Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Paralells 6, 10.5.8] unable to load parallels driver – restart your mac and try again


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Trilian

Trilian
  • 22 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 grudnia 2011 - 17:18

[jeśli temat już gdzieś był to proszę moj skasować, i sorry za niedoszukanie]

Poproszę o pomoc, "jak żyć"?

Paralellsy już jakiś czas temu zaczęły się "haczyć" a było to sporadycznie i pomagały restarty (tak jak "kazał") ale teraz juz niestety jest to codziennie i bez wyraźnego ostrzeżenia - nie chcą się uruchomić. I wyświetla się komunikat:
unable to load parallels driver – restart your mac and try again

Support Paralells nie bardzo wie gdzie szukać problemu, Apple umywa jabłka - bo to nie ich problem ze jakiś tam soft nie działa. A ja bidny rycze w poduszkę.

Co mam:
- Mac Pro3,1, 10.5.8 (Quad-Core Intel Xeon, 2.8 GHz)
- Parallels 6.0.12106 (Revision 692267; September 7, 2011)
- daily unix maintenance by Macaroni (Atomicbird)

Co zrobiłem:
- restart (pomagało kiedyś)
- restet PRAMu - (niedawno mnie naszło, że tego nie probowałem) bez efektów
- wywalenie Parallelsów i zainstalowanie ich na czysto (KB Parallels: How to remove Parallels Desktop 6 completely oraz the latest build of Parallels Desktop 6) - pomaga, ale tylko do następnego restartu, innego dnia... i nazad to samo. Poza tym czerpanie z tego przyjemności - żadne.
- znalazłem gdzieś info, że można/trzeba VT włączyć na stałe nawet w moim Macu Pro i postępując, najpierw zgodznie z zaleceniem Apple, co do uaktualnienia EFI Firmware: Mac Pro EFI Firmware Update 1.3 a potem przeszedłwszy do procedury opisanej a formu Prallels: How To Enable VT (aka VTX or VT-x) with rEFIt and vmx-var-set.efi - Parallels Forums próbowałem, ale nie dało rady, uczynnić tego procesu. Najpierw zatrzymywała się sama aplikacja EFI (rEFIt-0.5 czy jakoś tak, na punkcie 13. z tej procedury), i w ogóle nie chciała przejść do "boot menu". W końcu udało mi się zainstalować pełną wersję rEFIt-0.14 i udało się wejść do boot menu i dalej to shella (wow, ale się PCetowo nagle zrobiło na ekranie :roll:). Niestety próby wyegzekwowania komend z pliku vmx-var-set.efi powodują wyświetlenie komunikatu:
Image type IA32 is not supported by this X64 shell
Co chcę mieć:
- dzialające to ustrojstwo, bo faktury wystawic nie moge :wink:. Mam nadzieję że nie kosztem reinstalacji systemu, upgradu do II 7, czy :shock: upgradu do Snow lub Lion.

Nie jestem biegły w unixie więc proszę "łopatologicznie" do mnie. Jeśli robię coś źle, to poproszę o wyrozumiałość za dyletanctwo w ww sprawach. Dzięki za pomoc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych