Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Video Meeting w Krakowie 23.11.2011 + konkurs montażowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 justwar

justwar
  • 1 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 14:08

Video Meeting to wydarzenie skierowane do praktyków branży filmowej i wszystkich osób zainteresowanych produkcją wideo, animacją i efektami specjalnymi. Kilkugodzinne spotkanie w niezobowiązującej atmosferze krakowskiego Klubu Pauza to okazja do poszerzenia wiedzy i wymiany myśli ze specjalistami pracującymi przy polskich i zagranicznych produkcjach filmowych. W trakcie Video Meeting odbędzie się KONKURS MONTAŻOWY. Szczegóły poniżej.

Wstęp wolny

________________________PROGRAM_________________________

17.00 - 19.00 Nowości w programach Adobe After Effects CS 5.5 i Adobe Premiere Pro CS 5.5, Markus Błędowski
19.15 - 20.15 Projektowanie i realizacja wirtualnej scenografii w filmie, Maja Borowicz
20.15 - 20.45 Poczęstunek
20.45 - 21.45 Filmowe efekty specjalne, Mikołaj Valencia
22.00 - 23.00 Kreacja cyfrowych roślin, czyli L-Systemy w grafice komputerowej, Wojciech Daniło


____________________KONKURS MONTAŻOWY___________________

W trakcie Video Meeting, przy specjalnych stanowiskach komputerowych, odbędzie się turniej montażowy. Zadaniem uczestników, którzy zostaną podzieleni na trzy drużyny, będzie zmontowanie filmu z dostarczonego przez organizatora materiału wideo. Postępy prac montażowych będą na bieżąco
wyświetlane na specjalnych monitorach umieszczonych w Klubie Pauza.

ZASADY i ZGŁOSZENIA

1. Wyślij próbkę swojego portfolio pod adres pawelj@rcs2.pl i dokończ zdanie: "Powinienem/powinnam wziąć udział w konkursie z montażowym, ponieważ..." Nie zapomnij o podaniu numeru telefonu.
2. Na podstawie przesłanych zgłoszeń wybierzemy dziewięciu Uczestników, którzy wezmą udział w turnieju montażowym podczas Video Meeting.
3. Wyłonieni Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy trzyosobowe drużyny, których zadaniem będzie zmontowanie filmu z otrzymanego materiału wideo.
4. Czas przeznaczony na wykonanie zadania to 3 godziny.
5. Podczas zakończenia Video Meeting ogłosimy wyniki konkursu montażowego i wręczymy nagrody za I, II i III miejsce.

NAGRODY

I miejsce:
Tablety Bamboo Pen & Touch Special Edition A6 S

II miejsce
Kultowe pamięci USB BONE 4GB

III miejsce
Gadżety


_________________________PRELEGENCI_______________________

Markus Błędowski - trener Adobe i Wacom, specjalista od dokumentacji filmowej, wykładowca w Akademii Mediaarts (Kolonia, Niemcy), właściciel niemieckiej agencji interaktywnej zajmującej się tworzeniem projektów oprawy graficznej do filmów oraz dla telewizji.

Maja Borowicz - od ponad 30 lat tworzy szeroko rozumianą grafikę, a od 7 specjalizuje się w digital painting, czym wspomaga twórców filmowych i reklamowych projektując i ożywiając scenografie za pomocą zintegrowanych technik komputerowych. Freelancer i współpracownik studiów filmowych i reklamowych: Alvernia Studios, Platige Image, Badi-Badi, Nolabel, Nextmedia, FRD Studio, Closbrothers i innych.

Mikołaj Valencia - wielokrotnie nominowany na festiwalach, reżyser animacji i VFX supervisor. Współracował z większością głównych agencji w Polsce (w tym Ogilvy, Grey Studio, Publicis, Saatchi & Saatchi) produkując nagradzane spoty reklamowe dla marek takich jak Nestle i CocaCola. Jako VFX Supervisor kierował i nadzorował efekty specjalne w wielu polskich i amerykańskich produkcjach filmowych (m.in. Testosteron, Lejdis, Mistyfikacja, Essential Killing, Vamps).

Wojciech Daniło - dyrektor techniczny w studiu filmowym Alvernia Studios, gdzie przygotowuje narzędzia do tworzenia efektów specjalnych. Grafiką komputerową i programowaniem zajmuje się od ponad 10 lat. Ma na swoim koncie pracę przy produkcjach filmowych: Latająca maszyna, Jak się pozbyć cellulitu, Vamps, Arbitrage oraz reklamach telewizyjnych.

__________________________________________________________

Sponsorem Video Meeting jest Adobe Polska, nagrody ufundowała firma Wacom. Wydarzenie organizuje autoryzowany reseller Adobe, Wacom Apple - krakowska firma RCS Systemy Komputerowe ([url=http://www.rcs2.pl]Sklep internetowy RCS Apple Authorized Reseller :: komputery Apple Mac, iPod, iPhone, akcesoria iPod, iPhone, oprogramowanie.[/url]) oraz Kiwi Produkcje ([url=http://www.2kiwi.pl]2kiwi.pl[/url])

Partnerzy: Mediaframe, Klub Pauza, Serial w Sieci
Patronat medialny: Brief, Don't Panic, FilmPro, Max3D, Radiofonia

Szczegółowe informacje o Video Meeting na: [url=http://www.facebook.com/event.php?eid=248982748492084]VIDEO MEETING | Facebook[/url]

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych