Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ubuntu live CD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 15 października 2005 - 12:57

ściągnąłem właśnie z internetu live CD i nie mam pojęcia jak teraz z tego wystartować. Mam na pulpicie plik .dmg, który po otwarciu zamienia się w dysk wymienny. Dzięki za pomoc (jeśli będzie 8) )

#2 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 października 2005 - 12:59

musisz nagrac na plytke i przy starcie systemu wcisnac chyba "C"

#3 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 15 października 2005 - 13:20

no tak... dzięki, tylko jeszcze mam małe pytanko. Co mam nagrać łopatologicznie: czy całość wgrać na płytę po rozpakowaniu, czy też coś mam z tym zrobić wcześniej? No i czy startowanie w ten sposób nie wywali mojej pantery? Przeglądałem wcześniej tematy o linuxach na maki na naszym forum. Porady typu nagraj obraz a nie coś tam... nic mi nie mówią niestety, także prosiłbym o w miarę prostą odpowiedź. Dzięki z góry :wink:

#4 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 października 2005 - 13:23

hmmm a czym to chcesz nagrywac? bo jesli jest to obraz plyty to chyba Toastem najlepiej? nie wiem bo ja pod maciem malo co nagrywam :) a co do 2 pytania to systemu Ci nie wywali bo on sie bootuje z plyty :) o to nagrywanie zapytaj Heidiego najlepiej :D pzdr

#5 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 15 października 2005 - 13:34

a prosiłem żeby nie pisać o obrazach płyt? I tak nie kumam, chociaż mam toasta... Heidi ratunku!

#6 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 października 2005 - 13:41

ja toasta nie posiadam bo uzywam darmowego burnx ale poszukaj opcji "nagraj obraz" albo write image" i zaznacz ten plik dmg o ktorym mowiles. dla pewnosci nagraj to na CD-RW ;)

#7 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 15 października 2005 - 13:53

ja także mam burnx free i zawsze tym wypalam. Mam jakieś kaszaniarskie płyty ze sklepu dla idiotów więc ze 4 mogę zmarnować bo i tak się do niczego nie nadają :mrgreen: Zobaczę może toast coś z tym zrobi... Jutro chyba także będę w pracy ( :evil: ), więc się odezwę jak mi poszło. Swoją drogą, linuxa używałoby chyba dużo więcej osób gdyby nie problemy z instalką. Mój brat jakoś przez to przeszedł, ale siedział (nad samą instalacją) ze dwa tygodnie. Pozdrawiam wszystkich linuxowców - pingwin zwycięży :mrgreen:

#8 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 15 października 2005 - 13:55

Heidi ratunku!

A ja nie mogę pomóc :mrgreen: :?:

OK, łopatologicznie.
1. Zmontuj plik .dmg na pulpicie.
2. Włącz Toasta, zakładam, że masz Toasta 6.
3. Wybierz w Toascie "DATA"
4. Kliknij zakładkę Advanced i wybierz Mac Volume
5. Naciśnij przycisk Select Volume (coś takiego chyba)
6. Zaznacz zmontowany obraz i odznacz "Optimize", potwierdź wybór obrazu klikając OK.
kliknij czerwone kółeczko i sobie dalej poradzisz :P. Oczywiście polecam testować na Płycie CDRW, bo nie mam pojęcia czy to zadziała :D.

#9 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 15 października 2005 - 14:08

_sys :wink:

czy może inaczej ?
- TOAST
- zakładka "COPY"
potem:
- po lewej stronie "image file"
potem:
- wybierasz "Select" - teraz szukasz pliku który sciągnołeś
...i potem czerwone kółeczko :)
Jeśli tak zrobisz to masz pewność że się zabootuje :) !!

#10 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 października 2005 - 14:22

Swoją drogą, linuxa używałoby chyba dużo więcej osób gdyby nie problemy z instalką. Mój brat jakoś przez to przeszedł, ale siedział (nad samą instalacją) ze dwa tygodnie.
Pozdrawiam wszystkich linuxowców - pingwin zwycięży :mrgreen:



hmmm ale instalacja wcale nie jest taka trudna :) np takie dystrybucje jak Suse czy Mandriva maja bardzo ladne i latwe instalatory graficzne :)wcale nie trzeba przy tym dlugo grzebac.
pozdrawiam

#11 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 października 2005 - 15:06

Applications -> Utilities -> Disk Utility -> Burn -> Wybierasz plik .dmg -> BURN

#12 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 15 października 2005 - 16:10

najprostrze rozwiazania sa najleprze....

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2005 - 17:41

Widzę że problem już rozwiązany, ale jeszcze drobna uwaga: zdecydowanie najlepszą poradą jest porada code, czyli użycie systemowego Disk Utility (dlatego też sugerowałbym użycie przycisku "Pomógł" ;-) ) - głównie ze względu na bootowalność płyty. Toast czasami nie radzi sobie z wypaleniem takich dysków - zdarzyło mi się to parokrotnie przy paleniu dysków z deweloperskimi wersjami Mac OS. Płyta teoretycznie wypala się bez problemów, wszystkie pliki dają się skopiować z CD/DVD na dysk, ale komputer nie jest w stanie z niej wystartować. Tu może być podobnie, więc użycie Disk Utility jest moim zdaniem najbezpieczniejsze.

#14 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 15 października 2005 - 18:24

Toast czasami nie radzi sobie z wypaleniem takich dysków - zdarzyło mi się to parokrotnie przy paleniu dysków z deweloperskimi wersjami Mac OS. Płyta teoretycznie wypala się bez problemów, wszystkie pliki dają się skopiować z CD/DVD na dysk, ale komputer nie jest w stanie z niej wystartować.

Bo nie wypalałeś tym moim sposobem :P. Każdy DMG, jeżeli tylko ma być bootowalny to będzie bootowalny po wypaleniu tym sposobem. Chyba, że trafi się uszkodzony plik DMG :mrgreen: .

#15 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 15 października 2005 - 18:25

Nie zapominajmy że Toast jest płatny więc Twój sposób _sys jest skuteczny tylko dla niektórych użytkowników.

#16 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 października 2005 - 19:21

a jak zgrac systemowym disk utility obraz dysku na pulpit? da sie jakos?

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2005 - 19:31

Bo nie wypalałeś tym moim sposobem :P. Każdy DMG, jeżeli tylko ma być bootowalny to będzie bootowalny po wypaleniu tym sposobem. Chyba, że trafi się uszkodzony plik DMG :mrgreen: .

Wypalałem zarówno bezpośrednio z pliku .dmg jak i zamontowanego na biurku obrazu - więc to raczej nie to.

[ Dodano: 15-10-05, 20:34 ]

a jak zgrac systemowym disk utility obraz dysku na pulpit? da sie jakos?

W Disk Utility zaznaczasz interesujący Cię dysk, a potem wybierasz z menu File > New > Disk Image from "nazwa dysku".

#18 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 października 2005 - 19:42

THX Heidi jeszcze raz OT : a jak zrzucic obraz plyty na dysk twardy? mozna to zrobic tym disk utility?

#19 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2005 - 19:58

Tak samo jak obraz dysku, tylko trzeba wskazać płytę CD/DVD jako źródło.

#20 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 15 października 2005 - 20:25

a tak lopatologicznie? powiedzmy ze mam jakis program i chce zrzucic jego obraz dysku na pulpit a pozniej nagrac na druga plyte. jak to zrobic?

#21 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2005 - 20:59

Wkładasz płytę instalacyjną programu do napędu, uruchamiasz Disk Utility, zaznaczasz płytę, File>New>Disk Image from "nazwa płyty", wyjmujesz płytę instalacyjną, wkładasz czystą płytę, w Disk Utility wybierasz Burn, wskazujesz właśnie stworzony plik .dmg.

#22 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 16 października 2005 - 10:35

a ja zrobiłem chyba trochę głupio, bo w toaście przeciągnąłem pop prostu dysk wymienny (po rozpakowaniu .dmg) w okienko i wypaliłem płytę. No i się nie butuje, niezależnie co wciskam przy starcie :evil:
W dodatku zapomniałem wziąć dzisiaj płyt do pracy (ach ten wczorajszy alkohol :D ), więc sprawdzę co i jak dopiero jutro. I poprzydzielam mnóstwo plusów :mrgreen:
Pozdrawiam, dzięki za pomoc

[ Dodano: 2005-10-17, 09:38 ]
działa! No ale kliknąłem przycisk power bo nie wiedziałem jak go wyłączyć i teraz w ogóle nie mogę komputera odpalić :cry:
Najgorsze jest to, że mam na nim prezentację, którą muszę pokazać za 2 godziny. Czy ktoś wie, co z tym zrobić? Sprzęt po prstu nie działa, wciskanie alt ani c nic nie daje :!:

[ Dodano: 2005-10-17, 09:53 ]
alt i dłużej przytrzymać power. Powrót do wypróbowanego OSX 8)
Ubuntu jest fajne, ale wersja openoffice 1.1 to chyba była rok temu.
Dzięki chłopaki wszystkim za pomoc, użyłem metody krismiszcza
Pozdrawiam, jutro instaluję linuxan w telewizorze :mrgreen:

#23 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 17 października 2005 - 13:29

Pozdrawiam, jutro instaluję linuxan w telewizorze

Mam nadzieję, że będzie to Rubin ;)
A tak ogólnie, widzę, że w końcu przekonałeś się trochę do odpalania Linuxa i bardzo dobrze. Ja szczerze mówiąc mam mieszane uczucia do Ubuntu. Wprawdzie na moim G3 zaiwania jak szalony, ale to jednak nie jest MacOs. Może w końcu przekonam się i zmuszę do zainstalowania YDL...
OT: Jak tam książki? :D

#24 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 19 października 2005 - 21:12

Jakby ktos byl z Jeleniej Gory i okolic - i potrzebowal uBuntu, to mam oryginalne nosniki na wszystkie 3 platformy, podziele sie swoim zapasem :)

#25 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 20 października 2005 - 09:52

Mi też przybyło dwa i pół kilograma ubuntu. Jak ktoś z Białegostoku lub okolic chce, to mogę go uszczęśliwić :D. Swoją drogą: odpalałem Ubuntu live na moim maczku: G3 350 MHz B&W i na blaszaku 400 MHz. Różnica w szybkości działania jest ogromna na korzyść maka - dużo do powiedzenia ma pewnie ilość ramu. Na blaszaku ubuntu może się nie ślimaczył, ale też nie rozwijał jakichś astronomicznych prędkości. Natomiast na maku... Sprawdźcie sami :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych