Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny problem z UPS


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:06

Witam, jako ze nie mialem ochoty rejestrowac sie na innych forach, chce zadac tutaj nietypowe pytanie. Czy spotkaliście sie kiedys z przypadkiem, gdzie na stronie UPS status jest DORĘCZONO, a przesylki nie ma? Na dodatek jest tam informacja, że podpisalem dokument o wydanie mi paczki. A przesylki tej na oczy nie widzialem. Prosze o pomoc ze wzgledu na zawartość paczki.

#2 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:11

Czasem kurier tak pisze i dowozi w późniejszych godzinach bo nie mógł zastać osoby. Ja tak kiedyś miałem

#3 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:12

kurierzy czasem tak robią, podpisują, a dostarczają późnym wieczorem, wiąże to się z tym, że mają płacone od dostarczonej paczki, więc nie odwożą ich na bazę, tylko próbują dostarczyć je później już mniej oficjalnie, tzn po godzinach ;-)

#4 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:17

Są też inne przypadki. Miałem taką sytuację dwa razy. Raz kurier dostarczył mi paczkę która nie była do mnie, nie zgadzał się numer mieszkania. Ale że na klatce było ciemno a czekałem na paczkę to ją odebrałem, ale w mieszkaniu zauważyłem że nie ten numer mieszkania i odniosłem pod właściwy numer. Drugi przypadek jest jeszcze ciekawszy. Paczka została odebrana na portierni bo mnie akurat nie było w mieszkaniu. Zostal błędnie wpisany numer mieszkania, a nazwisko było nie moje. Zadzwoniłem do UPS, wyjasniłem w czym problem, a oni mi powiedzieli że ich to nie obchodzi, bo oni paczkę dostarczają pod adres, a nie na nazwisko. Powiedzieli że mogę ja sobie zabrać, bo oni dostarczyli ją prawidłowo.

#5 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:39

Prosze o pomoc ze wzgledu na zawartość paczki.


UPS - Skontaktuj się z UPS Polska

#6 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:45

poznym wieczorem nie bardzo bo paczka dotarła ''do mnie'' o 21:37. Poza tym wykupiona była usluga express saver co gwarantuje (!) dostawe do mnie dnia nastepnego. Podam numer listu przewozowego zobaczcie co i jak na Shipping, Freight, Logistics and Supply Chain Management from UPS H8802849874

#7 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:48

nie da się do nich zadzwonić?

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 813 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:49

Paczka dotarła, w 'gwarantowanym' następnym dniu, tylko nieco 'po godzinach'. W czym jest problem? O co tu płakać?

#9 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 17:57

W czym jest problem? O co tu płakać?


Pogadać chciał.

#10 K_Y_S

K_Y_S
  • 133 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 stycznia 2012 - 18:01

Paczka dotarła, w 'gwarantowanym' następnym dniu, tylko nieco 'po godzinach'. W czym jest problem? O co tu płakać?


Zdaje sie że jednak nie dotarła do niego. Ma status doręczono a fizycznie przesyłki brak. Przynajmniej ja tak zrozumiałem...

#11 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 06 stycznia 2012 - 18:01

@ftpd Czytaj ze zrozumieniem... Paczka "dotarła" tylko teoretycznie, @mattkally jej nie otrzymał.

#12 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 06 stycznia 2012 - 18:06

Dokładnie paczka albo dotarła do kogoś innego, albo kurier wpisał DORĘCZONO bo inaczej by mu nie zapłacili za niedostarczoną paczkę. Jutro zadzwonie do ups i wyjasnie co i jak

#13 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 06 stycznia 2012 - 18:07

Albo paczka już należy do kuriera. Dzwoń czym prędzej.

#14 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 06 stycznia 2012 - 18:15

Opakowanie nie bylo zbyt apetyczne, bylo po starej plycie glownej, wiec watpie w kradziez kuriera. Dzisiaj maja nieczynne biura. Jutro od 9 dzwonie do nich dopoty, dopoki paczka nie znajdzie sie w moich rekach.

#15 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 stycznia 2012 - 22:50

To chyba jakaś plaga. Mi parę razy zdarzyło się tak, że kurier zostawiał paczkę portierowi/sąsiadowi, a potem dzwonił żebym sobie odebrał bo on się spieszył. Istna paranoja.

#16 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 06 stycznia 2012 - 23:37

To chyba jakaś plaga. Mi parę razy zdarzyło się tak, że kurier zostawiał paczkę portierowi/sąsiadowi, a potem dzwonił żebym sobie odebrał bo on się spieszył. Istna paranoja.


weź pod uwage to, że kurier nie pracuje cały dzień i nie będzie czekał aż ktoś będzie w domu. Sam nosiłem paczki i zostawiałem u sąsiadów ale zawsze najpierw dzwoniłem czy zgadzają się na to.

#17 kuterq

kuterq
  • 588 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 06 stycznia 2012 - 23:58

zapewne paczka jest u sąsiada , poproś o skan podpisu z tzw . delivera ;)

#18 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 stycznia 2012 - 00:10

weź pod uwage to, że kurier nie pracuje cały dzień i nie będzie czekał aż ktoś będzie w domu.


Od tego mają odpowiednie procedury. A co jeśli portier/sąsiad będzie nieuczciwy ? Takich rzeczy się nie robi, co więcej jestem pewien, że jest nielegalna.

#19 kuterq

kuterq
  • 588 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 stycznia 2012 - 00:12

jestem kurierem, doradzam z autopsji ;) poważnie sprawdz ten podpis i sie dowiesz....

#20 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 07 stycznia 2012 - 08:16

weź pod uwage to, że kurier nie pracuje cały dzień i nie będzie czekał aż ktoś będzie w domu. Sam nosiłem paczki i zostawiałem u sąsiadów ale zawsze najpierw dzwoniłem czy zgadzają się na to.


o to chodzi ze cały dzień byłem w domu. Paczka miala przyjsc do mnie na wieś, gdzie jest moze z 10 domow.

#21 tom_zak

tom_zak
  • 288 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 stycznia 2012 - 10:45

I co, dzwoniłeś?

#22 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 stycznia 2012 - 10:49

Od tego mają odpowiednie procedury. A co jeśli portier/sąsiad będzie nieuczciwy ? Takich rzeczy się nie robi, co więcej jestem pewien, że jest nielegalna.


Niestety jest to legalne.

#23 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 stycznia 2012 - 13:02

Niestety jest to legalne.

Zostawianie paczki komu popadnie i udawanie, że dostarczono ją do odbiorcy ?

#24 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 07 stycznia 2012 - 13:41

Dzwoniłem. Paczka zostala nadana w Poznaniu, wiec w nadziei, że dadza mi tam numer do kuriera dzwonilem ogromna ilosc razy z czego jedynie raz odebrano. No i tam jakis facet bezczelny, wmawia mi, że to nie mozliwe, ze paczki nie odebralem, i ze probuje wyciagnac kase z konta UPS ! To mowie mu spokojnie, ze nie kazdy kto dzwoni i potrzebuje pomocy jest potencjalnym przestepca. Speszyl sie troche no i powiedzial, ze zglosi reklamacje i w poniedzialek do godziny 9:30 zadzwonią i powiedza mi gdzie znajduje sie paczka. Wiec zostawilem numer telefonu i sie grzecznie pozegnalem. A tak na marginesie jezeli zostawilby u jakiegos sasiada, to z pewnascia ten zadzwonilby i mnie poinformowal o tym. Zyje raczej w zgodzie z ludzmi :) NIE MAM POJECIA CO ON ZROBIL Z TA PACZKA ! Nawet raz nie zadzwonil ten kurier i nie powiedzial co i jak.

PS. Legalne to moze i jest, ale jak odbiorca wyrazi zgode na zostawienie paczki u innej osoby.

---------- Wpis dodano o 13:41 ---------- Poprzedni wpis dodano o 13:28 ----------

zapewne paczka jest u sąsiada , poproś o skan podpisu z tzw . delivera ;)


a skanu z delivera nie chca dac. " Jest to usluga płatna i musi mieć pan podpisana umowe z nasza firmą, aby taki dokument otrzymac." Skan glupiego skrawka papieru dodatkowo platny. Parodia.

#25 Sawom

Sawom
  • 83 postów

Napisano 07 stycznia 2012 - 16:54

pierwszy raz widzę taki problem, na ogół jest tak, dzwonisz, podajesz numer paczki a oni dzwonią bezpośrednio na komórkę do kuriera i się dowiadują, tzn. pytają gdzie zostawił itp. tylko trzeba trafić na normalnego konsultanta, jak jeden jest 'buc' to zadzwoń za 5 minut trafisz na innego i do skutki, trochę zamieszania, trochę nakrzycz itp i będzie wyjaśnione w 5 minut!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych