Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zabezpieczenie swoich danych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 czerwca 2011 - 14:10

Witam serdecznie, Dość sporo podróżuje z laptopem. Nosząc go w torbie jestem narażony na to, że mi go ukradną. Myśl, że ktoś będzie miał dostęp do moich zdjęć, nagrań, prac z lekka mnie przeraża. Czy są dostępne na rynku jakieś ciekawe programy które uniemożliwią włączenie MacBooka nie znając odpowiedniego hasła? Pozdrawiam, Arek

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 czerwca 2011 - 17:07

1. Najprościej - załóż konto admina, na które ustawisz sobie hasło jakie chcesz.
2. Ukryj stosowne folder(y) stawiając kropkę na początku ich nazwy. Potem do ich obsługi użyj softu w rodzaju: www.macupdate.com/app/mac/26729/houdini i/lub http://www.apple.com...ddenfiles.html3.
3.Zastosuj soft do szyfrowania - przykładowy: http://www.truecrypt.org/downloads

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 czerwca 2011 - 17:36

Czy są dostępne na rynku jakieś ciekawe programy które uniemożliwią włączenie MacBooka nie znając odpowiedniego hasła?

Tak, nazywa się to ustawienie hasła użytkownika.
dodatkowo możesz sobie włączyć szyfrowanie katalogów użytkownika (FileVault)
no i hasło na EFI (czyli jeszcze przed uruchomieniem samego systemu)

#4 Bananera

Bananera
  • 216 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 czerwca 2011 - 22:08

Słyszałem, że TrueCrypt i inne oprogramowanie tego typu lubi się wysypać. Bardziej zależałoby mi na posiadaniu hasła przy logowaniu. Czy jest to bezpieczne, czy można złamać to w 10 min tak jak w przypadku Windy?

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 926 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2011 - 22:43

Bezpieczne. A truecypt działa. Jak chcesz szyfrować cały dysk, polecam PGP Desktop. Ewentualnie na Liona poczekaj, ma mieć tę funkcjonalność.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych