Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac App Store - jak zainstalować


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2011 - 19:58

Witam, jak robiłem update to zainstalowało mi się to coś :), czyli "Mac App Store" wywaliłem to od razu. Dzisiaj Jest tam fajny kalendarz do poprania, a ja nie mam Mac "App Store" i bije się w pierś. Jak to zainstalować ponownie bo update niema już, czy to można w inny sposób pobrać gdzieś, nie mogę znaleźć innej metody jak ubdate. Proszę o pomoc, być może jak coś skasuje w systemie to ubdate pobierze mi go ponownie?

#2 mareksle

mareksle
  • 295 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 08 czerwca 2011 - 22:36

Ściągnij update 10.6.6, w nim jest App Store. Spróbuj zainstalować. Jeśli nie pójdzie, zainstaluj Pacifist. Dzięki temu programikowi możesz 'wyciągnąć' z update 10.6.6 App Store. Powinno zadziałać.

---------- Wpis dodano o 23:36 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:00 ----------

Ten update powinien od razu doinstalować Mac App Store.
Oczywiście jeśli używasz Time Mashine to też możesz odtworzyć.

#3 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2011 - 11:19

No stary jesteś GENIUSZ!!!! Mam App Store :) Serdeczne dzięki.

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 075 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwca 2011 - 11:56

Witam, jak robiłem update to zainstalowało mi się to coś :), czyli "Mac App Store" wywaliłem to od razu


Brawo. Wywal jeszcze Safari, bo nie używasz.

#5 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2011 - 12:17

Hm... a już było tak miło ;). No wiem wiem że safari potrzebne jest ale bez "App store" da się pracować tylko mam zachciankę na darmowy kalendarz. Na szczęście najpierw trafiłem na "mareksle" i człowiek mi napisał bez złośliwości :)

#6 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2011 - 15:56

Wracając do tematu, może Kolega "Brawo" mi pomoże bo jak zauważyłem chętnie udziela się na forum garnąc się do pomocy ;). Mam już App store, niestety żeby coś ściągnąć trzeba się zarejestrować tak też zrobiłem wypełniłem wszystkie pola i ok. Teraz nie wiem czy mam czekać na Apple ID, czy mam tam wpisać email bo nic na skrzynkę nie dostałem od tego czasu, a jak wpisuję email to nie da rady w ten sposób.

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 075 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 czerwca 2011 - 16:07

Podczas rejestracji podajesz ('wymyślasz') przecież Apple ID.

#8 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 czerwca 2011 - 16:28

No teraz łapie coś mi pisze że not, a ponieważ za moich czasów uczono mnie rosyjskiego a na angielski nie mam czasu to się gubię troszkę bo, coś źle wypełniam, pomęczę to jeszcze troszkę. Dzięki pewnie ten ID podaję si ew kolejnym kroku do którego niedocieram :)

#9 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2011 - 05:38

Powodem dla którego nie mogę się zarejestrować jest data urodzin, nie wiem po co im ta informacja nie sądzę żeby chcieli mi kupić na urodziny mercedesa ;). Wpisałem więc 1950 rok ale niestety mój dziadek niema szans na App store to tylko dla młodzieży jak widzę :), 2011 też nie poszło :) No udało się tym w urodzonym w roku 1960 można :), ale utknąłem na etapie podawania numeru karty (niema mowy) niech podadzą Ci co podali w sony, mają już wprawę jak się je zastrzega :). Chrzanić ten kalendarz i całe to App store daruję sobie. Tak czy inaczej serdeczne dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

#10 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 11 czerwca 2011 - 09:26

Powodem dla którego nie mogę się zarejestrować jest data urodzin, nie wiem po co im ta informacja nie sądzę żeby chcieli mi kupić na urodziny mercedesa ;). Wpisałem więc 1950 rok ale niestety mój dziadek niema szans na App store to tylko dla młodzieży jak widzę :), 2011 też nie poszło :)


Żółtko, któremu urodził się syn, mówi do przyjaciół:
- Jeszcze nie zrobiłem mojemu synkowi metryki. Jak myślicie, podać wcześniejszą czy późniejszą datę urodzenia?
- Wcześniejszą - radzi jeden.
- Późniejszą - radzi drugi.
- A dlaczego nie podać prawdziwej daty? - pyta trzeci.
Na to Żółtko:
- Rzeczywiście, o tym nie pomyślałem...

No udało się tym w urodzonym w roku 1960 można :), ale utknąłem na etapie podawania numeru karty (niema mowy) niech podadzą Ci co podali w sony, mają już wprawę jak się je zastrzega :). Chrzanić ten kalendarz i całe to App store daruję sobie. Tak czy inaczej serdeczne dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


Karty służące do płatności internetowych (eKarta w mBanku, Visa Electron z Inteligo...) mają możliwość ustalania limitów. eKartę wręcz trzeba wcześniej „naładować” określoną kwotą. Nie sądzę więc, żeby było się czego bać w takiej sytuacji. Oczywiście szaleństwem jest wpisywanie na różnych stronach numeru karty z pełnym dostępem do wszystkich środków na koncie, ale karta z niskim limitem...? Autobusy też budziły dawniej grozę. Przed każdym musiał iść człowiek z czerwoną flagą, żeby ostrzegać ludzi przed jadącym z zawrotną szybkością 5 km na godzinę pojazdem. Pociągi również, w tym przypadku chodziło zdaje się o stres, w jaki wpadały na ich widok krowy. O samolotach wspominać nie trzeba — do dzisiaj są ludzie, którzy nie radzą sobie z irracjonalnym lękiem przed oderwaniem się od ziemi.

Nowoczesne technologie powstają między innymi po to, aby ułatwiać życie. Niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwa, ale niebezpieczne jest także samo wychodzenie z domu, że o przechodzeniu przez ulicę nie wspomnę. A skoro dane mogą zostać wykradzione z serwerów Apple, to zapewne również z samego banku. Karta (i gotówka!), spoczywająca „bezpiecznie” w portfelu może zniknąć podczas przejażdżki metrem. Ba! Zdradzieckie, zimne palce Śmierci mogą zacisnąć się na naszych gardłach po zjedzeniu zwykłego ogórka — tak przynajmniej mówiła Pani w TV, a ja jej wierzę, bo ma ładną spódnicę.

Co do usuwania App Store, to jest to dla mnie dziwne. Ten program ma 7,5 mega. Wyobrażam sobie, że mógłbym usunąć coś podobnego w czasach, gdy używałem Atari TT z dyskiem 20 MB, choć pewnie wrzuciłbym wtedy kopię na SyQuest. Ale dzisiaj? Przy dyskach 2TB? Czemu go usuwać? To już usunięcie Safari ma większy sens, bo zwalnia więcej miejsca na dysku, a w razie czego można pobrać instalator ze strony Apple i zainstalować ponownie.

Swoją drogą, jeżeli ten program, który chcesz pobrać, jest darmowy, to załóż sobie konto bez podawania numeru karty: kliknij w FREE przy programie, następnie w Create Apple ID, podaj wszystkie dane, po czym przy wyborze karty kliknij w None. Opcja None jest dostępna tylko wtedy, gdy zakładasz konto poprzez kliknięcie we FREE.

#11 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2011 - 12:46

uff... a wystarczyło napisać

Swoją drogą, jeżeli ten program, który chcesz pobrać, jest darmowy, to załóż sobie konto bez podawania numeru karty: kliknij w FREE przy programie, następnie w Create Apple ID, podaj wszystkie dane, po czym przy wyborze karty kliknij w None. Opcja None jest dostępna tylko wtedy, gdy zakładasz konto poprzez kliknięcie we FREE.


:) naczytałem się... tak czy inaczej nie lubię podawać daty co to kogo obchodzi co oni z urzędu skarbowego są? Czym mniej wiedzą tym lepiej Koledzy wspomnicie moje słowa :)

Oczywiście dzięki za pomoc już odechciało mi się tego kaledarza ;) a kartę internetową o której wspominasz mam mimo to numer nie podaję na prawo i lewo bez potrzeby.

#12 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 11 czerwca 2011 - 13:20

Ja proponuje odciac kabel od internetu, bedzie bezpieczniej i mniejszy burdel na forum. Moderatora!

#13 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2011 - 17:31

Ja proponuje odciac kabel od internetu, bedzie bezpieczniej i mniejszy burdel na forum.


Największy b... jak to określiłeś wprowadzają tacy jak Ty, ja tylko zapytałem jak zainstalować ponownie Ap store i dostałem konstruktywną odpowiedź nie wiem skąd się bierze tyle złośliwości, i niepotrzebnych uwag. Jak Ci temat nie pasuje przecież nie musisz się do niego włączać, no chyba że masz problemy z orgazmem lub coś podobnego to wtedy rzecz jasna wylejesz na wszystkich swoja żółć. Życzę sukcesów i więcej pogodyu ducha!

#14 Robczan

Robczan
  • 185 postów

Napisano 11 czerwca 2011 - 18:21

Nie zapomnij jeszcze usunąć szachów

#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 075 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwca 2011 - 16:15

Starczy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych