Sorry ze odkopuje, ale mysle ze nie ma sensu zakladac nowego tematu..
Zrobilem zdjecia i filmy za pomoca iPhone 5 i zrzucilem na Mountain Lion'a i niestety ale wszystko jest obrocone, jak rozwiazac ten problem?
EDIT:
Sprobowalem zrzucic teraz za pomoca iPhoto, ale problem dalej wystepuje, a rozdzielczosc filmu pokazuje jako 1080x1920.

Odwrócone zdjęcia
Started by
dawid1972
, 17 Dec 2011 22:24
30 replies to this topic
#26
Posted 25 August 2013 - 18:32
#27
Posted 25 August 2013 - 19:01
Pytasz o zdjęcia czy o filmy?
#28
Posted 25 August 2013 - 19:10
I to, i to
#29
Posted 25 August 2013 - 19:14
Jeżeli masz filmy w pionie zamiast w poziomie oznacza to, że najpierw zacząłeś kręcić a dopiero później odwróciłeś telefon, ew. miałeś zablokowaną autorotację ekranu.
#30
Posted 25 August 2013 - 19:19
Wszystkie filmy i zdjecia robilem z plusem do dolu, z autorotacja nic nie kombinowalem, i jak mowie podczas filmowania i robienia zdjec pozycji nie zmienialem.
#31
Posted 28 August 2013 - 04:57
W przypadku zdjęć użyj przeglądarki, która "respektuje" dane EXIF np. Xee z włączonym autoobracaniem (OS X) lub IrfanView (Win) a w przypadku filmów - spróbuj je odtworzyć w QuickTime. To jedyny player z jakim miałem do czynienia, który odczytuje metadane zawarte w pliku wideo i odtwarza filmy z iPhone'a zawsze w należytej orientacji, zaś po otwarciu tego samego pliku za pomocą innego playera np. VLC lub MPC-HC film ten jest odwrócony. Dziwne, aczkolwiek prawdziwe 

Nie ma możliwości, żeby systemowa blokada autorotacji ekranu blokowała obrót w aplikacji Aparatu - najlepiej widać to po orientacji ikon interfejsu aplikacji aparatu - obracają się pomimo włączonej autoblokady, więc i dane obrotu w EXIF są zapisywane.miałeś zablokowaną autorotację ekranu.

1 user(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users