Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] Jak usłyszeć dźwięk MIDI w LOGIC PRO 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 października 2005 - 13:40

Jak w temacie....Po prostu wczytałem sobie czterościeżkowy utwór MIDI do LOGIC PRO 7, nacisnąłem PLAY i.......cisza. Graficznie wygląda na to że odtwarza ale nic nie słychać. Chodzi mi o odtwarzanie poprzez instrumenty softwarowe "zawarte" w moim iMacu, czyli chyba Quick Time ? Quick Time odtwarza mi pliki MIDI doskonale, inne małe programiki do MIDi również nie maja problemu, ale LOGIC PRO nie chce ?

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2005 - 22:13

6, musisz odpaliç jakiś instrument na "Instrument Track" i w aranżu umieścić na tym śladzie rejon midi. Najlepiej użyj samplera EXS do którego załadujesz bank brzmień GeneralMidi. To tak w podprzestrzennym skrócie :lol: kokos

#3 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 października 2005 - 08:24

Szczerze mowiac, niebardzo rozumiem. Bo gdy otwieram program to w arrange window mam tak: 4 sciezki audio, potem 8 sciezek Instr., a na koncu 16 sciezek instrumentow MIDI. jak otwieram jakis plik MIDI to mi sie on ladnie rozklada na poszczegolnych sciezkach z instrumentami MIDI. To dlaczego mam grzebac cos w ustawieniach Instr.(takie niebieskie ikonki).? Chyba musze gdzies poszukac jakiegos manuala tylko po to by odpalic MIDI, bo pliki audio mi ladnie graja (audio loops) :(

[ Dodano: 2005-10-20, 09:26 ]
A gdzie znajde ten sampler EXS i czy bank brzmien GM jest zawarty w LOGICu ?

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2005 - 12:48

6, Ok, nie mam Lodzia 7, ale mam wersje od 2 do 6.4.3 - 6 i 7 są bardzo podobne. Na stronie głównej Logica kliknij dwa razy "AudioInst" -pojawi się mixer i kanały AudioInst 1-8. W AudioInst 1 kliknij i przytrzymaj ramkę tuż nad "Output1-2". Pojawi się lista - Mono , Stereo, Multichannel. Wybierz Stereo->Logic->EXS24. Odpali się SAMPLER - EXS24. W czarnym oknie nad 4ema gałkami w oknie EXS24 kliknij i przytrzymaj - pojawi się menu - szukaj w nim "#Factory" albo "Factory" - będzie to bank fabrycznych próbek EXS24. I teraz ; na śladzie przeznaczonym na brzmienie gitary - odpal 1szego jeksesa (EXSesa) i załaduj brzmienie, np. "12String Dual".... na śladzie np. AudioInst2 z rejonem MIDI CH 10 (drum kit) ustaw np. "GM Standard Kit".... i tak dalej, aż każdy ślad z zapisem MIDI gara na śladzie na którym jest zapięty EXS24 z odpowiednim brzmieniem. Pamiętaj : WSZYSTKIE instrument lodzia są w niego wbudowane i nie istnieją jako oddzielne pliki. Możesz zamiast EXS24 użyć dowolnego instrumentu Lodzia - np do grania na Rhodes piano użyj instrumentu EVP88. BANKI brzmień EXS24 znajdują się w teczce "Sampler Instruments" w teczce apki Logic Format banku : plik keymap z rozszerzeniem " .exs" plus próbki audio w formacie np. " .aif " UWAGA - EXS24 czyta SOUNDFONT -są to ogólnodostępne, bezpłatne banki WSPANIAŁYCH brmień z biblotek min. EMU(latora) PONADTO - możesz załadować do kompa płytę CDROM z bankami AKAI (super popularny format samplera hardware -S900, S1000 ,o ile pamiętam.) i bankami GIGASAMPLERa -zapytaj pecetowców. EXS czyta również bibloteki SampleCell - ale to teraz rzadko spotykany format. To tyle wstępu. kokos

#5 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 października 2005 - 12:53

o wałśnie ..to już bliżej mi do tego jak załadować bank SF2. Popróbuję..dzięki narazie.

[ Dodano: 2005-10-20, 13:55 ]
acha..a dodatkowym problemem jest to że logic działa mi tylko na koncie admina a na zwyklym nie......blokuje otwarcie jak mu zapodam w audio preferencjach Audio Unit: Built-in. Natomiast na adminie działa i akceptuje to audio unit ?:)

[ Dodano: 2005-10-20, 13:58 ]
acha no i najważniejsze pytanie...to po co w ogóle są w oknie arrange te typowe ścieżki MIDI z ładnie opisanymi 16toma kanałami skoro aby gralo midi trzeba kombinować coś na ścieżkach AudioInst. ? A na tych typowo MIDIowych to cisza ?

#6 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2005 - 13:09

6, ad 13:55 : Odpalanie lodzia na koncie be uprawnień admina jest bardzo odradzane. ad 13:58 : Bo ścieżki MIDI "Instrument" służą "zasadniczo" do adresowania zewnętrznych modułów MIDI. (mogą być użyte do grania wewnętrznymi instrumentami też - moliwości kombinacji połączeń strumieni MIDI i audio w lodziu są p-o-r-a-ż-a-j-ą-c-e.) kokos

#7 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 października 2005 - 14:02

Ok. Dzieki za poswiecony mi czas. Juz lapie o co chodzi - jakiego typu to jest filozofia :)

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2005 - 14:24

6, L-O-G-I-C = 101010101010010101 SPOX : kiedyś na początku znajomości z tym produktem niemieckiej informatyki omal nie zwariowałem (a może jednak...) próbując to zrozumieć. A było to PRZED powstaniem "AudioInstrument" - siakiś 1693, chiba. Cierpliwości, życzy kokosminiarz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych