Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

JakDojade.pl - rozkłady, wyszukiwarka, nawigacja - komunikacją miejską


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arek F.

Arek F.
  • 144 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marca 2012 - 13:39

WRESZCIE pojawiła się aplikacja JakDojade.pl na iPhone'a.

App Store - JakDojade.pl

Aplikacja kosztuje 2,99 euro, jest po prostu śliczna i niesamowicie intuicyjna. Wymaga połączenia z internetem do większości rzeczy, ale ma dość sensowny cache. Nawigacja trasy jest super, wiadomo kiedy wysiąść, potrafi prowadzić do odpowiedniego przystanku przy przesiadce. Naprawdę dobra aplikacja.

#2 bsmethod

bsmethod
  • 45 postów

Napisano 22 marca 2012 - 13:56

Patrzę i nie wierzę! Nareszcie! Używanie tego w wersji www na iPhonie mnie już mierzwiło od jakiegoś czasu. Samą aplikację właśnie zainstalowałem i przystępuję do testów. Czy komuś też UI wygląda na ten zaczerpnięty z Twitter.app? :)

#3 jakdojade.pl

jakdojade.pl
  • 2 postów

Napisano 22 marca 2012 - 14:03

jakdojade.pl - rozkłady, wyszukiwarka, nawigacja - komunikacją miejską

Przedstawiamy aplikację jakdojade.pl na iPhone

Po ponad pół roku pracy prezentujemy nasze najnowsze dzieło - aplikację jakdojade.pl na system iOS.

http://city-nav.com/...t=1332415297143

Podobnie jak w przypadku popularnej aplikacji na system Android, wersja na iPhone to dużo więcej możliwości niż oferuje strona www.
Poza dostępem do cenionej wyszukiwarki połączeń aplikacja pozwala również na wygodne obserwowanie rozkładów oraz umożliwia nawigację po wyznaczonej trasie.
Nowa aplikacja nie jest prostym przeniesieniem wersji androidowej - wszystko zostało zaprojektowane od nowa, kierując się specyfiką i możliwościami platformy. Wykorzystując całe nasze dotychczasowe doświadczenie chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego. Pozwoliliśmy sobie również na wypróbowanie kilku całkiem nowych (i niekonwencjonalnych) pomysłów. Dzięki znacznie mniejszej różnorodności ekranów urządzeń mieliśmy też możliwość "dopieścić" aplikację pod względem wizualnym. (czytaj więcej - na oficjalnym blogu)

Dostępne wersje:
  • pełna - (płatna jednorazowo), bez reklam, bez limitów
  • darmowa - (darmowa) z reklamami i limitem wyszukiwań i obserwowanych rozkładów

Zapraszamy do testów i komentarzy.

#4 geresz

geresz
  • 120 postów

Napisano 22 marca 2012 - 14:13

używam tego programu na androidzie i sprawdza się bardzo dobrze.. szkoda ze aplikacja nie jest uniwersalna bo warta napewno zainwestowania tych paru pln..

#5 geresz

geresz
  • 120 postów

Napisano 22 marca 2012 - 14:42

czy będzie wersja na Ipada ? .. jeśli tak to kiedy się można spodziewać ?

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 marca 2012 - 15:17

Płatna - $4, bo tego zabrakło

#7 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2012 - 23:03

Mobilna wersja www jest dla mnie ok, nie wiem czy warto wydawać na to 3 euro...

#8 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 marca 2012 - 23:18

3 euro to sporo..

#9 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2012 - 23:24

Chociażby po to, żeby mieć możliwość używania offline, jeśli ktoś oszczędza pakiet danych. Poza tym jest przecież wersja darmowa, z reklamami.

#10 mermi

mermi
  • 56 postów

Napisano 23 marca 2012 - 11:40

Mnie jeszcze brakuje tego co ma RozkładJazdy, czyli wyszukiwania po przystankach oraz dodawania do obserwowanych całego przystanku z wszystkimi liniami na nim się zatrzymującymi (namiastką tego jest funkcja "najbliższy przystanek"), bo na razie to trzeba by dodać osobno każdą linię do wybranego przystanku.

#11 wolek92

wolek92
  • 96 postów

Napisano 23 marca 2012 - 12:37

Ściągnąłem wersje Lite. Właśnie tego brakowało mi na ajfonie. Aplikacja naprawdę przejrzysta, bardzo fajna opcja 'nawiguj', która pokazuje strzałeczkę, w którą stronę należy podążać do przystanku. To tak na szybko. Na pewno jakieś niedociągnięcia są, ale na razie appka jak najbardziej na plus. Przydałaby się na iPadzie bo przez Safari średnio jest to wygodne.

#12 Solos

Solos
  • 227 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 marca 2012 - 14:11

3 euro to sporo..


Absolutnie się nie zgadzam. Nie za taką aplikację. Ok. 13zł to naprawdę niedużo biorąc pod uwagę, że to nie abonament, tylko jednorazowy zakup. Nie przesadzajmy.

#13 lenson

lenson
  • 34 postów

Napisano 23 marca 2012 - 22:10

Chociażby po to, żeby mieć możliwość używania offline, jeśli ktoś oszczędza pakiet danych. Poza tym jest przecież wersja darmowa, z reklamami.


W wersji darmowej udostępniają nam 3 wyszukań na miesiąc :)

#14 timonek3000dj

timonek3000dj
  • 52 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2012 - 23:17

Na codzień używam aplikacji Scheduler Poland (RozkładJazdy) i zastanawia mnie fakt jak mają się do siebie oba programy, może ktoś jest w stanie powiedzieć czy JakDojade jest lepsze, bo szkoda mi teraz wydawać 3€ jak mam jeszcze wykupiony abonament do października w Scheduler Poland (chyba jedyny minus programu).

#15 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 01 kwietnia 2012 - 07:02

Na codzień używam aplikacji Scheduler Poland (RozkładJazdy) i zastanawia mnie fakt jak mają się do siebie oba programy, może ktoś jest w stanie powiedzieć czy JakDojade jest lepsze, bo szkoda mi teraz wydawać 3€ jak mam jeszcze wykupiony abonament do października w Scheduler Poland (chyba jedyny minus programu).

Są zbliżone - bardziej dopracowane jest JakDojade - jednak to aplikacja online /obserwowane możemy przeglądać off-line a ich aktualizacja następuje po połączeniu się z internetem, jeśli zdecydowałeś się na abonemant w Scheduler Poland /rozkłady of-line/ to raczej nie odczujesz wielkiej zmiany - choć mi bardzo przypadł do gustu JakDojade.pl, na uwagę zaskuguje fakt, że gdy Twój abonement wygaśnie - a nadal będziesz chciał korzystać z rozkładu jazdy - Twój prawdopodobny wybór będzie pomiędzy zakupem abonamentu na 12 mies. w Scheduler lub zakup full programu JakDojade.pl :) Wypróbuj wersję lite :)

#16 timonek3000dj

timonek3000dj
  • 52 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2012 - 15:20

Piszesz, że to program on-line, więc jak dla mnie to jest minus programu, bo w Scheduler Poland mam wszystkie bazdy off-line, wystarczy, że pobiorę najnowszą, a jeśli chodzi o to, to tutaj firma się bardzo dobrze spisuje, bo cokolwiek się zmieni w rozkładzie, to od razu jest jego poprawka do pobrania. Natomiast problem może wystąpić podczas używania JakDojade.pl, gdy nie mam zasięgu, to nie sprawdzę rozkładu, chyba, że coś źle zrozumiałem :)

#17 eualex

eualex
  • 2 097 postów

Napisano 01 kwietnia 2012 - 17:12

Piszesz, że to program on-line, więc jak dla mnie to jest minus protramu, bo w Scheduler Poland mam wszystkie bazdy off-line, wystarczy, że pobiorę najnowszą, a jeśli chodzi o to, to tutaj firma się bardzo dobrze spisuje, bo cokolwiek się zmieni w rozkładzie, to od razu jest jego polrawka do pobrania. Natomiast problem może wystąpić podczas używania JakDojade.pl, gdy nie mam zasięgu, to nie sprawdzę rozkładu, chyba, że coś źle zrozumiałem :)

Tak on-line /nie można z niej korzystać w przypadku braku zasięgu/, lecz jak już wcześniej zaznaczyłem pozycje-linie dodane do ulubionych można przeglądać off-line :) Fakt, że Scheduler Poland posiada bazę off-line, która jest aktualizowana zasługuje na uwagę i cieszy - mamy możliwość korzystania z rozkładu bez użycia internetu, jak dla mnie Program JakDojade.pl - zachował styl z androida - czyli działa on-line a jest o wiele bardziej dopracowany :) Wybór oczywiście należy do Ciebie.

#18 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 kwietnia 2012 - 11:42

Dla osoby codziennie poruszającej się komunikacją miejską po stałych i znanych trasach, funkcja nawigacji i wyszukiwania połączeń nie jest przydatna, a to jedyna opcja warta 3 euro. Dużo bardziej przydatne jest obserwowanie konkretnych przystanków. Brakuje możliwości tworzenia własnych folderów w obserwowanych. Aplikacja potrzebuje dostępu do sieci, więc w tym przypadku wolę zaoszczędzić 3 euro (wiem, nie jest to dużo) i skorzystać z jakdojadę z poziomu przeglądarki na iPhone. W wersji lite powinna zostać dodana możliwość obserwacji większej ilości przystanków.

#19 Solos

Solos
  • 227 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 kwietnia 2012 - 11:47

3 euro to sporo..


Jak patrzę na listę Twojego sprzętu Apple-a i widzę, że piszesz, że 3 euro za taki program to sporo... Nie żartuj proszę. Zrób taki program i sprzedawaj go taniej albo najlepiej rozdawaj za darmo. Jak Ci tak żal wydać te 14zł na program, to znaczy, że albo nie używasz go wystaczająco często i nie jest Ci potrzebny, albo jesteś jakimś strasznym sknerą.

#20 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 kwietnia 2012 - 12:26

Jak patrzę na listę Twojego sprzętu Apple-a i widzę, że piszesz, że 3 euro za taki program to sporo... Nie żartuj proszę. Zrób taki program i sprzedawaj go taniej albo najlepiej rozdawaj za darmo. Jak Ci tak żal wydać te 14zł na program, to znaczy, że albo nie używasz go wystaczająco często i nie jest Ci potrzebny, albo jesteś jakimś strasznym sknerą.


Jako jednorazowy zakup aplikacji, to może wydawać się sporo. Otrzymujemy jednak dostęp do aktualizowanego rozkładu jazdy, bez konieczności płacenia abonamentu.

#21 ariesovsky

ariesovsky
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2012 - 13:02

Wersja lite prezentuje się bardzo dobrze, szczególnie rozkłady jazd autobusów, które nas interesują, polecam gorąco

#22 yamahu

yamahu
  • 1 postów

Napisano 23 września 2012 - 11:33

jakdojade.pl wywala się po uruchomieniu.

Chciałbym zapytać, czy ktoś ma podobny problem co ja. Otóż od kilku dni aplikacja jakdojade.pl po uruchomieniu od razu wywala do springboardu. Problem występuje zarówno w moim 4S na sofcie 6.0, jak i na iPadzie 2 na sofcie 5.1.1 i po aktualizacji do 6.0. Wyłączenie lokalizacji dla aplikacji wydaje się rozwiązywać problem wywalania, ale pozbawia ją wielu funkcjonalności, więc jest rozwiązaniem niedoskonałym.

Czy ktoś może już poradził sobie z tym problemem?


Wątek "jakdojade.pl wywala się po uruchomieniu" został scalony z istniejącym o aplikacji jakdojade.pl. plmax.

#23 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2012 - 13:47

To samo u mnie, 4S 5.1.1. Strzelam że to jakiś problem po stronie serwera jakdojadę.pl, aczkolwiek... wersja Lite działa ok.

#24 Veext

Veext
  • 94 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2012 - 02:02

iPad,iPhone 4s 5.1.1... Ta sama sytuacja.... Lite i Płatna się wywala...

#25 NoMercy

NoMercy
  • 143 postów
  • Skąd3M

Napisano 24 września 2012 - 05:27

4S na 5.1.1,płatna - brak problemów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych