Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupno iPhone 4 przez Apple Online Store


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemekmazur25

przemekmazur25
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpnia 2011 - 13:07

Witam Chcę kupić nowego i odblokowanego iPhone 4 16GB. Zauważyłem że na stronie Apple jest możliwość kupienia samego odblokowanego aparatu za kwotę 649$ co w przeliczeniu daje nam jakieś 1800zł z groszami. Pytanie tylko jak to będzie wyglądało z przesyłką. Czy oni wysyłają produktu do Europy? Jak wyglądają koszta przesyłek. Szukam w Polsce nowego odblokowanego iP4 ale ceny zaczynają się od 2 tyś. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

#2 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 13:15

ja kupilem uzywanego w stanie idealnym za 1500zl czyli wystarczy poszukac. A to ze nie jest nowy mi nie przeszkadza

#3 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 sierpnia 2011 - 13:18

ja kupilem uzywanego w stanie idealnym za 1500zl czyli wystarczy poszukac. A to ze nie jest nowy mi nie przeszkadza


Szukam fajnego sedana.
Proszę, ten motor jest śliczny.
Grunt to zrozumieć co chce autor.

Nie wysyłają do Europy. Koszt uzaleniony od wagi, wejdz na strone kurierów, masz cenniki.
Taniej wyjdzie w Kanadzie.

#4 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 14:18

Autor tematu napisal ze szukal nowych odblokowanych iphonow 4g 16GB w polsce i znalazl tylko za 2k, a ja napisalem ze kupilem praktycznie nowke za 1.5k bez sima, na allegro bez sima mozna spokojnie kupic 1700-1800 w naprawde dobrym stanie, a nowke za 1850
[url=http://allegro.pl/iphone-4-nowy-fabrycznie-bez-simlocka-kielce-i1760571420.html]iPhone 4, NOWY, fabrycznie bez simlocka, KIELCE (1760571420) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Wydaje mi sie ze nie bedzie sie oplacalo sprowadzanie jednej rzeczy z USA, chyba ze cos jest dwa razy tansze, albo sprowadza sie wiecej rzeczy. Kiedys widzialem firme ktorej wysyla sie link co chce sie kupic w usa, oni tam kupuja na miejscu i wysylaja do Polski

#5 DD7

DD7
  • 100 postów
  • SkądPL

Napisano 16 sierpnia 2011 - 15:51

Autor tematu napisal ze szukal nowych odblokowanych iphonow 4g 16GB w polsce i znalazl tylko za 2k, a ja napisalem ze kupilem praktycznie nowke za 1.5k bez sima, na allegro bez sima mozna spokojnie kupic 1700-1800 w naprawde dobrym stanie, a nowke za 1850
iPhone 4, NOWY, fabrycznie bez simlocka, KIELCE (1760571420) - Aukcje internetowe Allegro

Wydaje mi sie ze nie bedzie sie oplacalo sprowadzanie jednej rzeczy z USA, chyba ze cos jest dwa razy tansze, albo sprowadza sie wiecej rzeczy. Kiedys widzialem firme ktorej wysyla sie link co chce sie kupic w usa, oni tam kupuja na miejscu i wysylaja do Polski


Dla mnie nowy iPhone to ten w zafoliowanym pudełku, a nie taki, o którym sprzedawca napisał 'nowy'. W dodatku ten z aukcji nie ma folii na ekranie, a sprzedający wgrał mu JB i pirackie aplikacje = telefon nie jest nowy. Może refurbished?

#6 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 15:58

Dla mnie nowy iPhone to ten w zafoliowanym pudełku, a nie taki, o którym sprzedawca napisał 'nowy'. W dodatku ten z aukcji nie ma folii na ekranie, a sprzedający wgrał mu JB i pirackie aplikacje = telefon nie jest nowy. Może refurbished?



Skąd wiesz, że piraty ? Wróżbita ?

Ta aukcja nie jest zła. Jak cię interesuję to kupi i wyjdziesz lepiej.

#7 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 16:18

przeciez to jest nowy telefon, tylko folii nie ma. Nie widac zadnej mikro ryski nawet, za to mozna zyskac 150zl. No jak dla ciebie jest tak wazna folia i pudelko to kup w sklepie proste. Wydaje mi sie ze kazdy patrzy jak kupic taniej, ty tez bo jakby bylo inaczej kupilbys w Polsce w pierwszym lepszym sklepie, a nie pisal na forum o applstore w USA gdzie jest taniej o 200zl, naprawde fortune. 2k za nowego iphona bez sima to nie jest duzo, a za tyle kupisz w folii na allegro, a jak poszukasz to trafisz na okazje jak zwykli ludzi wystawiaja nowe z tmobile itp i mozna troche taniej. Chcialem ci pomoc ale jak widac sie nie oplacilo.

#8 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 17:09

przeciez to jest nowy telefon, tylko folii nie ma.

Mhm... I cała dziesiątka wygląda tak samo? Kolejna dziesiątka z poprzedniej oferty też?

Nie widac zadnej mikro ryski nawet, za to mozna zyskac 150zl.

A za syf osadzony na grillu głośnika ile?

Chcialem ci pomoc ale jak widac sie nie oplacilo.

Wskazanie oferty sprzedaży telefonu niewiadomego pochodzenia, po JB i tym samym używanego jako nowego to wątpliwa pomoc.

Gdyby z telefonem było wszystko w porządku, nie byłoby potrzeby rozpakowywania go ani tym bardziej robienia JB.
Sprzedająca albo ma nierówno pod sufitem (nowy, nierozpakowany telefon bez simlocka sprzedałaby bez problemu za 2 tysiące), albo, co jest bardziej prawdopodobne, kłamie i telefon ma blokadę ominiętą programowo.

#9 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 17:19

Nie podoba sie to nie kupuj, to twoj problem. Albo ciebie stac na iphona i kupujesz w sklepie, albo kombinujesz taniej na allegro, masz 2 wybory. Ja juz dokonalem wyboru i jestem 500zl do przodu.

#10 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 17:33

Chyba nie rozumiesz, o co tu chodzi. OP napisał wyraźnie:

Chcę kupić nowego i odblokowanego iPhone 4 16GB.


A Ty mu proponujesz zakup telefonu używanego (nazywanie telefonu odpakowanego i po JB nowym jest zwyczajnym kłamstwem) i z ominiętym programowo simlockiem (co wiąże się z problemami w przyszłości).

Ja juz dokonalem wyboru i jestem 500zl do przodu.

To świetnie, gratuluję zakupu. Tylko co mnie to obchodzi?

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 sierpnia 2011 - 17:42

Za "nowyużywany" nie dostaniecie faktury vat a za "nowynowy" tak i czasem bardziej oplaca sie kupic takiego zafoliowanego ze sklepu ;)

#12 artur5622

artur5622
  • 9 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 18:21

Zreszta sama przyjemność z odpakowania takiego cacka to czysta przyjemność i jeszcze poczucie ze jest sie jego pierwszym użytkownikiem , a te iphony z Allegro kupione za granica uzywane przez tydzień albo i dwa a piszą ze nowe.

#13 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 16 sierpnia 2011 - 18:32

Skąd wiesz, że piraty ? Wróżbita ?


Hahaha. Nie sprzedawca da Ci za darmo, wszystkie te aplikacji i jeszcze swoje Apple ID i hasło.

Programy: NAVIGON, TomTom

Gry: Worms, Worms2, The Sims 3, The Settlers, Terminator Salvation, Shadow Guardian, Resident Evil 4, Real Racing, Need for Speed Shift, Need for Speed Hot Pursuit, GTA 3, Assassins Creed, Driver, itd..



#14 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 22:00

Ale wy nie rozumiecie czegos: autor kombinuje jak najtaniej kupic nowego, chcial nawet z USA sprowadzic! Wiec jezeli chce tanio to dalem mu inne mozliowsci, ja go nei zmuszam zeby kupywal uzywane. A jakby chcial fakture to by poszedl i kupil te telefon w salonie, a nie chcial sprowadzac z USA... Czy jakby kupil w Usa dostalby fakture, bo ja sie nie znam... JEzeli kogos stac na iphona i chce nowego bez sima to 100-200zl nie robi mu roznicy i kupuje legalnie w sklepie, a nie chce sprowadzic z usa czy z innych zrodel byle te 100zl taniej. Jezeli dla was przyjemnosciami jest m.in otwieranie pudelka to ja nie mam pytan co sie z ludzmi dzieje, ze dla nich otwieranie zwyklego pudeleczka z logiem Appla to bog wie jaka przyjemnosc prawie jak sex. Moze jeszcze orgazmu dostajecie? Dla mnie to jest poprostu telefon a nie obiekt kultu. Ja sie jeszcze ucze i nie mam pieniedzy na nowego, dlatego kupilem uzywanego 3Gs i bylem zadowolony teraz kupilem 4 i tez jestem zadowolony. Wiadome ze nowe jest lepsze, tylko pytanie: czy stac cie zeby tyle doplacic? Mnie nie bylo stac dlatego wzielem uzywke

#15 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 sierpnia 2011 - 22:16

No jesli chce kupic jak najtaniej to sa prostsze metody niz ściąganie ze stanow. Wpisujesz w ceneo co Cie interesuje, szukasz najtanszej pozycji, bierzesz na fakture i masz go za 77% ceny ;)

#16 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 22:44

No jesli chce kupic jak najtaniej to sa prostsze metody niz ściąganie ze stanow. Wpisujesz w ceneo co Cie interesuje, szukasz najtanszej pozycji, bierzesz na fakture i masz go za 77% ceny ;)


Wchodze na ceneo wpisuje iphone 4 i co? najtaniej 2250,00 zł, gdzie na allegro mozna jak ty napisales "nowenowe" 16 bez sim sa po 2000-2100. Niektore sa "nowenowe" z fakturami, niektore "nowenowe" z Orange czy Tmobile od prywatnych sprzedawcow. Czyli wychodzi na to ze z USA jest najtaniej przy obecnym kursie, nawet jezeli przesylka jest droga, ale wtedy mozna kombinowac: ktos chce z applestore z usa tez cos sprowadzic wtedy przesylka taniej, mozna nawet napisac tak jak pisalem do tych polskich firm co wysylaja z usa masowo, czy nawet na allegro popytac sprzedawcow z usa. Szczerze to nawet ja bym sie na takie cos pisal, bo planuje zakup sluchawek Beats By Dre gdzie solo hd kosztuje 200$ czyli 575zl gdzie w Polsce zwykle chodza po 700zl, a Hd po 850. Czyli mozna zrobic naprawde dobry biznes na tym. Tylko ja nie rozumiem dlaczego w usa jest tak tanio, a w Polsce gdzie wyplaty sa jakie sa, jest tak drogo... Z ciekawosci te sluchaki w apple store kosztuja 175 funtow czyli 825zl. Dziwne to wszystko

#17 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 sierpnia 2011 - 22:59

Bo import do Europy obarczony jest clem 6% + koszt transportu. Do tego importer dolicza swoja prowizje, potem prywatne sklepy kolejną i tak rodzi sie cena duzo wyzsza niz zanim produkt zawita na naszym kontynencie. Po prostu przechodzi przez tylu posrednikow, ze kazdy na tym chce zarobic. W zasadzie nie powinnismy narzekac, kiedys czytalem, ze np. w dubaju cena w salonie za bmw 760Li jest 3x wyzsza niz w Europie - posrednicy, posrednicy, posrednicy. A co do Ceneo to opieralem sie na przykladzie innego telefonu, byc moze akurat iPhone jest wyjątkiem ;) Sprawdz np. Nexus S.

#18 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 23:16

Czyli wychodzi na to ze z USA jest najtaniej przy obecnym kursie, nawet jezeli przesylka jest droga

Czyżby? 649 USD to według kursu NBP 1878 PLN. Doliczmy do tego 23% VAT i nagle robi się niemal 2309 PLN. Koszt rozsądnej przesyłki lotniczej to ok. 100 PLN.
Za 2400 bez problemu kupisz w Polsce telefon z oficjalnej dystrybucji, z papierami, bez simlocka, w zafoliowanym pudełku.

#19 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 sierpnia 2011 - 23:20

Za 2400 bez problemu kupisz w Polsce telefon z oficjalnej dystrybucji, z papierami, bez simlocka, w zafoliowanym pudełku.


i na fakture ;)

Powinno wyjsc niecale 2000.

---------- Wpis dodano o 00:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:19 ----------

Czyżby? 649 USD to według kursu NBP 1878 PLN. Doliczmy do tego 23% VAT i nagle robi się niemal 2309 PLN. Koszt rozsądnej przesyłki lotniczej to ok. 100 PLN.


Nie zapominaj o 6% cle

#20 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 23:25

i na fakture ;)

No właśnie ;)

Nie zapominaj o 6% cle

Telefony komórkowe, jeśli dobrze pamiętam, mają stawkę zerową.

#21 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 00:01

dlaczego po zakupie w internetowym sklepie w usa doliczasz 23% vatu? Jezeli zamowie i ktos prywatnie wysle do mnie paczke to place tylko za produkt i przesylke lotnicza. Pozatym slyszalem wiele razy, ze te clo raz sie placi a raz nie, bo ludzie zamawiali na tym calym portalu lookerz i niektorzy placili clo a niektorzy nie. Przeciez apple us nie wysyla do europy, wiec wyslac moze ci tylko ktos "normalny" i co oni sprawdzaja kazda taka paczke i daja cło? Pozatym tak jak mowilem: na allegro jest wiele gosci co sprzedaja z usa a wysylka kosztuje 30zl. Wystarczy do niego napisac, cos mu zaplacic jezeli sie zgodzi i mamy przesylke za 50zl? Zobacz na moj przyklad z sluchwkami. Roznica w cenie jest mocna. Jezeli jeszcze zamowi sie z kims to cena przesylki wtedy jest jeszcze mniejsza. Przyklad z bmw jest akurat kiepski, bo tam jakiegos szejka stac na wszystko. Polityka tych salonow jak appla. Za byle kabelek chca fortuny bo i tak kupia. Przeciez japonskie czy amerykanskie samochody sa dostepne w europie w zwyklych normalnych cenach, napewno jest drozej ale nie ma 3x roznicy.

#22 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 00:12

Hahaha. Nie sprzedawca da Ci za darmo, wszystkie te aplikacji i jeszcze swoje Apple ID i hasło.


Może kupił ? A po zakupię zostawi a konto weźmie ?
To napisz do niego czy to piraty i tyle !

#23 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 sierpnia 2011 - 00:46

@HEJTER Z tym clem i podatkiem jest tak jak mowisz... raz otworza paczke a raz nie, ale to jest 50/50 moze sie uda a moze sie nie uda. Serio taniej wyjdzie kupic w polsce na fakture niz ryzykowac zaplaceniem cla i podatku. A VAT 23% dolicza urzad skarbowy, jak masz firme to sobie odliczysz potem, jak jestes osoba prywatna to sobie nie odliczysz. De facto najgorszy scenariusz wyglada tak: Kupujesz w stanach, placisz te 7% podatku (zalezy od stanu), placisz za przesylke do wujka ze stanow, placisz za wysylke do PL (wysyla Ci wujek), placisz clo + podatek w PL i na koniec nie wyglada to juz tak rozowo. Tak jak napisalem, najtaniej znalezc w polsce na fakturke i gra. Ja tak robie cale zycie (ojciec prowadzi firme budowlaną).

#24 HEJTERRR

HEJTERRR
  • 124 postów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 00:53

ok ale powiedz dlaczego mam placic w polsce podatek jezeli tutaj tego nie kupilem? za co? Jak kupie pamiatke za granica i ja przywioze to tez mam za nia placic podatek? rozumiem clo, ale 23% vat? Pozatym na jakiej zasadzie mam zaplacic te 23% jezeli towar juz kupiony, zaplacony? Tym bardziej w dolarach? Przeciez ja nie zamierzam handlowac tym. Moj ojciec tez ma firme budowlana tylko ze w niemczech, mialem brac iphone w niemczech ale kupilem na allegro. Wytlumacz mi bo ciekawy jestem tego.

#25 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 17 sierpnia 2011 - 01:02

dlaczego po zakupie w internetowym sklepie w usa doliczasz 23% vatu?

Bo tak stanowią przepisy obowiązującej w Polsce ustawy o podatku od towarów i usług.

Jezeli zamowie i ktos prywatnie wysle do mnie paczke to place tylko za produkt i przesylke lotnicza.

Tak, pod warunkiem, że przesyłka prześliźnie się przez kontrolę celną, co jest dziś znacznie mniej prawdopodobne niż jeszcze parę lat temu. Można oczywiście zaniżyć wartość przesyłki i liczyć na to, że przejdzie jako prezent. Gorzej, jeśli paczka zginie lub celnik ją otworzy (do czego ma prawo) i zażąda okazania faktury, zatrzymując przesyłkę do czasu wyjaśnienia sprawy.

Pozatym slyszalem wiele razy, ze te clo raz sie placi a raz nie, bo ludzie zamawiali na tym calym portalu lookerz i niektorzy placili clo a niektorzy nie.

Przejrzyj sobie taryfę celną. Nie wszystkie towary podlegają ocleniu.

Przeciez apple us nie wysyla do europy, wiec wyslac moze ci tylko ktos "normalny" i co oni sprawdzaja kazda taka paczke i daja cło?

Każdą nie, ale dużą część. To czy przesyłka będzie kontrolowana zależy przede wszystkim od kraju nadania i zadeklarowanej wartości.

Pozatym tak jak mowilem: na allegro jest wiele gosci co sprzedaja z usa a wysylka kosztuje 30zl. Wystarczy do niego napisac, cos mu zaplacic jezeli sie zgodzi i mamy przesylke za 50zl?

Że co?

Zobacz na moj przyklad z sluchwkami. Roznica w cenie jest mocna. Jezeli jeszcze zamowi sie z kims to cena przesylki wtedy jest jeszcze mniejsza.

Zostaw tę przesyłkę w spokoju, dolicz VAT. Liczenie na to, że uda się go nie zapłacić jest, mówiąc delikatnie, mało rozsądne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych