Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Microsoft Surface


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 macdesk

macdesk
  • 849 posts
  • SkądWarszawa

Posted 30 May 2007 - 08:13

Microsoft zaprezentował komputer z dotykowym ekranem (multitouch) o nazwie Surface, który przy okazji jest konkretnym stolikiem. Generalnie całość robi wrażenie oj robi np. zgrywanie zdjęć z aparatu i przesłanie do telefonu - wystarczy położyć urządzenia na "blacie", podobnie cena - 5000-10000$, ale wiadomo, że nowości są drogie.

Dołączona grafika

Filmy, opisy:

http://www.popularme...ry/4217348.html
http://www.microsoft.com/surface/

#2 razorek84

razorek84
  • 578 posts
  • Skąd100lica

Posted 30 May 2007 - 10:37

robi ostre wrazenie!

#3 _Seth

_Seth
  • 69 posts

Posted 30 May 2007 - 10:47

Jak to sie ma do tego:
http://cs.nyu.edu/~jhan/ftirtouch/
http://fastcompany.c...ptivepixel.html
(dodam, ze te filmy maja juz ponad rok)


Czytalem gdzies, ze Multi touch zostalo opatentowane przez Applea - czy wiec MS kupil prawa, czy moz ejednak Apple ich nie mialo? :/

#4 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 30 May 2007 - 10:50

Coz. Nie lubie M$ i wogole jednakze.... Hmmm, to jest MOCNE. nie wiem jak to pierwsze Seth, ale to drugie bylo programem naukowym. Mozesz sie domyslec, ze wszystko to co dostajemy jako nowosc juz duzo wczesniej zostalo wymyslone i stworzone - chocby dla celow militarnych. Jednaze nadal robi wrazenie jak pomyslisz, ze mozesz juz kupic to i miec w domu... A tak BTW, nie macie wrazenia jak z Miniority Raport?

#5 razorek84

razorek84
  • 578 posts
  • Skąd100lica

Posted 30 May 2007 - 11:01

@scurvy Co do raportu mniejszosci to zdecydowanie masz racje. Co do nowych technologii dla szaraczkow to az ciezko pomyslec czym militaria teraz dysponuja ?:)

#6 Rafał P

Rafał P



  • 6849 posts

Posted 30 May 2007 - 11:06

Czytalem gdzies, ze Multi touch zostalo opatentowane przez Applea - czy wiec MS kupil prawa, czy moz ejednak Apple ich nie mialo? :/



No wlasnie, Jobs na konferecji w styczniu mowil, ze ta technologia to wlasnosc Apple..

#7 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1852 posts
  • SkądOstrów Wielkopolski

Posted 30 May 2007 - 11:07

Naprawde pojechali! Podoba mi sie to. Nie wiem jak z uzytecznoscia, ale bajer fajny. Damn, to Apple mialo byc pierwsze ;)

#8 db

db
  • 771 posts

Posted 30 May 2007 - 11:51

łał - a jeszcze 10 lat temu.... nie jestem w stanie sobię wyobrazić jak będzie wyglądało korzystanie z komputeraz za kolejne 10 lat ...

#9 macdesk

macdesk
  • 849 posts
  • SkądWarszawa

Posted 30 May 2007 - 12:12

Jak to sie ma do tego:
http://cs.nyu.edu/~jhan/ftirtouch/
http://fastcompany.c...ptivepixel.html


No ma się to tak, że Jeff Han współpracuje z MS przy tworzeniu Surface. Tak jak piszesz, filmiki mają rok, pamiętam, że zrobiły wtedy kolosalne wrażenie. Startrek w domu :)

Co do Jeffa Hana to chyba on jest twórca technologii multitouch i z tego co pamiętam to co jest zamieszczone w pierwszym linku to była praca naukowa stworzona na uniwerku w Nowym Jorku. Później gość założył firmę Perceptive Pixel i te ekrany dotykowe + pewnie oprogramowanie kupowała armia USA. Teraz włączył się w to Microsoft. Nie mam pojęcia jak wygląda kwestia Apple w tym wszystkim i kwestia patentu. Na pewno Apple nie było pierwsze w temacie multitouch pokazując skalowanie zdjęcia w iPhone. Zresztą to co teraz pokazał Microsoft dorzucając do tego interakcję z przedmiotami/urządzeniami zewnętrznym to jest moim zdaniem olbrzymi przełom.

#10 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 30 May 2007 - 12:57

jest niesamowite istotnie, zadziwiające patrząc na microsoft i jego systemy/programy/strony że potrafią zrobić naprawdę ładne rzeczy, ostatnio zastanawiałem się nad tym że strony mactopii są ładne, że ikonki Ms Office for Mac są zaprzeczeniem tego co wypuszczają pod swój system, i teraz jeszcze stronka Surface..., ciekawe czy gdyby microsoft się przyłożył tak jak chociażby przy Mactopii i ikonkach Office dla Mac'a oraz przy Surface, i w taki sposób zrobił windowsa i własny komputer to czy nadal ludzi wzdychali by widząc maka czy też może...to microsoft computer + windows byłby ulubionym narzędziem wszelakich duszy kreatywnych :)

#11 macdesk

macdesk
  • 849 posts
  • SkądWarszawa

Posted 30 May 2007 - 13:07

jest niesamowite istotnie, zadziwiające patrząc na microsoft i jego systemy/programy/strony że potrafią zrobić naprawdę ładne rzeczy, ostatnio zastanawiałem się nad tym że strony mactopii są ładne, że ikonki Ms Office for Mac są zaprzeczeniem tego co wypuszczają pod swój system, i teraz jeszcze stronka Surface..., ciekawe czy gdyby microsoft się przyłożył tak jak chociażby przy Mactopii i ikonkach Office dla Mac'a oraz przy Surface, i w taki sposób zrobił windowsa i własny komputer to czy nadal ludzi wzdychali by widząc maka czy też może...to microsoft computer + windows byłby ulubionym narzędziem wszelakich duszy kreatywnych :)


Dorzućmy jeszcze do worka udanych rzeczy XBOXa.

#12 Rafał P

Rafał P



  • 6849 posts

Posted 30 May 2007 - 14:47

Fajna rzecz, choc do domu bym tego nie wzial. Sprawdzi sie w firmach, instytucjach. Ciekawe jak bardzo jest glosne.

#13 mikemaj

mikemaj
  • 769 posts
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Posted 30 May 2007 - 15:05

Ciekawie by było gdyby tak wyglądał nowy iMac :)

#14 macdesk

macdesk
  • 849 posts
  • SkądWarszawa

Posted 30 May 2007 - 15:11

Fajna rzecz, choc do domu bym tego nie wzial. Sprawdzi sie w firmach, instytucjach. Ciekawe jak bardzo jest glosne.


Dokładnie taka jest początkowo grupa docelowa dla tego urządzenia:

"People will see it in public spaces like bars and restaurants and want to expand it into other environments."

Szczególnie, że cena na razie jest zaporowa - 5000-10000$. Może ta rozpiętość wynika z kwestii czy chcemy stolik kawowy czy obiadowy :)

#15 wieslawo

wieslawo
  • 3698 posts
  • SkądL-no/P-ń

Posted 30 May 2007 - 15:23

no ale 5000 x 3 USD, to wychodzi raptem 15 tysi PLN, czyli niewiele mniej niż MacPro ;) tylko do czego to się przyda :) bo jako przeglądarka fot to nie bardzo, ale gdyby tak CS3 w to wsadzić i w ten sposób obrabiać zdjęcia...hmm miodnie :)

#16 clr

clr
  • 1326 posts

Posted 30 May 2007 - 16:45

ciekawe czy jakbym kichnal to bym wirusa wprowadzil :D btw widzialem kilka miesiecy temu tez taki projekt ale firmy sony..wszystko chyba idzie w tym kierunku zeby zamiast klawatury uzywac palcow i muliti touch...a klawatura bedzie juz tylko virtualna.

#17 Michu

Michu
  • 2614 posts
  • SkądSzczecin

Posted 30 May 2007 - 17:20

ja tam wolę materialne klawisze, jeśli chodzi o klawiaturę. Natomiast dotykowy ekran i reszta fajerwerków jest ok ;)

#18 ozz

ozz
  • 1129 posts
  • SkądBiałystok

Posted 30 May 2007 - 17:33

ja tam wolę materialne klawisze, jeśli chodzi o klawiaturę. Natomiast dotykowy ekran i reszta fajerwerków jest ok ;)


klawiature zawsze bedzie mozna sobie wyswietlic ....

#19 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7237 posts
  • Skąd3city

Posted 30 May 2007 - 17:38

Chodzi o wyczucie, nacisk. Kiedy naciskasz przycisk na klawiaturze, to masz odruchową pewność, że to zrobiłeś, a na wirtualnej klawiaturze nie. Zrób taki eksperyment: narysuj klawisze na kartce papieru - zobaczysz, że pisanie na niej jest znacznie mniej wygodne od klawiatury rzeczywistej.

#20 woocash

woocash
  • 1627 posts

Posted 30 May 2007 - 18:53

Niesamowite.. tylko tyle - zaniemówiłem ;D

#21 uwak

uwak
  • 778 posts

Posted 30 May 2007 - 19:00

jobs klamal - to wlasnosc pana jeffa hana ....... :) = on opatentowal multi touch i zrobil z tego otwarta technologie ... a zbudowac mozna samemu ....trza miec projektor blat i kamere na podczerwien oraz kilkanascie diod ir ...i stelaz :)

#22 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 30 May 2007 - 19:26

Ładne to jest :) Ale mi osobiście zawsze nasuwa się takie samo pytanie.. Jak długo by mi się chciało tak machać łapskami?

#23 Michu

Michu
  • 2614 posts
  • SkądSzczecin

Posted 30 May 2007 - 19:32

czyli trzeba by było zainwestować w siłownię i ćwiczyć łapy :D Ja się zawsze przy takich poimysłach boję jednego - przecież jak po takim ekranie będzieby jeździć palcami to natychmiast będzie cały tłusty... nawet jak umyjemy ręce to będą ślady.

#24 clr

clr
  • 1326 posts

Posted 30 May 2007 - 20:41

teoretycznie mozesz rekawiczek uzywac :D

#25 naresh

naresh
  • 2079 posts
  • SkądWarszawa

Posted 30 May 2007 - 20:51

Ciekawe czy Microsoft stworzyl to samemu od zera, czy moze najpierw "znalazl" kogos kto zaczal to robic i doprowadzil to do jako takiego uzytku, a microsoft wtedy ich "kupil", zainwestowal kase i "ulepszyl" juz "swoj" produkt...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users