Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

akumulator-prezchowanie na dłużej..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 oko1

oko1
  • 44 postów
  • SkądPoznań PL

Napisano 07 sierpnia 2011 - 01:30

witam, moje pytanie dotyczy baterii do modelu MacBook Pro mid2009 mam możliwość kupna za okazyjną cenę takiej baterii oryginalnej nowej nigdy nie używanej,ale nie chciał bym jej wkładać teraz do maczka bo obecna jest jeszcze ok. i tu pytanie czy jak zakupię tą nową to czy może ona sobie leżeć bezczynnie do czasu kiedy padnie mi obecna w laptopie ?? czy musi być przechowywana w jakiś specyficznych warunkach itp.? nie chciał bym sytuacji że za np. rok włożę tą nową i okaże się że jest z nią już kiepsko :-)

#2 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 07 sierpnia 2011 - 13:26

Wg specyfikacji takich ogniw, najlepiej przechowywać je w niskiej temperaturze naładowane do ok 40%. Wtedy TEORETYCZNIE nie tracą swojej pojemności. Pozdrawiam

#3 oko1

oko1
  • 44 postów
  • SkądPoznań PL

Napisano 07 sierpnia 2011 - 16:33

czyli np. lodówka i co miesiąc stabilizować procent ładowania ? czy w lodówce nie będzie jej za wilgotno na przykład owinięta w folie itp.? nie bawił bym się w to ale cena tej baterii jest naprawdę śmieszna bo to 25% wartości nowej 13000mAh więc szkoda okazji

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 07 sierpnia 2011 - 16:39

40% i zostaw w szufladzie. Jaka kurde lodówka.

#5 mojeszyk

mojeszyk
  • 56 postów

Napisano 07 sierpnia 2011 - 17:25

W lodówce?? hehe przepraszam nie mogłem sie powstrzymać :) niskiej temperaturze w tym przypadku raczej oznacza jakieś 15 - 20 stopni....

#6 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 07 sierpnia 2011 - 22:22

Nie wiem co Was tak bawi, najwyraźniej nieznajomość tematu. Wymóg jest jeden - nie mrozić. Temperatura nie powinna się zmieniać w trakcie przechowywania, to wydłuży żywotność ogniwa.

Pierwsze lepsze linki z google:
How to Store Batteries – Battery University
How to Store Lithium Ion Batteries | eHow.com

#7 oko1

oko1
  • 44 postów
  • SkądPoznań PL

Napisano 08 sierpnia 2011 - 01:26

dzięki za info... niska temperatura może oznaczać wiele więc pomyślałem że w lodowce gdzie mam temperaturę non stop 6-7 stopni będzie jej dobrze to tyle:-)co w tym śmiesznego?? jeszcze przy okazji, jest jakiś program na os x który działa w tle i nie pozwala naładować akumulatora do 100% tylko np. do poziomu 50% miałem poprzednio Vaio które miało taki program zainstalowany fabrycznie "Battery Care Function" podobno przedłużał znacząco żywotność akuu. pracując większość na zasilaczu nie wiem bo miałem za krótko by to sprawdzić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych