Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czemu maczek nie chce kopiowac rzeczy na zewnetrzny dysk??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 encete

encete
  • 71 postów
  • SkądKatowice,PL

Napisano 05 czerwca 2011 - 21:09

Słuchajcie kupiłem dysk LG external HDD HXD5 500 GB podlaczylem do maczka,pokazalo mi sie okno z time machine ktore zapytalo mnie teraz nie pamietam dokladnie o co ale chyba o konfiguracje i robienie kopii zapasowej ale dalem "anuluj" bo potrzebuje tylko przezucic zawartosc dysku gdyż chce miec pusty dysk (zdjecia dokumenty itp) a nei tworzyc kopii wszystkiego.
teraz przy probie przerzucenia np zdjęc pokazuje mi sie okienko ze znakiem zakazu i komunikat ze
"Nie można przenieść "Obrazki" ponieważ nie można modyfikowac LG external....."

Czy ktos wie co sie stało?? dlaczego nie moge wrzucac tam tego co chce?? i jak to cholerstwo naprawic??
Opcja kopiuj/wklej tez nie dziala.

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2011 - 21:12

Dysk na pewno jest sformatowany pod PC. Sformatuj go do HFS+ za pomocą Narzędzi Dyskowych pod maczka i tyle

#3 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 05 czerwca 2011 - 21:12

dysk jest na NTFS, sformatować pod mac i po problemie a na przyszłość szukajka na górze po prawej

#4 tomud

tomud
  • 588 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2011 - 21:24

ewentualnie doinstaluj sobie pelna obsluge NTFS-u do OS X-a - zwlaszcza jak chcesz przenosic np. dane pomiedzy MAC/PC...

#5 encete

encete
  • 71 postów
  • SkądKatowice,PL

Napisano 05 czerwca 2011 - 21:45

applications -> utilities -> disk utility -> klikasz na dysk ktory chcesz i format ???? o takie cos wam chodzi ?? Pytam bo moja wiedza na temat technicznych czynnosci maka jest hmmm.... mizerna?? uwielbiam na nim pracowac kocham os-x ale techniczne zagadnienia to dla mnei czorna jak węgiel magia. a taka droge formatu pokazała mi szukajka :D Z pc nie chce nic tam wgrywac to dysk tylko do maka

#6 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 05 czerwca 2011 - 22:14

tak, taka droga klikasz na dysk, dajesz wymaż, wybierasz format partycji Mac OS Extended i wio ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych