Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie iPhone 3gs do radia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 04 marca 2012 - 16:03

Witam!

Posiadam samochodzik Daihatsu Cuore 1998/1999.

Dołączona grafika

I zastanawiam się czy da radę podpiąć mojego iPhone 3gs w jakiś sposób do radia/głośników. Oto zdjęcia radia:

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Pozdrawiam
Michał Konieczny

#2 Adam1307

Adam1307
  • 235 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 04 marca 2012 - 16:31

masz 2 wyjscia, albo transmiter FM, z allegro, lub podpiecie z tylu radia aux do sluchawek iphone'a.

#3 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 04 marca 2012 - 16:42

masz 2 wyjscia, albo transmiter FM, z allegro, lub podpiecie z tylu radia aux do sluchawek iphone'a.

jeśli ma aux bo w internecie nie znalazłem takiej informacji. zatem raczej zostaje transmiter FM


przydało by się posprzątać w tym aucie ;]

#4 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 04 marca 2012 - 16:48

jeśli ma aux bo w internecie nie znalazłem takiej informacji. zatem raczej zostaje transmiter FM


przydało by się posprzątać w tym aucie ;]


Półtorej godziny go dzisiaj w środku sprzątałem :) Zdjęcie z wczoraj.

Nie wiem co to te całe auxy i transmitery FM, ale zaraz poczytam. Jeśli ten transmiter podłącza się przez wejście na zapalniczkę to kolejny problem bo jest wyrwana :)

#5 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 04 marca 2012 - 21:41

transmitter po prostu wysyła muzykę w częstotliwościach FM - ustawiasz na radiu odp. częstotliwość i tyle. Co do zapalniczki - są trasnmittery podłączane pod wejście docka i ciągną prąd z iPhone'a

#6 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2012 - 09:48

Można też, najprościej, wymienić radio na takie, do którego można bez problemów podłączyć iPoda/iPhone poprzez zwykły kabelek USB. Pełno tego teraz na rynku...

#7 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 05 marca 2012 - 10:04

Można też, najprościej, wymienić radio na takie, do którego można bez problemów podłączyć iPoda/iPhone poprzez zwykły kabelek USB. Pełno tego teraz na rynku...


Chyba to jest najlepsze wyjście bez kombinowania. Ale jak podłączysz telefon to ci to ruszy z miejsca :D?

#8 rattlehead

rattlehead
  • 71 postów
  • SkądNadarzyn

Napisano 06 marca 2012 - 09:31

Można też, najprościej, wymienić radio na takie, do którego można bez problemów podłączyć iPoda/iPhone poprzez zwykły kabelek USB. Pełno tego teraz na rynku...


Nie każde radio z USB obsługuje iPody i iPhony, wiem bo przerabiałem temat. Chyba najłatwiej będzie wymienić radio na takie z wejście AUX z przodu wtedy podłączasz iPhone przez zwykły kabelek mini jack. O transmiterach zapomnij bo jakość dźwięku jest tragiczna.

#9 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2012 - 23:55

Nie każde radio z USB obsługuje iPody i iPhony, wiem bo przerabiałem temat. Chyba najłatwiej będzie wymienić radio na takie z wejście AUX z przodu wtedy podłączasz iPhone przez zwykły kabelek mini jack. O transmiterach zapomnij bo jakość dźwięku jest tragiczna.


Każde radio szanującego się producenta, jeśli obsługuje iPody i iPhone ma odpowiednie oznakowanie na opakowaniu ("designed for iPod" czy coś podobnego). W większości przypadków wystarczy też spojrzeć na stronę internetową producenta aby dowiedzieć się z czym dany model współpracuje. Tak więc ja kupując radyjko nie miałem żadnych problemów z tym, by kupić idealne dla mnie rozwiązanie - urządzenie współpracujące z iPhone bez cudowania z kablami (zwykłe USB) i z wbudowanym zestawem głośnomówiącym...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych