Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Karta WiFi na USB do Macbook'a


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 VictorX

VictorX
  • 122 posts
  • SkądDębica, Poland

Posted 11 December 2011 - 19:59

Cześć! Mojemu znajomemu w kilkuletnim już Macbooku uszkodzeniu uległa karta sieciowa WiFi. Ponieważ to jest już kilkuletni sprzęt nie można go oddać na gwarancję, a nie warto płacić też dużych pieniędzy na wymianę w serwisie (zwłaszcza, że wymiana jest realizowana jedynie w dużych miastach, gdzie dojazd też kosztuje). Dlatego pomysł padł na zewnętrzną kartę sieciową WiFi na USB. Tylko jest taki problem - jaką kupić a konkretnie jaka zadziała w Mac OS X Lion? Bo mam taką jeszcze z ery PC, ale do niej nie ma sterowników dla OSX'a... Z góry dziękuję za pomoc VictorX

#2 janek220

janek220
  • 268 posts

Posted 11 December 2011 - 20:09

Chyba nie ma karty na USB, która działa pod Mac OS X jako AirPort. Potrzebne są dodatkowe aplikacje. Jeśli ten MacBook ma kartę WiFi na mini PCI-E, to można na Allegro kupić kompatybilną (nawet są pecetowe, jak BCM94311, które działają z systemowymi sterownikami) i wymienić.

#3 VictorX

VictorX
  • 122 posts
  • SkądDębica, Poland

Posted 11 December 2011 - 21:23

Nie, wolałbym typową na USB... Myślę, że nie będzie problemów z instalacją dodatkowych aplikacji...

#4 Smoczy

Smoczy
  • 4066 posts
  • SkądPrzemyśl

Posted 11 December 2011 - 21:37

nie lepiej namierzyć MB na części i kupić po prostu używaną i ją zamontować? wiem z autopsji swojego że jest ona odłączalna z płyty głównej

#5 Tojot

Tojot
  • 1187 posts

Posted 11 December 2011 - 22:16

Rozważ też expresscard zamiast USB. Możesz też popytać na jakimś forum hakintoszowym, oni powinni mieć więcej doświadczenia. :-)

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7682 posts

Posted 12 December 2011 - 00:27

Poszukiwania karty WI-FI na USB "for Mac" należy rozpocząć od listy obsługiwanych przez ten system chipsetów Ralink-A MEDIATEK COMPANY a następnie znalezienie & zakup konkretnego modelu urządzenia - oczywiście zawierającego w swoich bebechach stosowny chip. Potem pozostaje tylko wgranie sterowników z podanego linka. Metoda sprawdzona i działa przynajmniej u mnie w 100 %.

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6245 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 12 December 2011 - 05:38

nie lepiej namierzyć MB na części i kupić po prostu używaną i ją zamontować? wiem z autopsji swojego że jest ona odłączalna z płyty głównej


Tym bardziej, że koszt oryginalnej karty to jakieś 40 zł (60 na mPCI). Jest sens walczyć ze aplikacjami i zajmować port USB przy takich kosztach? Zaoszczędzi się 10 zł a 3 krotnie więcej zmarnuje się przy dobieraniu karty...

#8 maddalena

maddalena
  • 1 posts

Posted 04 September 2013 - 00:50

Hej, znalazłeś odpowiednią kartę? Mam ten sam problem, macbook 4.1 z 2008 roku, system był zaktualizowany do Mac OS X 10.6.8 (snow leopard). Szukam prostego rozwiązania problemu z niedziałającym airportem.

#9 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 posts

Posted 06 September 2013 - 21:12

kupujesz takie coś i problem rozwiązany , zasilane z portu USB i nie potrzebne sa zadne sterowniki, bo drugi kabelek wkladasz do gniazda ethernet. Ustawiasz w trybie klient, podajesz haslo do sieci i to wszystko.
TL-WR702N - Witamy na stronie TP-LINK

#10 Maxavelli

Maxavelli
  • 1040 posts

Posted 07 September 2013 - 07:44

Tak z glowy ze w firmie mam go drugi miesiac i raz na dobe sie wiesza - trzeba resetowac. Problem poruszany byl na forum TP-Linka, ktory to ignoruje problem i nie kwapi sie do rozwiazania problemu. Niestety, trzeba bedzie sie go pozbyc i rozejrzec za czym innym.

#11 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 07 September 2013 - 08:47

Hej,
znalazłeś odpowiednią kartę? Mam ten sam problem, macbook 4.1 z 2008 roku, system był zaktualizowany do Mac OS X 10.6.8 (snow leopard). Szukam prostego rozwiązania problemu z niedziałającym airportem.


A czy nie prościej i wygodniej naprawić Twój komputer i nie używać dodatkowych urządzeń. Nawet jeśli trzeba wymienić kartę wewnątrz MacBooka to nie jest to bardzo drogie. Jeśli masz na takie karty USB wydać 100PLN to chyba lepiej dołożyć 50-100 i mieć to zrobione jak należy.
Jeśli możesz to opisz jak zachowuje się MacBook, czy system wykrywa AirPort, czy można go włączyć, czy znajduje sieci bezprzewodowe, wtedy postaram się odpowiedzieć ile może kosztować naprawa.

#12 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 posts

Posted 07 September 2013 - 12:08

Tak z glowy ze w firmie mam go drugi miesiac i raz na dobe sie wiesza - trzeba resetowac. Problem poruszany byl na forum TP-Linka, ktory to ignoruje problem i nie kwapi sie do rozwiazania problemu. Niestety, trzeba bedzie sie go pozbyc i rozejrzec za czym innym.


Być może to wina akurat Twojego modelu. Sprzedaje tego dziesiatki głównie do dekoderów Tv nc+ gdzie są też przesyłane bardzo duże ilości danych w tym obraz HD i działają rewelacyjnie.
Sa jeszcze inne niewiele droższe modele np. netgeara, wszystkie działają podobnie.http://www.netgear.c...g/wnce2001.aspx

#13 funky

funky
  • 30 posts

Posted 07 September 2013 - 15:49

Hej,
znalazłeś odpowiednią kartę? Mam ten sam problem, macbook 4.1 z 2008 roku, system był zaktualizowany do Mac OS X 10.6.8 (snow leopard). Szukam prostego rozwiązania problemu z niedziałającym airportem.


Asus N10 - specyfikacja na stronie producenta. Oficjalne wsparcie dla Mac OS - jedyny minus działa tylko z dostarczonym oprogramowaniem. Duży plus to wymiary, dobra antena (nie odnotowałem problemów z zasięgiem) i transfery.
Mam i polecam - działa z Mac Pro na Snow Leopard, Lion również nie ma problemu.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users