Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Strumień zdjęć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 kostek

kostek
  • 311 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 30 maja 2012 - 10:54

Panowie i Panie, nie bardzo rozumiem strumień zdjęć. Na stronie Apple stoi napisane, że w strumieniu zdjęcia są przechowywane 30 dni. Czyli jak sfotograwuję coś iPhonem i zdjęcie zostanie mi przesłane do MacBook'a i pojawi się w iPhoto to po tych 30 dniach, gdy już zniknie z strumienia w iPhoto zostanie? Tak samo jeśli chodzi o usunięcie. W iphonie po zrobieniu zdjęć mam dwa katalogi w aplikacji "Zdjęcia" - Rolka aparatu i Strumień Zdjęć. Jeśli usunęzdjęcie z rolki to w icloud i na MacBooku pozostanie? Jeśli natomiast usunę z strumienia zdjęć to ze strumienia zniknie ale na MacBooku i np iPadzie zostanie? Trochę to zagmatwane :)

#2 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 maja 2012 - 11:02

http://myapple.pl/ic...mien-zdjec.html
http://myapple.pl/ip...mien-zdjec.html
http://myapple.pl/ip...kontakty-3.html

#3 kostek

kostek
  • 311 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 30 maja 2012 - 12:02

http://myapple.pl/ic...mien-zdjec.html
http://myapple.pl/ip...mien-zdjec.html
http://myapple.pl/ip...kontakty-3.html


Tam nie ma odpowiedzi na moje pytania..., przecież zanim założyłem wątek, szukałem w innych tematach.

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2012 - 12:19

strumień osobno, pamięć urządzenia osobno. jak zapiszesz ze strumienia na urządzeniu to czemu miałoby zniknąć? a na zapis ze strumienia masz 30 dni. i vice versa - jak usuniesz z pamięci, to czemu ma zniknąć w chmurze? a już zupełnie nie rozumiem jak skasowanie zdjęcia z rolki w iPhone miałoby skasować z biblioteki iPhoto na komputerze...

#5 kostek

kostek
  • 311 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 30 maja 2012 - 14:09

strumień osobno, pamięć urządzenia osobno.
jak zapiszesz ze strumienia na urządzeniu to czemu miałoby zniknąć?
a na zapis ze strumienia masz 30 dni.
i vice versa - jak usuniesz z pamięci, to czemu ma zniknąć w chmurze?
a już zupełnie nie rozumiem jak skasowanie zdjęcia z rolki w iPhone miałoby skasować z biblioteki iPhoto na komputerze...


No ale nie rozumiem jednego. W iPhoto na MacBook'u mam folder "Strumień Zdjęc". To zdjęcia z tego folderu mam przenosić w iPhoto do innego folderu bo z tego "Strumień zdjęć" znikną po 30 dniach. Czy jak są w tym folderze "Strumień zdjęć" to oznacza, że sa na dysku w MacBooku automatycznie (tz. czy się zapisują na dysku)?

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maja 2012 - 14:23

A jak inaczej miałoby to działać? Tak samo są i zapisują się na dysku jak strony internetowe które przeglądasz i zdjęcia na nich. Co nie przeszkadza w tym, że jak nie będzie ich w strumieniu to znikną ci też z dysku.

#7 kostek

kostek
  • 311 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 07 czerwca 2012 - 08:21

Nadal czegoś nie kumam :) Napisano na stronie apple że zdjęcia przechowywane są 30 dni, a ja mam już w strumieniu 60 dni. To jak to w końcu jest?

#8 adredy

adredy
  • 450 postów

Napisano 12 czerwca 2012 - 13:44

A u mnie zdiecia sa synchronizowane jak sie podoba wszystkich mam okolo 400 w icloud na iphone a w ipadzie juz tylko 200 z kawalkiem ,wiekszosc zdiec jest calkowicie pomijana .

#9 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipca 2012 - 23:09

Jakość zdjęć w strumieniu A co z jakością zdjęć po przesłaniu do strumienia?

#10 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 14 lipca 2012 - 00:22

A co z jakością zdjęć po przesłaniu do strumienia?


Nic. A co niby ma z nią być?

#11 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipca 2012 - 00:50

Nic. A co niby ma z nią być?


Czy zrobione zdjęcie po przesłaniu do strumienia zdjęć traci jakość?
Zdjęcia zgranie do iPada z Nikona poprzez Camera Connection Kit i wysłane do iCloud maję inną wielokość pliku.
To niby nic?

#12 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 lipca 2012 - 01:24

masz iPad'a, masz MacBooka - sprawdz sam :)

#13 EKCI

EKCI
  • 655 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lipca 2012 - 01:26

Nadal czegoś nie kumam :) Napisano na stronie apple że zdjęcia przechowywane są 30 dni, a ja mam już w strumieniu 60 dni. To jak to w końcu jest?


Strumień zdjęć w iPhoto masz po lewej obok kosza itd. Po każdym miesiącu iPhoto zgrywa wszystkie zdjęcia ze strumienia i tworzy nowe wydarzenie i to wydarzenie jest już jak długo chcesz.

Czyli - robisz zdjęcie iPhonem - leci w chmurę z chmury leci do iPhoto i po parunastu dniach tworzy się wydarzenie. Czyli zdjęcie masz w: telefonie, chmurze na każdym urządzeniu/programie, wydarzeniu iPhoto.

Tak, wiem. Zje... zepsuli to ładnie.

#14 nemesisss

nemesisss
  • 377 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lipca 2012 - 10:41

masz iPad'a, masz MacBooka - sprawdz sam :)


Sprawdziłem. Pliki po przejściu przez iCloud są mniejsze. Nie widzę specjalnej utraty jakości ale zmniejszenie objętości pliku z czymś musi się wiązać.
Ty masz większy ekran i prawdopodobnie zdecydowanie większe doświadczenie. Czy możesz wyrazić swoją opinię ?

#15 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lipca 2012 - 11:14

EKCI - co zepsuli? iPhoto nie zgrywa nic po miesiącu i nie tworzy zdarzeń. Przynajmniej ja nie mam żadnych zdarzeń z iCloud. jak zrobisz zdjęcie iPhonem to masz 30 dni żeby je ściągnąć na iPadzie. Wejdziesz na Photo Stream - to jest zaciągnięte.

#16 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lipca 2012 - 11:21

Dołączona grafika

#17 evilman89

evilman89
  • 1 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 sierpnia 2012 - 10:40

strumień Witam, mam pytanie niby banalne ale ciekawość mnie zżera. Mianowicie chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z tym strumieniem. Wiem, że jak zrobie foty to uploaduja sie do strumienia a potem sciagaja na inne urzadzenia i sa w Folderu Strumień zdjęc. Ciekawi mnie o co chodzi z tym 30 DNI przetrzymywania ? ja mam zdjecia w strumieniu ponad miesiac i nie znikają z tego folderu .. a i myślalem ze ten folder nie zajmuje wogole miejsca na urzadzeniu a niestety tak jest . Myslalem, ze po prostu znikaja te, ktore mam 30 dni. Jak to jest ? z gory dzieki za odpowiedz.

#18 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 sierpnia 2012 - 10:41

Zdjecia masz na urzedzniu w albumie "Strumień", ale nie ma ich juz w chmurze jesli sa starsze niz 30 dni. Gdybys teraz przylaczyl sobie kolejne urzadzenie to nie zgralo by Ci wszystkich fot które tam widzisz, tylko te z ostatniego miesiaca.

#19 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 30 sierpnia 2012 - 13:39

To ciekawe co Apple pisze na swoich stronach o 30 dniach bo ja mam u siebie na iPhone 935 zdjęć, najstarsze jeszcze z zimy czyli jakieś 6 miesięcy. Na iPadzie mam ich trochę mniej, najstarsze sprzed 4 miesięcy. Poza tym na każdym urządzeniu (iPad,iPhone,ATV,iPhoto na Macu) mam inną ilość tych zdjęć. Synchronizują się tylko od momentu włączenia usługi na danym urządzeniu. Jest niezły burdel w tym wszystkim, ale opcja fajna, jak porobię zdjęcia iphonem, a później biorę iPada i one juz tam są. "just like that. It's that easy. Amazing" Mnie by się marzyło, żeby Apple zrobiło galerię w iCloud, tak jak to było w mobile me mogłaby to być płatna opcja jak match, albo jeszcze lepiej, żebym mógł skorzystać z tych rzekomych 25gb w iCloud, w których mogę trzymać tylko dokumenty.

#20 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 sierpnia 2012 - 15:57

A co ze zdjęciami które robie iphonem a potem one trafiaja do chmury. Czy to zajmuje miejsce bezpłatne w chmurze? Bo czytałem gdzieś że zdjęcia nie zabieraja pamięci z tych 5 GB. A podczas wyjazdu zrobiłem iphonem ze 300 zdjec i dzisiaj dstalem maila z icloud ze mam już tylko 600 mb wolnego miejsca.

#21 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 30 sierpnia 2012 - 16:11

Strumień zdjęć nie zajmuje miejsca w Twoich 5GB. Ale pewnie masz włączone archiwum iCloud i tam trafiają zdjęcia z rolki aparatu które już zajmują miejsce.

#22 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 sierpnia 2012 - 17:07

Ma to sens:) czyli jak wyłącze archiwizacje zdjęć to strumień nadal będzie działał, tak?

#23 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 30 sierpnia 2012 - 18:17

Tak Ale nie musisz wyłączać całkowicie archiwum iCloud. Możesz wyłączyć tylko archiwizowanie zdjęć z rolki.

#24 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 sierpnia 2012 - 19:52

Dzięki teraz jest super. A czy da się tak żeby zdjęcia które przegram do ipada przez camera conection kit nie tafiły do strumenia? Bo to trochę bez sensu żeby mi je ściągało na iphona też.

#25 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 sierpnia 2012 - 20:42

Po prostu wyłącz strumień zdjęć na ipadzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych