Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[mail] odnosnie outlook'a express'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 juzek1

juzek1
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 października 2005 - 10:39

Witam, Jest osobą nową na tym forum, wiec chciałbym wszystkich powitać. Moje pytanie dotyczy Outlooka'a Express'a na os 9, więc: 1.) Gdzie ten program "badziwnego" producenta może przechowywać maile? Chodzi mi o teczkę w której są zapisane wszystki aktulne wiadomości (inbox, sent itd.) wraz z załączniakmi. Za wszelkie info z góry dziękuję;) pozdrawiam Juzek

#2 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2005 - 00:51

Nie wiem jak to jest na mac'u ale podejrzewam, że dla zachowania zgodności jest tak samo jak pod windowsem. W takim razie spróbuj wpisać w spotlight'cie fraze: inbox.dbx Jeżeli zostanie odnaleziona to reszta folderów jest w tym samym folderze co ten plik. Pliki dbx zawierają maile z całego folderu o nazwie sprzed rozszerzenia.

#3 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 października 2005 - 13:30

na os 9

spróbuj wpisać w spotlight'cie fraze

to nie chodzi w parze :)

#4 juzek1

juzek1
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 października 2005 - 13:42

Nie chce wyjść na durnia, ale co to jest "spotlight fraze" i gdzie tego szukać?? Z Makiem (nie rozumieć tego źle) mam doczynienia od 2 tygodni i się jeszcze trochę gubię;) pozdrowienia Juzek

#5 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 października 2005 - 13:51

Spotlight wyszukuje pliki w Twoim komputerze, zwykle przybiera postać lupy w okienku wyszukiwania. Przez frazę należy rozumieć nazwę lub część nazwy szukanego pliku. Dam głowę, że masz pozycję Help w górnym menu. Może się przydać gdybyś (odpukać) został pozbawiony dostępu do netu, a pilnie poszukiwał porady. P.S. Oczywiście pod OS9 trudno odnależć Spotlight. Zapewne istnieje inny sposób wyszukiwania plików. Cóż... dawno nie zaglądałem do tej wersji systemu.

#6 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2005 - 14:46

W rzeczy samej. Nie zauwaźyłem, że chodzi konkretnie o system 9. Przepraszam. Musisz tego poszukać chyba w Sherlocku czy jakoś tak. Nigdy nie uźywałem Mac OS'a w wersji classic.

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2005 - 23:52

Re: [mail] odnosnie outlook'a express'a

1.) Gdzie ten program "badziwnego" producenta może przechowywać maile? Chodzi mi o teczkę w której są zapisane wszystki aktulne wiadomości (inbox, sent itd.) wraz z załączniakmi.

Na dysku systemowym, w katalogu głównym, powinieneś znaleźć teczkę "Documents", a w niej teczkę "Microsoft User Data", w której zaś znajdziesz teczkę "Identities". I to jest właśnie teczka, której szukasz. W niej znajdują się teczki poszczególnych profili użytkowników MS Outlook Express - jeżeli korzystasz tylko z jednego profilu, to nazywa się on "Main Identity". Natomiast powinieneś wiedzieć, że wszystkie wiadomości wraz z załącznikami "zaszyte" są wewnątrz jednego, zazwyczaj dosyć ciężkiego pliku "Messages" bez podziału na poszczególne skrzynki pocztowe.

#8 juzek1

juzek1
  • 6 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 listopada 2005 - 10:44

Dzięki Heidi;) Właśnie o to mi hcodziło;] pozdrowienia Juzek

#9 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 01 lutego 2006 - 22:28

no tak ale jak teraz tego dbx na mail w macu otworzyć? da się?

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lutego 2006 - 01:09

Importem z Maila?

#11 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 02 lutego 2006 - 09:57

no tak tylko,że ja mam już z windosa ściągnięty ten plik na macu. i jak dam w mailu na import from other to mam takie okienko, gdize ten moj dbx nie chce zostać wiesz zaznaczony:

Dołączona grafika

więc jak mogę go do maila wrzucić?

[ Dodano: 2006-02-04, 00:07 ]
znaczy się może ja i jestem ciemny ale nie kumam. może ktoś mi pomóc?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych