Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy kupisz AutoMapę (iAM)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy kupisz AutoMapę (iAM)? (0 użytkowników oddało głos)

  1. Tak (mam inna nawigację, ale nie jestem z niej zadowolony) (4 głosów [1.29%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.29%

  2. Tak (nie mam nawigacji) (7 głosów [2.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.26%

  3. Nie (mam inną nawigację, z której jestem zadowolony) (48 głosów [15.48%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.48%

  4. Nie (nie odpowiada mi cena i model sprzedaży) (238 głosów [76.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 76.77%

  5. Nie (nie potrzebuję nawigacji) (13 głosów [4.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.19%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Marcin Klimas

Marcin Klimas

    MyApple Team


  • 1 141 postów
  • SkądZawiercie, PL

Napisano 22 marca 2011 - 12:28

http://myapple.pl/co...-app-store.html

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2011 - 13:14

Pytanie prawie retoryczne, hehe.

#3 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2011 - 13:19

takiego wyboru brakuje - Nie (nie odpowiada mi cena i model sprzedaży i mam inna nawigacje)

#4 smålandczyk

smålandczyk
  • 120 postów
  • SkądSmåland

Napisano 22 marca 2011 - 13:26

• Nie (nie moge dokupic voice packa z Darth Vaderem)

YouTube - Darth Vader recording for TomTom GPS - behind the scenes

#5 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 marca 2011 - 13:30

złe pytanie - nie kupujemy automapy tylko przywilej i zaszczyt korzystania z niej. Sam program jest za free, co można zobaczyć w iTunes.

#6 alladyn21

alladyn21
  • 1 195 postów

Napisano 22 marca 2011 - 13:32

czekałem rok chciałem zakupić ;) ale teraz juz wiem, ze tego nie zrobię... istne złodziejstwo! Kupuje TomToma!

#7 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 marca 2011 - 13:34

Jakby dali możliwość zakupu na miesiąc/tydzień/dzień to by było genialne i na pewno bym czasem użył - ale tak to zostaję przy navigonie, używam tego i tak sporadycznie, a w dłuższe trasy mam dedyka z AM właśnie.

#8 T3rror

T3rror
  • 25 postów

Napisano 22 marca 2011 - 16:08

Ja czekałem na iAM pomimo tego, że używam Navigona EU ale niestety, ten model licencjonowania mi nie odpowiada. Navigon jest coraz lepszy, iAM odpada, chociaż używam na WinCE od lat. Chyba tą windzianą oddam bratu

#9 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 22 marca 2011 - 16:15

Ja zostanę przy tym co mówiłem. Cena to raz. Dwa coroczny haracz mi ani trochę nie odpowiada. Trzy to to że waga świadczy iż offline iAM nie pociągnie tylko trzeba tracić fortunę na pakiety internetowe bo co to za nawigacja w 170mb skoro navigon ma 2GB? I do tego licencja na 1 urządzenie. Istne nieporozumienie a tego kto to wymyślił powinni wysłać na marsa.

#10 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 marca 2011 - 16:17

Ja zostanę przy tym co mówiłem. Cena to raz. Dwa coroczny haracz mi ani trochę nie odpowiada. Trzy to to że waga świadczy iż offline iAM nie pociągnie tylko trzeba tracić fortunę na pakiety internetowe bo co to za nawigacja w 170mb skoro navigon ma 2GB? I do tego licencja na 1 urządzenie. Istne nieporozumienie a tego kto to wymyślił powinni wysłać na marsa.


Tak? To powiedz mi łaskawie, ile zajmuje navigon z mapami TYLKO Polski?

#11 Jigovsky

Jigovsky
  • 254 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 marca 2011 - 16:22

Nie (nie odpowiada mi cena i model sprzedaży) Jedno wielkie nieporozumienie i coroczny haracz a przy tym cena. Podziękuję, ale nie. Idiotą nie jestem.

#12 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2011 - 16:25

W tych 170mb jest cała Polska, wiem co mówię, bo tydzień temu jechałem z iAM przez Polskę po wielu leśnych dróżkach gdzie nie ma zasięgu i wszystko śmigało :) O pakiety danych trzeba się będzie obawiać tylko wtedy, gdy będziemy chcieli skorzystać z AMTraffic (ale to dopiero w przyszłej wersji)

#13 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 22 marca 2011 - 16:27

Próbowałem sprawdzić ale niestety nie ma folderu z mapami polski gdzie piszę dokładny rozmiar. Jakim cudem tydzień temu jechałeś z AM skoro od dziś jest w sprzedaży?

#14 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2011 - 16:37

Mam przyjemność testować ten produkt od ok 2-3 tygodni (mam nadzieję, że team iAM nie zabije mnie za upublicznienie tej informacji)

#15 Jabba

Jabba
  • 34 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2011 - 17:04

@BrinX takiego wyboru brakuje - Nie (nie odpowiada mi cena i model sprzedaży i mam inna nawigacje) Dokładnie takiej odpowiedzi brakuje. Mam kupionego Navigona którego używam na 2 iPhone'ach i na iPadzie. Mam więc na 3 urządzeniach nawigacje całej Europy za 69ojro (tyle zapłaciłem na promocji) i teraz mam cały czas darmowe aktualizacje. Tyle czasu czekałem na AM na iOS, że już znudziło mi się to czekanie i znalazłem ciekawe alternatywy ;) Jak dla mnie AM, w szczególności przy tym modelu sprzedaży jest spalona na starcie. P.S. Navigon działa mi bez problemu na iP 3G :) (z betą AM, którą kumpel miał okazję testować na iP 3G dojechałem do celu zanim się uruchomiła ;) ) @narkoman Navigon z samą polską zajmuje w ostatniej wersji 184MB :-)

#16 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 marca 2011 - 17:07

W ogóle brak obsługi Retiny to jakiś smutny żart :-D

#17 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 22 marca 2011 - 17:11

byłaby płatność jednorazowa to może bym się zdecydował, a tak to zostaje przy Navigonie...

#18 Jigovsky

Jigovsky
  • 254 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 marca 2011 - 18:04

W ogóle brak obsługi Retiny to jakiś smutny żart :-D


Dlatego uznałem to jako wielkie nieporozumienie tym bardziej gdy zalecane jest iP4 gdy na 3GS przycina.

#19 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 22 marca 2011 - 18:13

Widac wyraznie, ze panowie autorzy kompletnie nie ogarniaja iOS...

#20 pkos

pkos
  • 242 postów

Napisano 22 marca 2011 - 18:51

W ogóle brak obsługi Retiny to jakiś smutny żart :-D


Najpierw myślałem że model licencjonowania to smutny żart, ale okazuje się że program ma poważne problemy ze złapaniem fixa GPS, gdy inne nawigacje czy programy do ustalania pozycji nie mają problemów. Muszą być bardzo szczęśliwi ci którzy kupili licencję na rok i nie wiadomo kiedy nawigacja zacznie im działać.

#21 Hodofca

Hodofca
  • 81 postów
  • SkądMikołów

Napisano 22 marca 2011 - 21:28

Widać chcieli się wycwaniaczyć i zablokować piratów dzięki in-app purchase, i to im się udało. Jednak druga strona medalu to możliwość krytykowania aplikacji przez byle jakiego bobra który ściągnie iAM :P

#22 ishadow

ishadow
  • 288 postów

Napisano 23 marca 2011 - 11:43

Jestem ciekaw jakie badania rynku przeprowadzili przed opublikowaniem aplikacji. In-App Purchase zablokował piratów, więc nie muszą się o to martwić. Z drugiej strony, cena jest dziwna. Dla osób, które korzystają z nawigacji na co dzień zapłacić te 35 Euro to żaden problem. Z drugiej strony dla osób, które potrzebują tej nawigacji raz na kilka tygodni to zdecydowanie zbyt drogo, biorąc pod uwagę alternatywne nawigacje, które nie wygasają po roku. Myślę, że o wiele lepszym wyjściem byłoby dać inne opcje licencjonowania np. 0.79 euro za 1 tydzień. AppStore to specyficzny rynek, można zarobić na nim więcej sprzedając taniej. Jest to w dodatku jedyny rynek dla automapy, gdzie nie grozi im piractwo (korzystając z In-App purchase).

#23 CeBeeR

CeBeeR
  • 1 362 postów
  • SkądUK

Napisano 23 marca 2011 - 12:17

Jestem ciekaw jakie badania rynku przeprowadzili przed opublikowaniem aplikacji. In-App Purchase zablokował piratów, więc nie muszą się o to martwić. Z drugiej strony, cena jest dziwna. Dla osób, które korzystają z nawigacji na co dzień zapłacić te 35 Euro to żaden problem. Z drugiej strony dla osób, które potrzebują tej nawigacji raz na kilka tygodni to zdecydowanie zbyt drogo, biorąc pod uwagę alternatywne nawigacje, które nie wygasają po roku.


Bardzo "trafna" decyzja. Zablokowali może i furtkę dla piratów - ale jeszcze bardziej zablokowali furtkę dla tych, którzy chcą kupić oryginał.

Wybrałem opcję: Nie (mam inną nawigację, z której jestem zadowolony) - jednak, mimo iż opcja ta jest zgodna z prawdą, nie kupiłbym też owej aplikacji z drugiego powodu - Cena i model sprzedaży.

Poza tym - aplikacja nie jest sprawna - wiele osób narzeka - działa chyba w najgorszy możliwy sposób.

Myślę, że o wiele lepszym wyjściem byłoby dać inne opcje licencjonowania np. 0.79 euro za 1 tydzień.


A jeszcze lepiej, jako dodatek sprzedawać automat wrzutowy, wraz z pojemnikiem na monety - łączący się z iUrządzeniami przez Bluetooth. Jak to mawiają? "Teraz Polska".

#24 shakartie

shakartie
  • 30 postów

Napisano 23 marca 2011 - 13:47

Przy tych opiniach, braku wsparcia dla retiny, chociaż jest to app właściwie tylko na IP4... ta cena to jakiś żart. Jestem ciekawa co za geniusz ekonomiczny to ustalał, hehe. Coś widzę że za dużo na tym nie zarobią, a zepsują sobie opinię u użytkowników iOS :P Na pewno nie kupie bo nie stać mnie na wywalanie takiej ilości kasy na... coś takiego.

#25 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 23 marca 2011 - 14:13

Nie ma szans. Kilka złoty wiecej i masz TOM TOM-a bez ograniczeń czasowych. Porażka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych