Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xbox 360 - nieudany mariaż PPC i Ms?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2005 - 10:42

Wczoraj w południe rozpoczęto sprzedaż najnowszego produktu Ms - konsoli Xbox 360.
Na długo przed premierą ustawiały się długie kolejki po wymarzoną, nową zabawkę! Z wcześniejszych przecieków było wiadomo, że sercem konsoli będą procesory PPC, oprogramowanie dostarczy wiodący w sektorze IT producent.
Już 15 minut po godzinie "0" pojawiły się udokumentowane problemy .

Jakie są wasze opinie na temat przesiadki Apple na Intela? Ja jestem dobrej myśli!

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 listopada 2005 - 10:51

Obwiniać nie należy procesorów. Stawiam na... hmm jak zwykle jeśli chodzi o Microsoft :) Stawiam na "Programistów" ;)

#3 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 listopada 2005 - 11:01

To przecież oczywiste! Znamy z doświadczenia stabilność procesorów PPC z odpowiednim OS! Dlatego uważam, że nienależy rozdzierać szat z powodu zmiany platformy sprzętowej komputerów Apple. Ten post to oczywista prowokacja.

#4 sleepless

sleepless
  • 314 postów
  • SkądGliwice

Napisano 24 listopada 2005 - 11:16

Na tych fotkach wyraźnie widać, że PPC nie toleruje oprogramowania microsoftu :lol: I wcale mu się nie dziwię :lol:

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 listopada 2005 - 12:30

że PPC nie toleruje oprogramowania microsoftu

A co toleruje? ;)
Może jak MS zacznie produkować procki...

#6 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 24 listopada 2005 - 12:33

widzę że każdy pretekst dobry, aby dokopać MS :mrgreen:

#7 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 24 listopada 2005 - 12:50

Ciekawe jaki uklad chlodzenia zostal opracowany w XBOXIE 360 do schlodzenia 3 procków PPC Cell o zegarku 3.2 GHz? W G5 8 wentyli, aluminiowa obudowa i chlodzenie ciecza nie poradzily sobie z tym problemem....

#8 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2005 - 12:57

tak czy siak, Sony świętuje :twisted:

#9 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 24 listopada 2005 - 13:23

Niestety tak to bywa z pierwszym wypustem konsol (np. PlayStation 1 miało źle ulokowany zasilacz i konsolki się przegrzewały) i gier. MS chciało zdążyć na świąteczną gorączkę i w tym pośpiechu nie uniknęło błędów.Teraz ciężko się wypowiedzieć czy to wina softu czy hardware`u - czas pokaże. Ja nie wyobrażam sobie sciągania patch`y na konsole a pewno tak niedługo będzie!

#10 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 listopada 2005 - 14:22

tak czy siak, Sony świętuje :twisted:


sony ma jeszcze wieksze problemy ze swoja ps3 - bo nawet na targach nie pokazali prototypu tylko puszczali filmy renderowane.

#11 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2005 - 14:35

ok, ale nikt im jeszcze nie zarzucił wprowadenia wadliwego Playstation3 na rynek :wink: Poważnie mówiąc, to ten "wypadek" Xboxa moźe dodatkowo opóźnić premierę PS3

#12 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2005 - 15:34

a IMO to nie wina procka czy OS tylko wina grafiki... ( no moze i po czesci OS sterujacego X-sem) pozostaje pytanie: a co z osobami ktore juz kupily sypiącego sie x360? moga go zwrocic czy odzyskac kasiore? :| :|

#13 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 listopada 2005 - 15:38

A szkoda, że Xbox sprawia problemy, zapowiadała się ciekawa konsola... mam nadzieję, że to rozwiążą w najbliższym czasie.


BTW - co do Sony....

tak czy siak, Sony świętuje :twisted:


Oj, co to to nie - Sony wkopalo się z tzw. Rootkitem i najprawdopodobniej będzie musiało wymienić płyty CD zawierające go, a to jest duuuuuużo pieniążków. Chciali przeciwdziałać piractwu, to teraz zapłacą za oszukiwanie ludzi... I dobrze im tak... :D

#14 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2005 - 15:38

Ciekawe jaki uklad chlodzenia zostal opracowany w XBOXIE 360 do schlodzenia 3 procków PPC Cell o zegarku 3.2 GHz? W G5 8 wentyli, aluminiowa obudowa i chlodzenie ciecza nie poradzily sobie z tym problemem....


Małe sprostowanie. Cell występuje w PS3, a Xbox 360 wyposażony jest w jeden trzyrdzeniowy PPC.

(...)Ja nie wyobrażam sobie sciągania patch`y na konsole a pewno tak niedługo będzie!


W sumie już tak jest. Sony wypuściło niedawno którąś z kolei aktualizację oprogramowania dla PSP.
Jeżeli problem jest czysto programowy to MS go szybko rozwiąże, a jeżeli nie to będzie chyba największa wpadka w historii konsol, biorąc pod uwagę wielkość sprzedaży.

Xbox 360 ma 512 MB RAM-u współdzielonego z kartą graficzną posiadającą tylko 10MB własnego. Podobno już teraz nie wszystkie gry mozna uruchomić w maksymalnej rozdzielczości obsługiwanej przez konsolę ponieważ kończy się pamięć. Czyżby miał się pojawić problem "pokazu slajdów"?


Gdzieś czytałem, że Cell grzeje się bardziej niż przewidywano. W związku z tym Sony nie posiada jeszcze całkowicie sprawnego prototypu. Poza tym nie wiadomo jakie gry będą dostępne na tę konsolę. Na razie "wojnę konsolową" zdecydowanie wygrywa MS, zobaczymy co pokaże Nintendo.

#15 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 24 listopada 2005 - 15:39

Premiera PS3 ma być rzekomo w połowie 2006 roku, więc to jeszcze dużooo czasu....

#16 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2005 - 15:51

Owszem to dużo czasu, ale dla MS. Do czasu premiery PS3 zdąża już pewnie rozwiązać najważniejsze problemy.

#17 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 24 listopada 2005 - 16:09

powiem tak, od ponad 14 miesięcy posiadam Xbox-a (przerobiony) z napędem Samsung i do tej pory nigdy nie miałem z nim problemów:) Konsola idealnie dopracowana, czasami jak gramy pare godzin wiatrak staje się troche głośniejszy.... ...co do pada mam typ S - wogle nie widać na nim śladów użytkowania :) tylko jedna rzecz mnie martwi , że w Polsce nie ma resellera Xboxa :( :( i teraz tylko czekać na chip żeby przerobić konsole (Polacy zawsze pierwsi) :mrgreen:

#18 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2005 - 16:51

Niestety nie oznacza to, że nowa wersja też jest dopracowana (z wyjatkiem oprogramowania).
W każdym razie można już go kupic na Allegro za "jedyne" 4000zł (Kup teraz).

#19 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 listopada 2005 - 16:53

Gdzieś czytałem, że Cell grzeje się bardziej niż przewidywano. W związku z tym Sony nie posiada jeszcze całkowicie sprawnego prototypu. Poza tym nie wiadomo jakie gry będą dostępne na tę konsolę. Na razie "wojnę konsolową" zdecydowanie wygrywa MS, zobaczymy co pokaże Nintendo.


IBM sam o tym pisało.
Z resztą nie tylko o tym. Z tego co pamiętam to wycofali się z budowy Cell w takiej formie jak to było planowane. Po pierwsze rezygnują z zastosowania układu "7 procesorów" i wracają do starej bazy opartej na G5. Co dokładnie to oznacza to nie wiem, ale fakt faktem Cell jako taki już umarł. Wynikało to z tego, że procesor Cell grzał się za mocno i niebardzo mogli znaleźć na to sensowną solucję, po drugie w pierwotnej formie pobierał za dużo mocy. Szacowano, że na całą konsolę opartą o Cell i odpowiedni układ chłodzenia pójdzie około 400 WAT. To więcej niż w niejednym domowym komputerze trzymającym w napięciu nie tylko samego kompa ale i monitor i niezliczone urządzenia peryferyjne, stacje dysków itp.

No cóż... IBM obiecał Sony złote gruszki na wierzbie (podobnie jak applowi 3 GHz G5 i mobilne G5) i teraz sony stara się wszystkie swoje obietnice odszczekać. Bidne tylko nie wie jak i doraźnie skupiło się na promowaniu PSP ^^" Da się to odczuć w sumie...

#20 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2005 - 17:20

Dziękuję za informacje. Z tego co ja pamiętam to Cell miał znaleźć zastosowanie w każdym urządzeniu AGD. Mogłyby one stworzyć sieć (przetwarzanie rozproszone) razem wykonującą bardziej skomlikowane zadania. Miano go też zastosować w superkomputerach. Wygląda na to, że w IBM-ie jest sezon na gruszki na wierzbie.

#21 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 listopada 2005 - 20:39

tak mowiło sony, które NIE pracuje nad tym procesorem. IBM robił tylko wielkie oczy ze ździwienia i prostował słowa sony, że teoretycznie byłoby to moźliwe, ale IBM nic o tym nie wie, ale jakoś zostawało to bez echa... no może co poniektore fachowe gazety zagraniczne i serwisy newsowe o tym wspominały. Z resztą sony raz nawet powiedziało, że Cell będzie projektem otwartym, na co IBM odpowiedział, że nigdy w życiu bo za dużo pracy ich to kosztowało, żeby to oddać od tak bo ich zleceniodawca se taak upodobał.

#22 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 24 listopada 2005 - 22:27

ciekawe kiedy pojawi się OS X na Xboxach 360 :)

#23 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2005 - 22:42

imrik

Nigdy nie wnikałem w szczegóły, a w Internecie pojawiały się najczęściej informacje takie jak Ta

Jak widzisz twierdzą oni, że Cell jest wspaniały, uniwersalny itp. Na podstawie tego artykułu można dojśc do wniosku, że Sony, Toshiba i IBM mniej więcej w równym stopniu tworzą ten procesor.

Kiedyś czytałem też, że PS3 ma mieć moc obliczeniową zbliżoną do najsłabszego obecnie superkomputera. Miano też zbudować komputer składający się z iluś tam Cell-i.

Jednym słowem wygląda na to, że jest to kolejna burza w szklance wody i efekt działań działu marketingu.

Znalazłem tez coś takiego
Najbardziej podoba mi się to


ciekawe kiedy pojawi się OS X na Xboxach 360 :)


Obawiam się, że to trochę potrwa Xbox 360 nie jest ani Pecetem, ani Makiem. Może wcześniej uda się na nim uruchomić Linuksa, a na nim Mac Os

#24 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 25 listopada 2005 - 13:53

informacji jest dużo, ale można spokojnie sobie pogrupować je według daty i wyjdzie na to, że zajefajny projekt jest, ale w praktyce już dużo gorzej. Nie mniej jednak na stronie IBMa lub Toshiby wyczytałem, że raczej nie dojdzie do udostępnienia bibliotek tego procesora, tak samo jak wyczytałem, że procesor Cell będzie mocno ograniczony w stosunku do tego co planowano, bo się nie sprawdza implementacja do konsoli. Tak mi się przynajmniej wydaje, że wyczytałem ^^" Może z angolem nie mam problemu i uczę się już ładnych kilkanaście lat, ale zawsze coś mogłem nie tak zinterpretować... Nie mniej jednak wydaje mi się, że Cell jak na razie jest większym kłopotem dla twórców jak rewolucją, a Sony mydli oczy tylko mając nadzieję, że jakoś to będzie.

#25 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 25 listopada 2005 - 19:02

Dzisiaj czytałem na blogach o tym,że microsoft ma pewne problemy z wyrobieniem się. Osoby które dokonały zamówienia tzw. "pre-order" (wcześniej nić data wypuszczenia na rynek) z lipca tego roku, dostaną swoje konsole na początku 2006 roku! Ktoś się chyba ppośpieszyl.... A dodatkowo te problemy...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych