Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook 5.2 - Problem w uruchamianiem oraz ładowaniem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 K8Triton

K8Triton
  • 5 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 17 lutego 2012 - 15:17

Witam Kupiłem MacBooka i od razu po uruchomieniu pojawiły się problemy, aby go uruchomić, trzeba dwa razy kliknąć przycisk, raz krótko a drugi raz ok 5 sekund. To jest normalne w MacBookach? Jakieś zabezpieczenie przed automatycznym włączeniem czy coś? Na filmach widać jak ludzie włączają swoje Macki jednym kliknięciem. Drugi problem to zasilanie, podłączyłem wtyczkę do laptopa, później do kontaktu, pomarańczowa dioda się zaświeciła więc ładuje, uruchamiam go, wszystko się włącza ładnie, pięknie, i nagle ekran zaczyna migotać, raz pełna jasność a za chwile 20% ciemniej, diodka na zasilaczu wariuje, raz pomarańczowa, raz zielona, wyłącza się, dziwna sprawa, na innym zasilaczu dzieje się to samo. Wskaźnik ładowania pokazuje piorunek w baterii oraz widnieje napis, trwa obliczanie. Akumulator wygląda na sprawny, 183 cykle ładowania, wskazuje poprawnie stan naładowania. Czyżby padł układ ładowania? Reset jego nic nie dał, tak samo jak reset PRAM i NVRAM. Oprogramowanie układu jest najnowsze. Co jeszcze mogę sprawdzić zanim pojedzie do serwisu? Pozdrawiam

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 lutego 2012 - 15:27

to nie jest normalne zachowanie,na 99% masz uwalony układ odpowiedzialny za zasilanie

#3 K8Triton

K8Triton
  • 5 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 17 lutego 2012 - 15:34

Zapomniałem dodać, że bez akumulatora na samym zasilaczu działa bez zarzutu, czy jakąś kolizje może powodować akumulator?

#4 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2012 - 09:23

Zapomniałem dodać, że bez akumulatora na samym zasilaczu działa bez zarzutu, czy jakąś kolizje może powodować akumulator?

To nie bateria. Możesz mieć problem z samym SMC, komunikacją z baterią, czujnikiem poziomu naładowania lub chargerem. Stawiam na SMC. Metodą domową możesz tylko zrobić reset SMC. Jak nie pomoże - pozostaje tylko serwis... i to taki co potrafi rozkodować sygnały I2C. Przełączanie jasności świadczy o złym dekodowaniu stanu zasilania bateria/zasilacz. Za to odpowiada SMC, charger i wskaźnik ładowania komunikujące się ze sobą za pomocą I2C.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych