Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

klonowanie MAC'a -please!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 laciata.krowka

laciata.krowka
  • 8 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 11 listopada 2005 - 17:59

cześć! jako prawie kompletny laik nie tylko proszę ładnie o pomoc, ale o nią błagam :D Jestem podłączona do LAN. Na PC internet chodzi jak szalony - nie mam problemów. Chce korzystac z netu na MAC'u. Najpierw próbowałam wpisać IP, nr bramy, maski i serverów DNS "na sztywno". Ale nie zadziałało. Więc skontaktowałam się ze swoim providerem internetowym. Zmienili u siebie ustawienia -podałam im MAC address. I nic - dalej nie działało. Dla rzekomych informatyków pracujących w tej firmie MAC jest w ogole nie znany. Koles jedynie powiedzial, ze cyt" Internet czasem sam blokuje dostep do komputera, jesli wykryje, ze jest to system inny niz windows". I jeszcze pwoiedzial, ze jak znam kogos kto mi powie kro po kroku jak sie klonuje MAC'a to może sie coś bedzie dalo zrobic. Mam iBooka 12', Mac OS X wersja 10.4.2. Co ciekawe - jeszcze dwa miesiace temu kiedy po prostu przepinalam kabel ze swojego PC na Mac'a internet na Mac'u dzialal idealnie. Wiec szczerze sie przyznam - kompletnie zglupialam... Dzieki za jakakolwiek pomoc :-) Pozdrawiam!

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 11 listopada 2005 - 18:03

pomocny adres:
http://www.myapple.p...topic.php?t=685

i tu:

http://www.myapple.p...p?p=17713#17713

#3 laciata.krowka

laciata.krowka
  • 8 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 11 listopada 2005 - 18:52

dziękuję...prześlę te informacje "specjalistom" - providerom... pozdrawiam :-)

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopada 2005 - 19:32

Re: klonowanie MAC'a -please!!!

c" Internet czasem sam blokuje dostep do komputera, jesli wykryje, ze jest to system inny niz windows".


Po takiej informacji zmieniłbym ISP.
Na przyszłość bardzo proszę przejrzeć forum przed zadawaniem pytań.
Pozdrawiam

#5 laciata.krowka

laciata.krowka
  • 8 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 11 listopada 2005 - 19:47

cześć - czytałam forum wcześniej, ale szczerze powiem niewiele mi to pomogło,choć wiem, że już wcześniej ktoś zadał takie pytanie. Po 1 - jak wchodze w NetInfo Manager to nie mam takiej pozycji jak "security". Po 2 - nawet jeśli mam odblokowane konto "root" (czego nie wiem- jak to sprawdzić?), to przecież później it ak potrzebne jest mi hasło dla roota (chyba dobrze zrozumiałam?). Więc gdzie je mam znależć? po 3 - próbowałam cokoliwke wpisać w linijce z "password" i nic sie nie da - jakiejkolwiek litery bym nie probowala - echo... Dlateo pytam - czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Poza zmianą ISP? z góry dziękuję za odpowiedź... i pozdrawiam :-)

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopada 2005 - 21:49

Po 1 - jak wchodze w NetInfo Manager to nie mam takiej pozycji jak "security".


Jakiego systemu używasz ?
Dołączona grafika

Po 2 - nawet jeśli mam odblokowane konto "root" (czego nie wiem- jak to sprawdzić?), to przecież później it ak potrzebne jest mi hasło dla roota (chyba dobrze zrozumiałam?).


Aktywowanie użytkownika "root"

Klonowanie Mac-adresu

#7 laciata.krowka

laciata.krowka
  • 8 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 11 listopada 2005 - 23:33

no cóż moge napisać - wstyd - mea culpa - przeoczenie na maxa - bede postepować dalej wg wskazówek - i dziekuje ( i przepraszam, jesli bylam upierdliwa :-) )pzdr aga

#8 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2005 - 10:28

Absolutnie nie przepraszaj. Nie wszystko musi być od pierwszego kontaktu oczywiste. Jednak to co mnie uderzyło to nieporadność providera. Zaproś pana/panią do komputera zaprezentuj metode zmiany adresu MAC i zapytaj co masz czynić. Na pewno istnieje rozwiązanie i tutaj ktos pomoże je znaleść.

Jeżeli przepinasz kabel pomiędzy komputerami aby mieć internet musisz zadbać o ustawienia.

1 MAC adres na PC i MAC musi być identyczny ( Klonowanie Mac-adresu )
Aby go sprawdzić na PC wejdź START->URUCHOM->cmd [ENTER] , ipconfig -all [ENTER] ( odczytaj adress mac )
2 Ustaw takie same IP, brame, maske, dns na iBooku i na PC

Jeżeli jestes gotowa wydać 200-300zł możesz mieć internet i na PC i na iBooku.
>>>Tutaj jest opisane jak to zrobić <<<
Jeżeli masz Airport w iBooku to dodatkowo pozbędziesz się kabelka.

#9 laciata.krowka

laciata.krowka
  • 8 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 12 listopada 2005 - 12:22

no niestety - to znów ja... Próbowałam aktywować użytkowniak root, ale po wpisaniu podanej na odnośnej stronie forum komendy wyskoczył napis: exit-bash:komputer:/Volumes/Dane/Users/code: No such file or directory Logout [Process completed]... i znów nie ruszyłam do przodu :-( ehhh... wesołe jest życie posiadacza mac'a :-) pozdrawiam aga

#10 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 12 listopada 2005 - 12:31

laciata.krowka, bo nie wpisuje się w lini komend tego co wpisałaś czyli "/Volumes/Dane/Users/code" tylko to co jest po znaku "$" lub "#"
czyli samo "su" wpisujesz i podajesz hasło root.

#11 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2005 - 12:33

Najpierw wyklikaj :

Applications -> Utilites -> Netinfo Manager
Security -> Authenticate (podejamy hasło użytkownika)
Security -> Enable root user

Applications -> Utilites -> Terminal

po włączeniu terminalu wpisz "su" [ENTER]
pojawi sie napis "Password:" a ty wpisz "twoje_hasło" [ENTER]

nadal nie jest dobrze ?

nie wpisuj dosłownie tego:
komputer:~ code$ su
Password:
komputer:/Volumes/Dane/Users/code root# whoami
root
komputer:/Volumes/Dane/Users/code root# 

tu przykład

#12 swinn

swinn
  • 180 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 listopada 2005 - 13:12

A po co klonować mac ?? najprostrza metoda to skrętka, a pc niech robi za proxy i NAT :-) za dużo kombinowania, i działa na pewno z MacOS :D ps co to właściwie jest ?? ADSL Cable RADIO ??

#13 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopada 2005 - 14:30

Rzecz w tym, że metoda o której piszesz wcale nie jest prostrza od klonowania mac. swinn, możesz masz ochote przedstawić to rozwiązanie w dziale "Know How" krok po kroku.

#14 swinn

swinn
  • 180 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 listopada 2005 - 00:01

bardzo chętnie ale nie mogę dodać posta do tego działu

#15 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2005 - 00:36

Wpisz tutaj, z wielką przyjemnościa przeniosę do właściwego działu.

#16 laciata.krowka

laciata.krowka
  • 8 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 13 listopada 2005 - 10:20

dokończe swojego żywota razem z PC i Mac...Mac w ogóle nie reaguje na moje polecenia bo chce ode mnie hasła (przy poleceniu authenticate) przy czym ja niegdy nie ustawiałam żadnych zabezpieczeń, haseł itp. wkurza mnie to bo nie moge nic już teraz zrobic - nawet aktywować użytkownika root...o klonowaniu już nie wspomne... wrrrr...

#17 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2005 - 11:05

to hasło to hasło, które podałaś przy instalacji, to samo które wpisujesz gdy czasem system tego zażąda.

#18 laciata.krowka

laciata.krowka
  • 8 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 13 listopada 2005 - 13:27

Ok dziekuje. Bede walczyc dalej :-) pozdrawiam

[ Dodano: 2005-11-15, 09:53 ]
wrrrr..... skontaktowałam się ze sprzedawca mojego iBook'a, który instalował też system. Twierdzi, że nie wprowadził żadnego hasła przy instalacji i że nigdy tego nie robi. A ja nadal mam zamkniętą kłódkę i iBook prosi mnie o hasło przy próbie "Authentication" To oznacza, że nie jestem w stanie sklonować adresu, bo nie jestem w stanie aktywować użytkownika root. Czy jeśli nic nie da sie z tym zrobić, bedzie trzeba od nowa zainstalować system?
:-) nie trace nadzieji, że jakimś cudem wszystko się uda :-) pozdrawiam aga




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych