Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] GarageBand Jam Pack - Rhythm Section/Gitara elektr na iMacu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 13 listopada 2005 - 11:10

Czy ktoś używał sekcji rytmicznej do Garage Band? Chciałbym się czegoś dowiedzieć o tym programie przed wydaniem 500 PLN. Czy mieliście jakieś doświadczenia z podłączaniem gitary elektrycznej do iMaca G5? Na PC-cie używałem Cakewalk'a, a gitarę podłączałem poprzez mikrofon zawieszony na piecu. Po przesiadce na Maca próbuję od nowa zebrać aplikacje do tworzenia muzyki w domu (zupełnie amatorsko, kudły ściąłem 10 lat temu ;). W instrukcji czytałem, że gitarę można podłączyć bezpośrednio przez wejście audio. Takie sztuczki na PC-cie nie wychodziły najlepiej.

#2 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 13 listopada 2005 - 16:46

Re: GarageBand Jam Pack - Rhythm Section/Gitara elektr na iM

Czy ktoś używał sekcji rytmicznej do Garage Band? Chciałbym się czegoś dowiedzieć o tym programie przed wydaniem 500 PLN. Czy mieliście jakieś doświadczenia z podłączaniem gitary elektrycznej do iMaca G5? Na PC-cie używałem Cakewalk'a, a gitarę podłączałem poprzez mikrofon zawieszony na piecu. Po przesiadce na Maca próbuję od nowa zebrać aplikacje do tworzenia muzyki w domu (zupełnie amatorsko, kudły ściąłem 10 lat temu ;). W instrukcji czytałem, że gitarę można podłączyć bezpośrednio przez wejście audio. Takie sztuczki na PC-cie nie wychodziły najlepiej.


iMac nie ma wbudowanego przedwzmacniacza gitarowego.
Ale moza podlaczyc gitare po przez przedwzmacniacz i z wyjscia przedwzmacniacza gitarowego na wejscie lin iMac, nastepnie przez Plug-in np.NI GUITAR RIG grac prawie nieskonczona iloscia roznych brzmien gitar , wzmacniaczy i glosnikow. A raz cala masa kombinacji roznych efektow itd.

Bezposrednio gitara do wejscia liniowego iMac nie probowalem. Chciaz z punktu elektroniki jakis sygnal powinien sie przedostac i moze to tez zadzialac.
Napewno nie bedzie to czyste bzmienie gitary rewelacyjne i wtedy pozostanie tylko w 100% zmienic jej brzmienia Plug-inem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych