Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pobieranie płatnych aplikacji z appstore bez karty kredytowej


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlueRay

BlueRay
  • 134 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 kwietnia 2011 - 17:25

Witam! Gdyż kupiłem sobie Ipoda myśląc o pobieraniu płatnych gier z appstore, lecz do tego trzeba mieć karte kredytową, a ja posiadam płatniczą... Różnica pomiędzy nimi jest taka, że w tym banku kredytowa toz MasterCard a debetowa to Meastro, i w tym jest problem... Poza tym moja karta nie ma potrzebnego "Security Code" bez którego się nie obejdzie. Jestem niepełnoletni dlatego taką a nie inna kartę mam, a rodziców nie będę prosił o numer karty, gdyż oni są daleko za murzynami w tych sprawach i podanie numeru karty gdzie indziej niż w banku to pewna kradzież... I tu moje pytanie, czy jest jakikolwiek inny sposób aby pobrać płatne gry na Ipoda? Pzdr Blue

#2 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 18 kwietnia 2011 - 17:27

masz w konto w PL czy US? Jeśli US to możesz płacić z salda iTunes a żeby je doładować, możesz kupić Gift Card.

#3 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 kwietnia 2011 - 17:37

Nie musisz mieć 18 lat, wystarczy ekarta z mbanku:
Konto osobiste izzyKONTO. Rachunek dla młodzieży | www.mBank.pl

#4 BlueRay

BlueRay
  • 134 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 kwietnia 2011 - 17:55

Fish, mam w PL arturcisz, i to wszystko wygląda tam tak samo jak u dorosłych? tzn numer konta, ten cały Security kod również jest?

#5 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 kwietnia 2011 - 17:58

tak, bo wyrabiasz do tego konta wirtualna kartę, prepaid, załadujesz i kupujesz:
eKARTA
ja mam ta z rybką, fajna.

#6 Gringo997

Gringo997
  • 779 postów
  • Skądnieznana

Napisano 18 kwietnia 2011 - 17:58

security code jest na każdej karcie

#7 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 kwietnia 2011 - 18:01

security code jest na każdej karcie


Nie masz racji, więc nie wprowadzaj w błąd. Na wspomnianej wyżej ekarcie nie ma security code, ten kod dostępy jest w internecie, a nie fizycznie na karcie.

#8 BlueRay

BlueRay
  • 134 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 kwietnia 2011 - 18:07

Arturcisz, dzięki wielkie za wytłumaczenie :)

#9 Ziolo87

Ziolo87
  • 459 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 kwietnia 2011 - 08:43

Załatw sobie karte visa, nie wiem np. wbk <30 czy karty przedpłacone i po kłopocie... Każdą VISĄ można robić zakupy w internecie, więc w appstore też.

---------- Wpis dodano o 09:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:39 ----------

Nie masz racji, więc nie wprowadzaj w błąd. Na wspomnianej wyżej ekarcie nie ma security code, ten kod dostępy jest w internecie, a nie fizycznie na karcie.


Po pierwsze kolega wyżej napisał o "karcie" nie "ekarcie", a ponadto:
"Kod zabezpieczający karty (CCV) to 3 ostatnie cyfry długiego numeru nadrukowanego na twojej karcie kredytowej/debetowej. Większość kart ma ten numer nadrukowany na pasku podpisu na rewersie karty".
Dołączona grafika

#10 TommyMoneta

TommyMoneta
  • 196 postów
  • Skąd's Hertogenbosch NL

Napisano 19 kwietnia 2011 - 09:15

Ziolo, czyli nie KAŻDA karta, a nawet nie większość.

#11 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 kwietnia 2011 - 09:48

Załatw sobie karte visa, nie wiem np. wbk <30 czy karty przedpłacone i po kłopocie... Każdą VISĄ można robić zakupy w internecie, więc w appstore też.

---------- Wpis dodano o 09:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:39 ----------



Po pierwsze kolega wyżej napisał o "karcie" nie "ekarcie", a ponadto:
"Kod zabezpieczający karty (CCV) to 3 ostatnie cyfry długiego numeru nadrukowanego na twojej karcie kredytowej/debetowej. Większość kart ma ten numer nadrukowany na pasku podpisu na rewersie karty".
Dołączona grafika


Karta kredytowa tak, lecz karta nie. Większość masz kart debetowych w tym maesto, ktora nie posiada kodu CVV. Daruj sobie wklejania obrazków, bo ja wiem o czym piszę, pracuje w banku i trochę się na tym znam. Dodam jeszcze, że nie każdą Visa można płacic w internecie, poszukaj sobie a znajdziesz takie karty.

#12 Ziolo87

Ziolo87
  • 459 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 kwietnia 2011 - 12:33

Obrazek przyda się tym, którzy nie do końca mogą wiedzieć o co chodzi, gdyż w przeciwieństwie do Ciebie mogą nie pracować w banku...:P

#13 FreeS

FreeS
  • 17 postów
  • SkądWodzisław Śląski, PL

Napisano 19 kwietnia 2011 - 14:36

Jak zapłacić w AppStore za aplikację , której cena jest podana w euro, a na eKarcie miałbym polską walutę?

#14 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 kwietnia 2011 - 14:40

Karty Maestro nie umożliwiają płatności w interencie, niezależnie od tego jaki Bank jest wydawcą karty, po prostu MC dla tyhc kart nie wprowadza takiej możliwości, nie każda karta Visa pozwala na płatności w interencie, o czym pamiętać wybierając konto i kartę do konta.

---------- Wpis dodano o 15:40 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:40 ----------

Jak zapłacić w AppStore za aplikację , której cena jest podana w euro, a na eKarcie miałbym polską walutę?


To nie kłopot Bank dokona przewalutowania a ekartę obciąży wynikiem tego przewalutowania w złotówkach.

#15 Nagasheek

Nagasheek
  • 336 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 17:22

Ładnie podsumował URLICHXX5 a ja mam sobie VISA Electron i jest fajowo xd

#16 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 kwietnia 2011 - 17:23

Ładnie podsumował URLICHXX5

a ja mam sobie VISA Electron i jest fajowo xd


A co w tym ładnego?

#17 Nagasheek

Nagasheek
  • 336 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 17:25

A co w tym ładnego?


o Boże drogi.
Panie, włącz pan sobie takie coś jak empatia lub w skrajnym przypadku tolerancja i daj święty spokój.
Mnie to rozbawiło i tyle, piona.

__
ps jestem niewierzący więc jednak zastanawiam się, czy to Boże drogi jest trafne :E

#18 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 kwietnia 2011 - 17:27

Piona :)

#19 maciek1027

maciek1027
  • 100 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 20:49

polecam izzykonto, wszystko ładnie pięknie działa:) tyle, ze miesięczny limit musiałem ustawić na 50zł mniej się nie dało...

#20 Nagasheek

Nagasheek
  • 336 postów

Napisano 21 kwietnia 2011 - 12:27

polecam izzykonto, wszystko ładnie pięknie działa:) tyle, ze miesięczny limit musiałem ustawić na 50zł mniej się nie dało...


izzykonto jest dla młodzieży, więc nie każdy ma takie skillsy żeby takie konto założyć. Poza tym typ rachunku niewiele ma się do karty, siema.

#21 BlueRay

BlueRay
  • 134 postów
  • SkądTychy

Napisano 14 września 2011 - 15:56

Siema,

sorry, że wykopuję temat, ale tak jak doradziliście założyłem IzzyKonto. Tylko mam pewien problem z rejestracją w appstore... Gdyż wprowadzam rodziaj karty (Visa), numer karty oraz secturity kod i po zaakceptowaniu wyskakuje komunikat:
"Your payment method was declined.
Please enter another payment method."

No i nie wiem dlaczego mi to odrzuca moją kartę ;/ Dodam jeszcze, że ten kod nie składa się z 7 cyfr tylko z 3 i jest ten kod na odwrocie zaraz przy (nie na) miejscu do podpisu... A kartę mam o taką:
Visa Electron izzyKARTA
Wie ktoś może co mam począć? ;p

#22 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 września 2011 - 16:05

Limity ustawiłeś, środki masz?

#23 BlueRay

BlueRay
  • 134 postów
  • SkądTychy

Napisano 14 września 2011 - 16:17

środki mam, limitów nie ustalałem, ale jak mi przysłali kartę to miałem napisane: "Obecnie dla Twojej karty obowiązują następujące limity autoryzacyjne: (i tu są one podane)"

#24 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 września 2011 - 16:21

Nie wiem co miałeś napisane, za stroną: "Zakupy w internecie - płatności internetowe, korespondencyjne, telefoniczne we wszystkich sklepach internetowych akceptujących karty Visa - w celu ustalenia limitu dla danego rodzaju transakcji dokonaj zmian samodzielnie w serwisie transakcyjnym lub skontaktuj się z mLinią."

#25 BlueRay

BlueRay
  • 134 postów
  • SkądTychy

Napisano 14 września 2011 - 16:31

To ja mam podane to tak: maksymalna dzienna liczba płatności kartą- 5 maksymalna dzienna kwota płatności kartą- 500 maksymalna dzienna liczba wypłat gotówki w bankomatach- 5 maksymalna dzienna kwota wypłat gotówki w bankomatach- 200 maksymalna dzienna liczba wypłat gotówki w oddziałach banków- 3 maksymalna dzienna kwota wypłat gotówki w oddziałach banków- 200 A w dalszej części tego mam napisane: "Możesz zmieniać dla Twojej karty limity autoryzacyjne ograniczające liczbę i kwotę płatności kartą, wypłat gotówki w bankomatach i wypłat gotówki w oddziałach banku" Więc mogę je zmieniać, ustalać (chyba) nie muszę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych