook jest włączony Mam tak spięte dwa maki i niejest to praktyczne ;)

#10 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 26 listopada 2005 - 16:21

ok wiec troche sie zaplatalem ale powoli zaczynam juz kumac co zrobilem zle w takim razie prosze o dokladna instrukcje krok po kroku polaczenia w stylu pc (z zainstalowana neoska) -> router -> ibook mysle ze to jest najrozsadniejsze wyjscie z mojej sytuacji mimo iz niezbyt wygodne z gory dziekuje pozdrawiam

#11 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 26 listopada 2005 - 18:28

znaczy się.. to nie jest dobrze... bo po kolei to by było
neo>modem>router> i dwa kabelki niezależne ibook i PieC...
Teraz to tak możesz zrobić neo przez sagema do pieca z pieca udostępniony przez ethernet do ibook'a router tu na nic. Chyba że nie masz karty sieciowej w PC ale to nadal nic bo 604 ma wejście ethernetowe...
Jak chcesz wykorzystać ruter to musisz do niego mieć modem ADSL o wyjściu ehternetowym(takim jak na zdjęciu kilka postów nazad)

Dziś to zrozumiałem: na chłopski rozum to jest tak że router zapamiętuje twoje dane neostrady i komputer dostaje tylko goły internet niemusi sam dbać o nazwe użytkownika czy hasło...
Zajżyj do linku z mojego pierwszego postu gdzie Reeye opisał sieci.

niejest -> nie jest
pokoleji -> po kolei
naic -> nic
nanic -> na nic
niemasz -> nie masz
karyt -> karty
wykożystać -> wykorzystać
ruther -> router(ruter)
doniego -> do niego
niemusi -> nie musi
poprawiłem /code


#12 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2005 - 21:14

>>> !!! ZOBACZ TUTAJ !!! <<<

Niedługo będzie trzeba zrobić kolejny dział "mam dwa komputery, jak podzielić internet ?"

#13 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 27 listopada 2005 - 18:14

ok troche sprawe zwalilem ale nie mozecie poprostu mi powiedziec jak mam po kolei zrobic zeby polaczyc to wszytsko w jedno bo posluchajcie teraz mam w domu (sytuacja sie troche zmienila) pc routerek (nadal ten sam) laptopek (normalny) i ibook i z tego wsyztskiego chcialbym z pc z zainstalowana neoska (uzyc go jako taki server) kabelek puscic do routerka z ktorego beda odchodzic dwa kabelki do laptopkow w zwiazku z tym prosze o wytlumaczenia jak mam po kolei tto zrobic i pokonfigurowac z gory dziekuje i prosze o dluzsze nie krytykowanie mnie bo juz skumalem co zrobilem zle tylko prosze o pomoc ktorej teraz wlasnie potrzebuje pozdrawiam

#14 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 27 listopada 2005 - 18:28

Jeżeli czegoś nie pominąłem, to na PC udostępniasz Neostradę połączeniu ethernetowemu biegnącemu do routera (na połączeniu modemowym pojawia się łapka). Karta połączenia ethernetowego musi mieć IP ustawione na 192.168.0.1, ale zdaje się, że w tym momencie Windows sam sobie to ustawi. A reszta na 99% pobiegnie po DHCP, czyli - jak dobrze pójdzie - nigdzie niczego nie będziesz musiał zmieniać.

#15 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 27 listopada 2005 - 18:40

czyli z tego co zrozumialem (nie wiem czy dobrze) to na 99% wsyztsko ustawi sie samo i wystraczy ze podlacze wszytskie kabelki sieciowe i zmienie ip karty na 192.168.0.1 i wszystko powinno dzialac bez zarzutu jezeli czegos nie zrozumialem prosze o bardziej wnikliwa odpowiedz :P

#16 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 27 listopada 2005 - 18:48

Cała sieć wygląda mniej więcej tak: Modem Neostrady Sagem -> USB -> PC [Windows XP] Współdzielenie połączenia sieciowego dla interfejsu Ethernet [pojawia się łapka i - zdaje się - interfejs Ethernet automatycznie ustawia się na 192.168.0.1]. PC -> Ethernet -> Router A dalej dwa kabelki Ethernetowe i w laptopach aktywne DHCP i powinno hulać. Jeśli jestem w błędzie, proszę mnie poprawić 8)

#17 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 27 listopada 2005 - 18:48

Nic nie zrozumiałeś, niestety...

Z modemu idzie kabel ethernetowy do gniazda WAN routera. Następnie do poszczególnych gniazd LAN routera przypinasz komputery.

Od razu mówię, że kombinacja ściana -> modem USB -> PC -> router -> inne komputery, nie wchodzi w grę jako sensowna. Będziecie mieli dwa serwery DHCP w jednej sieci. Oczywiście można ustawić różne sieci, ale wtedy będzie znacznie wolniej.

W takim układzie rozwiązanie jest (bo jak widać nikt nie przeczytał tego co pisałem dużo wcześniej) następujące:

ściana -> modem USB -> PC -> HUB lub switch!!! -> inne komputery. Tylko wtedy można się zastanowić, po co było kupować router.

#18 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 listopada 2005 - 21:12

Teraz to tak możesz zrobić neo przez sagema do pieca z pieca udostępniony przez ethernet do ibook'a router tu na nic

Napisał JSG w dziewiątym poście pierwszej strony ;) tylko wtedy był jeden komputer przenośny

#19 Letys

Letys
  • 8 postów

Napisano 28 listopada 2005 - 13:11

ok sprawa wyszla do dupy sprzedaje router i kupie sobie ten linksysa i pociagne sobie bezprzewodowo pozdrawiam

#20 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 listopada 2005 - 13:15

w sumie chciałem od razu tak zasugerować 8)

#21 pszczola

pszczola
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2005 - 00:06

Polecam zestaw DSL300T + DI-604 dLinka. Używam routera od dwóch lat, modemu od 8 miesięcy, a poszerzony ostatnio o AP tej samej firmy cały ten komplet działa niezawodnie na Neostradzie.


chciałam sie dołączyć : też mam neo na pc , modem st330 a chciałabym mieć neo też na ibook G4 bez obligacji włączania pceta. I bez kabli. Jaki zestaw modem + router kupić? Czy opłaca sie sięgnąć po bazę Airport Express czy tez nie Express Apple'a ? :oops:

pzdr

bzz

#22 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 03 grudnia 2005 - 03:49

Czy opłaca sie sięgnąć po bazę Airport Express czy tez nie Express Apple'a ?


Nie opłaca się, bo o ile mi wiadomo nie ma wersji z modemem ADSL, a takiej potrzebujesz. Musisz kupic jakikolwiek router WiFi z modemem ADSL - koledzy się wypowiedzą jaki jest najlepszy, poza tym pełno jest opinii w innych postach.
Ja mam taki: http://www.allegro.p...p?item=75036939
Nie wybierałem, taki mi dali i taki mam, działa nieźle (z powodzeniem obsługuje 3 laptopy, w tym mojego iBooka), ale z tego co wiem to na Allegro za tą cenę można mieć coś lepszego.

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 03 grudnia 2005 - 08:15

Oczywiście że za te pieniądze można kupić coś przyzwoitego z wejściem telefonicznym i wyjściem wifi
Np można przejżeć oferty na allegro

#24 pszczola

pszczola
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2005 - 09:16

dużo tego / co dokładnie mi radzicie ? rozumiem, że musze kupic i modem i router czy router znaczy, że juz jest modem ? wiem, kolejne głupie pytanie\

#25 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 03 grudnia 2005 - 09:18

są rutery z modemem adsl i są bez
Te które mają taki modem wbudowany są chyba praktyczniejsze od tych do których trzeba dokupić modem z wyjściem ethernetowym

[ Dodano: 2005-12-03, 09:20 ]
bo jak by Ci to zilustrować: >inia z internetem>modem>ruter(który przejmuje funkcje odbiornika sygnału i to on go "rozkodowuje"- czyli to w nim siedzą hasła i kody itp od TP>twoje komputery na kablu czy na antence zależy co wysyła ruter




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych