Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instrukcja DVD Studio PRO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipca 2007 - 18:02

Czy ktoś z kolegów posiada jakieś manuale po Polsku do ww programu?Zacząłem coś w nim robić i niestety nic mi nie wychodzi :sad: .Wyeksportowałem materiał z FCP compresorem do m2v i AC3 , zaimportowałem pliki do DVD Studio Pro i dalej STOP! Oczywiście jest manual 650 stron , ale nie po naszemu a ja niestety po Angielsku nie rozumiem:( .Ktoś pomoże??

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 lipca 2007 - 19:01

Prędzej ktoś pomoże Ci rozwiązać konkretny problem niż znajdziesz manual po polsku.

#3 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 17 lipca 2007 - 19:06

Prędzej ktoś pomoże Ci rozwiązać konkretny problem niż znajdziesz manual po polsku.


Służę pomocą ;)

#4 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipca 2007 - 20:38

darekmil czy znaczy ,że masz jakieś instrukcje po Polsku? Chodzi mi o kolejność co mam zrobić w DVDSP , żeby wypalić i cieszyć się płytką.Zaimportowałem pliki audio i wideo do DVDSP , wrzuciłem na timeline i dalej koniec.Muszę powstawiać chaptery , zrobić manu główne , podmenu ,dodać do menu muzyczke itd.Jeden projekt zrobiłem w iMOVI (katorga) a mastering zrobiłem w iDVD - tam nie było problemów ,chociaż z manuala po Polsku nie korzystałem.PYTANIE?! Jaka kolejność od importu plików do wypalenia DVD.Będę baaarrrdzzzoooo wdzięczny.

---- Dodano 17-07-2007 o godzinie 21:55 ----
Acha! A czy iDVD zaimportuje pliki m2v i AC3? Próbowałem i raczej NIE IMPORTUJE ,ale może się mylę?!

#5 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 18 lipca 2007 - 11:19

hmmmm... kolejnosc... wiec 1. zaimportuj pliki 2. stworz menu i odpowiednie przyciski 3. po prawej masz mozliwosc wyboru przykladow i oczywiscie importowania potrzebnych np. pod przycisk albo dla efektu plikow video i audio 4. ustaw co do czego czyli jaki przycisk za co odpowiada... jaka jest kolejnosc odtwarzania itd 5. zerknij w podglad czy chodzi tak jak chcesz... 6. w zaleznosci od opcji albo przelicz do video_ts albo daj odrazu opcje wypalaj... i tyle ;) w DVD SP naprawde mozna duzo... to tylko kwestia tego co akurat potrzebujesz pozdr

#6 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 18 lipca 2007 - 14:49

iDVD nie używam wcale, nawet wyrzuciłem z dysku, więc nie mam jak sprawdzić;)Nie ma żadnego manuala w języku polskim do DSP, ale zrobienie takiego prostego authoringu jest rzeczą łatwą;)W DVD Studio Pro wygląda to nastepująco: plik m2v i ac3 przeciągasz z okna Assets do okna track na swoje miejsca w oknie Track-odpowiednio V1, A1(oczywiście jest jedno z wielu sposobów). Następnie w oknie Graphical View klikasz na niebieską ikonkę menu i dwuklikiem zmieniasz jego nazwę - np.z domyślnego Menu -1 na MAIN MENU(to pozwala na łatwą identyfikacje, niż mając menu-1, menu-2 itd, a także jak już będziesz w DSP nieźle się poruszał, ułatwi Ci to pracę ze skryptami i ich importem z poprzednich projektów, więc trzymaj się zawsze jednej, stałej nazwy dla menu we wszystkich swoich późniejszych projektach). Oki, tak więc już zaznaczyłeś menu to powinno Ci sie w głównym oknie uaktywnić panel Menu. Zakładam, że nie posiadasz własnego tła do menu zrobionego np. w Motion, lub w Photoshopie, więc przechodzisz do zakładki Templates(w panelu Palette), gdzie znajdziesz parę ( o ile zainstalowałeś) ciekawych Applowych tematów na każdą okazję;) Wybierasz powiedzmy temat "Satin Blue Cover"(trzymajmy sie tego dla przykładu) i przeciągasz go okna Menu. W tym szablonie masz domyślnie 6 przycisków(Button 1-6) i jedno okienko ze strzałką tzw.Drop Zone. Dajmy na to, że potrzebujesz tylko jednego podmenu(lub grupy) do wyboru rozdziałów, więc potrzebujesz 2 przyciski - "Start filmu"i "Wybór scen", tak więc klikasz na przyciskach od 3 do 6 i je usuwasz (Del na klawiaturze).Teraz dwuklikiem zmieniasz nazwę pierwszego przycisku z "Button One" na "Start filmu", to samo robisz dla drugiego przycisku - "Wybór scen". Jest to jedynie zmiana nazwy wyświetlania, ale dla późniejszej nawigacji warto zmienić też nazwę samego przycisku - zrobisz to panelu Inspector (prawy dolny róg- teraz przybrał nazwę Button")w okienku Name np. z "Button 1" na "START FILMU BTN"(BTN - mój przykładowy skrócik od "button). Teraz zajmijmy się tytułem filmu- po prostu klikasz na domyślnym tytule"Title Information Here"i dwuklikiem lub w menu Text Object(tzw.okno Inspector) zmieniasz jego nazwę ( tu Twój tytuł filmu).Teraz zajmiemy się elementem "Drop Zone"-tu wsadzisz albo zdjęcie/grafikę, lub klip wideo. Najlepiej, gdybyś zmontował sobie 20 sekundowy klip(długość naszego animowanego szablonu) z dobrze wyglądającymi fragmentami filmu np. w Final Cut Pro potem zaimportował do Assets. Tak czy siak importujesz sobie wideo lub grafikę i potem z okna Assetsprzeciągasz materiał na elementu "Drop Zone". Oczywiście to okienko możesz dowolnie skalować, przesuwać i obracać do czego zachęca Cię 9 uchwytów rozmieszczonych dookoła "Drop Zone". Oki, teraz możesz obejrzeć menu w ruchu klikając okrągłą ikonkę z ludzikiem lub używając skrótu jabłko+J. Muza do menu?- ano tworzysz 20 sekundowy ac3 i przeciągasz z okna Assetsdo okna Menu - banał, prawda? ;) Oczywiście długość animacji naszego menu jest uzależniona na tym przykładzie od długości animacji naszego szablonu"Satin Blue Cover". Gdzie odczytac jaką długość ma szablon?- ano albo w oknie Asstets(tabelka "Length"), lub też mając uaktywnione okno Menu klikając na pustym obszarze masz informacje w oknie Inspector w piewrszej zakładce"General". Dobrze, tworzymy drugie menu "Wybór scen"- możemy kliknać ikonkę "Add Menu" w Toolbarze, lub prawoklikiem w oknie Outline lub Graphical View- Add->Menu. Zmieniamy nazwę na MENU CHAPTER-1(przypominam- zawsze używaj jednej, uniwersalnej nazwy dla wszystkich projektów-w przyszłości zaoszczędzi Ci to sporo czasu). Mając zaznaczone nasze nowe menu "MENU CHAPTER-1" przeciągasz z panelu Templates do Menu temat "Satin Blue Index". I tutaj znowu usuwasz niepotrzebne przyciski w zależności odo liczby chapterów - założmy, że masz 12, więc potrzebujesz 2 takie menu (po 6 przycisków z okienkami "Drop Zone")robisz duplikat menu - prawoklik w oknie Graphical Viev na menu, lub skrót jabłko+D - powstaje Ci menu "MENU CHAPTER-2"(DSP dodaje "-1"do nazw duplikatów, dlatego pierwszemu podmenu nadaliśmy nazwę"MENU CHAPTER-1"). Dobrze, przechodzimy do "MENU CHAPTER-1", usuwamy przycisk "back" i analogicznie w "MENU CHAPTER-2"przycisk "next". Zmieniamy nazwy przycisków z "Button One" na np."Rozdział 1" i "main" na "Menu główne"i td, itd.... Okienka Drop Zone - możesz tu do każdego okna przeicagnąć z panelu Assets Twój film m2v, albo porobić klipy dla każdego rozdziału-20sek(patrz długość podkładu animacji w tym szablonie). Pierwsza metoda jest bardzo porsta w tym momencie, aczkolwiek na 100% może wystąpić problem z migajacym na biało w pierwszej klatce oknem - niestety, to bardzo poważny błąd tego programu:/Mimo wszysko zaprezentuje tę metodę jako najszybszą - przeciągasz m2v z głównym filmem do każdego z 6 okien "Drop Zone" następnie klikasz na pierwszym przycisku i autoatycznie okno Inspector(prawy dolny róg)zmienia nazwę na "Button". Nas interesuje teraz tylko zakładka "Style" - w polu "Start frame" ustawiasz czas od którego ma zacząc odwarzać sie miniaturka filmu dla danego rozdziału - mozesz tu się kierować czasem rozpoczęcia chaptera lub jakąś wdzięcznie wyglądającą sceną adekwantą do tytułu rozdziału;)W drugim, pewniejszym trybie, gdy masz przygotowanych 12 przykładowych klipów wideo przeciagąsz tylko w odpowiednie "Drop Zone"i zapominasz o ustawianiach;)Oczywiscie tak samo jak w "MAIN MENU"możesz skalowac, przesuwać przyciski i odpowiadające im "Drop Zone"(nasze okienka wideo) ;)Chaptery - ustawiasz je w oknie "Track" klikając na pustym obszarze nad znacznikiem czasowym lub importując wcześniej przygotowaną listę z poliku tekstowego - sprwdzasz tylko potem przesuwając dany marker ,czy "dobrze" leży pomiędzy zmianami scen w filmie;)Oki - NAWIGACJA - jest tysiąc sposobów - najprostszy - to w panelu "Connections" - mamy dwa okna główne - po lewej CO CHCEMY POŁĄCZYĆ, a po prawej Z CZYM CHCEMY POŁĄCZYĆ. W oknie po prawej ("Targets")rozwiń wszystkie elementy(te ze strzałką w prawo)abyś mógł je wszystkie widzieć. Następnie klikasz w panelu Outlinena MAIN MENU i w lewym oknie panelu Connections powinny ukazać sie przyciski(popatrz na ustawienia View - najlepiej przestaw na Standard i All"). Następnie w tyM oknie klikasz na przycisku "START FILMU BTN" i w prawym oknie ustawiasz jego cel - tutaj "Track 1 - Chapter 1" robiąc dwuklik. Następnie przycisk "WYBOR SCEN BTN" wiążesz w podobny sposób z MENU CHAPTER-1 lub jeśli Ci sie podoba z danym przyciskiem z tym menu(może chces,z aby po przejściu do menu uaktywnił się/podświetlił przycisk next/dalej...itp). W ten sam sposób wiążesz(linkujesz) inne przyciski i menu, a potem także sam film - tutaj nic skomplikowanego - łączysz koniec z filmu z głównym menu. Do zrobienia prostego authoringu DVD pozostało jedynie nadać etykiete płycie(tytuł filmu) . W panelu Outline zaznaczasz ikonkę płytki i w panelu Inspector(teraz przybrał nazwę "Disc") w pozycji "Name" zmieniasz nazwę etykietę płytki. Po wszyskim klikasz ikonę "Simulate"sprawdzając ,czy wszytko działa poprawnie - jeśli zaakceptujesz swój projekt - wypalasz płytke(ikonka"Burn"). To wszystko , co potrzeba zrobić dla działającego DVD. Oczywiście istnieją szybsze metody aby poskładać to wszystko do kupy, jednak te opisane przeze mnie są właśnie najprostsze do opisania;)Jeśli chodzi Ci o jakieś zaawansowane funkcje to pytaj;)
  • jaskulmk i eyedropper lubią to

#7 jaskulmk

jaskulmk
  • 188 postów
  • SkądJelenia Góra, Poland

Napisano 18 lipca 2007 - 18:58

niezle :) ale Ci sie chcialo pisac :) plusik sie nalezy za zaciecie ;) pozdr

#8 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2007 - 20:21

Dopiero teraz przeczytałem posty od kolegów i jestem pod wrażeniem chęci POMOCY:-P ! Wielkie dzięki dla darekmil.Powiem ,że bezinteresowne dzielenie się*wiedzą zasługuję na SZACUNEK , bo wiedza też kosztuje i to bardzo wiele.Tak na marginesie to stawiam WIELKIEGO BROWARA przy najbliżej okazji :smile: .DZIĘKI I POZDRAWIM.

#9 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 18 lipca 2007 - 21:55

Heh, dzięki i polecam się na przyszłość ;)

#10 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 01:33

Jest 2.30 i skończyłem projekt w DVD SP:D .Wszystko poszło dobrze,chociaż powoli.Niestety płytka nie chce się*wypalić:confused: .Symulacja projektu działa poprawnie.Zrobiłem menu główne i 2 podmeni , są ruchome chaptery i muzyczka w menu.Może dlatego nie chce się wypalić ,bo do manu głównego dodałem muzykę aiff a jako obrazek -klip zrobiony w FCP ale wyeksportowany do mov.Czy to może być problem?:idea: ?

---- Dodano 19-07-2007 o godzinie 10:12 ----
Dziś rano SUKCES! Płyta DVD wypalona i działa OK! Kliknąłem coś w DVD SP i dodałem obsługę kilku języków i tam się nie zgadzało.Po usunięciu tych zbędnych LANGUAGE płytka szybko się skompilowała i wypaliła:cool: ! Jeszcze raz dzięki!

#11 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 19 lipca 2007 - 09:32

Rozumiem, że nagrywarka standardowa - Super Drive? Jeśli tak to powinno zadziałać. Apropos tych formatów, to nie ma żadnego problemu - DSP poradzi sobie nawet z WAVE i PCM(Raw). Jeśli chodzi zaś o Quick Time, to nawet lepiej, że jest w tym formacie, jeśli to ma stanowić jedynie video-element - czyli Drop Zone - zawsze to lepsza jakość. Jeśli projektujesz całe tło animowane jako Background - lepiej importować m2v - DSP w czasie formatu nie będzie musiał za każdym razem transkodować takiego menu(np. wypalisz projekt, ale potem jeszcze Cię nadejdzie potrzeba czegoś tam zmienić). Co od samego wypalenia płytki, to tryb Burn sprawdza się w prostych projektach, ale żeby mieć większą kontrolę nad nagrywaniem(chociażby w celu wyboru nagrywarki i prędkość wypalania), korzystaj z trybu Build a następnie Format. Klikasz więc na ikonce Build i jesteś poproszony o podanie folderu do zrzucenia katalogów VIDEO_TS i AUDIO_TS - tworzysz taki folder (New Folder) i zrzucasz. Następnie możesz sprawdzić w DVD Playerze, jak projekt FAKTYCZNIE się sprawuje. Mając uruchomiony DVD Player klikasz jabłko+O i otwierasz folder VIDEO_TS, który przed chwilą stworzyłeś. Spacja i oglądasz ;) Czemu tak, skoro sprawdzałeś już (milion razy)projekt w symulatorze? Otóż jak się wkrótce nad którymś projektem przekonasz, to co działa w symulatorze, niekoniecznie działa po wypaleniu - w Twoim projekcie nie będzie miało to raczej znaczenia, ale jeśli w przyszłości zapragniesz skorzystać ze skryptów(np. Last Menu Viewed, Resume...), to tylko tak będziesz mógł przetestować ich poprawne działanie. Ja niestety niejednokrotnie sie ot ym musiałem przekonywać i nauka skryptów rodziła się w bólach:/Podręcznik do DSP mówi nawet, że najpewniej testować projekt w stacjonarnym odtwarzaczu;) No dobrze, jeśli jesteś zadowolony z efektów swej pracy w DVD Player, klikasz w DSP ikonkę Format i w polu Destination/Output Device wybierasz Hard Drive(Output Format domyślnie na .img). Po kliknięciu na przycisk Format jesteś poproszony o podanie lokacji(jeśli dysponujesz większą ilością dysków twardych, lepiej wybrać inny niż zrzucałeś VIDEO_TS - zawsze to szybciej;) ). I tak powstały plik obrazu wypalasz na płytkę Toastem lub Disk Utility. Po prostu MUSI wtedy zadziałać ;)

#12 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 10:26

Na zawansowane projekty przyjdzie czas , ale najważniejsze jest to , że teraz takie proste menu zrobię już bez kłopotów - poprostu zaczaiłem bazę:idea: .Teraz bez problemów będę eksperymentować z DVD SP.Pierwsze koty za płoty a DSP od wczoraj jakby baraaarrdzzzo przyjazny i łatwy:wink: .

#13 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 11:04

sorry, ze nie do konca na temat ale jesli na powaznie sie chcesz zajac tematem to najwieksza pomoca bedzie kurs jezyka, wystarczy chocby euro+ z YDP lub cos w tym stylu,
internet oferuje tak ogromna ilosc informacji na temat FCP , niestety wiekszosc w ENG

http://www.kenstone....page_index.html

to tylko jeden link a zawiera sporo fajnych bezplatnych informacji, niestety przydaje sie chocby bardzo podstawowa znajomosc ENG i zamiast rozwiazywac problem tydzien robisz to w 5 minut, no chyba ze sie ma czas i sie lubi,
p!

#14 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 19 lipca 2007 - 14:51

.Pierwsze koty za płoty a DSP od wczoraj jakby baraaarrdzzzo przyjazny i łatwy:wink: .


Poczekaj tylko jak pokaże rogi ;)

#15 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 14:57

Pisałeś o menu i migającej na biało pierwszej ramce klipu w Drop Zone.Z przyjemnością stwierdzam,że u mnie ten efekt nie występuje i wszystko jest OK8) .

#16 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 19 lipca 2007 - 15:28

Pisałeś o menu i migającej na biało pierwszej ramce klipu w Drop Zone.Z przyjemnością stwierdzam,że u mnie ten efekt nie występuje i wszystko jest OK8) .


Tak, jeśli korzystasz z pliku m2v, czyli Twojego filmu - na przykład do animowanych okienek pod chaptery, wtedy efekt murowany. Trzeba się nieźle napracować aby znaleźć odpowiednią wartość czasową dla startu animacji okienka - musi to być klatka kluczowa, zmiana sceny i jeszcze coś nieokreślonego, o czym nawet chyba nie wiedzą projektanci programu ;) Problem był opisywany na forach Apple'a, niestety bez odpowiedzi...:/

#17 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 15:40

No tak ,ale właśnie w okienka powrzucałem pliki m2v i wszystko jest miodzio.Klip mov w FCP zmontowałem tylko do Drop Zone głównego menu.

#18 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 19 lipca 2007 - 15:48

No tak ,ale właśnie w okienka powrzucałem pliki m2v i wszystko jest miodzio.Klip mov w FCP zmontowałem tylko do Drop Zone głównego menu.


Pliki - tzn. każdy plik do oddzielnego okienka, czy też wykorzystywałeś któryś z tych plików do kilku okienek i podawałeś rożny czas startu (inny niż 00:00:00:00) ?

#19 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 16:24

Powrzucałem ten sam plik m2v do 12 ( 2 podmenu , każde po 6 okienek) okienek i ustawiłem różny czas dla każdego.Ten plik m2v to jest wyeksportowany z FCP mój półtoragodzinny materiał do DVD.

#20 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 19 lipca 2007 - 17:32

Widocznie to jest zależne od kodeka, np. maczki nienawidzą mpegi-2 kodowane przez Canopus ProCoder ;)

#21 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 18:35

Pro Coder bardzo ładny obraz robi , ale Compresor w Maczku w niczym mu nie ustępuje - szczególnie ładnie koduje nidoświetlone sceny. Szkoda,że DVD SP nie pokazuje jaki bitrate ustawić ,żeby zrobić maksymalnie dobry materiał i żeby się*jeszcze manu na płytce zmieściło.Właśnie wyeksortowałem materiał Compresorem , zrobiłem menu i ....... nie weszło na płytkę.Zabrakło 213 MB:mad: .

#22 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 19 lipca 2007 - 19:56

http://www.versiontr...fo/macosx/25717
pomocna rzecz,

masz presety w compresorze, 30,60,90 minut

poza tym maksymalnie dobry to nie do konca najwiekszy bitrate
chodzi o proporcje miedzy jakoscia a mozliwosciami odtwarzacza, zrobisz bardziej wypasiony obraz i dvd tego nie pociagnie

kiedys madry pan tlumaczyl, ze wedlug jego doswiadczenia 5.5 srednio a 7.2 max to optymalne ustawienie dla SP, mozna tez zaoszczedzic na audio i zamiast aiff dac ac3

#23 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 20:33

W Compresorze ustawiłem dokładnie tak jak piszesz;) .Bitrate 5.5 - 7.2 i dźwięk preset AC3.Wszystko jest OK!

#24 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 19 lipca 2007 - 21:38

Fakt, mnie troszkę boli, że DVD Studio Pro jest niedokładny jeśli chodzi o wyliczenie pozostałego wolnego miejsca na płytce, często lubię robić authoring prawie na styk i w DSP wolałbym się czuć bardziej komfortowo. Adobe Encore mimo swej tragicznej stabilności pokazuje co do ułamka megabajta pokazuje ile jest wolnego miejsca na płycie. Kalkulator kalkulatorem ale ja wolę tam mieć czarno na białym;) Jeśli chodzi zaś o zestawienie Canopusa z Compresorem, to ja mam spore doświadczenie w konwersji m2v do m2v, niestety takie materiały źrodłowe najczęściej dostaje, a najczęsciej muszę przerabiać NTSC na PAL. Na tym polu Compresor niestety kompletnie odstaje - robi to kilkakrotnie razy wolniej od konkurencji windowsowej i niestety z dużo gorszą jakością. Jedyny szkopuł w tym, że maczki - nie wiedząc dlaczego - nie znoszą materiału m2v z Canopusa. W DSP pojawiają się zielone artefakty, obraz haczy jak cholera, te same objawy w DVD Playerze(prócz artefaktów). VLC nie ma z tym kłopotów, także wszystkie windowsowe odtwarzacze nie mówiąc o stacjonarnych.

#25 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2007 - 21:58

Ja np. miałem problemy z ustawieniem chapterów z dokładnością co do 1 ramki.Narazie nie miałem czasu aby tym się bawić , ale sprawdzę to napewno. Mam jeszcze pytanko do kolegów , ale chyba domyślam się jak to zrobić.Chodzi mi o tzw. ślepe chaptery.Nie są przypisane do konkretnego np.okna w podmenu ale jak się przełącza pilotem po kolei sceny , to to działa.Myślę , że można w DVD SP na timelinie zaznaczyć wiele czapterów a tylko te , które się chce przypisać do konkretnego okna Drop Zone w podmenu.Czy dobrze myślę:idea: i czy to będzie dizałać?:confused:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych