Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja Lion - nie można zainstalować na czystym dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 donvictorio88

donvictorio88
  • 259 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 lipca 2011 - 21:30

Postanowiłem zainstalować Liona na czystym dysku. System wypalony na dvd za pomocą programu "narzędzia dyskowe". Pod koniec procesu instalacji, właściwie po jego zakończeniu pokazuje się komunikat "nie można zainstalować dodatkowych elementów". Po restarcie dysk jest pusty, a system nie został w ogóle zainstalowany. Miał już ktoś taki problem? Pomóżcie!

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 25 lipca 2011 - 21:45

Jak się ma system to nie lepiej zrobić drugą partycje dla liona zainstalować Liona. A później jak wszystko będzie OK z poziomu liona sformatować partycje z starym systemem i wolne miejsce dokleić do partycji z Lionem? wszystko można zrobić w Narzędziach dyskowych.

#3 Sgt Pepper

Sgt Pepper
  • 724 postów

Napisano 25 lipca 2011 - 21:57

Ja wrzuciłem Liona na pendrive'a, chciałem zrobić clean install, jako że stary system ma już u mnie ze 2 lata bez dotykania palcem. Odpaliłem komputer z pendrive'a, narzędziem dyskowym zrobiłem format i Lion wskoczył bezproblemowo na czysty dysk. Nie było najmniejszych problemów. Trwało coś delikatnie ponad 20 minut. Czytałem na forach anglojęzycznych że z płyty DVD idzie koszmarnie wolno. Polecano instalację z pendrive'a.

#4 donvictorio88

donvictorio88
  • 259 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 lipca 2011 - 23:48

rybak-17 - zrobiłem tak jak napisałeś i znowu instalacja zakończona niepowodzeniem. Wyskakuje komunikat: "Nie można pobrać dodatkowych składników wymaganych do instalacji Mac os X."

#5 hal9001

hal9001
  • 72 postów

Napisano 26 lipca 2011 - 00:30

Miałem to samo 3x, przy instalacja na czysto z DVD. Zawsze kończyło się komunikatem "Nie można pobrać ...bla bla bla...". Co było dziwne ,pokazywał czas instalacji 2h, więc trochę długo nawet jak na MBW 13" combo z 2006 [A1181 1,86Ghz]. Po podłączeniu zewnętrznego DVD na usb, problemy zniknęły. Instalacja trwała 30min. bez głupkowatych komunikatów.

#6 e200

e200
  • 237 postów

Napisano 06 sierpnia 2011 - 11:04

Witam z góry przepraszam za pytanie na które odpowiedzjest na forum do znalezienia ale jestem za granica i szukanie przez roming jest trochę kosztowne. Wypalilem liona na USB i teraz chce macbooka odpalic z USB ale nie pamietam jak to zrobić. czy to wystarczy do instalacji systemu z usb

#7 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 sierpnia 2011 - 11:11

Wloz PEN'a do portu USB a nastepnie w momencie wlaczania komputera trzymaj klawisz "Opcja" (alt).

#8 rbej

rbej
  • 596 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 07 sierpnia 2011 - 09:30

Mi czysta instalacja nie poszła z DVD. Był ten sam komunikat o braku dodatkowych elementów. Musiałem nagrać Liona na USB. Wtedy poszło bez problemu. Przez dwa tygodnie miałem update-a z Snow Leoparda. Teraz mam czystą instalkę i 5-6 GB więcej na twardym, dzięki temu. Automatyczne usypianie zaczęło wreszcie działać. Do tego sam system znacznie przyśpieszył. Myślałem że nie będzie różnicy między updatem a czystą instalacją. Jednak jest. Naprawdę warto.

#9 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 sierpnia 2011 - 11:13

Moim skromnym zdaniem jest coś nie tak z obrazem dmg ściągnąć instalkę jeszcze raz. Robiłem instalację z DVD i zero problemów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych