Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nie mam Boot Camp-a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 janf

janf
  • 58 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 29 maja 2011 - 12:54

Mam Mac Mini Serwer z OS 10.6 i nie widze programu Boot Camp. Czy Mac Mini Serwer nie ma tego programu na pokladzie?

#2 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2011 - 13:57

W wersji serwerowej nie ma Boot Campa.

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 13:58

rozumiem mówisz o ASYSTENCIE Boot Camp?

czy płyta z Windowsem ci się nie bootuje?

#4 janf

janf
  • 58 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 29 maja 2011 - 14:03

Dzieki.
Czy to znaczy, ze nie moge na tym komputerze zainstalowac Windows 7?
To by dla mnie byla tragedia!!!

---------- Wpis dodano o 15:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:59 ----------

> rozumiem mówisz o ASYSTENCIE Boot Camp?
> czy płyta z Windowsem ci się nie bootuje?

Wg instrukcji program powinien byc w sciezce Applications/Utilities

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 14:06

jaki program.
ASYSTENT Boot Camp TO NIE Boot Camp
to tylko nakładka na Disk Utility (do stworzenia partycji) i wybory dysku startowego.

ASYSTENT Boot Camp nie jest wymagany do zainstalowania Windowsa.

#6 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2011 - 14:09

Możesz zainstalować windowsa, tylko musisz ręcznie wydzielić partycję dla Windowsa. Pytanie tylko jaki był sens kupienia Mac Mini Server, żeby później postawić Windowsa? Dodam, że ponieważ nie posiadasz napędu w Mini, to będziesz miał nieco zabawy, bo przez napęd na usb nie zabootujesz Windowsa. Lepiej postawić VMWare Fusion lub Parallels Desktop lub Parallels Server.
Do czego cie potrzebny Windows?

---------- Wpis dodano o 15:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:07 ----------

Dzieki.
Czy to znaczy, ze nie moge na tym komputerze zainstalowac Windows 7?
To by dla mnie byla tragedia!!!

---------- Wpis dodano o 15:03 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:59 ----------

> rozumiem mówisz o ASYSTENCIE Boot Camp?
> czy płyta z Windowsem ci się nie bootuje?

Wg instrukcji program powinien byc w sciezce Applications/Utilities


A czytałeś instrukcję do OS X Server? Bo tam tego na 100% nie ma. Zarządzam kilkoma serwerami na Xserve i Mac Mini i nigdy nie było Boot Camp Assistant.

#7 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2011 - 14:20

możesz przykombinować jak masz trochę wolnego miejsca na dysku :P

#8 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2011 - 14:21

możesz przykombinować jak masz trochę wolnego miejsca na dysku :P

Przecież w Mini Server są dwa dyski, więc o czym ty mówisz.

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 14:23

@Filip - W7 nie pójdzie na napędzie USB? Jesteś przekonany? Rzecz w tym czy Mac nie będzie chciał zbootować z niego czy W na to nie pozwoli?

#10 janf

janf
  • 58 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 29 maja 2011 - 14:23

Możesz zainstalować windowsa, tylko musisz ręcznie wydzielić partycję dla Windowsa. Pytanie tylko jaki był sens kupienia Mac Mini Server, żeby później postawić Windowsa? Dodam, że ponieważ nie posiadasz napędu w Mini, to będziesz miał nieco zabawy, bo przez napęd na usb nie zabootujesz Windowsa. Lepiej postawić VMWare Fusion lub Parallels Desktop lub Parallels Server.
Do czego cie potrzebny Windows?

---------- Wpis dodano o 15:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:07 ----------



A czytałeś instrukcję do OS X Server? Bo tam tego na 100% nie ma. Zarządzam kilkoma serwerami na Xserve i Mac Mini i nigdy nie było Boot Camp Assistant.


Ten Mac Server to byla okazja, a poniewaz od roku mysle o Macu, pod katem pisania programow na iPod iPad, to tak wyszlo.
W7 jest potrzebny do .NET C# DELPHI, mam pare wlasnych programow, ktore uzywam na codzien.

#11 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2011 - 14:27

i co że są 2 jak nie wiemy co na nich jest i czy są zapchane danymi :P Do .NET C# DELPHI najłatwiej przetestuj parallels desktop

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 14:35

Przecież w Mini Server są dwa dyski, więc o czym ty mówisz.

ale chyba akurat jest wymagane, żeby Windows był na tym samym co OS X (a może i nie i to też tylko ograniczenie asystenta?)

#13 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maja 2011 - 14:40

@Filip - W7 nie pójdzie na napędzie USB? Jesteś przekonany? Rzecz w tym czy Mac nie będzie chciał zbootować z niego czy W na to nie pozwoli?


Mac nie zabootuje go. Testowałem to na kilku macbookach pro. W końcu przełożyłem dysk z MBP do Maca Pro i na nim zainstalowałem. Póżniej przekładka i instalacja sterowników.

---------- Wpis dodano o 15:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:36 ----------

ale chyba akurat jest wymagane, żeby Windows był na tym samym co OS X (a może i nie i to też tylko ograniczenie asystenta?)

W wypadku Maca Pro, mogę zainstalować na dowolnym dysku, łącznie z tym systemowym. Zakładam, że podobnie jest z Mini Server, bo obydwa dyski są podłączone przez SATA. Boot Camp nie pozwala instalować na USB, Firewire itp.

---------- Wpis dodano o 15:40 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:39 ----------

Ten Mac Server to byla okazja, a poniewaz od roku mysle o Macu, pod katem pisania programow na iPod iPad, to tak wyszlo.
W7 jest potrzebny do .NET C# DELPHI, mam pare wlasnych programow, ktore uzywam na codzien.


Najlepiej kup Parallels Desktop i zainstaluj jako wirtualną maszynę. Wymuś, żeby plik był na drugim dysku Mini Servera, to będzie szybciej chodził.

#14 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2011 - 16:09

Albo jak jesteś uparty: - Zmniejsz w asystencie partycje o jakieś 60GB. - Z wolnego miejsca stwórz dwie np. 10GB i 50GB. - Na 10GB partycji zainstaluj jako 2 system testową wersje Liona (bot-camp ma kilka nowych opcji) lub zwykły 10.6.7 - Przez asystenta botcampa zainstaluj Windows na 50GB partycji Na końcu staw sobie wybrany dysk startowy i wybieraj odpowiedni system przytrzymując alt podczas rozruchu :P

#15 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 16:19

rybak-17 - ale po co instalować OS X? przecież asystent boot camp nie jest potrzebny do zainstalowania windowsa.

#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2011 - 16:47

Roberto a bez niego nie spieprzy się wybór dysku startowego przez rozruch z altem? Bo jak nie to bym sobie Ubuntu doinstalował.

#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 915 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2011 - 17:30

Rybak, ogromna prośba: nie zabieraj głosu, skoro nie masz pojęcia, bo tylko siejesz zamęt.

#18 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2011 - 17:46

Pytam się bo chcę wiedzieć czy czysta instalacja Windows lub Linux nie zainstaluje swojego programu bootującego który uniemożliwi rozruch Mac OS X?

#19 janf

janf
  • 58 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 29 maja 2011 - 18:46

Albo jak jesteś uparty:
- Zmniejsz w asystencie partycje o jakieś 60GB.
- Z wolnego miejsca stwórz dwie np. 10GB i 50GB.
- Na 10GB partycji zainstaluj jako 2 system testową wersje Liona (bot-camp ma kilka nowych opcji) lub zwykły 10.6.7
- Przez asystenta botcampa zainstaluj Windows na 50GB partycji
Na końcu staw sobie wybrany dysk startowy i wybieraj odpowiedni system przytrzymując alt podczas rozruchu :P


Może do tego pomysłu jeszcze wrócę -dziękuję?
Na razie spróbuję VMWare Fusion, kosztuje 40$ (Parallels Desktop jest trzy razy droższy), może by to mi wystarczyło?
Zainstalowałem Parallels Desktop w wersji 30 dniowej i program nie widzi pendriva z bootowalnym W7, pomimo tego, że w kroku poprzednim wskazałem pen z W7.iso - co chwila nowy problem wyłazi!

#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 915 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2011 - 19:34

Masz wskazać .iso. Windowsy nie lubią się bootować z pendrive.

#21 janf

janf
  • 58 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 29 maja 2011 - 19:49

Masz wskazać .iso. Windowsy nie lubią się bootować z pendrive.


To znaczy?

#22 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 21:48

to znaczy ustawić na wirtualnej maszynie że w jej wirtualnym napędzie ma znajdować się dany obraz dysku (.iso) na którym jest instalka Windowsa. Nie uwierzę w to, że nie ma jak to zrobić w instrukcji, z którą się oczywiście wcześniej zapoznałeś, prawda?

#23 janf

janf
  • 58 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 29 maja 2011 - 22:03

Q, dwa dni robie obraz ISO, roznymi programami. Instrukcji nie widzialem, nie ma jej.

#24 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 maja 2011 - 22:09

nie kłam, że nie ma instrukcji do Parallels'a.
Technical Documentation -> http://download.para...Users_Guide.pdf 67 strona.

#25 janf

janf
  • 58 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 30 maja 2011 - 08:37

nie kłam, że nie ma instrukcji do Parallels'a.
Technical Documentation -> http://download.para...Users_Guide.pdf 67 strona.


Hmm, tej instrukcji na stronie 67 mogło by nie być, to oczywiste i intuicyjne, co tam piszą. Mój problem, to zrobienie pliku ISO, który byłby plikiem ISO z konstrukcji, a nie z nazwy. Nie chcę płacić za program, który użyję tylko raz, czy dwa, pod ten konkretny przypadek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych