Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

powiadamienie o dotarciu e-maila


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 05 czerwca 2007 - 08:54

Witam serdecznie! Poszukuje (narazie bezskutecznie) pluginu do systemowego Maila który powiadamiałby o dotarciu e-maila na serwer docelowy, albo o wyświetleniu wiadomości przez odbiorce (calkiem sprawne takie funkcje ma MSOutlook). I w zasadzie dotychczas z czymś takim sprawnie działającym spotkałem się tylko w MSOutlooku. Pod Mac Os narazie nie znlazłem takiej opcji, a bylaby bardzo przydatna.... Ktoś moźe zapodać jakiś link? :)

#2 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 czerwca 2007 - 10:18

chyba sie nie doprosisz , Ja tez kiedyś o to pytałem i .....echo :/ niestety jest to duza niedoróbka systemowego Maila

#3 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 czerwca 2007 - 10:18

Nie ma takiej funkcjonalności.
Zerknij tutaj:

http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=2471379�

#4 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 05 czerwca 2007 - 10:21

chyba sie nie doprosisz , Ja tez kiedyś o to pytałem i .....echo :/
niestety jest to duza niedoróbka systemowego Maila


Tak naprawde ja to znalazlem jedynie w MS Outlooku. W innych programach (np. linuksowych) nawet jak bylo, to kiepsciutko dzialalo :(

#5 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 czerwca 2007 - 10:35

Nie ma co sobie tym głowy zawracać. Niestety, nie ma w przypadku tej funkcji jednego standardu...

#6 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 05 czerwca 2007 - 11:09

Luzik, ale podziekuję za ten dodatek MailPriority. dyskusja na jego temat nie jest zabardzo aktualna. Coż pozostaje czekać, może wraz z nowym sysytem dodadzą tą funkcje do Maila

#7 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 05 czerwca 2007 - 11:25

Nie wiem, czy dobrze rozumiecie ideę powiadomień. Jeżeli ja wysyłam maila mogę poprosić adresata o odesłanie powiadomienia o dotarciu maila. Taką opcję prośby ma na przykład Thunderbird na Maka. Teraz tak: osoba odbierająca może w swoim programie pocztowym ustawić, żeby program odpowiadał na takie prośby (automatycznie lub po potwierdzeniu) albo, żeby takie prośby ignorował. Więc ze strony wysyłającego to tylko możliwość załączenia do maila prośby o potwierdzenie. Tak naprawdę do po stronie programu odbiorcy leży zrozumienie tej prośby i ew. odpowiedzenie na nią (wg ustawień poczynionych przez odbiorcę)

#8 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 05 czerwca 2007 - 11:32

Nie wiem, czy dobrze rozumiecie ideę powiadomień.
Więc ze strony wysyłającego to tylko możliwość załączenia do maila prośby o potwierdzenie. Tak naprawdę do po stronie programu odbiorcy leży zrozumienie tej prośby i ew. odpowiedzenie na nią (wg ustawień poczynionych przez odbiorcę)


Zgadzam sie. Tylko moj program musi miec mozliwosc wyslania takiej prosby automatycznie. Obserwuje, ze wiekszosc odbiorcow (przynajmniej na plaszczyznie zawodowej) posluguje sie jakas forma outlooka albo innym programem skonfigurowanym w stopniu minimalnym, a one maja automatyczne wysylanie potwierdzen "fabrycznie" ustawione. Dzieki temu wiem, czy wiadomosc do czlowieka doszla i kiedy ja przeczytal. Od strony zawodowej to wazne....

#9 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 05 czerwca 2007 - 11:56

W Outlooku (przynajmniej pecetowym) jest jeszcze opcja potwierdzania dostarczenia wiadomości — wtedy serwery obsługujące taką funkcję przekazują informację zwrotną (na przykład mój firmowy Exchange informuje, że wiadomość została przekazana na serwer adresata).

#10 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 06 czerwca 2007 - 16:59

Zgadzam sie. Tylko moj program musi miec mozliwosc wyslania takiej prosby automatycznie. Obserwuje, ze wiekszosc odbiorcow (przynajmniej na plaszczyznie zawodowej) posluguje sie jakas forma outlooka albo innym programem skonfigurowanym w stopniu minimalnym, a one maja automatyczne wysylanie potwierdzen "fabrycznie" ustawione. Dzieki temu wiem, czy wiadomosc do czlowieka doszla i kiedy ja przeczytal. Od strony zawodowej to wazne....


OK, czyli myślimy o tym samym, przyznam że do tej pory nawet nie zauwazylem, ze w Mailu tego nie ma, bo korzystam z TBirda... I jak tu powiedzieć, że Jabłuszko robi dobry soft, gdy tak podstawowej opcji brak? :(

#11 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 06 czerwca 2007 - 20:22

OK, czyli myślimy o tym samym, przyznam że do tej pory nawet nie zauwazylem, ze w Mailu tego nie ma, bo korzystam z TBirda... I jak tu powiedzieć, że Jabłuszko robi dobry soft, gdy tak podstawowej opcji brak? :(


Powiem Ci, ze od dzis (przynajmniej do poczty firmowej) poszedlem za Twoim przykladem. jednak jest mi potrzebne potwierdzenie dotarcia e-maila. szkoda tylko ze w sofcie appl'owym tego nie ma :(

#12 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2007 - 22:55

http://www.apple.com...mailwidget.html
...nie jestem na 100% pewny.

#13 kundziad

kundziad
  • 70 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 czerwca 2007 - 23:04

http://www.apple.com...mailwidget.html
...nie jestem na 100% pewny.


Ten widget tylko sprawdza, czy maile przychodzące do ciebie zostały ściągniete ze skrzynki e-mailowej do twojego programu Mail. Na wypadek gdyby ktoś trzymał przeczytane maile na serwerze i chciał wiedzieć ile ma na tym serwerze nieprzeczytanych wiadomości. Niestety nie ma to związku z potwierdzeniem przeczytania wychodzących wiadomości.

#14 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 06 czerwca 2007 - 23:13

OK-to coś pokręciłem. Ten Widgets oprócz tego że wyświetla to "mówi" np: "Masz nową wiadomość" i kiedy wysyłałem maila też coś mówił (tu pomyślałem,że to potwierdzenie). Dzięki za sprawdzenie i sprostowanie mnie.

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2007 - 01:29

Jeżeli ktoś bardzo potrzebuje potwierdzeń odczytania poczty, można tę funkcję włączyć na stałe. Będzie to jednak dotyczyło wszystkich emaili wysyłanych z komputera, a potwierdzenia będą zwracane na jedno konto ze wszystkich używanych kont.

Potrzebny jest do tego Terminal, a całą operację wykonujemy przy wyłączonym programie Apple Mail.

  • Otwórz Terminal.
  • Wpisz w Terminalu
    defaults read com.apple.mail UserHeaders
  • Wciśnij Enter.

1. Jeżeli w odpowiedzi otrzymamy "The domain/default pair of (com.apple.mail, UserHeaders) does not exist", czyli nie istnieją własne nagłówki poczty:
  • Wpisz w Terminalu
    defaults write com.apple.mail UserHeaders '{"Disposition-Notification-To" = "Nazwa <email@adres>"; }'
    zastępując Nazwa swoją nazwą (imię i nazwisko lub firma), a email@adres swoim adresem email.
  • Wciśnij ENTER.
  • Przykładowy wiersz polecenia może wyglądać tak:
    defaults write com.apple.mail UserHeaders '{"Disposition-Notification-To" = "Jan Kowalski <jan@kowalski.pl>"; }'

2.Jeżeli w odpowiedzi otrzymamy listę wartości ujętą w nawiasy klamrowe ("{" i "}"), czyli istnieją już własne nagłówki poczty:
  • Podświetl cały wiersz odpowiedzi, zaznaczając go. Przykładowo, może on wyglądać tak:
    {Bcc = "zona@kowalski.pl"; }
  • Wciśnij Command-C, kopiując istniejące wartości nagłówków poczty do Wycinka.
  • Wpisz w Terminalu
    defaults write com.apple.mail UserHeaders '
  • Wciśnij Command-V, wklejając istniejące wartości nagłówków poczty.
  • Wpisz w Terminalu
    '
  • Wstaw
    "Disposition-Notification-To" = "Nazwa <email@adres>";
    (na końcu znak spacji) przed zamykający znak nawiasu klamrowego ("}"), zastępując Nazwa swoją nazwą (imię i nazwisko lub firma), a email@adres swoim adresem email.
  • Wciśnij ENTER.
  • Przykładowy wiersz polecenia może wyglądać tak:
    defaults write com.apple.mail UserHeaders '{Bcc = "zona@kowalski.pl"; "Disposition-Notification-To" = "Jan Kowalski <jan@kowalski>"; }'

Kilka uwag:
  • W podanym wyżej przykładzie wszystkie potwierdzenia będą zwracane na adres jan@kowalski.pl, niezależnie od adresu, z którego została wysłana poczta.
  • Program Apple Mail ignoruje żądanie potwierdzenia odczytania, więc klienci stosujący ten program nie będę generowali potwierdzeń.

Smacznego.
  • korniszon, koolavy i daboni lubią to

#16 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 07 czerwca 2007 - 06:53

Heidi, dzieki za dokladna rozpiske! :) Po wpisaniu w terminalu (oczywiscie z wlasnymi danymi): defaults write com.apple.mail UserHeaders '{"Disposition-Notification-To" = "Nazwa "; }' dostalem w wyniku poprostu: mak-s-imac:~ MAK$ Czy tu cos takze powinienem wpisac, czy to znaczylo, ze juz jest wszystko o.k.? Swoja droga jestem pelen podziwu dla Twojej wiedzy! :)

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2007 - 12:50

Tak, po wykonaniu tego polecenia nie pojawiają się żadne informacje zwrotne.

UWAGA: nie dopisałem tego wcześniej, ale czynność należy wykonać przy wyłączonym programie Apple Mail.

#18 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 07 czerwca 2007 - 13:59

Heidi, ja tez podziwiam Twoja wiedze macowa oraz bieglosc terminalowa. Dla mnie to tez wielkie niedopatrzeniegdyz do tej pory bardzo czesto uzywalem tej opcji w programie the bat! (ogolnie to super programik za niewielka kaske, mozna ustawic tam wiele opcji priorytetow i powiadomien). Dla mnie to wiele przydatna funkcja gdyz czesto wysylam maila do swojego zapracowanego szefa, ktory nie zawsze odbiera poczte i musze wiedziec kiedy co odbiera i czyta a kiedy nie bo wtedy dzwonie, ze czeka na niego raport albo cos :-) I jeszcze pytanko takie od czapy, Heidi, jakie polecasz zrodlo nauki obslugi mac-oesowego terminala? Domyslalm sie, ze ksiazki dot. Unixa czy Linuxa moga byc tu pomocne ale skad mozna w szybi i prosty sposob opanowac podstawy terminala? Najlepiej cos po PL ewentualnie ENG. Z gory dzieki za pomoc! :-) Pozdrawiam

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2007 - 14:34

Cały dowcip sytuacji polega na tym, że nie znam obsługi Terminala. Moja wiedza jest mocno wyrywkowa, ponieważ sprowadza się do znajomości tych zagadnień, które są mi w danym momencie potrzebne. A informacji szukam za pomocą Googla - to nieocenione narzędzie.

Poza tym polecam przeglądanie serwisów, takich jak www.macosxhints.com
Przeanalizowanie przedstawionych tam porad pozwala potem trochę swobodniej poruszać się nie tylko w Terminalu, ale również w AppleScript czy samym systemie.

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 czerwca 2007 - 14:51

Heidi, jakie polecasz zrodlo nauki obslugi mac-oesowego terminala? Domyslalm sie, ze ksiazki dot. Unixa czy Linuxa moga byc tu pomocne ale skad mozna w szybi i prosty sposob opanowac podstawy terminala? Najlepiej cos po PL ewentualnie ENG. Z gory dzieki za pomoc! :-)

Pozdrawiam


A informacji szukam za pomocą Googla - to nieocenione narzędzie.

Poza tym polecam przeglądanie serwisów, takich jak www.macosxhints.com


Nie zapominajmy również o najważniejszym źródle wiedzy - www.myapple.pl ;)

#21 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 08 czerwca 2007 - 14:36

Heidi, wszystko dziala bardzo ladnie :) Dzieki! Teraz pytanie o strone odwrotna: jezeli chcialbym wykasowac taki adres na ktory maja potwierdzenia przychodzic (np. przez pomylke czynnosc wykonalem 2 krotnie z dwoma adresami) to jak to powinienem zrobic?

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2007 - 16:05

Najpierw krok wstępny (defaults read) i sprawdź, ile adresów masz rzeczywiście wpisanych. Potem krok 2. z odpowiednią modyfikacją zawartości (usuwasz adres zbędny i pozostawiasz właściwy lub zmieniasz stary adres na nowy adres).

#23 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 08 czerwca 2007 - 16:07

o.k. dzieki :)))

#24 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2007 - 15:52

Witam, korzystając z postu również próbuję ustawić maila by dostawać potwierdzenia ale w terminalu po wpisaniu linijki i zmianie na swoje dane dostaję taką odpowiedź usage: write user [tty] MACZEK:~ wojtek$ a nie jak w opisie {Bcc = "zona@kowalski.pl"; } pewnie coś skopałem proszę o pomoc, w sumie wole 100 razy thunderbirda ale mam z nim problem jak chce wysłać maila z Acrobata to nie widzi go jako domyślnej bramki pocztowej i wyskakuje błąd Pozdrawiam wojtgor

#25 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2007 - 16:21

Prześlij mi na PW lub mailem zawartość wiersza wpisywanego w Terminalu. Przyjrzę się temu, bo pewnie brakuje jakiegoś średnika lub spacji.
  • uzi4u lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych