Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Mac jest boski - pecety są dla kwadratowych ludzi"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2005 - 15:45

Wywiad z Pania Fiolka Najdenowicz: "Mac jest boski - pecety są dla kwadratowych ludzi"

Dołączona grafika

Calosc tekstu do przeczytania: Aktualnosci IDG.pl

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 października 2005 - 16:04

dziewczyna kocha iMac-y :mrgreen: nigdy o niej nie słyszałem ale ją lubie :wink:

#3 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 25 października 2005 - 16:42

Gdyby Fiolka miala jeszcze ogragly glos :( Papierosy, itd... zrobilo swoje....... No, ale te Bulgrskie rytmy i frazowanie bylo kiedys oki. A moze za duzo sie imprezowalo ??? i teraz trzeba sie za kosmetykami ogladac..... No tak to przeciez bylo plus minus 15 lat tamu. Ale przynajmniej ma okragly computer :D A miala kwadratowy :( Pozytywne przemiany :wink:

#4 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 października 2005 - 17:42

a mnie ta "wokalistka" wkurzyla. Pecet dla kwadratowych ludzi ? Buahaha widac ze jest na tyle malo inteligentna ze nie moze sobie poradzic z pc. NIech nie zapomina ze ponad polowy Polakow nie stac na Mac'a. Gdybym mial pieniadze to odrazy kupuje maca, a ze nie mam ciagne na pc. Moze kiedys...

#5 marcin26

marcin26
  • 9 postów

Napisano 25 października 2005 - 17:51

Ta pani jest żałosna. Sama jest kwadratowa w swoim ograniczeniu umysłowym.

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 października 2005 - 18:01

"Kwadratowy człowiek" - a kto to taki? Czy chodzi o "karki"? Eee tacy do komputerów się nie nadają bez względu czy to Mac czy PC ;) Aha mój PowerBook też był bardziej kwadratowy niż okrągły ;) Następny też taki będzie...

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 października 2005 - 19:14

a mnie ta "wokalistka" wkurzyla. Pecet dla kwadratowych ludzi ? Buahaha widac ze jest na tyle malo inteligentna ze nie moze sobie poradzic z pc. NIech nie zapomina ze ponad polowy Polakow nie stac na Mac'a. Gdybym mial pieniadze to odrazy kupuje maca, a ze nie mam ciagne na pc. Moze kiedys...


boszzze :) To ja też jestem "gupi" że mam Mac-a ? Faktycznie z Pc-etami nie mogłem sobie poradzić, jakieś SP, wirusy, trojany, dialery, zwieszki. Czy jednak na odwrót ?

#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 25 października 2005 - 20:27

PC - nie dla idiotów : P

#9 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 października 2005 - 20:31

a mnie ta "wokalistka" wkurzyla. Pecet dla kwadratowych ludzi ? Buahaha widac ze jest na tyle malo inteligentna ze nie moze sobie poradzic z pc. NIech nie zapomina ze ponad polowy Polakow nie stac na Mac'a. Gdybym mial pieniadze to odrazy kupuje maca, a ze nie mam ciagne na pc. Moze kiedys...


boszzze :) To ja też jestem "gupi" że mam Mac-a ? Faktycznie z Pc-etami nie mogłem sobie poradzić, jakieś SP, wirusy, trojany, dialery, zwieszki. Czy jednak na odwrót ?

nie zrozumiales sensu mojej wypowiedzi. NIE KAZDEGO STAC NA MAC'a a ten ktos ktory moze sobie to cacko kupic nie powinien sie tak wypowiadac o użytkownikach pc.

#10 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 października 2005 - 20:41

oki, np: masz 1000zł - PC-et z Allegro siakiś Athlon/Duron/Sampron za 1000zł kupisz PM G4 400/450/466 , wypasionego iMaca G3 czy PowerBooka G3 czy iBooka G3 500. Czy zamiast Pc-e mogłes kupić Mac-a ? p.s zawsze pc-eta można sprzedać :mrgreen:

#11 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 25 października 2005 - 20:45

maziboss mnie tez nie stac bylo wydac kilka tysiecy na G5 to kupilem sobie uzywane G4 za male pieniadze i wydaje mi sie wydajniejszy od mojego poprzedniego Athlona. no i bez klopotow z czestym zawieszaniem systemu ;) jak mi podlacza neta to bedzie pelnia szczescia ;)

#12 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 października 2005 - 20:59

hmm watpie zeby g4 bylo wydajniejsze od mojego athlona 64 (2,6 ghz) + 2x512 mb pdp patriot xblk + reszta. nie wiem czy te nazwy wam cos mowia ale niewazne. Po prostu jakbym mial kupowac maca to tylko g5 lub imaca g5, a na te cacka mnie nie stac. Pozdrawiam P.S. Nie przesadzajcie z tym zawieszaniem xpka bo widocznie dawno nie pracowaliscie na pc, dobrym pc.

#13 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 października 2005 - 21:06

athlona 64 (2,6 ghz) + 2x512 mb pdp patriot xblk + reszta


ee to jak chcesz więcej to iMac G3 233MHz :)
a tak na serio to PM MDD G4 DP napewno wyprzedzi tego "wymażonego PC-eta" :mrgreen:

a druga sprawa, to raczej wiemy co się dzieje :) jeszcze wiemy co to AMD :wink:

#14 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 25 października 2005 - 21:11

nie wiem czy bys wykorzystal mozliwosci G5 no chyba ze pracujesz jako grafik czy muzyk :D co z tego ze masz AMD 64 skoro nie ma 64 bitowych aplikacji ;) PC uzywam na codzien bo na macu nie mam jeszcze neta. i reinstalka systemu bywa czesto a o wirusach juz nie mowie. to raczej Ty nie pracowales na OsX ze tak winde chwalisz ;) pzdr!

#15 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 25 października 2005 - 21:44

nie wiem czy bys wykorzystal mozliwosci G5 no chyba ze pracujesz jako grafik czy muzyk :D

co z tego ze masz AMD 64 skoro nie ma 64 bitowych aplikacji ;)
PC uzywam na codzien bo na macu nie mam jeszcze neta. i reinstalka systemu bywa czesto a o wirusach juz nie mowie.
to raczej Ty nie pracowales na OsX ze tak winde chwalisz ;)
pzdr!


czlowieku moze podalbys na jakim kompie pracujesz, czy masz jakiegos antyvira bo ja jakos nie wiem co to virusi i co to reinstalka.
Aha i widac, ze niewiele wiesz o pc twierdzac ze nie ma aplikacji 64 bitowych
p.s. gdyby os apple byl tak popularny jak ms to liczba wirusow byla by identyczna jak w obecnej chwili

#16 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 25 października 2005 - 21:48

co by bylo gdyby. zieeew uzywam MKSa.zly antywirus? jakie masz systemy na 64 bitowe procesory? a ile masz tych aplikacji na 64 bity ?:D mozna je kupic w kazdym sklepie? szczerze to watpie bo kuzynka ma podobnego kompa do Twojego a na codzien i tak uzywa tylko 32 bitowych aplikacji na 32 bitowym ZWYKLYM windows xp. do tego wierzysz chyba w mit megaherza skoro mowisz ze interesuje Ci tylko G5.bo na G4 mozna zrobic naprawde duzo

#17 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 25 października 2005 - 22:09

maziboss -> chyba za dużo gdybasz, wiesz jak Winda będzie miała taki przyrost wirusów to sama stanie się wirusem, albo w sumie już jest, ale to OT... Z tymi 64 bitami, to szczezre mówiąc nie wiem ile jest aplikacji 64 bitowych na PC, pomijając soft specjalistyczny. Co do wydajnośći komputerka, zgodzę się z tym, że twój Athlon będzie szybszy np od Mini (bo w takiej mniej więcej cenie byłby twój PC), ale pozostaje kwetsia wyboru platformy i wykorzystania możliwości kompa. G4 to calkiem niezły kawałek sprzętu, może nie ma tak fajnej nazwy jak ATHLON 64 i takie tam, ale potrafi wiele. Siła maców to połączenie systemu i hardwaru, i tyle. XP jest zdecydowanie mniej przyjemnym i bardziej zacofanym środowiskiem pracy, nie chodzi tylko o zwisy. Jest za to na pewno bardzie popularny i częściej używany, ale to nie czyni go lepszym, wygodniejszym, tudzież bezpieczniejszym. Inna sprawa że nie ma systemów idealnych, ale OSX jest systememdobrym, co najmniej dobrym, dla mniej osobiście, jak dotąd najlepszym do tego co robię. A co do mac'a, jak chcesz to masz, i tyle, zawsze można coś dorwać. Jednak wiem, że nie jest to takie łatwe. Jednak zawsze kiedyś można sprubować, czego ci życzę. G5 to demony prędkości, jeśli mgę tak napsiać, ale poczicwa G4 jest też niczego sobie. Popatrz na testy w dziale Benchmarków. A co do wypowiedzi pani Fiolki, fajnie że jest macuserką, a kwadratrowi ludzie mają PC, i co z tego, użyszkodnicy macow są zarozumiali i się wywyższają! :roll:

#18 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 25 października 2005 - 22:36

p.s. gdyby os apple byl tak popularny jak ms to liczba wirusow byla by identyczna jak w obecnej chwili

No tutaj masz prawdopodobnie rację - bo teraz bdajże wynosi ZERO :mrgreen: Choć ja pomimo że hestem optymistą to podejrzewam, że jednak kilko mogłoby powstać przy tak dużej ilości użytkowników, choć jest to faktycznie bardzo mało prawdopodobne - i całe szczęście ;)

Pozdrawiam znawcę Mac OS! :]

#19 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 26 października 2005 - 05:53

kolejna prowokacja :)

#20 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 26 października 2005 - 09:22

jaka prowokacja ? :roll:

#21 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 27 października 2005 - 09:14

rozpacz rozzalonego pctowca ;) heh wyluzuj stary w krainie macowek zza bardzo nie liczy sie wyscig za mhz ;)( g5 i tak najszybszy ) stabilnosc pracy, odpowedni soft ktory ci podczas zapisywania nie pokaze komunikatu typu : wystapil blad aplikacji - aplikacja zostaje zamknieta ;))) poza tym taki sprzet do gier jest super powiedzial bym piekny... ;) kuzyn moj tez ma amd 64 3800 czy jakkoos tak i ciagle sie mnie dopytuje zeby jakis benhmark mu pokazal z mojego g5 bo on ma wiecej mhz i chce sie porownac.... zal i rozpacz ;)))) dziwne tylko ze jak u niego zawsze jestem ciagle mi cos udowadnia .. i zawsze mu sie to nie udaje ( ogolna tendecja do zamulania w windows ;)))) hehehehehe co do art.. heheh spoko ;) ja chodz jestem fanem maca to z piecka nie zrezygnuje ;) mam tu pare porgramow ktorych nie ma na macu ;( moj komp amd xp 2500@3200 radeon 9700@9700pro 1000mb ram 3 dyski twarde ;) chyba rozumiecie co mam za komputer aha i mam do tego w tym wszystkim WC ;)

#22 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 27 października 2005 - 10:04

maziboss, tak sę zastanawiam, o co ci właściwie chodzi. Z twojej ikonki wynika, że korzystasz z peceta, z postów że maki masz w głębokim poważaniu. Więc czego szukasz na tym forum, bo czegoś nie rozumiem? Chcesz kogoś uświadamiać? Prawie 100% użytkowników komputerów jest już uświadomionych, że jedynym słusznym jest xp, więc chociaż to forum zostaw. Będę wdzięczny i chyba inni też. Jest wiele pecetowych forów typu co i jak. Przenieś się tam

#23 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2005 - 10:10

Temat jest zbyt awanturniczy i obraźliwy...
Pamiętajmy, że wielu bardzo wartościowych i twórczych ludzi MUSI używać PC z takich czy innych powodów.

#24 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 października 2005 - 10:24

Tak sobie poczytałem i chyba jak na następnej imprezie Fiolke spotka to ją zaprosze na myAplle... i niech was rozsądzi... Co do wydajności to przesiadłem sie z P IV 2.2 na G4 450 i nieodczułem wielkiej zmiany... niektóre aplikacje odpalają się wolniej ale zato odpalam całego Adobe Creatve od PS po ID i śmigam sobie między programami składając co potrzeba... (ostatni np ulotki i plakaty) i jeszcze słucham MP3 a na PC jak chciałem odpalić Ilustratora PS i Quarka to on mi o zasobach programowych chrzanił.. Więc mac coś jednak w sobie chyba ma...

#25 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 27 października 2005 - 11:20

Tak zastanawiam sie czy wy czytaliście ta wypowiedz owej Filki :?: Tam stoi jasno i ona przyzanje się dotego że poprostu jest mało rozwinieta informatyczni i intuicyjna obsługa iMaca z systemem zapewne 10.... jej bardzo ale to bardzo odpowiada. Troche brakuje tam definicji na temat owej kwadratowości ale wydaje mi sie ze to jest stosunkowo proste... nazwał bym to nieprzemyślaną wypowiedzią i obrócił nieco: "Mac jest również dla kwadratowych-mało pojętnych informatycznie-ludzi a PC niestety nienadaje się do tego." Czy to sie da tak rozumieć :?:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych