Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

opóźnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 06 listopada 2005 - 09:24

jak opóźnić łączenie z internetem po właczeniu komputera :?: tzn odpala mi się komp i pierwsze co to że wystąpil błąd i niemożliwe jest połączenie... potem ręcznie musze się łączyć... ale modem synchronizuje się w przeciągu 15-45sek więc jak by o minute opóźnil polaczenie to wydaje mi się że niemusiał bym się spotykac z tym błedem

#2 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 06 listopada 2005 - 11:53

Niestety masz za szybkiego Maka - musisz kupić wolniejszy :mrgreen: P.S. Obawaiam się, że to jest właśnie kolejna już "zaleta" tych posranych modemów USB...

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 06 listopada 2005 - 12:00

na świat obrazu koles pisze że jemu ST synchronizuje jakieś 20min

#4 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 06 listopada 2005 - 13:38

pytanie, czy zainstalowałeś program z płyty dołączonej do modemu. Ja na panterze tak zrobiłem i w ciągu 30 sek wyskakuje komunikat, że modem usb został połączony z sukcesem.Problemem w twoim przypadku jest chyba niestey tiger.

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 06 listopada 2005 - 21:58

nie no ja jux modem zwalczyłem... działa sterowniki z netu i synchronizuje kilkadziesiąt sekund to niejest problem problem jest w tym żeby zrobić tak żeby automat poczekał te kilkadziesiąt sekund

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopada 2005 - 22:18

JSG, a może zacznijmy od pytania, co powoduje wystąpienie tego błędu? Który program?

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 07 listopada 2005 - 09:23

http://img382.images...picture52tc.png
To jest to... prawdopodobnie coś jeszcze się ostało po prubach zainstalowania neostrady.. teraz powoli łape że chyba niechodzi o automatyczne łączenie.. ale jak ktos zna angielski dobrze to napewno i mi powie oco... :)

[ Dodano: 2005-11-07, 09:24 ]
a to mail w tle niema nato wpływu... umnie ono odpala się automatycznie ale to niejego wina bo wyłączałem wszystkie samo włączacze

[ Dodano: 2005-11-07, 12:39 ]
powiem tak... aktywny HUB usb którego właśnie kupiłem rozwiązal problem i komputer po włączeniu już widzi modem zsynchronizowany... a wynika to prawdopodobnie z tego że z hub'a zasilanie płynie cały czas i modem jak dostaje informacje o stacie systemu ma już zasilenie co prawdopodobnie było inaczej w przypadku gniazd w kompie... myśle że tam zasilanie docierało z opuznieniem,...

[ Dodano: 2005-11-07, 12:42 ]
i odkryłem podstawową wade cube... stoi na biurku.. więc do wszystkich użądzeń ma zaledwie kilka cm... natomiast producenci użądzeń zapomnieli że niewszystkie desktopowe graty muszą mieć do kompa metr albo i więcej... Jednym słowem dobijają mnie kable które dlamnie mogły by mieć 10cm a mają 100cm...

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 listopada 2005 - 03:04

http://img382.imageshack.us/img382/8836/picture52tc.png
To jest to... prawdopodobnie coś jeszcze się ostało po prubach zainstalowania neostrady.. teraz powoli łape że chyba niechodzi o automatyczne łączenie.. ale jak ktos zna angielski dobrze to napewno i mi powie oco... :)

Na to właśnie wygląda, bo komunikat mówi, że wybrane urządzenie komunikacyjne nie istnieje. Zajrzyj do System Preferences > Network i w Show ustaw Network Ports Configuration. Sprawdź, czy nie widnieje tam jakiś wyszarzony interfejs sieciowy, w dodatku gdzieś na samej górze.

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 08 listopada 2005 - 09:19

nie... i już wszystko działa... podwarunkiem że włącze huba przed komputerem... bo go wyłączam dlatego że się wszystko świeci calą noc i wygląda jak Delli o północku... tu czerwone tu zielone tu pomarańcza....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych