Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Drukarka dla Maca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#1 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 23 września 2011 - 12:56

Witam,
Zastanawiam się nad zakupem tej drukarki Urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart 5510 e-All-in-One - Apple Store (Polska)

Korzysta ktoś z takiej? Czy może wybrać coś innego? Dodam tylko że było by miło gdyby drukarka miała AirPrint.

#2 bodzio333

bodzio333
  • 85 postów
  • SkądRopczyce

Napisano 23 września 2011 - 13:18

Ja serdecznie polecam HP Photosmart Ink Advantage K510a. Troszkę droższa, ale potem zwróci się w tuszach - nie dość, że są wydajne, to kosztują po 30 zł nówka, oryginalny kartridż. Nie jestem pewien czy ma AirPrint, na pewno ma ePrint, czyli drukowanie z maila. Do tego jest bezprzewodowa, więc wygoda działania również. I jakościowo bardzo fajna, także polecam, sam mam i jestem zadowolony bardzo :)

#3 offi

offi
  • 51 postów
  • SkądCentral Poland

Napisano 07 września 2012 - 22:39

Drukarka super, ale po przejściu na LM nie mam praktycznie żadnych opcji druku. Nie wiem jak to wprowadzić. Kiedyś mogłem sterownik zainstalować i było po problemie. Ten pomysł, że apdejty w Lion Moutain tylko przez App Store chyba jest trochę do ...kitu

#4 offi

offi
  • 51 postów
  • SkądCentral Poland

Napisano 09 września 2012 - 17:01

......uffffff, rozkminiłem problem. Przedziwnie, ale skutecznie

#5 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 09 września 2012 - 17:59

Każda drukarka posiadająca Air Print, czyli Epsony i HP. Osobiście posiadam Epsona zakupionego z Apple Online Store: Drukarki do iPada - Apple Store (Polska). Każda drukarka będzie dla Ciebie odpowiednia z tej strony. Nie należy zapominać iż każda drukarka podłączona pod Maca na USB będzie w pełni kompatybilna.

#6 matjas

matjas
  • 109 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 09 września 2012 - 18:45

Każda drukarka posiadająca Air Print, czyli Epsony i HP. Osobiście posiadam Epsona zakupionego z Apple Online Store: Drukarki do iPada - Apple Store (Polska). Każda drukarka będzie dla Ciebie odpowiednia z tej strony. Nie należy zapominać iż każda drukarka podłączona pod Maca na USB będzie w pełni kompatybilna.

Odpowiadać na roczny temat... Pomijając fakt, że drukarki Photosmart 5510 i 5515 w OS X 10.8 mają bardzo ograniczone jeżeli chodzi o możliwości sterowniki i trzeba się posiłkować specjalnie wydanymi do tej wersji systemu narzędziami przygotowanymi przez HP, aby było można w pełni wykorzystać ich potencjał, także nie każda drukarka na chwilę obecną jest kompatybilna w 100%, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

#7 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 12 września 2012 - 07:55

Proszę o kontynuowanie tego wątku w przypadku pytań dotyczących wyboru drukarek (z uwzględnieniem oczywiści zapisów regulaminu).

#8 digbuzz

digbuzz
  • 5 postów

Napisano 12 września 2012 - 16:44

A [URL="http://www.nokaut.pl/drukarki-atramentowe/drukarka-pixma-ip2702-4103b027aa.html"]Pixma iP2702[/URL] będzie współpracowała z produktami Apple? Pytam, bo mam w biurze i Apple i zwykłe PC więc nie wiem jak wyjdzie takowe działanie "w praniu". ;-)

#9 offi

offi
  • 51 postów
  • SkądCentral Poland

Napisano 12 września 2012 - 16:52

Wymagania systemowe:
Microsoft Windows 2000 Professional SP4, Microsoft Windows XP SP2, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Vista, Apple MacOS X 10.4 - 10.6, Microsoft Windows Vista SP1, Microsoft Windows XP SP3

Musisz sam sprawdzić:(

#10 zibi27

zibi27
  • 174 postów
  • SkądGdynia/vernon/fr

Napisano 21 września 2012 - 12:25

Wymagania systemowe:
Microsoft Windows 2000 Professional SP4, Microsoft Windows XP SP2, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Vista, Apple MacOS X 10.4 - 10.6, Microsoft Windows Vista SP1, Microsoft Windows XP SP3

Musisz sam sprawdzić:(


Wymagania systemowe MacOs X itd.a co z ipadem iPhone ,bo wszędzie w materiałach reklamowych ,możliwość drukowania z tych urządzeń ?
Jeśli dobrze zrozumiałem przynosze drukarkę do domu wlaczam konfiguruje bezpośrednio z w/w urządzeniami i wszystko ?czy jednak trzeba podłączyć do kompa w celu skonfigurowania? I jeszcze jedno czy wszystkie funkcje z urządzeń wielofunkcyjnych działają nie tylko drukowanie ale np.skanowanie bezprzewodowo .

#11 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 18:09

Urządzenie wielofunkcyjne dla Maka Witam! Poszukuje dobrej drukarki/urządzenia wielofunkcyjnego dla OS X 10.8. to tak: - ma zużywać jak najmniej tuszu (nie lubie co chwilę latać do sklepu po tusz jak mi się skończy, a laserowe są duże i bardzo drogie) - pod Wi-Fi - funkcja z e-mailem (nie wiem jak to się nazywa, ale polega na tym że jest specjalny adres e-mail drukarki na który można wysłać tekst do wydrukowania) - najlepiej jakby nie trzeba było instalować żadnych sterowników czy coś - fajnie by było jakby skanowanie też było w miare To chyba wszystko.. Cena raczej nie gra roli, myślę, że 1000 zł starczy. Chociaż jak jest taka za 300 zł i się zaraz nie popsuje to też może być :)

#12 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 18:20

A dużo chcesz drukować? Zależy Ci na kolorze? Bo w cenie do 1000 PLN możesz kupić laserowe b/cz używane, ale z tonerami na kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy stron i drukowanie masz prawie za darmo. Można też trafić skaner z dupleksem, dupleks w drukarce to w zasadzie standard. W warunkach domowych jak dostaniesz urządzenie z pełnym tonerem, to drukujesz "do końca świata"... Jeśli zależy Ci na kolorze i urządzenie ma być nowe, to zobacz na Canony - mają stosunkowo duże tusze, 5 lub 6 szt. zależy od modelu. Mam Canon Pixma iP 5000 (drukarka) od 2003 roku, używam tylko oryginalnych tuszów, nie drukuję regularnie i przez prawie 10 lat nie zaschła mi głowica, jakość wydruków cały czas jest bardzo dobra. Ponadto do tych drukarek można dostać stałe zasilanie a wtedy ceny kolorowych wydruków bardzo przyjazne dla kieszeni się robią, ale wypadałoby stworzyć gdzieś profil kolorów dla atramentów i trzymać się dostawcy który robi je przyzwoitej jakości i powtarzalne.

#13 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 18:36

Kolor nie za bardzo mi potrzebny, głównie to jakieś teksty do drukowania w warunkach domowych :) Chciałem kupić laserową, bo tusze też kosztują, więc za może rok czasu wyszło by na zero. Tylko, że laserowe są bardzo duże i mniej ładne. Nie mają też chyba tych funkcji co pisałem wyżej, czyli Wi-Fi (dodatkowo z tym e-mailem - choć nie konieczne), no i nie wiem czy to by współpracowało z Makami? Skaner też się czasami przyda.

#14 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 19:21

Tak to już jest, że im większe i droższe urządzenie tym tańsza eksploatacja. Z brakiem WiFi to chyba nie problem - kupisz sobie jakiś AP z trybem AP Client za 100PLN i po kłopocie. A z samym LAN-em masz dużo większy wybór urządzeń. Jeśli chodzi o współpracę z makami to nie ma problemu - działa HP, Brother, Lexmark, Canon innych nie sprawdzałem, ale nie widzę powodu, żeby nie działały.

#15 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 08 listopada 2012 - 22:01

AP? Time Capsule ma to wbudowane? I wtedy będę mógł drukować po tej samej sieci Wi-Fi, tak? A funkcji ePrint (to z tym e-mailem) się nie da "dorobić"? :) Więc ogólnie jaką mi polecasz drukarke laserową? I co ze skanerem ;)

#16 miki4g

miki4g
  • 150 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2012 - 19:19

Witam, szukam drukarki: laserowa, kolorowa, max.450 zł, kompatybilna w użytkowaniu, najlepiej jak najtańsza w użytkowaniu z iPadem 6.0.1. Ktoś wie, jaka będzie najlepsza?

#17 Darek777

Darek777
  • 31 postów

Napisano 16 grudnia 2012 - 13:27

Odpowiadać na roczny temat... Pomijając fakt, że drukarki Photosmart 5510 i 5515 w OS X 10.8 mają bardzo ograniczone jeżeli chodzi o możliwości sterowniki i trzeba się posiłkować specjalnie wydanymi do tej wersji systemu narzędziami przygotowanymi przez HP, aby było można w pełni wykorzystać ich potencjał, także nie każda drukarka na chwilę obecną jest kompatybilna w 100%, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.



Witam!

@matjas ma rację nie kazda drukarka jest kompatybilna z OS X.

Ja mam jedna z najtanszych combi (druk+scan) HP Deskjet F2280.
Uzywalem jej wczesniej na windowsie i bylem z niej bardzo zadowolony, po przesiadce na OS X okazalo sie ze mimo iz jest z OS X kompatybilna to nie mozna w pelni wykorzystac wszystkich jej funkci (np wybor jakosci drukowania jest bardzo ograniczony do 3 trybow, w windzie bylo ich 6). Skanowanie rowniez nie jest juz tak wygodne jak na widowsie. W windowsie po skanowaniu jakiegos dokumentu do pdf moglem bez problemu z tego pdfa kopiowac tekst do dalszej edycji, niestety na OS X juz nawet po zastosowaniu roznych OCR bylo to bardzo klopotliwe i zazwyczaj nie dawalo efektow.

Teraz moje pytanie, bo wlasnie zamierzam zmienic te drukarke na nowa z WiFi, mysle rowniez o jakims combi od Canona.
Moze ktos z was uzywal ktorejs z tych nowych drukarek i moze poradzic ktora jest najlepiej obslugiwana przez OS X pod wzgledem sterownikow (wybor jakosci drukowan, i skanowania plus moze jakies skanowanie tekstu do pdfa z rozpoznawaniem tekstu)

Dolaczam sie do pytania @miki4g tez zalezy mi na drukowaniu z ipad i iphone

pozdro

#18 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 16 grudnia 2012 - 13:30

Polecam brother . Do ios jest aplikacja. W osx dodajesz drukarke w ustawieniach co trwa pare sekund i pięknie śmiga po wifi.

#19 Grehor

Grehor
  • 188 postów
  • SkądZabrze

Napisano 05 lutego 2013 - 19:13

Jaki ten Brother? i jaka cena tuszy do niego?

#20 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 05 lutego 2013 - 20:05

Jaki ten Brother? i jaka cena tuszy do niego?


Ja akurat mam teraz brother dcp j715w. Co do tuszu to Ci nie powiem.

#21 skowrop

skowrop
  • 58 postów

Napisano 18 lutego 2013 - 00:51

Polecam Epson XP-700, mam od tygodnia, urzadzenie wielofunkcyjne z AirPrint, wifi i eth, ePrint. Produkt dosc nowy na rynku, tuszy zamiennikow na razie nie ma, ale na aukcjach sa dostepne komplety (4 tusze za 130 zl), do tego czarny photo. Działa bezbłędnie z iPad i iPhone. Dla mnie najwazniejsze- drukuje przepięknie zdjęcia. Wazne aby stosowac papier inny niz HP, gdyz tusze Epson zawieraja żywice utrwalającą, i na papierze HP powstaja karbowania, natomiast papier Epson, czy inne dostepne nie mają tego problemu. Bezproblemowa instalacja. Podlaczasz do tej samej sieci wifi i dziala.
Epson Expression Premium XP-700 - Epson

#22 k0ndziu

k0ndziu
  • 4 postów

Napisano 31 marca 2013 - 14:55

a co sądzicie o tym ?
[url=http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/printers/color-multifunction-devices/CLX-3305W/SEE-features]CLX-3305W - WŁAŚCIWOŚCI | SAMSUNG[/url]

- - - Połączono posty - - -

albo ta atramentowa:
[url]http://www.chip.pl/testy/drukarki/drukarki-atramentowe-wielofunkcyjne/hp-officejet-pro-8600-plus[/url]

między tymi się zastanawiam, Proszę o pomoc

#23 merimel

merimel
  • 27 postów
  • SkądBytom, PL

Napisano 26 maja 2013 - 20:04

kOndziu - kupiliśmy tego Samsunga jako Backup w firmie. Xerox na umowie CPC / serwis ma 24h na naprawę, bądź też wymianę na nowy sprzęt/ może się zdarzyć, że przez te 24h będzie konieczność druku etc. stąd też zakup Samsunga. Kolejny raz utwierdziliśmy się, że jako jakaś firma produkuje wszystko (czyt. Samsung) to nie produkuje tak naprawdę niczego. Osobiście odradzam zakup. Co powiesz na Canona?

#24 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 27 maja 2013 - 06:47

Jak chcecie tanio drukowac to wystarczy kupic drukarke z systemem CISS:

CISS | System Stałego Zasilania Atramentem - INKSYSTEM

Albo dokupic do swojej jak jest oferowany i nie ma juz tanszego sposobu druku chyba, ze drukowanie w firmie swoich rzeczy albo u kolegow :D

#25 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 27 maja 2013 - 09:55

Jak chcecie tanio drukowac to wystarczy kupic drukarke z systemem CISS:

CISS | System Stałego Zasilania Atramentem - INKSYSTEM

Albo dokupic do swojej jak jest oferowany i nie ma juz tanszego sposobu druku chyba, ze drukowanie w firmie swoich rzeczy albo u kolegow :D

Ojj to mnie zainteresowałeś :) Może do brothera wstawie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych