Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro z UK - jak się za to zabrać?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 21 lipca 2011 - 12:10

Witam, teraz z zakupem maczka to już całkiem poważnie do tego podchodzę, bo mam załatwiony wylot do Londynu w przyszłym roku. No tak - w przyszłym roku, więc termin dosyć odległy. I tutaj bardzo, bardzo, bardzo wstępnie chciałbym się zapytać o kilka istotnych dla mnie szczegółów: Słyszałem że komputery z UK mają inną klawiaturę - to fakt. Na stronie store.apple.com/uk jest możliwość wybrania sobie układu klawiatury. Czy taką możliwość również uzyskam w Apple Store w Londynie? A jeśli nie, to czy Angielską klawiaturę można jakoś dostosować na polskie znaki i polsko-podobny układ ;) ? Jeśli ktoś byłby bardziej uprzejmy to poprosiłbym o zdjęcia klawiatury MBP z UK Teraz druga bardzo istotna dla mnie rzecz: UK jest w Unii Europejskiej, ale czytałem na ten temat różne opinie - jedni piszą że trzeba wywalić pudełko od maczka żeby nie naliczyli vat/cła, a inni mówią że spokojnie można przewieźć maczka samolotem do PL. Jak to jest w końcu? Chcę się tylko wstępnie upewnić, żeby nie było później komplikacji na lotnisku. Hmm... iMaka chyba samolotem nie przewiozę? Teraz coś co się już wiele razy na forum pojawiało, bo sam o tym czytałem kilkakrotnie - jak jest z serwisowaniem sprzętu z UK w Polsce? Czy muszę mieć jakiś dowód zakupu (paragon/faktura) i jak jest z przedłużeniem gwarancji w Polsce? I rzecz która mnie najbardziej interesuje przed zakupem macbooka - czy w Apple Store istnieje możliwość przetestowania (w sklepie rzecz jasna, przez około 20-30 minut) sprzętu którego chcę kupić? Tzn. te co tam stoją na stolikach, a nie konkretny model z pudełka :). Ze świeżo wyjętym z pudła makiem nigdy nie miałem do czynienia, więc zapytam: języki, układ klawiatury, etc ustawia się przy pierwszym włączeniem maka? Ile trwa konfiguracja MBP od razu po wyjęciu z pudła? Szanownych panów moderatorów proszę o nie usuwanie tego tematu, bo mimo tego że czytałem na tym forum wiele o sprowadzonych sprzętach, to jednak chcę tutaj rozwiać swoje wątpliwości ;). Pozdrawiam :)

#2 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 21 lipca 2011 - 14:59

[QUOTE=Verex13;1640049]

Słyszałem że komputery z UK mają inną klawiaturę - to fakt. Na stronie store.apple.com/uk jest możliwość wybrania sobie układu klawiatury. Czy taką możliwość również uzyskam w Apple Store w Londynie? A jeśli nie, to czy Angielską klawiaturę można jakoś dostosować na polskie znaki i polsko-podobny układ ;) ? Jeśli ktoś byłby bardziej uprzejmy to poprosiłbym o zdjęcia klawiatury MBP z UK[/QUOTE]

Nie ma różnica poza tą, że Shift+3 to znaczek funta a nie hash. Po ustawieniu klawiatury PL jest Hash.[/QUOTE]

[QUOTE]
Teraz druga bardzo istotna dla mnie rzecz: UK jest w Unii Europejskiej, ale czytałem na ten temat różne opinie - jedni piszą że trzeba wywalić pudełko od maczka żeby nie naliczyli vat/cła, a inni mówią że spokojnie można przewieźć maczka samolotem do PL. Jak to jest w końcu? Chcę się tylko wstępnie upewnić, żeby nie było później komplikacji na lotnisku.[/QUOTE]

Bzdura. Możesz spokojnie wieźć.


[QUOTE]
I rzecz która mnie najbardziej interesuje przed zakupem macbooka - czy w Apple Store istnieje możliwość przetestowania (w sklepie rzecz jasna, przez około 20-30 minut) sprzętu którego chcę kupić? Tzn. te co tam stoją na stolikach, a nie konkretny model z pudełka :).
[/QUOTE]

Tak. Wystarczy poprosić. Jeżeli chcesz mogę pomóc. Mieszkam w Lądku więc jakby co daj znać.

[QUOTE]
Ze świeżo wyjętym z pudła makiem nigdy nie miałem do czynienia, więc zapytam: języki, układ klawiatury, etc ustawia się przy pierwszym włączeniem maka? Ile trwa konfiguracja MBP od razu po wyjęciu z pudła?
[/QUOTE]

Wybór języka, nazwa i hasło dla użytkownika, podłącznie do sieci, krótka ankieta i gotowy. 5 minut.

#3 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 21 lipca 2011 - 15:05

Ok, a jeszcze jedna rzecz: Można w Apple Store w Londynie płacić gotówką? Nie chcę brać karty bo boję się ją używać za granicą (nie wiem czemu, ale tak jest).

#4 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 21 lipca 2011 - 15:06

Ok, a jeszcze jedna rzecz:
Można w Apple Store w Londynie płacić gotówką? Nie chcę brać karty bo boję się ją używać za granicą (nie wiem czemu, ale tak jest).


Pewnie, że można. A dlaczego nie?

#5 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 21 lipca 2011 - 15:36

Pewnie, że można. A dlaczego nie?


Nie wiem, kiedyś gdzieś czytałem że można tylko kartą, ale to chyba dotyczyło USA :P

Czyli że normalnie mogę wszystko przewieźć nowe w kartonie, tak? Ale jako bagaż podręczny, czy muszę to pakować we walizkę?

#6 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 21 lipca 2011 - 15:46

Jak kupisz 13 to na bank wejdzie w podręczny z pudełkiem. Ale przecież możesz wyjąć kompa z pudełka, wrzucić je do walizki, a kompa w podręczny.

#7 prototypeartworks

prototypeartworks
  • 146 postów
  • SkądBirmingham, United Kingdom

Napisano 21 lipca 2011 - 16:18

mozesz placic gotowka lub karta jak ci wygodnie ;) przewiezienie to juz jak tam sobie chcesz , czy z pudelkiem czy bez i jesli uwazasz ze bezpiecznie bedzie wrzucic MBP lub iMac'a do walizki (ktora jest rzucana na wszystkie strony zanim dotrze do luku w samolocie) to tez spoko :) , z klawiatura nie ma problemu bo jest identyczna roznica chyba tylko w tym znaku @ itp , mozesz ustawic sobie polska klawiature , przetestowac danego maca tez bez problemu mozna w sklepie , wystarczy sie do takiego wybrac i po prostu sprawdzic jak co dziala , po to sa wystawione zebys mogl podotykac itp nikt cie po łapach bic nie bedzie :D a ustawienie po 1 uruchomieniu trwa jak juz ktos wspomnial jakies 5 min , podanie danych , hasla i jest gotowy do uzycia :).... jesli masz kogos kto studiuje lub ogolnie uczy sie w collegu to warto pomyslec zeby kupic sprzet na taka osobe bo jest duzo taniej ;)

#8 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 21 lipca 2011 - 16:21

Jesli chodzi o samolot, to nie powinno sie nic stac w bagazu głównym (mojemu nic sie nie stało,a apre razy tak leciał). Jak go wsadzisz do podręcznego, to podczas security check musisz komputer wyciagnac z bagazu i wsadzic do osobnego pojemnika w ktorym wszystko jedzie do skanera.

#9 prototypeartworks

prototypeartworks
  • 146 postów
  • SkądBirmingham, United Kingdom

Napisano 21 lipca 2011 - 16:26

taka elektronike jak laptop czy komputer ogolnie, ja osobiscie wole miec przy sobie , skaner mu nic nie zrobi a rzucanie walizka jednak nie jest dobre dla sprzetu ;)

#10 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 21 lipca 2011 - 16:32

Zalezy jak sie spakujesz. Jakos ten sprzet przeplynal pol swiata w kontenerach. 3 lata mam białasa, latał dość dużo, tak ze 30 razy z czego połowa w bagażu i zyje.

#11 a.jerzyk

a.jerzyk
  • 26 postów

Napisano 21 lipca 2011 - 18:53

Ja bym nie ryzykował z lapkiem w głównym, kiedyś podczas lądowania na Luton z okienka widziałem jak sobie rzucali między sobą bagażami i pare sztuk sie turlało po ziemi, od tej pory nic cennego nie wkładam do głównego bagażu...

#12 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 21 lipca 2011 - 19:03

W sortowni bagażu też z taśmy na taśmę walizki spadają, dlatego są w nich takie paski do mocowania zawartości, komputera można wsadzić między ciuchy, albo w jakiś futerał ;) Jak chce ci się nowiutkim komputerem żonglować przy odprawie, to bierz w podręczny. Jak nie, spróbuj w pudle do walizki (nie pamietam jakiego rozmiaru są pudła, nie wiem czy się zmieści w pudle). Jak będzie w firmowym opakowaniu to o ile nie spuszczą bagażu z 1 piętra to nic się nie stanie.

#13 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 21 lipca 2011 - 19:05

W sortowni bagażu też z taśmy na taśmę walizki spadają, dlatego są w nich takie paski do mocowania zawartości, komputera można wsadzić między ciuchy, albo w jakiś futerał ;)

Jak chce ci się nowiutkim komputerem żonglować przy odprawie, to bierz w podręczny.


Żonglować? Wyciągasz z torby. Kładziesz na taśmę. Wkładasz do torby. To jest żonglerka?

#14 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 21 lipca 2011 - 19:09

ja tam nie lubie tego robic, dlatego jak lece z dużym bagażem wrzucam komputer tam, między ciuchy, przypięty paskami

#15 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 21 lipca 2011 - 21:58

Co do wyjmowania podręcznego do tych ich śmiesznych pudełeczek to wiem, bo latałem trochę, ale głównie po kraju, więc za granicą nie wiem jak jest z bagażami ;) Czyli mówicie że żadnego cła/vatu ani innych niespodzianek nie będzie? Możliwe że wezmę maka w podręczny (kupię tam sobie do niego torbę na ramie i pokrowiec/etui, może Macally) a pudełko w bagaż, ale to już zależy od pojemności mojej walizki ;) Zawsze można upchać ciuchy w karton po maku :D Dzięki za odpowiedzi, jak jeszcze coś będę się chciał dowiedzieć w tym temacie to napiszę :)

#16 skil73

skil73
  • 231 postów
  • SkądAntrim(Irlandia Polnocna)

Napisano 22 lipca 2011 - 16:33

Ja mieszkam na stale w UK ale swoja 17" kupilem na ebay, importer z US i jeszcze taniej. A do bagazu nadawanego bym tego nie dawal bo potrafia i ukrasc cos z niego.

#17 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 23 lipca 2011 - 05:34

Ja mieszkam na stale w UK ale swoja 17" kupilem na ebay, importer z US i jeszcze taniej.
A do bagazu nadawanego bym tego nie dawal bo potrafia i ukrasc cos z niego.


Nawet jak będą kłódki na zamek?

#18 skil73

skil73
  • 231 postów
  • SkądAntrim(Irlandia Polnocna)

Napisano 23 lipca 2011 - 08:58

tym bardziej

#19 m18

m18
  • 64 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 11:08

Verex13: mbp 13' jest tak malutki i cienki, ze spokojnie wyjmij go z pudelka i daj do bagazu podrecznego, karton po mbp mozesz sobie wlozyc do bagazu glownego. i po problemie. jesli wczesniej nie miales zadnego mb to bedziesz na pewno zaskoczony wielkoscia tego sprzetu. dobrze byloby gdybys jednak malucha owinal folia bombelkowa, na wypadek zeby sie obudowa o cos w podrecznym nie zarysowala. ew w jakis recznik. i nie mysl juz wiecej tylko to zrob :)

#20 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2011 - 11:27

Zalezy jak sie spakujesz. Jakos ten sprzet przeplynal pol swiata w kontenerach. 3 lata mam białasa, latał dość dużo, tak ze 30 razy z czego połowa w bagażu i zyje.


Kontenerami nikt nie rzuca i nie spadaja z tasmy z wysokosci trzech metrow. Tanie linie laduja bagaz do samolotow odrecznie, niektore "porzadne" maja, jesli warunki lotniska na to pozwalaja, specjalne kontenery, do ktorych upychaja bagaz. Potem pojazd o nieco smiesznej konstrukcji taki kontener umieszcza w kuce bagazowej.

Nie umieszczalbym komputera w bagazu, bo zwyczajnie moze dostac skrzydel i wyfrunac...

---------- Wpis dodano o 12:27 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:25 ----------

Nawet jak będą kłódki na zamek?


Nawet. Klodka jest zreszta sygnalem dla potencjalnego zlodzieja.

#21 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 04 sierpnia 2011 - 11:23

Dzięki za odpowiedzi których nie zdążyłem przeczytać :D Co do samego wyboru, to mi jeszcze takie pytanko na myśl przyszło: Niby różnica w klawiaturze jest mała, ale czy w Apple Store mogę wybrać sobie klawiaturę US, na przykład na store.apple.com/uk mogę wybrać US, ale wolę iść kupić osobiście do Apple Store niż zamawiać z internetu. W końcu będę tam tylko tydzień, a chciałbym się cieszyć nowym lapkiem już pierwszego dnia pobytu w UK :D

#22 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 14 sierpnia 2011 - 11:12

Witajcie ponownie ;) Jako że mój budżet powoli, z dnia na dzień się powiększa, w głowie zaczynają mi się rodzić nowe pytania... Czy taki podstawowy Macbook Pro 13" (ten za 999 GBP) poradzi sobie z Apple Logic Studio i Logic Express? Z budżetem na to oprogramowanie problemu nie będzie, a żeby z tym softem ruszyć dokupię jakiś tańszy monitor około 19", żeby się nie męczyć przy 13 calowej świecącej matrycy MBP ;). Głównie chodzi mi o to, czy nie będzie się zacinać i czy będzie w miarę szybko chodzić. Rzecz jasna mowa tutaj o laptopach już z serii z 2012, bo przecież dopiero wtedy go kupię (jakoś na przełomie czerwca / lipca). To samo pytanie dotyczy Macbooka Air 11" podstawowej wersjii z tego roku. Ale wątpię żeby Air poradził sobie z tym oprogramowaniem. Ew. Mac Mini też mogę kupić jeśli mój budżet z niespodziewanych przyczyn (np. mojego zdrowia które ostatnio mi szwankuje) się zmniejszył. A teraz coś co mnie nurtuje a nie wiem dlaczego: Pendrive - gdzieś czytałem że do maków muszą być pendrive'y o innym kodowaniu, a na ile to prawda to nie wiem ;). Czy do MBP podłącze zwykłego pendrive'a z Media Expert? :D

#23 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 14 sierpnia 2011 - 11:17

Witajcie ponownie ;)

Jako że mój budżet powoli, z dnia na dzień się powiększa, w głowie zaczynają mi się rodzić nowe pytania...

Czy taki podstawowy Macbook Pro 13" (ten za 999 GBP) poradzi sobie z Apple Logic Studio i Logic Express? Z budżetem na to oprogramowanie problemu nie będzie, a żeby z tym softem ruszyć dokupię jakiś tańszy monitor około 19", żeby się nie męczyć przy 13 calowej świecącej matrycy MBP ;).
Głównie chodzi mi o to, czy nie będzie się zacinać i czy będzie w miarę szybko chodzić. Rzecz jasna mowa tutaj o laptopach już z serii z 2012, bo przecież dopiero wtedy go kupię (jakoś na przełomie czerwca / lipca).


A skąd mamy wiedzieć jakie modele bedą w 2012?

A teraz coś co mnie nurtuje a nie wiem dlaczego:
Pendrive - gdzieś czytałem że do maków muszą być pendrive'y o innym kodowaniu, a na ile to prawda to nie wiem ;). Czy do MBP podłącze zwykłego pendrive'a z Media Expert? :D


Każdy pendrive działa bez problemu.

#24 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 14 sierpnia 2011 - 11:25

A skąd mamy wiedzieć jakie modele bedą w 2012?



Każdy pendrive działa bez problemu.


Hehe, no tak to nie wróżka ;)
Ale głównie mi chodzi czy pójdzie na tegorocznym modelu. Jak pójdzie na tym, to przecież pójdzie też na nowszym ;)

#25 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 15 sierpnia 2011 - 21:08

na prawdę nikt nie może powiedzieć czy Logic Studio pójdzie na standardowym 13" MACBOOK PRO 2011? Chodzi mi głównie o to żeby nie mulił jak będzie otwarte Logic Studio, internet, kilka innych programów, itd.. Przede wszystkim żeby dało się na nim pracować i żeby nie podchodził do Bóg wie jakich temperatur przy ciut wytężonej pracy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych