Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Oszust (najprawdopodobniej z forum MyApple)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 15:47

Witam. Ostatnio na forum wystawiłem ofertę kupna iPhone 4.

Odezwało się kilka osób (poza forum) i w tym pewien Pan mailowo który kontaktował się ze mną za pomocą maila marcusgow@wp.pl oraz GG 34407770.

Postanowiłem zakupić telefon (otrzymałem od niego maile ze zdjęciami).

Wpłaciłem pieniądze i od jakiś 4 dni nie mam z nim kontaktu. Telefon wyłączony, wcześniejsze prośby o numer nadania skończyły się zapewnieniami o wysyłce telefonu ...

Od "teoretycznej" daty "wysyłki" minął tydzień.

Jeśli jest ktoś kogo ten Pan też oszukał to proszę o niezwłoczny kontakt w pomocy rozpoczęcia postępowania przeciwko temu Panowi. Zainteresowanym do sprawdzenia mogę podać dane kontaktowe oraz dane osobowe delikwenta przez Prywatną wiadomość lecz nie wiem czy mogę.

Jedynymi informacjami na temat transakcji są maile, potwierdzenia wpłaty pieniędzy oraz smsy.

Jednocześnie proszę o pomoc co mogę zrobić w tej strapwie

#2 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwca 2011 - 15:57

Takie rzeczy załatwia się przez allegro, najlepiej z odbiorem osobistym albo przesyłką za pobraniem. Nauczka na przyszłość. Nie podawaj nigdzie jego publicznych danych, bo sobie zaszkodzisz. Skontaktuje się z administracją MyApple, powinna pomóc.

#3 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 15:59

Mi też jakąś kasę przelejesz?;) A na poważnie, jak już tak mu zaufałeś to napisałeś przynajmniej w przelewie za co mu te pieniądze przelewasz?;) Co ci pozostaje, nie wiem. Drukować to wszystko (maile, esemesy...) i iść na Policję.

#4 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:01

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein

#5 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:01

chodzi o to ze to musi być ktoś z MyApple gdyż tylko tutaj było ogłoszenie. Niestety wpłacałem mu na 2 raty i podpisałem jako RATA I i RATA II :/ Wydawał się OK dlatego mu zaufałem. Powiedział że nie ma Allegro :/ Pierwszy i ostatni raz zakupiłem coś poza Allegro :/ jeśli ktoś z Was też został w ten sposób oszukany proszę o informacje

#6 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:06

Idź na policję, jak robiłeś przelew to reklamuj go.

#7 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:06

Ten czas co zmarnowałeś na pisanie powinneś wykorzystać na skompletowanie papierów i pójście na Policje ja tak zrobiłem i nie żałowałem. Po powrocie z Policji powinneś dopiero czas marnować na pisanie tutaj rozprawki. Pzdr.

#8 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:15

w jaki sposób mogę reklamować przelew??

#9 myknew

myknew
  • 87 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:18

Ile masz lat?
reklamacja przelewu - Google Search

#10 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:21

Ile masz lat?
reklamacja przelewu - Google Search


+1, lubię to

#11 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:26

Poczekaj, poczekaj. Pisał do Ciebie ktoś z MA, ale wysyłał wiadomości PW czy email? Zamieściłeś ogłoszenie o kupnie, podałeś mail, więc zobaczyć i napisać mógł ktokolwiek. Przecież forum mogą przeglądać również niezarejestrowani użytkownicy.

#12 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:27

myknew ja pytam o to jak reklamować przelew przy podejrzeniu oszustwa a nie przy niewywiązania się z umowy banku... renqien odezwał się mailowo i GG, mam też jego numer telefonu lecz jest on wyłączony

#13 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:30

Po co marnujesz czas na tym forum, leć na policję i do banku. Skoro/jeśli robiłeś przelew na konto bankowe, to jest duże prawdopodobieństwo, że policja bez problemu namierzy kolesia.

#14 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:35

moim bankiem jest mBank :/ najbliższa jednostka Policji jest kilkadziesiąt kilometrów ode mnie dlatego dzisiaj i tak już nic nie zrobię :/

#15 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:45

myknew ja pytam o to jak reklamować przelew przy podejrzeniu oszustwa a nie przy niewywiązania się z umowy banku...

renqien odezwał się mailowo i GG, mam też jego numer telefonu lecz jest on wyłączony

No czyli nawet nie wiesz, czy był z tego forum. Danych pewnie też nie masz. Po co ja pracuje całymi dniami jak tak łatwo można mieć kasę. Wystarczy wydać kilka złotych na startówkę i podzwonić po ogłoszeniach. Głos mam przyjemny, wzbudzam zaufanie...

#16 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:46

dane mam. numer konta także. domniewam że był z tego forum bo tylko tutaj było ogłoszenie. chyba jutro pójdę na Policje

#17 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:49

No zdecydowanie leć na policję, dziwię się że jeszcze tego nie zrobiłeś. Nie musiał być z tego forum, jeszcze raz Ci mówię że zwykły człowiek "z ulicy" też może Twoje ogłoszenie czytać. Nie trzeba być zarejestrowanym, żeby zobaczyć co masz do sprzedania i jaki podałeś adres mailowy w ogłoszeniu.

#18 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 16:52

...Powiedział że nie ma Allegro :/...

Pewnie, ze nie ma, skoro mu zablokowali. Wrzuc sobie w Google podany numer GG w formacie gg:numer.

#19 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 02 czerwca 2011 - 17:12

Zastanawia mnie jak można mieć posterunek policji w odległości kilkudziesięciu kilometrów...czyli ile? 20 , 30? Taka odległość można spokojnie zrobić ze znajomym, poprosić kogokolwiek i podjechać na policję. Najprościej zgłoś wyłudzenie i po krzyku, jeśli masz numer konta całkowicie wystarczy do namierzenia delikwenta, jeśli masz SMS w których ustalacie warunki zakupu zostaw je jako dowód i pod to kwity wpłat kolejnych rat za przedmiot. Szkoda czasu na pisanie, lepiej działać .

#20 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 17:23

chyba tak zrobie. jeszcze jedno. jak mam konto w mBanku to co mam zrobić?

#21 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 17:28

Czemu tracisz czas? Powinieneś zadzwonić na infolinię mBanku i pytać co i jak. No ale jak przelewy poszły już tydzień temu to koleś kasę ma w kieszeni a ty nie masz czego cofać/anulować. Gdyby to było dzisiaj... Tak jak mówią inni: Policja. Nic nie poradzisz już. Gdyby to było przez Allegro to też musiałbyś to zgłosić na komendzie. Tylko że wtedy pieniądze odzyskał byś o wiele szybciej.

#22 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 17:36

Jego konto na allegro:

Informacje o Użytkowniku monika01_am - Aukcje internetowe Allegro

No ale po co cokolwiek sprawdzać, jak koleś ma miły głos? Bez Allegro wysłać komuś 1000zł na podstawie rozmowy na gg. Moje gratulacje.

#23 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 02 czerwca 2011 - 17:43

Ja miałem dokładnie tą samą sytuacje tyle że szybko zareagowałem i pomimo to że złodziej był w Londynie a policja zrobiła co musiała czyt. list gończy czy jakoś tak na granicy, kasę samemu odzyskałem :) Wakacje w Londynie były bardzo udane w/g mnie :) Jeśli piszesz że masz za daleko do policji to wnioskuje że ta kwota nie dotknie Ciebie za bardzo.... ja jechałem specjalnie dodatkowe 20km żeby na główną komendę się dostać...

#24 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 02 czerwca 2011 - 17:45

pierwszy i ostatni raz kupowałem coś poza allegro :/ dotarłem do osoby która też została oszukana. jutro jadę na Policję. dziękuję za porady a tym którzy są tacy wszystko wiedzący i nigdy nie popełnili w życiu zadnego błedu to gratuluję ...

#25 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2011 - 17:53

Współczuje Tobie bardzo, poważnie lecz nie myl popełniania błędów, z naiwnością lub wręcz głupotą. Życzę abyś odzyskał swoje pieniądze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych