Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[domena] poligon neo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 04 listopada 2005 - 12:41

jako że mam jux neostrade to mam też domene... chyba coprawda 100mb ale to już na jakieś zarysy portfolio na początek wystarczy JSG jak mi sie spodoba to na nazwie czzy gdzieś sobie homepage zrobie... tylko chciałbym żeby ktos mi powiedział jak to zrobić... Oczywistym jest że niebęde strony pisal bo to napewno nie na moją głowe ale np moge sobie machnąć galerie za pomocą nażędzie web gallery w PS i ja umieścic... nie :?: jeśli ktoś miał już podobne widzimisie i przechorował to jakoś znośnie to prosze o wskazówki... dziękuje z góry za zainteresowanie.. :)

Wpadł mi do głowy pomysł że skoro mam ftp i na neo też mam ftp to wystarczy machnąć galerie w PS i wsadzić na ftp... ale kurde niedziała.. chyba że potrzeba im czasu... ale sobie znalazlem zabawe... :)

[ Dodano: 2005-11-04, 13:49 ]
Dziękuje... dziękuje nietrzeba było wiem jestem doskonały i samo wystarczalny... a to moje przechwalstwo wynika z tego że już wiem jak zrobić żeby to dziwactwo biegało...
Gdzyby ktoś miał chętke to pisze jak...:
1) zdjęcia należy przepuścić przez nażędzie photoshopa "Web Photo Gallery" jednak pamiętać trzeba by w extension ustawić .html a nie htm i to chyba cała tajemnica.. póżniej wrzucamy ftp na naszą strone... w tym przypadku xxxxxx.neostrada.pl (bo użytkownicy neostrady dostają w prezzencie domene... ) no o działa... przynajmniej narazie.. jeszcze tylko musze ustalić jak modyfikować galerie tak żeby można było ustawić kategorie zdjęć i inne takie tam... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2005-11-04, 15:25 ]
kurde... chadzało chadzało i niechadza... co jest..
:evil:

#2 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 08 listopada 2005 - 19:16

dzialac to nawet dziala ale nei ma zadnych ewentualnych informacji odnosnie autora :( Poza tym wsadzanie znakow wodnych w portfolio to tak troche dziwacznie wyglada. Jeszcze gdyby to byl platny stock to co innego

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 08 listopada 2005 - 23:53

to test... pozatym jak bym "ryje"-czyt. osoby znane i mniej lub bardziej lubiane; bez znaku umieszczał to by mnie agncja dla której pracuje prześwięciła... a jak niema danych autora... mi się wydaje xe jest ich aż nadtto... zresztą na serwerze lerzy już druga... tylko najpierw musze wywalić tą.. Ale jak toniema nic o autorze... imie nazwisko telefon email.. to wszystko tam jest... na górze strony nad powiększeniami... niewiem ja ją widze inaczej... nix wy... bo mam "wielki" monitor...

#4 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 listopada 2005 - 02:25

dane sa faktycznie nie zauwazylem moja wina :) choc mam maly monitor 20" moze dlatego :) ale nadal uwazam ze umieszczanie znakow wodnych psuje odbior prac

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 09 listopada 2005 - 09:17

jak by mógł to bym umieścił je tylko na w/o osobach... ja mam 1600x1200 19" i wiem że ci co używają rozdzielczości 1200x1024 mają zly odbiór... czyli tak naprawde to ja niewiem jak ta strona wygląda a boje się przestawiać monitor bo i tak mam z nim jaja... dlatego napisalem że wisdze ja inaczej... umnie jest to prostokąt na środu ekranu mniej więcej 1/4 całości...

#6 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 09 listopada 2005 - 10:26

to test... pozatym jak bym "ryje"-czyt. osoby znane i mniej lub bardziej lubiane; bez znaku umieszczał to by mnie agncja dla której pracuje prześwięciła...


Przecież są cyfrowe watermarki, których nie widać...

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 09 listopada 2005 - 10:40

to mnie napisz jak to zrobić przez narzędzie web photo gallery w PS CS2 to będzie mi jaśniej... bo póki co to to jedyny sposób tworzenia strony jaki poznałem... zdaje się że jeden z tych programów które mam w pakiecie cs2 służy do robienia witryn ale niemam czasu tego ogarnąć.. bo narazie ogarniam system i internet ftp i inne takie.. a ponadto opisuje archiwum... co trwa strasznie długo bo musze wprowadzićsłowa klucze i dyskrypcje i autora itd... a jest tegosporawo... i jeszcze nieskanowałem negatywów tak napoważnie... ale tam to pare tysięcy klatej jest z czego ostanie się koło 1000.... a na strony przyjdzie czas ... może sobie machne sklep internetowy ze zdjęciami :?: a watemarki wszyscy robią tak jak ja... http://www.ons.pl/index2.php?lang=pl http://www.eyesight.pl/index.php

#8 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 listopada 2005 - 11:37

ten eyesight to jakas amatorka, sorry ale jesli nie chce im sie we wlasciwy sposob ustawiac zdjec to ja wole dbac o swoj kark niz przekrecac go notorycznie w lewo i prawo :) monitora tez nie bede przekrecal.

#9 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 09 listopada 2005 - 12:08

Jeśli chcesz opisywać szybko fotki, używaj Adobe Bridge z pakietu Adobe CS, zaznaczasz kilka fotek i wpisujesz te same dane, bardzo przyjemne narzędzie i szybkie narzędzie.

Do prostych i szybkich galeri, generuje znaki "wodne" i inne takie:
http://www.myriad-on...cts/galerie.htm - współpracuje z iPhoto i nie tylko...

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 09 listopada 2005 - 14:29

Jeśli chcesz opisywać szybko fotki, używaj Adobe Bridge z pakietu Adobe CS, zaznaczasz kilka fotek i wpisujesz te same dane, bardzo przyjemne narzędzie i szybkie narzędzie.

Nieucz dziada jak charchać.... :evil: tylko że agencja woli fotostation... bo z cs2 strona niewszystko dopasowuje tam gdzie trzeba
Co do agencji to mnie to też wku*rza... ale niemam nato wpływu... ja się staram dostarczyć obrócone...tylko czasem jak oddaje zdjęcia na cd nie wysyłam ftp to oni w fotostation niewidzą obrotu wykonanego w bridge. zresztą dziwi mnie xe niewidzi info o obrocie wysłanego przez aparat, a miniaturki mnie niebolą... ale ich obiade jeszcze raz... choć wątpie czy pomoże.. bo im jest wszystko jedno... mają stałych odbiorców i już.. W ons też tak było jeszcze rok temu... mysle xe powoli dojdziemy do porozumienia z oprogramowaniem i systemem opisu i obrotu... tacy z was profesjonaliści.. a to kur*a jest śieczkarnia a nie ZapF się będzie poprawiać...


a iphoto niemam i chyba mieć niechce...

#11 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 09 listopada 2005 - 15:27

zapf tak oftopicznie dodam ze nie ma na swojej witrynie ustawionego koloru tla ... NC




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych