Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4-gdzie mogę wymienić cały przedni(szybka, wyswietlacz) panel na oryginalny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 iKrawiec

iKrawiec
  • 1 152 postów
  • Skąd/root

Napisano 26 grudnia 2011 - 20:41

Potrzebuję wymienić cały przedni panel(szybka, dotyk) na oryginalny w iPhone 4. Nie interesują mnie podróbki i zamienniki bo właśnie już takiego bubla posiadam i w rogu ekranu wyświetlacz jest jakby żółty, a sam ekran nie jest nawet pokryty tą warstwą zabezpieczającą przed palcowaniem. Jakieś dwa miesiące temu przez niefortunny wypadek usiałem wymienić cały przedni panel i naciąłem się na chinśkie dziadostwo. Teraz chcę tą sprawą załatwić porządnie bo już mnie to wkurza... Czy wogóle jakiś serwis w Polsce posiada takie oryginalne części? Wiem, że koszt tego byłby duży.

#2 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 26 grudnia 2011 - 22:26

Sam osobiście mam zbitą szybkę w iPhonie 4 i też przymieżam się do wymiany.Czytałem jakiś post , gdzie iClinic poleca MacSupport , ponieważ jest to autoryzowany serwis;)Sam zamierzam tam wysłać.Cena to 500 zł , nie jest mało ale ponoć warto , ponieważ zamiennik kosztuje coś ponad 200:D W iSense jest to cena 550 zł , w iClinic chyba 600(lub 650:)).Są to jedyne serwisy , w których ja chciałbym wymienić. Może ktoś tu się wypowie(np iClinic) czy warto wysyłać do MacSupport i czy wstawiają na 100% oryginalne moduły(szybka+ekran Retina:D) Pozdrawiam.

#3 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 grudnia 2011 - 23:33

Zapraszamy do naszego serwisu. Czas wymiany 1h na miejscu. Możliwość zamówienia kuriera i naprawy wysyłkowej. Czas naprawy łącznie z przesyłką ok 3 dni (jest to uzależnione od kurierów) Posiadamy w 100% oryginalne panele dotykowe wraz z LCD do iPhone 4

#4 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 26 grudnia 2011 - 23:39

A jaka cena jest u państwa?I skąd mamy mieć pewność , że owe moduły są w 100% oryginalne?Proszę pisać w tym poscie , ponieważ wtedy wszyscy zainteresowanie się dowiedzą dosyć ważnych informacji:)

#5 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudnia 2011 - 00:35

Koszt wymiany panelu przedniego wraz z LCD wynosi w aktualnie promocyjnej cenie 485zł (normalnie jest to koszt 550zł) Oryginalność jest potwierdzona tym iż wyglądają identycznie jak te fabryczne ściągane z telefonów. W zamiennikach udających oryginały widać różnicę w wykonaniu, w jakości obrazu, w jakości podświetlania LCD, w sposobie oznakowania Panelu dotykowego jak i samego LCD (barcode, numery seryjne na taśmach)

#6 iPhone 25

iPhone 25
  • 1 030 postów
  • SkądKielce

Napisano 27 grudnia 2011 - 09:27

I jak problem się rozwiązał? Gdzie naprawiałeś?

#7 iKrawiec

iKrawiec
  • 1 152 postów
  • Skąd/root

Napisano 27 grudnia 2011 - 10:47

Koszt wymiany panelu przedniego wraz z LCD wynosi w aktualnie promocyjnej cenie 485zł (normalnie jest to koszt 550zł)
Oryginalność jest potwierdzona tym iż wyglądają identycznie jak te fabryczne ściągane z telefonów.
W zamiennikach udających oryginały widać różnicę w wykonaniu, w jakości obrazu, w jakości podświetlania LCD, w sposobie oznakowania Panelu dotykowego jak i samego LCD (barcode, numery seryjne na taśmach)


No i właśnie tutaj leży problem. Ten wyświetlacz na który wymieniałem był oznakowany jak oryginalny, wyglądał identycznie. Dopiero później okazało się, że jest to chińska podróbka. Jest jakiś serwis w Polsce, który posiada takie części z fabryki gdzie produkują iphony(np. foxconn czy jakieś tam inne)? Nie podwarzam tego, że reperatorium posiada oryginalne części. Tylko już raz się naciałem, a jednak to jest dużo forsy... Dlatego chciałbym mieć pewność.

#8 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudnia 2011 - 11:36

Niestety są też bardzo dobrze wykonane zamienniki, sprzedawane przez "jakieś serwisy" jako oryginalne. Nie zakładamy pseudo oryginalnych części ponieważ się to nie opłaca. (ewentualne dodatkowe koszty transportu na reklamację, niezadowolenie klienta, dodatkowa praca dla technika)

#9 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 27 grudnia 2011 - 22:24

Mimo tylu odpowiedzi , chciałbym tu przeczytac odpowiedz iClinic , poniewaz jest to jeden z najbardziej polecanych serwisów do naszych sprzętów w calej Polsce;)

#10 iClinic.pl

iClinic.pl

  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2011 - 00:52

W naszym serwisie koszt wymiany przedniego panelu w iPhone 4 na nowy, oryginalny to 600zł. Nie chcemy się wdawać w jakiekolwiek spory aczkolwiek z tego co widziałem niedawno, to Panowie w Rep mieli dość wyraźny rozdział na oryginał/zamiennik więc powinni się co nieco znać na rozróżnianiu jakości podzespołów. My zawsze przy pierwszej dostawie też bierzemy parę "zamienników" (czyt. chińskie podróbki) by móc samemu odróżniać oryginały od zamienników.

Należy pamiętać, że iPhone'y są produkowane w Chinach - jednak "chińska jakość" a produkt z Chin - jak już wszyscy wiemy, to nie to samo.

Zachęcam do skorzystania z naszej usługi door-to-door, koszt to raptem 15zł w 1 stronę a na hasło MyApple otrzyma Pan jeszcze rabat 5% na naprawę: iClinic - Kontakt

#11 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 29 grudnia 2011 - 22:55

a co myślicie o seriwise iSense?Jednak , mam tylko 490 zł i tylko tyle mogę wydać na tą naprawę a oni chcą 550+koszty przesyłki;/ Pozdrawiam.

#12 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 grudnia 2011 - 09:45

a co myślicie o seriwise iSense?Jednak , mam tylko 490 zł i tylko tyle mogę wydać na tą naprawę a oni chcą 550+koszty przesyłki;/
Pozdrawiam.


iPhone 4 nie należy do najtańszych telefonów tak samo jak i serwis tego sprzętu.
Zawsze można sobie kupić zamiennik....

#13 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2011 - 09:49

a co myślicie o seriwise iSense?Jednak , mam tylko 490 zł i tylko tyle mogę wydać na tą naprawę a oni chcą 550+koszty przesyłki;/
Pozdrawiam.

Kolego, zastanów się, gdzie i jakie pytanie zadajesz. Zasady zadawania pytań w tym dziale są ściśle określone, a pytanie serwisantów o opinie o jednym z serwisów, delikatnie mówiąc, niesmaczne.

#14 s0828

s0828
  • 76 postów

Napisano 30 stycznia 2012 - 12:38

iKrawiec, szela_512 naprawiliście już swoje IP4? Próbuję zorientować się jakiej jakości są części na rynku, w szczególności szybki z wyświetlaczem do IP4. Czy są bliskie oryginalnym? Mam doświadczenie z częściami do 3G i 3Gs. To co było dostępne na ebay i allegro nie było idealne. W stosunku do oryginalnych, szybki były bardziej kruche, często miały delikatne kreseczki widoczne w ostrym oświetleniu. Wydaj mi się, że wszystkie nieautoryzowane serwisy, korzystają z jakiś lepszych lub gorszych zamienników ogólnie dostępnych na rynku. Autoryzowany serwis Apple (np. Regenresis), każdy stłuczony IP, którego naprawę u nich wyceniałem, naprawiał na zasadzie wymiany na zamienny egzemplarz.

#15 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 30 stycznia 2012 - 19:49

@s0828 Tak naprawiłem swojego iPhone'a.I nie ukrywam , targowałem się z macsupport do takiej ceny aby z przesyłką wyszło 500 zł noo i udało się;)Ale najpierw , przysłali mi iPhone z jakimś cholernym zamiennikiem!Kolory były przezieleniawee , i strasznie zostawały palce!Naszczęście mam jeszcze jednego iPhone 4 , i w porównaniu-to śmierdziało zamiennikiem na kilometr(zamawiałem oczywiście oryginał;)) Brat co ma właśnie tego iPhone 4 przyjechał z Anglii , to kazałem mu zadzwonić do nich no i ich opierdzielić!Noo i poskutkowało!Ekran wymienili mi na nowy , dużoooo lepszej jakości , ale i tak w oryginalnym iPhonie 4 czarnym ekran jest bardziej "zamaskowany" zlewa się z resztą kiedy jest wygaszony a moim trochę za bardzo "się wyróżnia" , ale jak za 500 zł jestem w 100% zadowolony i pokusiłbym się o stwierdzenie , że sam wyświetlacz i jak się zachowuje(reakcja na dotyk , kolory , kąty itd są identyczne jak w oryginalnym , nie rozbieranym iPhonie!:D) Jednak polecema Ci macsupport , ale jeżeli masz tylko więcej pieniędzy , to zaryzykowałbym iSense/iClinic. Sam ekran od macsupport nie zostawia nic do życzenia , ale jeżeli jesteś jakimś megaaa wielbicielem Apple to bd Ci lekko przeszkadzało to , że ekran lekko się wyróżnia i widać jego zarysy itd .;) Mam nadzieję , że pomogłem i powiem jeszcze raz JESTEM ZADOWOLONY Z WYMIANY W MACSUPPOT!;) Pozdrawiam.

#16 ergot

ergot
  • 4 postów

Napisano 15 lutego 2012 - 22:02

Witam, Mam podobny problem jak twórca wątku. Różnica jest taka że przez upadek na beton tylni panel mojego iPhone 4 wymaga wymiany. Na placu boju zostały dwa punkty serwisowe o których była mowa w tym wątku czyli Reperatorium oraz MacSupport z Krakowa. Oba proponują naprawę (koszt "klapki" + sługa montażu) ,w przypadku zamienników od 85 - 130 zł a 200 zł w przypadku oryginału. Nie wiem naprawdę który punkt wybrać... Na co zwrócić uwagę ect No i czy warto kupować oryginalną klapkę... Proszę o wskazówki i opis własnych doświadczeń z tymi serwisami i jakością wykonania oraz wymienianych częsci Pozdrawiam, ergot

#17 servvis

servvis
  • 632 postów
  • SkądMokotów

Napisano 15 lutego 2012 - 22:25

Witajcie. Jeśli ktoś jest zainteresowany to u mnie 470zł z czego koszt LCD+digi to 400zł.

#18 reperatorium

reperatorium
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lutego 2012 - 23:08

Różnica pomiędzy zamiennikiem a oryginałem BackGlass'em to troszkę gorszego plastiku wykonane "oczko" kamery, większa rysowalność całego szkła, oraz minimalnie gorzej wykonana ramka. Generalnie wygląda to w ten sposób, że jedną i druga tak samo łatwo można rozbić, na jedną i drugą można nakleić folię ochronną :) BackGlass na szczęście nie ma żadnego wyświetlacza a to jest główną różnicą jakościową pomiędzy oryginałami a zamiennikami. Zawsze decyzja należy do klienta :)

#19 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 23 lutego 2012 - 17:08

To może wtrącę się do rozmowy. Jeśli klient chcę oryginalny panel to my w Smartserwisie proponujemy po prostu wymianę na nowy w cenie 780 zł brutto. I tyle. Po co się bawić w te lepsze czy gorsze podróbki - jak klient chce oryginalny to niech lepiej wymieni cała aparat - wyjdzie niewiele drożej.

Więcej tutaj:

iPhone Exchange Program już w Smartserwis - www.smartserwis.net

#20 iKrawiec

iKrawiec
  • 1 152 postów
  • Skąd/root

Napisano 23 lutego 2012 - 20:57

To może wtrącę się do rozmowy. Jeśli klient chcę oryginalny panel to my w Smartserwisie proponujemy po prostu wymianę na nowy w cenie 780 zł brutto. I tyle. Po co się bawić w te lepsze czy gorsze podróbki - jak klient chce oryginalny to niech lepiej wymieni cała aparat - wyjdzie niewiele drożej.

Więcej tutaj:

iPhone Exchange Program już w Smartserwis - www.smartserwis.net


Świetna opcja. A mam takie pytanko. Jeśli zarówno przedni jak i tylny panel w moim iPhonie 4 to szajskie zamienniki to cena nadal wynosi 780? Wymiana jest dostępna od ręki?

#21 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 23 lutego 2012 - 22:19

Nie do końca rozumiem pytanie :) To jest wymiana na nowy zafoliowany model, który przychodzi prosto od Apple. Nie ma mowy tutaj o zamiennikach - to jest to co wydaje nam Apple. Wymiana jest w ciągu 5-7 dni. Trzeba oddać stary aparat, my go wysyłamy do Apple, a oni odsyłają nowy. Taka cena obowiązuje tylko dla userów MyApple. Reszta płaci drożej ale i tak klienci są zadowoleni. Jeśli natomiast pytasz, czy aparat po ingerencji (samodzielna wymiana części) nadal kwalifikuje się do programu iPhone Exchange to tutaj sporo zależy od Apple. Jeśli klient "nie ściemnia" jaka jest historia aparatu, to my również podchodzimy do tematu ulgowo. Wówczas Apple może zaakceptować taką wymianę, ale za trochę większą sumę. Ale i tak się opłaca. Najważniejsze to mówić otwarcie czy aparat był samodzielnie naprawiany, bo i tak to wykryjemy jak go otrzymamy.

#22 lorakko

lorakko
  • 15 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 marca 2012 - 14:01

Witam! Czy cena wymiany Iphona 4s będzie dokładnie taka sama nawet jeżeli telefon ma tylko małe pęknięcie ( pod przyciskiem Home ) ?

#23 Gecko

Gecko
  • 151 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2012 - 22:49

Może trochę nie odpowiedni temat, ale mam pytanie co do tego programu. Czy ciągle można wymieniać iP3Gs? Jaki jest koszt wymiany 3Gsa, dość porysowanego i zużytego z niedziałającym power buttonem na nowy? Jeśli był serwisowany w autroyzowanym serwisie to jest ok?

#24 Aeon

Aeon
  • 35 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 09 lutego 2014 - 19:55

Odkopię temat. Niedługo w moje ręce trafi 4S z żółtą plamą na wyświetlaczu (znany klej). Na pytanie do serwisanta z mojego miasta o cenę wymiany wyświetlacza zawołał poniżej 200zł już z robotą. Zapytałem o jakiekolwiek potwierdzenie oryginalności ekranu, dostałem odpowiedź że ekrany nie są w żaden sposób podpisane, nie ma modelu, nazwy ani numeru, i nie ma do tego żadnych dokumentów np od Appla itp. Tylko paragon. Czy jest możliwe aby w tej cenie dostać ekran do 4S? Nawet licząc że nie policzył mi w ogóle robocizny (dzwoniłem po znajomości).

#25 SeNuke

SeNuke
  • 769 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 02:06

Nie ma oryginalnych części do iPhone'ów. (no chyba że z demontażu) Są tylko lepsze lub gorsze podróbki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych