Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

podstawy linuxowej wiedzy w necie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 27 października 2005 - 17:40

Zastanawiam się, czy nie byłoby fajnie umieścić tu kilka przydatnych linków do stron, z których można się uczyć podstaw linuxa. No i kurka może jakieś strony dotyczące poleceń w konsoli :lol: Pozdro

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2005 - 17:46

Warto tematykę okroić do powiązanej z Apple

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 października 2005 - 17:46

Podstawy Linuxa

#4 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 27 października 2005 - 17:48

zamiast okrajać może połączyć www.myapplelinux? :mrgreen:

#5 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2005 - 16:05

Dział nie należy do najpopularniejszych, jednak jeżeli ktoś rozpocznie temat i zamieść ładnie opisane linki do ciekawych stron z gatunku mylinux@mymac to może się rozkręci... "pierwsze kroki w bash-u" czy "instalacja debiana" to tematy uniwersalne - sporo o tym w sieci.

#6 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 28 października 2005 - 19:42

menelek nacisnij tab w konsoli i tam wyskoczą ci wszystkie polecenia ;) . Zazwyczaj każde polecenie ma swój opis po wpisaniu polecenie --help lub polecenie --?

#7 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 28 października 2005 - 19:58

krótko, zwięźle i na temat. Szkoda że nie jesteś moim studentem :mrgreen: Niemniej jednak stawiam ci plusa (zaocznie) :lol:

#8 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 29 października 2005 - 21:52

Hehe dzięki panie doktorze ;) Tak wogóle to się do olsztyna wybieram w najbliższym czasie na uczelnie do znajomych :)

#9 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 29 października 2005 - 23:12

ten tydzień mam zajęty aż do piątku (wizyta znajomych z zagranicy - to oni zarazili mnie makiem :lol: ), ale jeżeli będziesz już po piątku to możesz dać mi znać np. na priva... Z chęcią bym się spotkał 8) Mam nadzieję, że koledzy nie studiują na moim wydziale :mrgreen:

#10 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 października 2005 - 11:28

Koleżanki :) hyhyhy ;) Hmm jak będe jechać dam znać jak cos potrzebne jest ci z linuxa to pisz ;)

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 30 października 2005 - 11:41

potrzebny dobry znawca, który na dzień dobry by mi poustawiał ubuntu. Niestety ubuntu mam na innym kompie, który jest w Ostródzie, więc pełna kiszka... Ostatnio sobie ulepszam ibooka i to na wiele sposobów. Mam już takie bajery, że ci gały na wierzch wyjdą jak coś odpalę :lol: Aktualnie jestem w trakcie poszukiwań odpowiedniego kabla firewire, żeby podłączyć go do kamery panasonic i nagrać kilka rzeczy, np. jak dodać RAM do ibooka oraz możliwości niektórych programów. To są programy, które oczywiście mają swe odpowiedniki na windzie, ale potrafią znacznie więcej. Ja sam stwierdziłem, że to chyba niemożliwe, aby coś aż tak mogło chodzić i wyglądać :mrgreen: Zrobiłem z tego straszny offtop. Zauważmy jednak, że do tej pory się mówiło, że owszem, na osx są odpowiedniki programów windowsowych. Ja teraz twierdzę, że owszem, winda ma odpowiedniki programów osx :wink: Tradycyjne pytanie: czy się da, należy chyba już dzisiaj zastąpić: jak to zrobić? Bo obecnie na maka jest wszystko (oczywiście poza grami). Pozdrawiam, spotkamy się na piwku lub wódeczce :lol:

#12 Dr.Logic

Dr.Logic
  • 278 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 30 października 2005 - 20:43

no problem a tak na offtop zostawiles fajeczki u mnie w kurtce hehe wodeczka musi byc czas myslec o nastepnym spotkaniu . ps. sorrry za brak polskich liter WINDA !!! pps. o co chodzi z tym pomogl 1 raz !

#13 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 30 października 2005 - 20:51

to takie jakby stopnie eksperckie. Jak jeden raz pomogłeś to znaczy że coś tam kiedyś o komputerach słyszałeś, ale jeszcze sobie swojego nie kupiłeś :wink: Z tym tabulatorem to już w zeszłym tygodniu się kapnąłem, ale wstawiłem ci plusa ,,dla zachęty" :mrgreen: p.s. fajki już pewnie wypalone :?

#14 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 października 2005 - 21:00

No i nie należy zapomniec o garści systemowych manow do wsyztskiego. Wklepujesz man i słowow kluczowe, np. bzip2 czy mc, i masz dobra dokuemntacje :) Pozdrawiam, waluigi :)

#15 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 30 października 2005 - 21:10

masz u mnie pół plusa w pamięci :roll: :mrgreen:

http://newbie.linux....goria=2&show=15

#16 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 października 2005 - 21:18

masz u mnie pół plusa w pamięci :roll: :mrgreen:

http://newbie.linux....goria=2&show=15

Przynajmniej ktos będzie o mnie pamietał :mrgreen: ;)
Pozdrawiam, waluigi :)

#17 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 01 listopada 2005 - 07:43

mały artykulik na bardzo zupełny początek:
http://www.linux.sky...y/poczatki.html

[ Dodano: 2005-11-01, 07:50 ]
jak już przeczytamy ten, proponuję kolejny, bardzo prosty 8) :
http://ks.lublin.pl/art.php?id=010

[ Dodano: 2005-11-07, 12:08 ]
zapisałem się na akademię CISCO w temacie UNIX. Tematyka będzie prawdopodobnie dotyczyć głównie spraw sieciowych i zamierzam to w jakiś sposób relacjonować na naszym forum.
Jedyny problem, to że może się nie uzbierać odpowiednia liczba chętnych do kursu, a wtedy pełna kaszana :evil:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych