Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Bitmapowa] Jak zmusic Adobe CS2 do (re)instalacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 20:16

Witam wszystkich, Sprawa wyglada nastepujaco - na kompie byly zainstalowane wszystkie programy z Adobe CS2 oprocz Version Cue. Zostaly one reczne usuniete. Resztki zostaly usuniete zgodnie z instrukcja. Niestety instalator nadal widzi te usuniete programy i mozna co najwyzej doinstalowac Version Cue. Jak zmusic go do ponownej (re)instalacji? Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 20:26

http://www.adobe.com...ocs/331299.html
http://www.adobe.com...ocs/331296.html
Te dokumenty powinny Ci pomóc

#3 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 20:34

Jak pisale, moze niezbyt wyraznie, usunalem wszystkie znane mi (tzn. poslugujac sie informacjami pt. how to uninstall.pdf) pozostalosci po tym produkcie, jednakze instalator nadal swoje... Czy pomoze tylko reinstall systemu? :(

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 listopada 2005 - 20:45

Jak pisale, moze niezbyt wyraznie, usunalem wszystkie znane mi (tzn. poslugujac sie informacjami pt. how to uninstall.pdf) pozostalosci po tym produkcie, jednakze instalator nadal swoje...
Czy pomoze tylko reinstall systemu? :(


...a że tak zapytam, próbowałeś dalej klikać aby instalowal, wiem jak to brzmi, ale mialęm to samo. Instalator w pewnym momencie stwierdził obecność pakietu CS, kliknolem OK, i instalowałem dalej.

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 20:48

Wywal do Kosza: - Applications/Adobe Photoshop CS2 - /Library/Application Support/Adobe - /Users/cyprian.pl/Library/Preferences/Adobe Photoshop CS2 Settings - /Users/cyprian.pl/Library/Preferences/Adobe Photoshop CS2 Paths Zrestartuj system Opróżnij Kosz Zainstaluj ponownie Adobe CS2

#6 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 20:48

...a że tak zapytam, próbowałeś dalej klikać aby instalowal, wiem jak to brzmi, ale mialęm to samo. Instalator w pewnym momencie stwierdził obecność pakietu CS, kliknolem OK, i instalowałem dalej.


Ja utykam na etapie 'Select components'.
Moge wybrac tylko 'Selected components', wszystkie komponenty, oprocz Version Cue, sa nieaktywne i jest * swiadczaca o ich zainstalowaniu (wg instalatora).
Continue jest nieaktywne.
Wybralem to nieszczesne Version Cue, ale doinstalowal tylko ten program, z reszta nic nie zrobil. Po instalacji uzylem deinstalatora, nastepnie usunalem co tam bylo (wg instrukcji), ale nadal lipa. Restarty nie pomagaja :(

[ Dodano: 2005-11-07, 20:50 ]

Wywal do Kosza:
- Applications/Adobe Photoshop CS2
- /Library/Application Support/Adobe
- /Users/cyprian.pl/Library/Preferences/Adobe Photoshop CS2 Settings
- /Users/cyprian.pl/Library/Preferences/Adobe Photoshop CS2 Paths

Zrestartuj system
Opróżnij Kosz
Zainstaluj ponownie Adobe CS2


Nie mam na dysku nic co jest na liscie rzeczy do usuniecia, kosz jest pusty.
Zrestartowalem system (kilkukrotnie), nadal nic.

#7 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 listopada 2005 - 20:54

Dość nietypowe.... masz jakieś felerne szczęście do komputerów (via twoje słowa jakiś czas temu). Sprawdź dokładnie jeszcze raz, czy aby na pewno wszytsko skasowałeś. Twój komputer nie może być inny od reszty świata. Sprawdzaj w katalogu głównym i użyszkodnika. Innych "złotych myśli" chwilo brak. Sprawdź dokładnie jeszcze raz.

#8 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 20:58

Dość nietypowe.... masz jakieś felerne szczęście do komputerów (via twoje słowa jakiś czas temu).

Sprawdź dokładnie jeszcze raz, czy aby na pewno wszytsko skasowałeś. Twój komputer nie może być inny od reszty świata. Sprawdzaj w katalogu głównym i użyszkodnika. Innych "złotych myśli" chwilo brak. Sprawdź dokładnie jeszcze raz.


Lipa, nieprawdaz?
Przeszukalem wszystko bardzo dokladnie, spotlight na pytanie adobe nie pokazuje nic szczegolnego.
Pamietam, ze robilem juz taka operacje i nie mialem problemow.... az do teraz....
A wczoraj kompa z serwisu odebralem...

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 21:00

Ok tak na wszelki wypadek Włącz Disk Utility i odpal Repair disk permissions. A jeśli i to nie pomoże to dla testu stwórz nowego użytkownika i na nim zainstaluj Adobe CS2

#10 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 21:06

Ok tak na wszelki wypadek
Włącz Disk Utility i odpal Repair disk permissions.
A jeśli i to nie pomoże to dla testu stwórz nowego użytkownika i na nim zainstaluj Adobe CS2


Niestety nic to nie dalo :(

#11 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2005 - 21:45

A może dokument pod tytułem Manually remove Adobe Creative Suite (2.0 on Mac OS X) Ci pomoże? :wink:

#12 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 21:56

A może dokument pod tytułem Manually remove Adobe Creative Suite (2.0 on Mac OS X) Ci pomoże? :wink:


Niestety nie pomoze.... :roll:

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2005 - 22:15

Usunąłeś wszystkie pliki wskazane w dokumencie i instalator nadal widzi zainstalowany pakiet Adobe CS2?

#14 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 22:42

Usunąłeś wszystkie pliki wskazane w dokumencie i instalator nadal widzi zainstalowany pakiet Adobe CS2?


dokladnie...

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2005 - 22:54

Według informacji z Adobe, wystarczy usunąć programy, żeby instalator zadziałał. Sprawdź więc dokładnie, czy gdzieś na dysku nie poniewiera Ci się kopia programów wchodzących w skład pakietu Adobie CS2. Wystarczy że instalator odnajdzie taką kopię programu gdziekolwiek na innym dysku czy w innej teczce, żeby doszedł do wniosku, że te programy masz już zainstalowane. Użyj do tego Spotlighta lub po prostu kliknij w dokument Photoshopa - jeżeli gdzieś leży to powinien spróbować się uruchomić.

#16 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 listopada 2005 - 23:20

Według informacji z Adobe, wystarczy usunąć programy, żeby instalator zadziałał. Sprawdź więc dokładnie, czy gdzieś na dysku nie poniewiera Ci się kopia programów wchodzących w skład pakietu Adobie CS2. Wystarczy że instalator odnajdzie taką kopię programu gdziekolwiek na innym dysku czy w innej teczce, żeby doszedł do wniosku, że te programy masz już zainstalowane. Użyj do tego Spotlighta lub po prostu kliknij w dokument Photoshopa - jeżeli gdzieś leży to powinien spróbować się uruchomić.


Juz to robilem i nawet pisalem o tym kilka postow wyzej.... :(

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2005 - 00:02

Pisałeś o szukaniu słowa "Adobe", a ja Ci proponuję poszukać "InDesign", "Photoshop", etc. No i spróbować otworzyć jakiś dokument dwuklikiem.
Rozmawiałem ze znajomym z Adobe.us i twierdzi on, że nie znają żadnej przyczyny takiego zachowania się Twojego instalatora, poza obecnością gdzieś na dysku programów wchodzących w skład pakietu CS2.

#18 Grek

Grek
  • 63 postów

Napisano 08 listopada 2005 - 09:46

ja miałem ostatno problemy zainstalowaniem updatu do tigera *a próbowałem wszsystkiego,żeby wkońcu się udało tj. disk utillieties i tak dalej...przez przypadek z płyty tigera odpaliłem disk permission i jeszcze repair disk i udało się. Może zrób to samo, wkładasz płyte i z niej wszystko naprawiasz, może pomoże. A poza tym faktycznie szukaj programów a nie adobe. Aha jeszcze jedno, sprawdź ustawienia spotlight'a-może masz odznaczone szukanie np. programów... pozdr[/fade][/list]

#19 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 08 listopada 2005 - 09:48

doladnie heidi .. moze jak juz to nie pomoze to zainstaluj MUcommandera i przelec po wszystkich katalogach, moze to glupiego robota bo mozna wyszukac automatem ... ale przynajmniej bedziesz widzial strukture katalogow i moze uda ci sie cos jeszcze wyciac ;) - w ostatecznosci format c: hehe

#20 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 listopada 2005 - 15:50

Pisałeś o szukaniu słowa "Adobe", a ja Ci proponuję poszukać "InDesign", "Photoshop", etc. No i spróbować otworzyć jakiś dokument dwuklikiem.
Rozmawiałem ze znajomym z Adobe.us i twierdzi on, że nie znają żadnej przyczyny takiego zachowania się Twojego instalatora, poza obecnością gdzieś na dysku programów wchodzących w skład pakietu CS2.


Eeech... a jakie slowo maja w nazwie katalogi zawierajace te programy?....
Tak, probowalem klikac te dokumenty juz dawno temu.

Poki co PS udalo mi sie np. odblokowac w taki sposob: skopiowanie zainstalowanego programu wraz z ustawieniami z innego kompa i wrzucenie go do smietnika.
Teraz instalka juz go nie widzi. Sprawdzam z reszta.

[ Dodano: 2005-11-08, 16:49 ]
To teraz juz wszystko wiem.
Otoz faktycznie programy byly na dysku w miejscu pt. /.Trashes/...
Wpadlem na to przypadkiem, przy okazji podobnego problemu z innym programem (widzial plik, ktorego nigdzie nie moglem znalezc).
W katalogu tym znajduja sie rzeczy, ktore zostaly usuniete z kosza.
Moje pytanie: dlaczego sie tam znajduja i dlaczego niektore z nich maja jako wlasnciciela roota?

#21 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2005 - 17:31

A nie były one usuwane przez sieć lub z poziomu Mac OS 9?

#22 cyprian.pl

cyprian.pl
  • 162 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 listopada 2005 - 17:42

A nie były one usuwane przez sieć lub z poziomu Mac OS 9?


Nie mam pojecia. Moj komputer byl w serwisie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych