Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

wiatraki MBP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 lipca 2007 - 19:48

oba wiatraki przestaly dzialac. Temp. ok 80stopni. Raz juz sie komp wylaczyl. program iCyclone pokazuje, ze wiatraki nie pracuja. co robic?

#2 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 14 lipca 2007 - 20:02

Skorzystać z serwisu.

#3 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 14 lipca 2007 - 20:05

witraki dzieki. naprawde genialna mysl. tylko ja nie lunie sadu bo mam z nimi pieklo od lat.jeszcze niczego nie zrobili dobrze. a jakis program testowy jest? zeby sprawdzic czy sa walniete albo czujnik wysiadl, albo za malo pasty? od razu sad?

#4 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 14 lipca 2007 - 20:16

Ja bym go rozkręcił ;p Ale jak tak nagle padły , to coś musiało się stać .

#5 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 14 lipca 2007 - 20:40

dzieki. naprawde genialna mysl.


Zdaje się, że lepszej nie znajdziesz chyba, że chcesz spalić MBP i wywalić kafle na nowego ;).

Zresztą wystarczy przyłożyć ucho albo rękę do kratek wentylacyjnych żeby (nie)poczuć, że wentylatory nie pracują.

Ja bym go jednak w ogóle nie uruchamiał i gnał do SADu.

#6 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 15 lipca 2007 - 00:43

Benchmark Apple Service Diagnostic ma mozliwosc przetestowania wentylatorow i jesli ktorys nie dziala to wyswietli. Tylko ze ten program nie jest dostepny dla klientow koncowych. Skompresowany obraz takiej plytki to cos kolo 400mb

#7 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 00:46

wiatraki a gdzie ten program mozna sciagnac albo dostac? sa jakies inne programy?

#8 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 15 lipca 2007 - 01:03

Chyba nie sciagniesz raczej bo to wewnetrzny program dla serwisow.

#9 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 01:05

wiatraki a inny testujacy wiatraki? techtool pro tego naprzyklad nie ma niestety.

#10 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 lipca 2007 - 03:13

a inny testujacy wiatraki? techtool pro tego naprzyklad nie ma niestety.


skoro masz 80 stopni . to powinienes slyszec wiatraki ... jak masz cisze . to idz do serwisu ...

p.s. Fan Control / iStat .. pokazuja działanie wiatrakow

#11 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 03:17

walka z wiatrakami wszystkie dostepne programy do kontroli programow mam i pokazuja 0rpm. oczywiscie nic nie slychac. potrzebuje je przetestowac. czy ktos wie ile kosztuje naprawa bezgwarancyjna?

#12 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 15 lipca 2007 - 08:11

A tak sie sklada, ze ja mam ten program :) Mozna zawsze porozmawiac ze mna na iChat* :) *Powyzsze zdanie nie jest w jakikolwiek sposob powiazane ze mna rozdajacym niniejsze oprogramowanie do osob trzecich. :D

#13 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 10:24

wiatraki a bardzo chetnie porozmawiam z Toba na iczacie. daj namiar

#14 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 15 lipca 2007 - 10:35

Heh ... nie wiem jak wy ale ja nie potrzebuje specjalistycznych programów , żeby stwierdzić . że śmigiełko sobie odpoczywa ;p

#15 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 15 lipca 2007 - 11:34

Taak, radzę Ci pościągać sobie obrazy płyty czy pogadać na iChacie aż się procesor roztopi. Nie widzicie, że kolega już zamilkł, bo ma węgiel zamiast procesora? :D

#16 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 11:37

wiatraki

Taak, radzę Ci pościągać sobie obrazy płyty czy pogadać na iChacie aż się*procesor roztopi.

Nie widzicie, że kolega już zamilkł, bo ma węgiel zamiast procesora? :D


a tu cie zdziwie kolego. cala noc pracuje bez wiatrakow, temp co prawda w granicach 80 stopni, ale dziala. Raz sie wylaczyl (pewnie czujnik przegrzania sie wlaczyl).

#17 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 15 lipca 2007 - 11:48

reRESERVEDFX jaki masz program ? Ten o ktorym pisalem ? To Cie zmartwie ze bylo kilkanascie wersji na te sprzety i Twoj niekonicznie bedzie dzialal na drugim kompie ;) W serwisie po nr seryjnym mozna dobrac odpowiednioa wersje. Jako ze nie znam nr seryjnego to nie moge pomoc.

#18 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 15 lipca 2007 - 12:17

a tu cie zdziwie kolego. cala noc pracuje bez wiatrakow, temp co prawda w granicach 80 stopni, ale dziala. Raz sie wylaczyl (pewnie czujnik przegrzania sie wlaczyl).


Hardcorowiec jestes ;-) wiesz cpu moze wytrzyma ale wez pod uwage inne elementy bliskie cpu ktre sie zanadto nagrzeja. Nie licz na cud - masz gwarancje - korzystaj !

#19 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 15 lipca 2007 - 12:42

sambor ja nie rozumiem... wydales na sprzet kupe siana, cos sie w nim psuje... masz gwarancje oddajesz do serwisu i czekasz 14 dni - ustawowo - az bedzie naprawiony... a Ty nie chcesz oddac do serwisu bo nie lubisz SAD'u... ja tez nie lubie placic za benzyne 5 PLN ale place bo chce, musze jezdzic...

---- Dodano 15-07-2007 o godzinie 13:44 ----

Hardcorowiec jestes ;-) wiesz cpu moze wytrzyma ale wez pod uwage inne elementy bliskie cpu ktre sie zanadto nagrzeja. Nie licz na cud - masz gwarancje - korzystaj !


Ta a pozniej bedzie na allegro... zadbany w stanie idealnym, z mala wada... CPU wyżarło dziurę w tytanowej obudowie i wtopilo komputer w biurko... BIURKO GRATIS..l.

#20 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 12:46

problem w tym, ze mam projekt do skonczenia. a gwarancji niestety tym razem nie mam

#21 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 15 lipca 2007 - 13:00

No to jedyne wyjście rozkręcić MBP [takeitapart.net], wykręcić wiatraczki i przeczyścić nasmarować, mogły się tylko zabrudzić, albo zapiec, przeważnie WD40 pomaga... jednak wiadomo, wszystko na własną odpowiedzialność - jest to i tak bardziej rozważne niż praca na komputerze bez chłodzenia z 80oC na blacie...

#22 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 14:39

Ewentualnie po rozkreceniu poszukaj podobnych wiatraczkow gdzies po sklepach i wstaw nowe. na 100% nie obejdzie sie bez malego "hackingu" sprzetu (zazwyczaj z powodu wtyczek, ktore po prostu trzeba obciac i wstawic inne ;)

#23 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 15 lipca 2007 - 14:46

Tylko ze raczej nie zdarza sie zeby obydwa wiatraki padly w jednym czasie, jesli juz to zaszwe jeden albo drugi. Jesli oba to cos z plyta glowna.

#24 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 15 lipca 2007 - 15:35

a ja mam takie pytanie czy po otwarciu MBP tracę gwarancję? TZW na ile można sobie pozwolić by jej nie stracić. Jeszcze tematu nie badałem, widzę kilka śrubek krzyżakowych dookoła komputera, wydaje mi się że ich odkręcenie pozwoli na zdjęcie obudowy górnej i np odkurzenie i smarowanie wiatraków, w sumie mógł bym oddać komputer do serwisu, ale niestety używam go jakieś 48/24 więc serwis jedynie w przypadku kiedy zdechnie całkiem wchodzi w grę. Tempreatura cup A 60-75stopni C wiatraki ok 5000-5500rpm

#25 sambor

sambor
  • 290 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 lipca 2007 - 15:42

Myslisz, ze gdzies znajde identyczne wiatraki? one maja jakies standardy, wymagania, specyfikacje?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych