Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cena nowego MACA PRO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 kwietnia 2007 - 23:33

Hmm jak dziś spojrzałem na cenę nowego maca to mnie aż odchyliło do tyłu od monitora. Myślałem ,że kupie nowego ale przy takiej cenie to sobie daruje zakup w polsce i tym razem jednak kupię sprzęt w stanach. POLSKA (SAD) : 16 399 NIEMCY: 15 240 FRANCJA: 15 202 ANGLIA: 14 996 USA : 11 391

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 10 kwietnia 2007 - 23:45

Porównaj ceny netto.

#3 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 kwietnia 2007 - 08:01

Hmm jak dziś spojrzałem na cenę nowego maca to mnie aż odchyliło do tyłu od monitora. Myślałem ,że kupie nowego ale przy takiej cenie to sobie daruje zakup w polsce i tym razem jednak kupię sprzęt w stanach.

POLSKA (SAD) : 16 399
NIEMCY: 15 240
FRANCJA: 15 202
ANGLIA: 14 996
USA : 11 391


Jesli zajmujesz sie dtp/grafika nie ma sensu 8 corowca kupowac, wystarczy 4 corowiec.
Jesli renderingiem lub montazem filmowym to sens jest.
Ceny sa chore wlasciwie za cene w polsce 4 corowca w usa mozna miec 8 corowca no ale to juz tak jest i pewnie bedzie.
Ja czekam az 4 corowiec stanieje po prostu no chyba ze wyjdzie jakas wersje 8 corowa ze slabszym zegarem i co za tym idzie sporo tanszym.

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 11 kwietnia 2007 - 09:27

Na cenie netto różnica jest może 300$... pamiętaj że mamy dość drogie państwo. Po tym jak na granicy naliczą ci cło i podatek to wyjdzie cię podobnie- a bez tego zdaje się sprzętu w koszta nie wrzucisz więc dla studia DTP czy montażowego to żaden interes- jeśli już koniecznie to zakupy w UE

#5 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2007 - 18:42

Ja chce to kupic do domu :)

#6 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 kwietnia 2007 - 18:51

to się nazywa zapotrebowania na moc :D nie mów, że książki piszesz i potrzbujesz nowego komputera :)

#7 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 kwietnia 2007 - 18:56

E tam, do gier to calkiem , calkiem jest ;p

#8 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 kwietnia 2007 - 19:17

te szachy, które są z macosx będą chodzić, jak bajka :)

#9 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 11 kwietnia 2007 - 20:15

E tam, do gier to calkiem , calkiem jest ;p


Dokładnie :) Zresztą ja mam podobny zamiar (fakt 2x2GHz) ale dodatkowo jak miałem 17" iMaca z 1GB Ramu to praca z Aperture byla delikatnie powiedziawszy udręką :) Mam zamiar poznać ten program blizej .... Finall Cut-a tez mam ambicje oswoić :) a w zwiazku z tym mysle ze zakupu nie bede załował :)

#10 mackwak

mackwak
  • 55 postów

Napisano 11 kwietnia 2007 - 21:13

Ewentualnie możesz sobie zrobić wycieczkę do Szwajcarii. Koszt wycieczki 13397 zł brutto, 12451 netto :)

#11 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 12 kwietnia 2007 - 09:34

te szachy, które są z macosx będą chodzić, jak bajka :)


aż sobie maczka oplułem :D

#12 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2007 - 11:40

Nie no chcialem kupic kompa na jakis czas. Poza tym nigdy nic nie wiadomo co zaczne na nim robic. Moze w koncu zaczne bawic sie w 3D . Na grach mi srednio zalezy.

#13 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 kwietnia 2007 - 12:28

Nie no chcialem kupic kompa na jakis czas. Poza tym nigdy nic nie wiadomo co zaczne na nim robic. Moze w koncu zaczne bawic sie w 3D . Na grach mi srednio zalezy.


Podziwiam kupowac komputer do bzdur za tyle pieniedzy.
Do tego wystarczy az za naddto mini jak bedziesz mial zamiar sie powaznie bawic w 3d lub cuta to wtedy sobie kupisz i to pewnie taniej niz teraz :)

#14 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 12 kwietnia 2007 - 12:48

Podziwiam kupowac komputer do bzdur za tyle pieniedzy.
Do tego wystarczy az za naddto mini jak bedziesz mial zamiar sie powaznie bawic w 3d lub cuta to wtedy sobie kupisz i to pewnie taniej niz teraz :)


To troche tak jak byś powiedział ze podziwiasz ludzi ktorzy w warszawie kupili Porsche 911 i smigaja po mieście a nie po torze .... wystarczylo by im Seicento ... a jakby chcieli na tor to wtedy by sobie kupili .... moim skromnym zdaniem - bzdura :)

#15 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 kwietnia 2007 - 12:53

To troche tak jak byś powiedział ze podziwiasz ludzi ktorzy w warszawie kupili Porsche 911 i smigaja po mieście a nie po torze .... wystarczylo by im Seicento ... a jakby chcieli na tor to wtedy by sobie kupili .... moim skromnym zdaniem - bzdura :)


Wiesz to troche slabe porownanie.
Samochodem mimo wszystko mozesz pojechac szybciej na niektorych drogach a jak nie znasz sie na 3d albo CUT to po prostu tego nie wykorzystasz.
KUpujac kopmuter za kilkanascie tysiecy do www i innych tego typu rzeczy sensu chyba nie ma.
Ale oczywiscie jesli ktos ma na tyle pieniedzy i koniecznie chce je wydac to nie ma sprawy :)

#16 mda

mda
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2007 - 12:55

Witam na forum, jest to mój pierwszy post ale dla mnie bardzo istotny. Czy kupując Mac Pro + Apple Cinema Display w USA, będą problemy z podłączeniem go do sieci w PL? Dokupienie kabli to żaden problem, tylko czy zasilacz wytrzyma. Z tego co wiem, w innych komputerach Apple zasilacze same się dostosowują do napięcia linii. I jak wygląda sprawa monitora? czy coś trzeba dokupić oprócz polskich kabli? Pozdrawiam, Maciek

#17 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 12 kwietnia 2007 - 17:37

Wiesz to troche slabe porownanie.
Samochodem mimo wszystko mozesz pojechac szybciej na niektorych drogach a jak nie znasz sie na 3d albo CUT to po prostu tego nie wykorzystasz.
KUpujac kopmuter za kilkanascie tysiecy do www i innych tego typu rzeczy sensu chyba nie ma.
Ale oczywiscie jesli ktos ma na tyle pieniedzy i koniecznie chce je wydac to nie ma sprawy :)


Dalej się nie zgodzę ... wiesz dla niektórych np. istotnym czynnikiem jest łatwość rozbudowy choćby o przestrzeń dyskową .... idziesz do sklepu 300 PLN kupujesz 320GB SATA i wio.... mało to następny itd. ..... Poprostu wydaje mi się ze oprócz szybkości MacPro oferuje coś więcej jak choćby wspomniana łatwość rozbudowy którą to można bez większej wiedzy fachowej wykorzystywać z powodzeniem jako powiedzmy magazyn filmów itp. W zależności od potrzeb :) .... Tak jak porównując dalej nie jeżdżąc Porsche 300Km/h po ulicach możesz wykorzystywać jego przyspieszenie .... ot żeby bezpiecznie wyprzedzić :) Moim zdaniem jeśli ma się odpowiednie środki (tu sie zapewne zgadzamy :) )przeznaczone stricte na komputer to na pewno zawiedzionym się nie będzie z powodu nadmiaru mocy :)Ja przynajmniej mając odpowiednie środki na samochód nie wachał bym sie .... kupilbym Porsche i smigał nim po zakupy czy to do pracy .... :)

#18 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 12 kwietnia 2007 - 18:20

Porsche 300Km/h po ulicach możesz wykorzystywać jego przyspieszenie .... ot żeby bezpiecznie wyprzedzić :) Moim zdaniem jeśli ma się odpowiednie środki (tu sie zapewne zgadzamy :) )przeznaczone stricte na komputer to na pewno zawiedzionym się nie będzie z powodu nadmiaru mocy :)Ja przynajmniej mając odpowiednie środki na samochód nie wachał bym sie .... kupilbym Porsche i smigał nim po zakupy czy to do pracy .... :)[/QUOTE] Kupujesz za 1/3 cene tego co Maca pro innego maca np mini i dokupujesz zewnetrzny dysk po co placic 12 K za to ? Oczywiscie latwiejszy jest do rozbudowy i ta wlasnie rozbudowa ma sens jesli sie uzywa do czegos wiecej niz ogladania filmow, www lub wysylania maili. Ja po prostu bym kupil imaca 20' ktory w zupelnosci wystarczy. Sam bede za chwile kupowal Maca Pro ale on mnie zywi i potrzebuje go z przynajmniej 8 GB ramu wiec nie mam wyjscia :)

#19 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 10:16

Macmini jest za slaby. Co ty tutaj dajesz takie porwnania. Pracuje jako grafik i mi nie wmowisz ,ze nie bede widzial roznicy nawet uzywajac photoshopa. Zawsze mnie smiesza tacy ludzie , bo patrza na innych przez swoj pryzmat. Po cholere mialbym kupic Imaca mam ACD23 cale. W dodatku takiego kompa nie rozbudujesz bo pamiec i dysk twardy to za malo. Prosta zasad im wieciej zarabiasz tym wieksze masz horyzonty na kupienie lepszego sprzetu.

#20 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 14 kwietnia 2007 - 22:58

Ej no nie smiejcie sie :D Ja od czasu do czasu otworze Photoshopa i FCS, a mam Maca Pro 3.0Ghz tylko dlatego zeby mi np. taki iChat sie szybko otwieral :D A no i Vista, ktora jest u mnie na pokladzie tez potrzebuje troche zeby mi taki Battlefield 2142 dobrze chodzil :P Kumpel zeby Viste postawic to se kupil ten superkomputer Blue costam ;)

#21 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 15 kwietnia 2007 - 06:07

Ej no nie smiejcie sie :D Ja od czasu do czasu otworze Photoshopa i FCS, a mam Maca Pro 3.0Ghz tylko dlatego zeby mi np. taki iChat sie szybko otwieral :D A no i Vista, ktora jest u mnie na pokladzie tez potrzebuje troche zeby mi taki Battlefield 2142 dobrze chodzil :P Kumpel zeby Viste postawic to se kupil ten superkomputer Blue costam ;)



Widzisz a kolega kupił by Ci mini i wystarczy !! :lol: :grin:

#22 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 16 kwietnia 2007 - 07:54

Macmini jest za slaby. Co ty tutaj dajesz takie porwnania. Pracuje jako grafik i mi nie wmowisz ,ze nie bede widzial roznicy nawet uzywajac photoshopa. Zawsze mnie smiesza tacy ludzie , bo patrza na innych przez swoj pryzmat. Po cholere mialbym kupic Imaca mam ACD23 cale. W dodatku takiego kompa nie rozbudujesz bo pamiec i dysk twardy to za malo.

Prosta zasad im wieciej zarabiasz tym wieksze masz horyzonty na kupienie lepszego sprzetu.



Nic nie pisales o tym ze pracujesz jako grafik ja nie mam krysztalowej kuli wiec nie wiem pozatym pisalem ze wiele osob kupuje sprzet, ktorego nie potrzebuje (nie koniecznie musialem Ciebie miec na mysli).
Na drugi raz czytaj ze zrozumieniem.

#23 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2007 - 16:03

Podziwiam kupowac komputer do bzdur za tyle pieniedzy.


W tym momencie nasuwa mi sie tylko takie powiedzonko...
"Co wolno wojewodzie..." :) Jak kolega mowi ze chce kupic Maca Pro tylko przeraza go roznica w cenie (bagatela miedzy cena w USA a w Polsce to 5000zl). Nie pytal sie czy Mac Pro to za duzo do tego co robi.

#24 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2007 - 17:50

Nie oszukujmy się każdy z nas chciałby mieć jak najlepszy sprzęt :)

#25 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 kwietnia 2007 - 18:54

W tym momencie nasuwa mi sie tylko takie powiedzonko...
"Co wolno wojewodzie..." :) Jak kolega mowi ze chce kupic Maca Pro tylko przeraza go roznica w cenie (bagatela miedzy cena w USA a w Polsce to 5000zl). Nie pytal sie czy Mac Pro to za duzo do tego co robi.


Masz problem z poprawnym rozumieniem tekstu ?
Napisalem ze dla mnie mija sie z celem a jak ktos ma do wydania kilkanascie tysiecy na komputer, ktorego uzywa do www i maili to jego sprawa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych