Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple i automatyka budynkowa.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Homiq

Homiq
 • 3 postów

Napisano 05 września 2011 - 07:06

Inteligentny dom staje się dziś standardem w budownictwie. Żadna inna część wyposażenia budynku nie będzie tak praktyczna i w tak dużym stopniu nie wpłynie na wasze codzienne życie.

Mamy zaszczyt pełnić rolę eksperta w tym dziale forum. Z przyjemnością odpowiemy na wasze pytania oraz służymy radą w zakresie automatyki budynkowej. Od ponad 5 lat profesionalnie zajmujemy się Inteligentnymi Budynkami. Wdrożyliśmy ponad 100 instalacji na terenie całego kraju, wśród nich są małe apartamenty jak i olbrzymie rezydencje. Szyjemy instalacje na miarę i nie sprzedajemy niepraktycznych gadżetów. Chetnie pomożemy Wam w doborze funkcjonalności, które w ciekawy sposób połączą wasz budynek z ulubionym jabłuszkiem.
Czekamy na wasze pytania. Sukcesywnie będziemy też pisać o nowościach i ciekawostakch.

Jeżeli chcesz poznać bliżej nasze rozwiązania zapraszamy na naszą stronę www.homiq.com .

#2 ex3v

ex3v

 • 1 883 postów
 • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2011 - 09:02

Gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę :) Ale skoro już tutaj jesteśmy - powiedzmy że mam 35m. kw, chciałbym zainstalować w domu następujące systemy: 1. automatyczne oświetlenie przypodłogowe w nocy, gdy zostanie wykryty ruch, np osoby idącej do kuchni czy do toalety 2. 3 sceny świetlne w pokoju dziennym (zakładając, że okablowanie już jest rozdzielone i pociągnięte ro skrzynki/rozdzielacza. Sceny uruchamiane i z telefonu i z poziomu przełącznika w ścianie 3. Także trzy sceny w sypialni - także sterowane z telefonu i przełącznika, dodatkowo możliwość wyłączenia lampek nocnych za pomocą przełączników przy łóżku 4. w kuchni wbudowane w każdą wiszącą nad blatem półkę lampy z fotokomórką działające w taki sposób, że jak podejdę do danej części blatu i zacznę coś przy nim robić, to lampka sama się zapali, dodatkowo z możliwością trwałego włączenia 5. Automatyczne podlewanie i doświetlanie ledami roślin i ziół rosnących w kuchni w doniczkach wbudowanych w blat pod samą ścianą 6. Ogrzewanie zintegrowane z oknami, tj kiedy chcę, żeby było chłodniej, a na dworze jest chłodniej, to zamiast uruchamiać klimatyzację otwierają się okna 7. Wanna zalewająca się na SMS (żeby móc wskoczyć do niej zaraz po wejściu wieczorem do domu) 8. Kamera w wizjerze w drzwiach nadająca obraz w sieci lokalnej, żeby można było zobaczyć, kto idzie oraz możliwość otwarcia drzwi zdalnie z poziomu telefonu, żeby nie trzeba było wstawać za każdym razem, gdy ktoś przychodzi Proszę o podanie przykładowych cen takich produktów w dwóch scenariuszach: zakładając, że oświetlenie/okablowanie jest już podłączone oraz w przypadku, gdy jeszcze niczego nie ma. Proszę podać ceny tutaj a nie w prywatnej wiadomości tak, żeby inni zainteresowani też mogli się o tym dowiedzieć :)

#3 elita

elita

 • 3 034 postów
 • SkądKalisz, PL

Napisano 05 września 2011 - 10:07

Temat na maksa wyczerpany na np Domy Inteligentne | www.Dom.pl
Mały ruch i zapotrzebowanie na taki dział, na profilowanym forum Systemy Inteligentnego Domu - Strona: 1 - Forum budowlane | moj.dom.pl też ruch niewielki a tematy raczej wypełnione sponsorowanymi zapytaniami.
Nie liczyłbym na ruch w dziale tylko dlatego że jednym z interfejsów jest strona web dopasowana pod smartphone - w tym na iP - ale powodzenia.

#4 delirus

delirus
 • 22 postów
 • SkądWrocław

Napisano 05 września 2011 - 12:50

Rzeczywiście chciałbym poznać bliżej Państwa system, ale chciałbym zacząć od zobaczenia demka interfejsu i jak działa na iPhone/iPad. Jeśli jeszcze Państwo nie mają takiego demka, to myślę, że warto je zrobić i udostępnić, bo póki co potencjalni klienci nie ma możliwości zapoznania się z możliwościami systemu. Poza tym, jeśli ma interfejs ma dobry 'user experience', to szanse na zapytania ofertowe rosną ;) Demko jest również moją propozycją w Państwa konkursie. P.S. Jeśli demko jest dostępne, to oczywiście proszę o link :)

#5 FIBARO

FIBARO
 • 7 postów

Napisano 05 września 2011 - 13:31

Witam serdecznie,
przede wszystkim dziękuje za zaproszenie firmie HOMIQ do uczestnictwa w forum innych przedsiębiorstw z branży automatyki budynkowej. Bardzo chętnie wspomożemy ten dział.
Reprezentuję firmę FIBARO ([url=http://www.fibaro.com/]Fibaro - Twj Inteligentny Dom[/url]) , która również w swoim systemie umożliwia sterowanie przez iPhona/iPad'a. Odpowiadając na pytanie delirusa przesyłam link do demka interfejsu FIBARO. [url=http://www.youtube.com/watch?v=AAJVJUHr7HA&feature=player_embedded]Interfejs FIBARO - aplikacja natywna iPhone - YouTube[/url]
W przypadku jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

#6 reader

reader
 • 1 119 postów
 • Skąddokąd?

Napisano 05 września 2011 - 14:00

Hm... dział w sam raz dla mnie :-) Zarówno z typowo zawodowego punktu widzenia jak i planów budowy domu i wyboru jakieś rozwiązania dot. "inteligencji budynku". Zerknąłem na obie strony internetowe i przyłączę się z pytaniem/prośbą do ex3v o chociażby zgrubne informacje dot. kosztów wykonania instalacji w mieszakniu/domu (z listą instalowanych czujników/elementów).

#7 FIBARO

FIBARO
 • 7 postów

Napisano 05 września 2011 - 15:24

W odpowiedzi na Pana zapytanie pozwolę sobie udzielić naszej propozycji.1. rozumiem ze chodzi np o takie oświetlenie: [url=http://allegro.pl/zestaw-tasma-listwa-150-led-5m-zasilacz-z-wylaczni-i1792617161.html]Zestaw Taśma Listwa 150 LED 5m ZASILACZ z Wyłączni (1792617161) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

mozemy wykorzystać:

- 1 x on/off lub 1 x dimmer - do kontroli tego oświetlenia (należny pamiętać ze w przypadku LED muszą być one ściemnialne gdy będziemy chcieli regulować natężenie światła)
- 1 x czujnik ruchu lub dowolna bariera przecięcia podłączona do naszego modułu wejścia.

koszt ok 400zł w przypadku zakupu listwy led z linka powyżej

2. ilość scen jest dowolna, konfigurowalna z poziomu www HomeCenter przez użytkownika w dowolnym momencie.

3. jeśli chodzi o sceny j.w.
Przycisk może Pan kupić dowolny jaki się spodoba, wersje natynkową przycisku można zainstalować gdziekolwiek, nawet na szkle.
Do wnętrza przycisku zamiast podłączać jakiekolwiek przewody wkładamy nasz moduł wejścia zasilany bakteryjnie.
Kontrolować może Pan nim cokolwiek podłączy Pan do systemu.

- koszt ok 250 zł w zależności o rodzaju przycisku, na rynku są klawisze marmurowe kosztujące ponad 1000zł/szt;)

4. nie wiem ile Ma Pan lampek w kuchni, nasze moduły on/off 1,5KW umożliwiają obsługę 2 niezależnych obwodów. do tego czujnik ruchu.

- koszt ok 600 zł zakładając ze czujniku mają być bezprzewodowe.
w innym przypadku można wykorzystać czujnik przewodowy - koszt spadnie o ok 300 zł.

5. Nie wiem ile ma Pan roślin i stref ale załóżmy, że z 6.

- koszt kontroli zraszaczy ok 600zł
- koszt kontroli oświetlenia w 6 sekcjach ok 600 zł

6.kontrole temp zewnętrznej możemy realizować na 2 sposoby:

- pomiar temperatury zewnętrznym czujnikiem - może być dowolny czujnik z wyjściem + nasz moduł wejścia ok 150 zł
- pomiar temperatury bez wykorzystania czujników - informacja z serwisów pogodowych = 0 zł

- koszt okna - elektryczne dachowe np: FAKRO kosztuje od 1300-4000 zł w zależności od modelu, wersji, rodzaju wykończenia, itd.
- elektryczny siłownik do okna kosztuje ok 300 - 5000zł w zależności od modelu + moduł rolet (otwieranie/zamykanie) koszt ok 200zł.

system ustawia Pan wg potrzeb. np: jeżeli temp w domu = 28C a temp. zewn = 20C to otwórz okna i włącz wentylator oraz gdy temp w domu spadnie do 23C zamknij wszystkie okna, wyłącz wentylator, mrugnij światłami w salonie 2 razy.

7. to bardzo ciekawe rozwiązanie:) przygotowujemy się do wprowadzenia komplementarnego rozwiązania od kilkunastu tygodni.

niemniej na dzisiaj rozwiązań pośrednich jest kilka a bezpośrednie jedno:)

- rozwiązanie bezpośrednie - system bathomatic - wanna nawet naleje jeden z 5 płynów do kąplieli:) [url=http://www.bath-o-matic.com/html/EN/products/bathomatic/bathomatic-eco-whirlpool-ultimate.html]Unique Automation - bathomatic eco whirlpool ultimate[/url]
koszt ok: 10-12 tyś funtów brytyjskich.
- rozwiązanie pośrednie bateria elektryczna - robi ją wielu producentów - koszty od ok 600 do kilku tyś zł + moduł nasz on/off

- sterowanie za pomocą sms w naszym systemie bezpłatnie - dostępne od razu.

8. istnieje wiele rozwiązań typu "wizjer drzwiowy video" jeżeli taka kamera "wypluwa" strumień np: w mjpg wystarczy podać adres strumienia w HomeCenter i obraz już mamy w Iphonie.

proponuje jednak tańsze rozwiązanie: kamery IP można nabyć już za 150 - 200 zł, można podwiesić ją na suficie i przekierować strumień przez HC.

koszt elektrozamka - rozwiązań też jest tutaj kilka, jeżeli ma to być zwykły elektrozamek kosztujący ok 30zł wystarczy podpiąć do niego moduł on/off.
istnieją jednak bardzo zaawansowane zamki z obsługą kart rfid, czytnikami lini papilarnych, czy tez z wbudowana klawiatura do wprowadzania kodu.
koszty są bardzo zróżnicowane, wybór należy do użytkownika, jego budżetu i upodobań co do designu i funkcjonalności.Jeśli chodzi o koszty budowy infrastruktury to w naszym systemie nie ma takiej potrzeby. system bowiem zainstalować może prawie każdy elektryk z uprawnieniami na istniejącej infrastrukturze u klienta.
Instalacja jest banalna i sprowadza się do montażu mikro modułów pod istniejącymi klawiszami w domu u klienta.
interfejs Home Center jest prosty i przejrzysty, obsługa nie powinna nastręczać trudności nawet mało doświadczonym użytkownikom.

Interfejsu Na Iphona, Ipada się nie konfiguruje - to w przeciwieństwie do systemu HOMIQ aplikacja natywna do ściągnięcia z appstore za darmo (znajdziecie ją pod hasłem FIBARO)

System FIBARO działa nawet na bardzo starych instalacjach nie posiadających trzeciej żyły w przewodach zasilających. Sprawia to że można go założyć bez ingerencji w infrastrukturę w prawie każdym budynku.
Co ciekawe w przypadku przeprowadzki możemy po prostu wyjąć modułu z za klawiszy i przenieść je do nowego budynku w kilkadziesiąt minut:)

W przypadku budowy nowego budynku, kładziemy normalną instalację, Fibaro nie wymaga żadnych dodatkowych kabli magistralnych. Nasz system działa na prawie każdej instalacji, a niebawem pojawia się też moduły do rozdzielni na szynę DIN.w razie pytań jesteśmy do dyspozycji:)

#8 Komel

Komel
 • 1 410 postów
 • SkądTarnów

Napisano 05 września 2011 - 19:03

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :D Kurde ale ta technika idzie.

#9 sKINOL

sKINOL
 • 25 postów
 • SkądGumieńce - Sz-cin/Indie

Napisano 05 września 2011 - 20:29

Witam obu panow i pytanie kieruje do dwoch firm: Posiadam u siebie system oparty na automatyce ABB. Jak by to "wygladalo" w praniu tzn. zamontowanie waszego systemu i jego obsluga poprzez iphona-ipada na istniejacym juz systemie?

#10 Homiq

Homiq
 • 3 postów

Napisano 06 września 2011 - 07:54

Zbudowaliśmy w firmie platformę demo, której interfejs jest już dostępny online. Póki co zainstalowaliśmy tam kilka sekcji oświetlenia, oświetlenie RGB, rozwijany ekran, czujnik temperatury i video-domofon. Właśnie pracujemy nad udostępnieniem kamery online, przez którą będziecie mogli oglądać na żywo co się dzieje.

Chętni mogą w swoim iphonie / ipodzie wpisać adres : 77.65.13.110/homiq
lub kliknąć ten link [URL="http://77.65.13.110/homiq"]- klik -[/URL]

polecamy dodać sobie skrót jako ikonę (na dole w safari jest kwadracik ze strzałką)
w ten sposób aplikacja będzie działać w trybie pełnoekranowym

Jest to realnie działający system, z którego korzystacie zdalnie dlatego prędkość działania jest zależna od łączy.
Korzystanie z interfejsu lokalnie jest natychmiastowe ponieważ działamy offline.

Nawigacja jest banalnie prosta. Dotykając kwadracików uruchamiamy daną funkcję, dotykając napisu zagłębiamy się w dane pomieszczenie.
Wszystkie zainstalowane fizycznie rzeczy znajdują się w pomieszczeniu "salon".

Chętnych do rozmowy zapraszamy na skype, nasz nick homiq_spzoo

pozdrawiamy!
Homiq Team

Fibaro :
"Interfejsu Na Iphona, Ipada się nie konfiguruje - to w przeciwieństwie do systemu HOMIQ aplikacja natywna do ściągnięcia z appstore za darmo (znajdziecie ją pod hasłem FIBARO)"

W HOMIQ-u nic nie trzeba instalować. ;) Aplikacja jest dostępna od razu z poziomu przeglądarki (safari).
Po dodaniu ikony na pulpit, strona uruchamia się w trybie pełnoekranowym i wygląda jak aplikacja z AppStore :)

sKINOL
Do tej pory wymienialiśmy wyposażenie kilku rozdzielnic, które były oparte na automatyce PLC i innych systemach inteligentnych.
Potrzebujemy więcej informacji, szczególnie jeżeli chodzi o strukturę okablowania. Zapraszam do kontaktu z nami. Z pewnością znajdziemy jakieś rozsądne rozwiązanie.

#11 narkoman

narkoman
 • 4 360 postów
 • SkądBydgoszcz

Napisano 06 września 2011 - 15:05

A ja mam pytanie do Fibaro - czy wasz system może egzystować z produktami Zamel Exta Free? Czyli, że jak wyłączę pstryczkiem światło, to Fibaro będzie wiedzieć, że zostało ono wyłączone i w app status się sam zmieni? Czy w ogóle da się to razem podłączyć? Pytanie tyczy się też rolet etc - pomijam ściemniacze tylko. A do Homiq - ja tam wolę app normalną, a nie przez safari, dla mnie to udziwnienie.

#12 FIBARO

FIBARO
 • 7 postów

Napisano 06 września 2011 - 22:00

sKINOL:
Proszę doprecyzuj pytanie, czy chodzi Ci o wymianę modułów i zainstalowanie fibaro w rozdzielni na istniejącej infrastrukturze czy o podłączenie naszego interfejsu do kontrolera ABB.

HOMIQ:
....W HOMIQ-u nic nie trzeba instalować. Aplikacja jest dostępna od razu z poziomu przeglądarki (safari).
Po dodaniu ikony na pulpit, strona uruchamia się w trybie pełnoekranowym i wygląda jak aplikacja z AppStore .....

Najmocniej przepraszam za wprowadzenie w błąd;)

narkoman:
Tak jest możliwość dokładnie takiej integracji z Zamel Exta Free, jak również z innymi systemami sterowanymi z pilotów zmiennokodowych opartych o KeeLoq.

Ponadto można wykorzystać standardowe piloty np: do bramy garażowej które masz już w domu, Nice, Hormanna, Came, i wielu innych producentów, do sterowania nie tylko bramami ale również dowolnie zaprogramowanymi scenami w HC FIBARO. Przypisać można każdy klawisz na pilocie do wykonywania innych akcji.
Ponadto każdy pilot może dać inne powiadomienie smsem czy pushem np: dzieci wróciły do domu godz:14:42 itd.
w przypadku zgubienia jakiegokolwiek z pilotów można zdalnie odciąć jego dostęp do określonych funkcji w prosty sposób.
Z bajerów możesz tak skonfigurować Fibaro że gdy podjedziesz do domu samochodem (tylko swoim i tyko gdy jest włączony) i mrugniesz światłami (długimi) otworzy się brama, podniosą rolety, uchylą okna, włączy się radio w kuchni itd. Bez konieczności wyciągania Iphona czy pilota z kieszeni.
Na koniec możesz tak skonfigurować system że jak oddalisz się od domu na 250m na dłużej niż 60sek. to budynek automatycznie się pozamyka, uzbroi alarm, zamknie bramę wjazdową, pogasi światła, zamknie rolety, zmniejszy ogrzewanie, odłączy zasilanie w wybranych gniazdach (np: żelazko), itd.
Przykładów można mnożyć ile się chce, ogranicza nas tylko wyobraźnia:)

Odnośnie interfejsów to oczywiście w fibaro dostępna jest również wersja na www - wygląda niemal identycznie jak aplikacja natywna.
Zrobiona w 7 wersjach pod różne przeglądarki i rozdzielczości - odpowiednia wersja ładuje się automatycznie po rozpoznaniu modelu tel (np: na nokii wygląda ciutek inaczej, na innych tel jeszcze inaczej - po to by idealnie mieściła się na określonych ekranach).

Osobiście polecam jednak aplikacje natywną ze względu choćby na obsługę gestów - pociągnięcie palcem w górę/dół na ikonie pomieszczenia zapala/gasi światło, a prawo/lewo zamyka/otwiera rolety, po za tym chodzi o niebo szybciej.

więcej detali interfejsu mobilnego znajdziecie tu: [url=http://www.fibaro.com/index.php?ID=interfejs]Fibaro - Interfejs inteligentnego budynku[/url]

zobacz jak prosto możesz zamienić zwykły budynek w inteligentny dom: [url=http://www.fibaro.com/index.php?ID=instalacja]Fibaro - Twój Inteligentny Dom[/url]

w razie pytań jestem do dyspozycji.

#13 narkoman

narkoman
 • 4 360 postów
 • SkądBydgoszcz

Napisano 06 września 2011 - 22:53

Fibaro: Macie jakiś katalog produktów, czy coś podobnego? Na razie to wiem, że macie ściemniacze, centralkę i app na iPhone - a to trochę mało. Z tego co widziałem u mnie w mieście nie ma kramu z waszymi zabawkami.

#14 FIBARO

FIBARO
 • 7 postów

Napisano 06 września 2011 - 23:52

Oczywiscie:)
Oto karty produktow: [url]http://materialy.fibaro.com/karty%20produktow/Karty%20produktow.pdf[/url] niebawem dojdzie kilka kolejnych.

Folder: [url]http://materialy.fibaro.com/folder/Folder_pl.pdf[/url]

Oraz krótki filmik z WTK: [url=http://www.youtube.com/watch?v=ya2yNQFQdqA&sns=em]FIBARO - Twój Dom Twoja Wyobraźnia.mp4 - YouTube[/url]

#15 narkoman

narkoman
 • 4 360 postów
 • SkądBydgoszcz

Napisano 07 września 2011 - 00:14

O, dzięki - a macie jakieś piloty w ofercie? Oczywiście takie, które nie będą tabletem/komputerem/telefonem - coś w niskiej cenie, żeby mogło w każdym pokoju leżeć np po 2 sztuki i być przypisane funkcjami tylko do tego pomieszczenia i/lub funkcjami obejmującymi cały dom. Trochę głupio kupić do każdego pomieszczenia po iPodzie Touch :-P do tego ładować by trzeba co chwilę tą gromadkę. ;-)

#16 FIBARO

FIBARO
 • 7 postów

Napisano 07 września 2011 - 13:01

narkoman:

Możesz wykorzystać piloty różnych producentów a niebawem pojawią się nasze dedykowane.
Niemniej nie taka jest idea systemu. Pilot to dodatek (jest ograniczony tylko do sterowania kilkoma prostymi funkcjami) i wbrew pozorom nie jest to najtańsze rozwiązanie. Pilotem nie zmienisz np: temperatury. Ponadto możesz sterować systemem z większości tel komórkowych, nie musisz mieć iPhone czy Ipoda.
W dzisiejszych czasach prawie każdy domownik ma własną komórkę dzięki czemu sterować może każdy komu dasz dostęp do budynku.


Przykładowo gdy odwiedzi Cię rodzina na tydzień i będą mieli w telefonach androida czy symbiana po prostu podasz im dane dostępowe i tymczasowo będą mogli sterować czym chcą w Twoim budynku.

Oprócz tego możesz asocjować urządzenia bezpośrednio ze sobą i sterować wieloma z jednego klawisza.
Ostatecznie możesz przykleić sobie np: do łóżka klawisz ścienny, podpiąć do niego nasz moduł bateryjny i skonfigurować tak że jak zasypiasz wykonują się określone funkcje.

#17 narkoman

narkoman
 • 4 360 postów
 • SkądBydgoszcz

Napisano 07 września 2011 - 15:36

narkoman:
Możesz wykorzystać piloty różnych producentów a niebawem pojawią się nasze dedykowane.


Czy zatem można na przykład podpiąć do waszego systemu pilota od Exta Free Zamela? Chociaż wolał bym dedykowane, o ile będą ładne.. Ogólnie na razie właśnie rozglądam się na tym rynku, i połączenie Was i Zamela wypada najciekawiej.

narkoman:
Pilot to dodatek (jest ograniczony tylko do sterowania kilkoma prostymi funkcjami) i wbrew pozorom nie jest to najtańsze rozwiązanie.


Kiedy mi właśnie o to chodzi, żeby był ograniczony do danego pomieszczenia i ograniczonych funkcji.
Załóżmy taką sytuację, siedzę w salonie i nagle mi się zachce oglądać film na kinie domowym, (telefon leży w np gabinecie i się ładuje, czy nawet nie chcę go mieć przy sobie, żeby nie przeszkadzał)
- potrzebuję:
1/zgasić światło
2/zasłonić rolety w pokoju
3/ opuścić ekran.

I co teraz?

- idę po telefon, ustawiam i wracam (o ile się nie potknę o coś po drodze, bo będzie ciemno)
- wstaję i ręcznie wszytko gaszę (zero pożytku z systemu)
- szukam "bieda telefonu" żeby to wszystko zrobić z topornej aplikacji na symbiana (oby nie był wyładowany...)

Inny pomysł macie? Tu właśnie byłby idealny mały, kilku przyciskowy pilot, do zgaszenia światła, rolet, etc, tylko w danym pomieszczeniu - ewentualnie np zasuwanie rolet w całym domu dodatkowo na jakimś przycisku. Pilot się nie wyładuje, może leżeć tygodniami na stole i nie trzeba go podładować etc. Brak regulacji temperatury etc mogę w tym momencie przeboleć już, nie ustawia się tego co 5 minut przecież ;-)

#18 BMS IB

BMS IB
 • 4 postów

Napisano 08 września 2011 - 11:57

Jeżeli chodzi o piloty do zarządzania siecią Z-Wave od fibaro to polecam Uniwersalny pilot zdalnego sterowania firmy Remotec. Prócz zarządzania światłem, roletami dzięki wbudowanej podczerwieni może Pan sterować także TV, DVD - można ustawić do 8 urządzeń sterowanych podczerwienią. Albo może Pan zainstalować jakiś kontroler ścienny do którego też trzeba będzie podejść.

Tutaj znajdzie Pan więcej informacji na temat tego pilota:
[url=http://wifihouse.pl/piloty-zdalnego-sterowania-z-wave/284-uniwersalny-pilot-zdalnego-sterowania.html]Z-Wave-Uniwersalny pilot zdalnego sterowania, REM_ZURC550[/url]

#19 narkoman

narkoman
 • 4 360 postów
 • SkądBydgoszcz

Napisano 08 września 2011 - 12:17

Z-Wave-Mini pilot zdalnego sterowania czarny, AEO_MREM_B
O właśnie o taki coś mi chodzi - wprawdzie cena zaporowa trochę (Zamel Exta Free 80 pln około)... no ale przecież nie trzeba kupić wszystkich na raz ;-)

Dzięki! System coraz bardziej mi się podoba :-)

#20 BMS IB

BMS IB
 • 4 postów

Napisano 08 września 2011 - 12:27

Oczywiście, system można ciagle rozbudowywać, to jest zaleta systemu bezprzewodowego. Bez kucia, bez przeróbek.

#21 budujący

budujący
 • 2 postów

Napisano 29 września 2011 - 09:26


Ponadto można wykorzystać standardowe piloty np: do bramy garażowej które masz już w domu, Nice, Hormanna, Came, i wielu innych producentów, do sterowania nie tylko bramami ale również dowolnie zaprogramowanymi scenami w HC FIBARO. Przypisać można każdy klawisz na pilocie do wykonywania innych akcji.
...
Z bajerów możesz tak skonfigurować Fibaro że gdy podjedziesz do domu samochodem (tylko swoim i tyko gdy jest włączony) i mrugniesz światłami (długimi) otworzy się brama
...
Na koniec możesz tak skonfigurować system że jak oddalisz się od domu na 250m na dłużej niż 60sek. to...


Dzień dobry,

Czy można wiedzieć w jaki sposób (przy pomocy jakich elementów) zrealizowane będą powyższe funkcje w systemie FIBARO?

Pozdrawiam.

#22 arkpal

arkpal
 • 22 postów
 • SkądWolsztyn

Napisano 09 października 2011 - 19:11

Pytanie do Fibaro
Jestem na etapie wyboru instalacji elektrycznej w nowowybudowanym domu i chciałbym zastosować Wasz system. Jednakże mój elektryk nie robił jeszcze instalacji pod ten system i chciałbyby poznać najważniejsze aspekty położenia kabli w celu uniknięcia późniejszych przeróbek.

---------- Wpis dodano o 20:11 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:05 ----------

jeszcze jedno, czy do oświetlenia LED w tym systemie wymagane są jakies specjalne wymogi

#23 FIBARO

FIBARO
 • 7 postów

Napisano 10 października 2011 - 10:03

Nasz system działa bezprzewodowo,więc nie ma znaczenia dla działania FIBARO w jaki sposób ułoży Pan instalacje. Jeśli elektryk będzie miał jednak jakieś pytania to polecam się skontaktować z lokalnym salonem(adresy:[url=http://www.fibaro.com/index.php?ID=gdziekupic]Fibaro - Twj Inteligentny Dom[/url]) który organizuje szkolenia dla elektryków, instalatorów, na których w szczegółach przedstawiane są detale odnośnie systemu.
W przypadku oświetlenia LED w instalacjach bez neutralnego przewodu w puszce stosujemy bypass. W przypadku nowych instalacji nie musimy montować dodatkowych urządzeń.

#24 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

 • 476 postów
 • Płeć:
 • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 03 stycznia 2017 - 18:50

FIBARO wprowadziło właśnie nowe moduły sensorów, które są zgodne z platformą HomeKit. Miałem okazję się im przyjrzeć. Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać to zapraszam tu http://applemobile.p...mekit-od-apple/


AppleMobile.pl - Serwis iPhone, iPod, iPad Szczecin - Pierwszy i jedyny serwis urządzęń Apple w Zachodniopomorskim autoryzowany przez MyApple.pl Masz pytania? Dzwoń! tel: 889 277 288 - Naprawy wysyłkowe na terenie całego kraju! http://www.facebook.com/AppleMobilePL


#25 hoof

hoof
 • 55 postów

Napisano 03 stycznia 2017 - 20:34

Tak wprowadziło tylko pytanie dlaczego Motion Sensor dla HomeKit jest od razu o 100 droższy od Z-Wave. Czyżby koszt obsługi w Apple kosztował 100 za urządzenie? Ja rozumiem ze akurat ten czujnik zawiera w sobie aż 4 rożne czujniki No ale bez przesady.

Applemobile.pl - przeczytałem Twoja recenzje i cieszę się ze Polska firma rozwija świat HomeKit. Jeżeli w 2017 bedą nowe urządzenia to prosze o możliwość przetestowania i oczywiście recenzji Wall Plug. Na Z-Wave może pracować do 55'C i prawie 3kW. Mam Elgato Eve Energy ale niestety przy grzałce 2kW do bojlera cieplej wody przy 50'C wyłącza się i ponownie włącza oraz gubi dane zużycia. Pytanie jak zachowa się Wall Plug.

Użytkownik hoof edytował ten post 03 stycznia 2017 - 20:49

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych