Witam, jeżeli zmienię kartę sim na inną sieć to czy kontakty które już mam zostaną, czy muszę coś zapisać na telefonie lub w jakimś programie ?

Zmiana karty sim a kontakty
Started by
lewy9797
, 26 Jun 2011 19:43
7 replies to this topic
#1
Posted 26 June 2011 - 19:43
#2
Posted 26 June 2011 - 20:09
Jak kontakty masz na karcie SIM to oczywistą rzeczą jest, że przepadną, jeśli ją zmienisz. Zapisz je w telefonie, to nie będzie problemu.
#3
Posted 26 June 2011 - 23:05
a od kiedy iphone zapisuje kontakty na sim ?
#4
Posted 27 June 2011 - 11:05
Jakie to ma znaczenie? Gość ma kontakty na karcie SIM (może miał je tam wcześniej, a może użył programu, by je tam umieścić) i chce zmienić kartę na inną i się pyta czy mu przepadną.
#5
Posted 27 June 2011 - 12:28
Wejdź w ustawienia > mail, contacts, calendars > zjedź do kontaktów i kliknij "import sim contacts"
#6
Posted 27 June 2011 - 12:38
Jakie to ma znaczenie? Gość ma kontakty na karcie SIM (może miał je tam wcześniej, a może użył programu, by je tam umieścić) i chce zmienić kartę na inną i się pyta czy mu przepadną.
Ma takie znaczenie, że nawet jeśli kolega miał kontakty na karcie SIM to musiał zrobić import żeby z nich skorzystać a wszystkie dodane później będą w telefonie a nie na karcie. Prosta odpowiedź na zadane pytanie brzmi: iPhone zapisuje kontakty w telefonie i wymiana karty nie powoduje utraty kontaktów.
//T
P.S. Trzymanie kontaktów na karcie to komórkowe średniowiecze a iPhone to telefon XXI w.
#7
Posted 27 June 2011 - 13:38
Osobiście trzymam kontakty w telefonie i na koncie google, ale nie uważam, żeby trzymanie kontaktów na karcie SIM było złym rozwiązaniem, szczególnie jeśli ktoś używa krótkich nazw i nie potrzebuje dodatkowych informacji w kontaktach (email, zdjęcie etc.).
Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.
Nadal to nie ma znaczenia, bo gość się nie pyta jak korzystać z kontaktów w iP, tylko o kontakty na karcie SIM, ale szczerze mówiąc, to zapewne jest tak, jak napisałeś - czyli zrzucił je na telefon i teraz się boi, że je straci przy zmianie karty.
#8
Posted 27 June 2011 - 13:50
no dokładnie, chyba ze pytał o zupełnie inny telefona to juz by bylo zupelnie bez sensu...;-)
1 user(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users