Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wiza H2B i wyjazd do USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 10 czerwca 2007 - 19:25

Wiem, że bardzo popularny wśród studentów jest program W&T i prawie każdy co jedzie do USA z tego korzystał, ale ostatnio znalazłem ciekawe informacje na temat H2B. Uważam, że w moim przypadku po studiach było by to idealne. Te 10 miesięcy to ani za krótko ani za długo tylko akurat. Nie musze być studentem tylko mogę po studiach, czyli mnie to nie zmusza do przesuwania terminu obrony pracy. Czy ktoś z Was z tego korzystał? Interesują mnie praktyczne doświadczenia. Może ktoś coś więcej o tym wie i może napisać.

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 czerwca 2007 - 20:01

Te wize zalatwia dla Ciebie pracodawca, ktory chce Cie w USA zatrudnic. Znajdz pracodawce, on sie juz wszystkim zajmie.

#3 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 10 czerwca 2007 - 20:55

Te wize zalatwia dla Ciebie pracodawca, ktory chce Cie w USA zatrudnic. Znajdz pracodawce, on sie juz wszystkim zajmie.

Ogólną zasadę znam. Tak przez e-mail' a, czy nawet telefon może być trudno wszystko ustalić z pracodawcą, więc i tak wolał bym skorzystać z firmy w Polsce, która to przeprowadzi. Będzie drożej, ale w moim przypadku bezpieczniej. Tylko firm oferujących H2B w porównaniu z W&T jest bardzo mało.

#4 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 10 czerwca 2007 - 21:03

jedziesz na J1 i pozniej jak Ci sie skonczy wiza, wysylasz druk chyba sie nazywa I536(a gdzie go wysylasz to moge sie dowiedziec) i czekasz (dopoki czekasz jestes legalnie). Jezeli przyjdzie Ci pismo odmowne to nie wiem co dalej...(bo jeszcze tego nie przechodzilem). @Hackmaniak: ma racje piszac ze J1 jest bezpieczniejsza,a z tego co wiem to pracodawcy ciezko zalatwic h2b poniewaz musialby pisac pisma ze jestes naprawde potrzebny tej firmie!a to nie jest latwe do udowodnienia.

#5 marcin_pixie

marcin_pixie
  • 74 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 czerwca 2007 - 21:27

Poza tym warunki zatrudnienia sa lepsze na J1. Na h2B jestes wlasnoscia firmy - zwolnia Cie albo sam zrezygnujesz - zjezdzaj z USA. Skonczy sie okres pracy - zjezdzaj z USA. Pod tym wzgledam J1 jest duzo bardziej przyjazna. Mozesz zmieniac pracodawcow, mozesz zostac pare tygodni po zakonczeniu kontraktu i pojezdzic itd.

#6 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 10 czerwca 2007 - 21:29

no i co najwazniejsze wyrabiaja Ci SSCard.

#7 marcin_pixie

marcin_pixie
  • 74 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 czerwca 2007 - 23:18

Nie jestem pewien czy to zalezy od wizy czy od pracodawcy. Ale bez Social Security sie na dluzsza mete nie obejdzie.

#8 razorek84

razorek84
  • 578 postów
  • Skąd100lica

Napisano 11 czerwca 2007 - 05:49

jezeli dostaniesz juz ss# to mozesz zmienic sobie pracodawce, Ds-a masz wiec jestes w 100% legalny. Oczywiscie musisz poinformowac swoje biuro o tym ze zamierzasz zmienic prace.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych