Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ocenzurowanie internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 20 stycznia 2012 - 17:51

Witam. Myślę, że dobrze było by podjąć dyskusję o ,,ocenzurowaniu internetu", co o tym myślicie? Złe czy dobre? Pozdrawiam Mihu

#2 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 20 stycznia 2012 - 17:59

Ocenzurowaniu w zwiazku z czym, kim lub jakim prawem? Wogóle temat jakby oderwany od rzeczywistości. Jako taka cenzura występuje w formie otwartej. Ta, ktrora jest zazwyczaj dotyczy szeregu zasd dotyczacych konkretnych miejsc w internecie / NP. FORUM MA SWOJE PRAWA/. nie rozumiem po co, chyba, ze bolejesz nad piratami?

#3 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 18:08

chyba chodzi o to

Pierwszy strajk internetowy. Zniknęła Wikipedia

#4 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 20 stycznia 2012 - 18:09

Czy boleje? Nie wręcz przeciwnie cieszyłbym się gdyby było to karane.

#5 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 20 stycznia 2012 - 18:14

Ustawa w tej formie nie ma prawa przejsc przez cały proces legalizacji. To pragnienia tych, dla ktorych swiat internetu jawi sie jako jeden wielki piracki rynek. Te pomysły to marzenia scietych głów. Sa juz działające ustawy chroniące w duzej mierze autorów i włascicieli praw autorskich. Wystarczy popracowac nad szeregiem ustaw dotyczacych mn. skutecznosci w sciganiu piratów. Tyle tylko, ze słowo cenzura dotyczy w szerokim pojeciu ograniczeniom. Sa jakies tam pomysły monitorowania internetu pod kontem tresci niebezpiecznych jak terroryzm. Jak dla mnie juz zapewne działa szereg mechanizmów kontrolujacych tego typu informacje, teraz jedynie chodzi o prawne usankcjonowanie tej kontroli nad siecią. Mało prawdopodobne by tak sie stało, że internet da sie kontrolowac w tak duzej mierze jakby to chcieli wybrańcy.

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:19

O czyś takim jak Echelon – Wikipedia, wolna encyklopedia kolega słyszał ? Internet od dawna NIE jest anonimowy. Jest kontrolowany cały czas non-stop.

#7 miko11

miko11
  • 586 postów
  • SkądLos Angeles , Katowice

Napisano 20 stycznia 2012 - 20:20

26.01.12 ma wejść ustawa o zapisywaniu WSZYSTKICH danych , rozmów i haseł przez operatorów internetów w Polsce.

#8 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:11

Jakich haseł? Rozmowy i smsy operatorzy muszą przechowywać przez dwa lata już od dawna.

#9 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:41

@miko11- wszystkich internetów?!

#10 Robert Rodziewicz

Robert Rodziewicz
  • 250 postów
  • SkądCork, Ireland

Napisano 20 stycznia 2012 - 21:54

To może przy odpaleniu kompa powinniśmy podać: Pesel, Nip, nr dowodu, itp. Do peselu podpięte konto bankowe bo jak coś ściągniemy to od razu nam pobierze należność - taki McInternet. Ale tak serio od kiedy apple ma stor na iOS i OS X to szczerze pisząc to jakoś się tak przyzwyczajałem do kupowania. Teraz jak gdzieś wchodzę i chcę coś kupić (nie na apple) i nie ma PayPal to rezygnuje. Oprócz tej legalności to nie podoba mi się, że mam być inwigilowany - co, gdzie i jak. (teraz to też jest ale nic z tym nie mogą zrobić)

#11 Stasio90

Stasio90

    I hear the Angels cry, the calling my name.

  • 1 550 postów
  • SkądŁaziska Górne

Napisano 22 stycznia 2012 - 19:55

Dochodzi do tego fakt, że oprócz inwigilacji mogą praktycznie (jeśli wejdzie ta ustawa) zablokować dowolną stronę internetową pod pretekstem udostępniania treści pirackich ... tak więc jeśli sprawdziłby się ten czarny scenariusz to praktycznie żadna ... no prawie żadna strona nie obstoi i utrzymywanie internetu nie będzie się opłacać.

#12 zieloonyxd

zieloonyxd
  • 110 postów

Napisano 22 stycznia 2012 - 21:40

Coś mi się wydaje,że nie dojdzie do podpisania ACTA. Za duży sprzeciw ,a w razie podpisanie masowe strajki i jeszcze większe awarie stron rządowych.

#13 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 22 stycznia 2012 - 23:17

Oby nie podpisali. Nawet gdyby, ja nie będę na to patrzył. Wolność słowa jest? jest. Więc będę mógł pisać, słuchać i przesyłać to, co mi się podoba i nikt mi tego nie zabroni. Poza tym, wiem że to jest ważna sprawa, etc... Niektórzy nawet to porównują do III Wojny Światowej, cyberwojny, etc... Ale ja mam osobiście dość. Gdzie nie wejdę, tam ACTA. Komixxy, demotywatory, jakieś kwejkopodobne rzeczy, fora nawet o rakietnictwie, facebook, MakoweABC... ACTA jest przerażające dlatego, że nie ma tam nic konkretnie określone. To jakby ogólny zarys sprawy. Poza tym rząd czy kto to tam, knuli to za naszymi plecami. I gdzie tu demokracja? Jak podpiszą, ja może się stanę lepszym człowiekiem, bo zamiast spędzać czas na pisaniu bzdur, i "gwałceniu prawa", zacznę prowadzić aktywny tryb życia. Ale co ja tam wiem...

#14 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 23 stycznia 2012 - 07:10

ACTA swoją drogą, ale widzieliście jak zachowuje się Rząd? To jest po prostu śmieszne. Anonimowi zaatakowali im strony, a oni pociskają kawałki o tym, że obywatele po prostu interesują się stronami rządowymi.

#15 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 23 stycznia 2012 - 10:23

Oby nie podpisali. Nawet gdyby, ja nie będę na to patrzył. Wolność słowa jest? jest. Więc będę mógł pisać, słuchać i przesyłać to, co mi się podoba i nikt mi tego nie zabroni.

Poza tym, wiem że to jest ważna sprawa, etc... Niektórzy nawet to porównują do III Wojny Światowej, cyberwojny, etc... Ale ja mam osobiście dość. Gdzie nie wejdę, tam ACTA. Komixxy, demotywatory, jakieś kwejkopodobne rzeczy, fora nawet o rakietnictwie, facebook, MakoweABC...

ACTA jest przerażające dlatego, że nie ma tam nic konkretnie określone. To jakby ogólny zarys sprawy. Poza tym rząd czy kto to tam, knuli to za naszymi plecami. I gdzie tu demokracja?

Jak podpiszą, ja może się stanę lepszym człowiekiem, bo zamiast spędzać czas na pisaniu bzdur, i "gwałceniu prawa", zacznę prowadzić aktywny tryb życia. Ale co ja tam wiem...


Czytałem trzy razy i dalej nie wiem o co Ci chodzi. Jak znam życie sam pewnie nie wiedziałeś tego.

#16 AdrianoSprinter

AdrianoSprinter
  • 1 121 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 stycznia 2012 - 10:40

ACTA swoją drogą, ale widzieliście jak zachowuje się Rząd? To jest po prostu śmieszne. Anonimowi zaatakowali im strony, a oni pociskają kawałki o tym, że obywatele po prostu interesują się stronami rządowymi.


Hehe, też miałem z tego ubaw. Ja bym nie dał rady udawać takiego idiotę...

#17 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 23 stycznia 2012 - 11:00

Propaganda działa.

#18 unpucky69

unpucky69
  • 20 postów

Napisano 23 stycznia 2012 - 11:02

Ja się dowiedziałem o tym chyba w piątek, albo sobotę. I rzeczywiście, ACTA to bezsens. Będzie walka, to wyjdę na ulicę!

#19 dziobolek

dziobolek
  • 336 postów
  • SkądDublin, Ireland, Ireland

Napisano 23 stycznia 2012 - 15:19

http://www.youtube.com/watch?v=TJfVEF-8N78&feature=player_embedded#!

ACTA swoją drogą, ale widzieliście jak zachowuje się Rząd? To jest po prostu śmieszne. Anonimowi zaatakowali im strony, a oni pociskają kawałki o tym, że obywatele po prostu interesują się stronami rządowymi.


Niom, dlatego oberwali drugi raz...

Hakerzy zaatakowali stronę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Pozdrówka!

#20 Cadnin

Cadnin
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 stycznia 2012 - 15:35

A chyba najlepsze jest to - "16 grudnia 2011 Rada Unii Europejskiej przyjęła porozumienie w sprawie ACTA. 18 grudnia 2011 Rada Unii Europejskiej opublikowała krótką wzmiankę o przyjęciu ACTA na stronie 43 komunikatu prasowego na temat rolnictwa i rybołówstwa." WTF ?! :| :confused:

#21 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 stycznia 2012 - 16:05

A ja powiem tak. W środę z baseballami do centrum i kto będzie chciałe podpisać te umowę to headshot. Anonymous

#22 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 23 stycznia 2012 - 16:13

Hmm coś czuje że od 26tego nie będę potrzebował dostępu do sieci :D

#23 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 stycznia 2012 - 16:17

Dobre teraz było jak Polska grupa podmienila stronę premiera:D

#24 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 stycznia 2012 - 19:43

Tak sobie czytam różne komentarze i doszedłem do wniosku, że im chodzi o to, że będzie trudniej coś ściągnąć (czyt. ukraść) z takich serwisów jak precyl, czy chomikuj...

#25 rafaus

rafaus
  • 39 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 stycznia 2012 - 19:50

To przeczytaj jeszcze raz, postaraj sie zrozumieć i nie gadaj bzdur!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych