Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

komunikacja z iPhonem po bluetooth - proszę o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 alled

alled
  • 5 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 października 2011 - 11:13

Witam,
Mam prototyp urządzenia, które ma się komunikować (w szczególności odbierać dane) z iPhone po bluetooth. Moduł bluetooth tego urządzenia pracuje na profilu SPP , który jak mi wiadomo na tę chwilę nie jest wspierany przez żaden model iPhone'a. Co robić? Jak żyć? :). Dodam, że aplikacja, której napisanie chcę zlecić ma umożliwiać sterowanie oświetlaniem przez iPhona. Czy ktoś mógłby np. polecić jakiś tani moduł bluetooth, który można by zastosować w sterowniku a który umiał by się komunikować z iPhonem? A może da się jakoś skomunikować z tym modułem na profilu SPP. HELP! :)
Pozdrawiam,
Piotr Mroziński
mrozek@alled.pl
[url]www.alled.pl[/url]

#2 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 12 października 2011 - 16:40

poszukaj na stronach poswieconych arduino (arduino iphone bluetooth :) jest pare rozwiazan, lacznie z bibliotekami do arduino jak i od strony programowej iOS-a. i chyba tez byl jakis projekt sterowania oswietleniem z tego co pamietam.

#3 alled

alled
  • 5 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 października 2011 - 09:17

Dzięki za podpowiedź. Będę badał temat Arduino, chociaż muszę powiedzieć, że jest to nowa ścieżka, którą musielibyśmy iść od zera. Mamy juz gotowy prototyp sterownika, który ma moduł BT obsługujący profile HFP, HSP, A2DP, AVRCP, PBAP, HID. Wydaje się więc, że pozostaje tylko kwestia oprogramowania, a mianowicie jaka jest możliwość napisania programu, który mógłby wysłać dane z iPhona przez którykolwiek z powyższych, obsługiwanych profili.
Pozdrawiam,
Piotr Mroziński
mrozek@alled.pl
[url=http://www.alled.pl]ALLED[/url]

#4 night_hunter

night_hunter
  • 154 postów

Napisano 15 października 2011 - 16:54

System iOS posiada sterownik Bluetooth, ktory umozliwia jedynie podlaczanie bezprzewodowych sluchawek. Wiec standardowo nie ma takiej mozliwosci. Nie wiem czy w gre wchodzi jailbreak. Poniewaz istnieje custom'owy sterownik BTStack, ktory pozwala na dostep do protokolow Bluetooth. Ja za pomoca tego sterownika napisalem aplikacje, ktora komunikowala sie poprzez protokol RFCOMM. Jezeli jailbreak nie wchodzi w gre, pozostaje komunikacja poprzez wifi i dostosowanie istniejacego sterownika lub wykorzystanie jakiegos sterownika pomostowego.

#5 aLP

aLP
  • 89 postów
  • Skąd52.229797,21.011781

Napisano 16 października 2011 - 18:38

Jak ma działać na urządzeniach bez JB to załóż w apple konto z programem Mfi (Made for iPhone) i przebuduj swój prototyp urządzenia zgodnie z dokumentacją, którą tam na pewno znajdziesz.
Niestety wszystko w tym programie jest pod NDA.
Sama rejestracja w Mfi też nie jest tak prosta jak w przypadku kont developerskich.
Pozdrawiam

#6 alled

alled
  • 5 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 października 2011 - 10:00

Ma działać na urządzeniach bez JB. Mamy konto w programie MFi. Nie wiem jak powinniśmy przebudować prototyp, żeby mógł się komunikować z iPhone po BT. Potrzebujemy pomocy specjalisty od aplikacji na iPhona. Pozdrawiam, PM

#7 tomekh7

tomekh7
  • 73 postów

Napisano 19 października 2011 - 15:30

Skoro jesteś w programie MFi to powinieneś mieć dostęp do dokumentacji. W szczególności chodzi tutaj o protokół komunikacji. Wydaje mi się, że jeśli zaimplementujecie u siebie obsługę tego protokołu to wtedy będzie możliwość komunikacji Waszego sprzętu z urządzeniami Apple.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych