Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro i podłączenie projektora - brak reakcji, problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekb1978

tomekb1978
  • 33 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2012 - 22:36

Witam, posiadaczem Maca jestem od 2 tygodni - pojawiają się zatem drobne problemy. Dzisiaj po raz pierwszy używałem sprzętu do prezentacji i pierwsze zajęcia (pracuję na uczelni) - w zasadzie bez problemu, rzutnik podpięty do przejściówki HAMA Mini DisplayPort - VGA (przejściówka wpięta w Thunderbolta) - chwilę pomyślał i pokazał obraz na ekranie i w komputerze. Kolejne zajęcia - inna sala, inny rzutnik (ale ten sam model) i zonk, zero reakcji. Próbowałem wszystkiego: resety, zmiany ustawień - nic. Dodam, że przejściówka miała wtedy 1,5 godziny, więc nie zakładam jej uszkodzenia. Rozpocząłem poszukiwania u wujka Google, ale informacje są lakoniczne lub idiotyczne (uśpij komputer i obudź). Kwestia, która mnie nurtuje: jak wywołać obraz na rzutniku przy użyciu klawiszy (typu fn+coś) jak przełączać tryby (np sam rzutnik, klon, dualview itd) - przyznam, że byłem zaskoczony brakiem jakiegoś rozwiązania softwarowego w takim sprzęcie. W netbooku samsunga, który jest przy Macu zabawką, była aplikacja, dzięki której mogłem ustawiać tapety, wyłączać dźwięki, wygaszacze - ot windowsowy standard. Myślę, że w Macu też to jest, tylko niestety wiedzy brak;-) pozdrawiam tomek

#2 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 10:15

Pewnie jakieś aplikacje są do tego, ale wszystko da się zmieniać w Preferencjach systemowych -> Monitory. Ja byłem zmuszony zainstalować SwitchresX z powodu problemów z obrazem na zewnętrznym monitorze:
About SwitchResX...
Może ci się przyda.

#3 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 19 stycznia 2012 - 14:15

Na macu też to jest, z tym że ekran jest automatycznie wykrywany. Tez mam podobny problem, akurat z moim projektorem. Mam kabel mdp<>hdmi i projektor nie idzie, kabel z innym tv działa, projektor z innym źródlem hdmi idzie, a mba nie (bo nie), za to podłączając ten sam kabel przez przejściówkę hdmi<>dvi i podpinając pod ten sam projektor już działa :) i nie mam na to lekarstwa - po prostu wrzuciłem przejściówkę do kieszeni projektora :)

#4 tomekb1978

tomekb1978
  • 33 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2012 - 21:12

Sprawa jasna - jednak przejściówka uszkodzona. Wymieniłem na Kanexa i w tej chwili działa bez zarzutu, chociaż brak możliwości wyłączenia ekranu laptopa albo stałą tapetę w sytuacji, w której nie wybieram klonowania traktuję jako ponury żart;-) dziękuję za sugestie, pozdrawiam!

#5 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 21:46

Ja mam "od zawsze koszerną przelotkę" i dzięki temu zero problemów z podłączaniem różnych rzutników (nie mniej niż 14 modeli przećwiczonych w różnych warunkach). Za każdym razem MBP sam wykrywał podłączony rzutnik i ustawiał domyślną rozdzielczość. Żadnych wynalazków typu hama nie polecam.

#6 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 19 stycznia 2012 - 22:03

A u mnie dziś (chyba) przejściówka zaczęła odmawiać posłuszeństwa... Mam nadzieję że to ona nawala a nie gniazdo w 2 tygodniowym MacBooku. Zepsuł się wam kiedyś Mini Display Port w MacBooku?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych