Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Reklamacja na Allegro.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 maja 2007 - 19:19

Kupiłem sobie iPoda mini na tej aukcji:
http://allegro.pl/it...rzacz_mp3_.html
Zależało mi na szybkim kupnie, więc umówiłem się ze sprzedawcą że zalicytuję na aukcji, on ją zakończy, a ja zapłacę mu 200zł razem z przesyłką.
Wszystko było dobrze dopóki nie doszła paczka. iPod jest w stanie złym i niezgodnym z aukcją. Z resztą przeczytajcie maila jakiego mu wysłałem:

Dziś dostałem iPoda. Jest on niezgodny z opisem aukcji i nie spełnia moich oczekiwań. W pudełku znajdują się m.in. 2 pożółkłe i pobrudzone kable śmierdzące dymem papierosowym z porysowanymi końcówkami. Kabel usb ma połamaną obudowę wtyku do iPoda. W pudełku brakuje jeszcze klipsa do paska, co jest ewidentną niezgodnością towaru z opisem. Sam iPod nie posiada "na obudowie kilka delikatnych rysek wynikających z normalnego użytkowania" Tylko grube krechy wyglądające jakby iPod latał kilka razy na beton. W suwaku hold znajduje się masa brudu. Środkowy przycisk ClickWheel też jest porysowany. Kółko na brzegach jest pożółkłe co jest pewnie spowodowane tym że jego właściciel pali. Poza tym zdjęcia wyglądają na potraktowane programem graficznym, ponieważ nie widać na nich największych rys (biorąc pod uwagę ich mierną jakość).
Żądam zwrotu pieniędzy. iPoda wyślę po niedzieli zwykłą paczką priorytetową.


Co mogę zrobić jeśli sprzedawca nie będzie chciał uwzględnić reklamacji? Proszę o pomoc.

Mogę wrzucić jego zdjęcia, to porównacie sobie z tymi na aukcji.

#2 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 18 maja 2007 - 19:27

Program ochrony kupujących:

http://www.allegro.p...item=126&zoom=N

Postrasz gościa, że złożysz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a jak się nie ugnie i nie zwróci kasy to złóż to zawiadomienie po prostu :)

A potem wypełnij formularz na Allegro i prześlij kopie tego zawiadomienia - dostaniesz kase z powrotem od Allegro :D
  • mikemaj lubi to

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 maja 2007 - 19:36

Jak zakończysz ją kup teraz(jeśli jest) lub porostu zaproponujesz najwyższą ofertę i aukcja dobiegnie końca, wtedy nie ma problemu, sprawa jest prosta, ale jak "dogadałeś" się ze sprzedającym to możesz mieć problem. Ale próbuj... może sprzedający o tym nie wie.

#4 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 maja 2007 - 19:44

Dzięki za odpowiedź. Zawiadomienie o przestępstwie to na policję? Jeszcze nic nie odpisał, napisałem ten wątek zaraz po wysłaniu maila. Mam nadzieję że uda się po dobroci, ale warto wiedzieć co można zrobić jeśli taka sytuacja by się zdarzyła.

#5 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 18 maja 2007 - 22:07

Dzięki za odpowiedź. Zawiadomienie o przestępstwie to na policję?


Tak.

#6 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 18 maja 2007 - 23:35

Czasami to mam chec takich ludzi wziac za gardlo i.... Mam nadzieje, ze wszystko sie wyjasni a facet beknie niezle.

#7 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 maja 2007 - 23:51

Jeszcze nic się nie stało :) czekam na maila z odpowiedzią, jeszcze nie zostałem oszukany :)

#8 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 19 maja 2007 - 00:26

no miejmy nadzieje...

#9 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 19 maja 2007 - 01:24

koles nie ma zadnego negatywa . juz to moze go przestraszyc ze jego "reputacja" spadnie na allegro a jak nic sie nie da zrobic to bedziesz mogl wysylac wiadomosci do ludzi licytujacych na jego aukcjach ze koles jest nieuczciwy ...

#10 herbu

herbu
  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maja 2007 - 04:01

Jeszcze nic się nie stało :) czekam na maila z odpowiedzią, jeszcze nie zostałem oszukany :)


jak nie?! oczywiście, że zostałeś oszukany :P inaczej sam byś nic z tym nie robił, prawda? :)

a jeśli My tutaj mamy być jakąś społecznością i grupą wspierającą to proponuję zawiadomić gościa, przez wszystkich tu obecnych, że jeżeli nie rozwiąże pozytywnie problemu to ląduje u każdego z nas i naszych firends na czarnej liście na allegro. a jest Nas tu trochę, więc skala wsparcia powinna zrobić swoje.

#11 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 19 maja 2007 - 07:04

jesli juz odzyskasz jakas kase to chyba rozumiesz ze bedzie to 150pln a nie 200 ;)

#12 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 19 maja 2007 - 08:17

Na razie pogadam z nim że normalnie że chcę zwrócić iPoda.
Jeszcze nie wiadomo czy da się go zwrócić bez problemów, czy będę musiał użyć środków wymienionych wcześniej.

---Edit
Tak wygląda to co otzrymałem:
http://img525.images...687/ipodak8.jpg
Nie widać wszystkich rys na aluminium, a te co są wyglądają na łagodniejsze.

---
Odpisał na maila:

Widzial pan co kupuje. Sprawa jest do zalatwienia ale nie teraz poniewaz dzis wyjezdzam I nie bedzie mnie w domu, wiec prosze jej teraz nie odsylac - Bo I tak wroci ona do pana. Dzis wyjzedzam do anglii I wracam okolo sierpnia. Wtedy zalatwimy ta sprawe. Przepraszam ze tak wyszlo.
pozdrawiam


Więc pozosostaje mi albo czekać, albo sprzedać...

#13 mackwak

mackwak
  • 55 postów

Napisano 19 maja 2007 - 16:58

Gdyby mnie to dotyczyło to zrobiłbym tak: Odpisałbym mu na maila, że jest mi przykro ale tak długo nie będę czekał i niech zwróci pieniądze na konto (przeważnie każdy już ma dzisiaj konto elektroniczne tak więc choćby był na Alasce to raczej nie ma problemu z przelaniem pieniędzy), a jak nie to to poinformujesz Allegro, że towar, który licytowałeś nie odpowiadał opisowi. A przesyłkę, którą wyślesz ktoś u niego chyba może odebrać, choćby sąsiad.

#14 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 maja 2007 - 17:06

Napisz mu że albo oddaje pieniądze alebo pociągasz do odpowiedzialności, wymień po kolei procedury, poczekaj na odpowiedz ze trzy dni jak jej nie będzie to rozpocznij w/w procedury.

#15 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 19 maja 2007 - 17:31

Zgłaszaj aukcję - oszustwo do allegro, opisz problem, podepnij linki i korespondencje ze sprzedającym... allegro jest ubezpieczone z tytułu takich rzeczy i bodajże do kwoty 500 zł to ubezpieczenie jest ważne (mogę się mylić i to ubezpieczenie może dotyczyć przedmiotów, które nie doszły, ale to możesz sprawdzić w regulaminie allegro.) Tak czy siak wciągnij jako mediatora allegro, niech oni skontaktują się ze sprzedającym (tak w Anglii mają internet;). Napisz do nich, odpowiedzieć muszą i odnieść się do tego... kolesiowi negatywa, bo na tych zdjęciach to ostrość była po macoszemu wzięta... walcz o swoje, a żeby nie było rozczarowań następnym razem sprawdzaj wszystko 5 razy... proś o zdjęcia szczegółów itp...

#16 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 19 maja 2007 - 17:55

Wysłałem:

Proszę mi oddać pienądze, paczkę może odebrać znajomy.
Jeśli w ciągu 5 dni nie odda mi pan pieniędzy zgłaszam na policję donos o popełnieniu przestępstwa, oraz zawiadomię o tym allegro.



#17 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 19 maja 2007 - 18:09

1. to na pewno sprzedajacy cie oszukal 2. to na pewno glupio zrobiles ze nie kazales komus podbic ceny do 200zl, ja tak robie nawet jakby sprzedawca mial 20k pozytywow. Bo teraz allegro odda ci kase ale tylko 150zl wiec 50zl w plecy jestes... mozesz jeszcze sprawdzac jego konto na allegro przez najblizsze pare dni bo tam jest data ostataniego logowania wraz z godzina :D Sa jakies zasady/regulaminy i wydaje mi sie ze nalezy ich przestrzegac bo robicie krzywde SOBIE.

#18 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 19 maja 2007 - 19:08

koles nie ma zadnego negatywa . juz to moze go przestraszyc ze jego "reputacja" spadnie na allegro

Nie jest to problemem. Do otrzymanego komentarza można zawsze dodać swoje wyjaśnienie. Jeżeli Sprzedający ma same pozytywy to może tak napisać, że się Kupującemu coś ubzdurało.
Problem w tym, że w tej sytuacji nawet jak Sprzedający napisze bzdury w swoim wyjaśnieniu to nie da się dalej dyskutować

a jak nic sie nie da zrobic to bedziesz mogl wysylac wiadomosci do ludzi licytujacych na jego aukcjach ze koles jest nieuczciwy ...

Oczywiście, że można. Tylko, że wtedy to Sprzedający może rozpocząć działania przeciwko nam i Allegro w tym może pomóc. Zaproponowane rozwiązanie nie jest dobrym sposobem na takie sytuacje.

a jeśli My tutaj mamy być jakąś społecznością i grupą wspierającą to proponuję zawiadomić gościa, przez wszystkich tu obecnych, że jeżeli nie rozwiąże pozytywnie problemu to ląduje u każdego z nas i naszych firends na czarnej liście na allegro. a jest Nas tu trochę, więc skala wsparcia powinna zrobić swoje.

Wszystko by zadziałało gdyby on sprzedawał dużo produktów i to np. sprzętu marki Apple, ale ten facet sprzedaje raczej sporadycznie, więc to nie pomoże.

Moim zdaniem najlepiej zrobić tak:
1. Kontakt ze Sprzedającym przez e-mail albo telefon i przedstawienie sprawy. Można wspomnieć o zamiarze zgłoszenia sprawy organom ścigania.
Jak pomoże to OK, a jak się nie przestraszy to 2.
2. Wysłanie oficjalnego pisma listem poleconym do Sprzedającego oraz kopii do Allegro ze wskazaniem terminu na zajęcie stanowiska. Musi tam być zdecydowana informacja o krokach, które podejmiemy w przypadku braku odpowiedzi lub niesatysfakcjonującej odpowiedzi.
Ktoś zaraz mi zarzuci, że to niepotrzebne, ale zapewniam, że warto. Wtedy ktoś widzi, że to nie jest żart i zamierzamy coś z tym zrobić. Wie też, że Allegro jest poinformowane. Jak chodzi o sprzęt znacznej wartości to można zadbać aby nas wyręczył radca prawny. W zasadzie to chodzi tylko o to, żeby był taki podpis. Nie musi to być największej klasy specjalista. Zaletą tego jest też to, że dajemy do zrozumienia, że znamy swoje prawa.
3. Złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i reklamacja w Allegro.
Jak punkt 1. i 2. nie zadziałały to nic innego nam nie pozostaje. Myśle, że nie będzie potrzeby, ale gdyby to nie ma co się zastanawiać.

Przestrzegam przed wszelkiego rodzaju antyreklamą, rozsyłaniem e-mail' i do różnych ludzi, czy straszeniem nie wiadomo czym. Jak by mnie ktoś straszył sądami itp. to bym nie brał na poważnie. Opluwanie mnie u moich klientów zgłosił bym administracji Allegro.
Najlepiej sprawę załatwić moim sposobem.

---- Dodano 19-05-2007 o godzinie 18:15 ----

Więc pozosostaje mi albo czekać, albo sprzedać...

Każdy dzień działa na Twoją niekorzyść. Jeżeli nie załatwisz sprawy teraz to w odpowiedzi na kolejnego e-mail' a za te kilka miesięcy możesz otrzymać tylko jedno słowo: Spie******!!!.
Nie masz żadnego potwierdzenia jak sprzęt wyglądał w momencie przyjęcia. Zauważ, że sprzedawca w e-mail' u się do niczego nie przyznał.
Z tą Anglią to na 80% ściema. On jest jednak obeznany w tym i myśle, że to nie był przypadek, ale celowe działanie.
Zawsze może napisać, że wysłał Ci w pełni sprawy sprzęt zgodny z opisem, a co tym z nim robiłeś przez te 3 miesiące to on nie wie i nie musi go to interesować. I ma racje.
Teraz masz jeszcze szanse coś załatwić, a później to już nic nie załatwisz. Radzę dobrze - DZIAŁAJ.
Allegro może się Twoją sprawą zająć dopiero po 30 dniach, więc aby mieć dowód jak szybko zauważyłeś niezgodności z opisem ślij mu pismo z kopią do Allegro.
JEŹELI MASZ JAKIEKOLWIEK PROBLEMY ZE SFORMUŁOWANIEM TREŚCI PISMA TO OFERUJE SWOJĄ POMOC. WYSTARCZY WIADOMOŚĆ NA PRIV. POMOC W PEŁNI BEZPŁATNA.
  • maryo666 lubi to

#19 phorna

phorna
  • 48 postów

Napisano 19 maja 2007 - 20:00

Bardzo mi przykro z powodu Twojego problemu. Mnie jednak życie nauczyło trochę innego podejścia do takich spraw. Po pierwsze mówimy o 200 zł. Co by nie było Twoje koszty alternatywne dochodzenia swojego będą wyższe niż te 200 lub może 150 zł, które masz dostać z powrotem. To trochę tak jak w sytuacji kiedy wychodzisz ze sklepu i widzisz, że ktoś zasunął Ci drzwiami auto. No i co z tego, że się wpienisz i zepsujesz sobie dzień lub tydzień. Nie ma sensu. W sumie ipod działa. Fakt, że ma rysy i podniszczony kabelek. Ale problem istnieje tylko w Twoim podejściu. Wystaw gościowi negatywa jak stąd na Alaskę i ciesz się tym sprzętem. Pomaluj go sobie farbami modelarskimi czy coś w tym stylu. Pomyśl, że jak upuścisz go 3 razy na beton to będzie Ci mniej szkoda. To tylko rzecz nabyta i w sumie za małe pieniądze. Czas, który poświęcisz na reklamacje, policje itp. przeznacz na pracę - bardziej się opłaci. Następnym razem kupisz sobie nówkę. Moja rada, nos do góry, pozytywna afirmacja i olej to.
  • maryo666 lubi to

#20 maryo666

maryo666
  • 574 postów
  • SkądPuławy

Napisano 19 maja 2007 - 20:12

@phorna troche masz racje, ale wiesz nikt nie lubi jak go sie oszukuje, a jesli sie takiej osobie uda raz to i nastepny sprobuje i tak caly czas... nie ma co sie denerwowac ale tez nie mozna tak poprostu odpuscic bo takich cwaniaczkow zrobi sie wiecej :(

#21 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 19 maja 2007 - 20:21

@phorna troche masz racje, ale wiesz nikt nie lubi jak go sie oszukuje, a jesli sie takiej osobie uda raz to i nastepny sprobuje i tak caly czas... nie ma co sie denerwowac ale tez nie mozna tak poprostu odpuscic bo takich cwaniaczkow zrobi sie wiecej :(

Popieram, czasem warto nawet wsadzić w to drugie tyle, żeby dopiąć swego dla zasady.
Odpuszczanie wszystkim nie jest dobrym rozwiązaniem. Osobiście mi taki wygląd iPoda by nie przeszkadzał, ale kwestia poczucia estetyki. Może ktoś inny ma bardziej wyczulone.
Najważniejszym argumentem przeciw walce ze Sprzedawcą jest to, że nie postąpił chamsko robiąc z Ciebie idiotę poprzez pisanie, że taki wysłał, albo, że sam sobie uszkodziłeś. Bo jak by mi ktoś zaczął takie numery robić to z pewnością bym nie odpuścił.
Może spróbuj się dogadać np. zwróci Ci 10% ceny i po sprawie. Myśle, że się zgodzi aby raz na zawsze mieć spokój, a Ty pozbędziesz się poczucia, że zostałeś oszukany.

#22 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 19 maja 2007 - 21:50

Już nie wiem co mam robić... Nie chcę wydawać więcej kasy, chcę tylko z powrotem moją kasę za iPoda... Może go jednak wyczyszczę i sprzedam za 200zł... Nie chcę się sądować, jestem czasami aż zbyt pobłażliwy i wiem że inni to chamsko wykorzystują. Nie wiem... Nie mam już dziś siły. Może jak się wyśpię to przyjdzie mi do głowy jakiś sensowny pomysł... Na razie najlepszym sposobem wydaje mi się że wyczyścić go i sprzedać za to 200zł...

#23 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 19 maja 2007 - 22:45

Jak dla mnie na zdjęciach ten ipod wygląda na zdezelowanego co zupełnie nie pasuje do opisu. Cóż są gusta i guściki ale za 150zł jeśli jest strasznie poniszczony można by go brać i nie patrzeć na niego ;) Może niech sprzedawca odda Ci 50zł. Jeśli nie rób foty najlepiej na tle jakiejś aktualnej gazety i zawiadamiaj allegro, dostaniesz 150zł zamiast 200 no ale tak już bywa jeśli robi się interesy poza allegro ;) A jeśli chcesz wyczyścić go to prawdopodobnie rozpuszczalnik taki do paznokci bez CZEGOŚ TAM jest do tego idealny ;> Bez reklamy ale w avon'ie taki sprzedają :>

#24 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 19 maja 2007 - 23:32

pisz do goscia i do Allegro. Zalatwiasz to i odzyskasz 150 zeta od Allegro lub 200 od goscia. A sprzedajac go ponownie za 200 (mimo, ze wyczyszczony, bedzie nadal zdezelowany patrz: kable , wtyczki, rysy itd) bedziesz szukac ciecia i wciskac mu rowniez z premedytacja lipe jaka Ty kupiles. To tez nie jest fer i bedziesz sie musial liczyc z negatywem. BTW, ja bym nie liczyl ze za 200 sprzedasz a prowizja za wystawke leci.... Ja bym gosciowi zrobil jesien sredniowiecza bo trzeba zwalczac takich cwaniakow. Zglos na policje, potem do Allegro i po robocie. Kolesiowi zawies konto chyba, ze sie ugnie i kaske odda. Powodzenia i 3mam kciuki.

#25 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 20 maja 2007 - 09:15

Namówię mojego kuzyna żeby z nim "pogadał" Jeżeli będę zgłaszał na policję i na allegro to będą jakieś dodatkowe koszty?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych