Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Nie Apple]Notebook <1kg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 28 marca 2007 - 21:28

Mały, piękny - tylko OSX brakuje :-)

Dołączona grafika

http://www.luxlux.pl...l/2789/asus_u1f

#2 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 28 marca 2007 - 21:37

"został zaprojektowany specjalnie dla profesjonalistów z wielkich miast" o kurde nie łape sie :D ani ze mnie pro ;) ani z duzego miasta :D btw i jakos dvd czytnika bym nie chcial za soba wlec:D ale przynajmniej diodami LED swiecacy..nice ..apple pewnie tez wsadzi to do nowych maszyn

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 marca 2007 - 22:38

Gdyby nie ta Vista... ;)

#4 Kobza

Kobza
  • 227 postów
  • Skądten pomysł !?

Napisano 28 marca 2007 - 22:54

Gdyby jeszcze dzialal to m sobie kupil... ale materiałów tam nawalili, co centymetr inny.
Wygląda pewnie wypas jak choinka siknięta szprejem na czarno mmmmm ....
I ten procek uuu pięknie ale jak na viste to za mały poczekam pewnie na takie 8ghz bo to Vista Biznes jezd to pewnie większejsze mo wymogania
Ale ładny sprzynt eh mój to taki wypłowiały przy nim.


POWER PC 4 ever

---- Dodano 28-03-2007 o godzinie 23:55 ----
Wogóle to żem myślał że fora pomylił bo mi jakieś dziwne bez japka pokazują co to ma znaczyć?

#5 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 marca 2007 - 22:59

Może dlatego, że plotkują o Apple'owych subnotebookach? Wiele osób jest napalonych na takie maszynki...

#6 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 28 marca 2007 - 23:59

Napalił się już ktoś na to? Przestrzegam przed kupnem takich marek jak Acer, Asus i Fujitsu-Siemes. Zawodne i najłagodniej jak tylko się da można powiedzieć że serwis strasznie kuleje (nie tylko w Polsce). Mam kolegę w serwisie który potwierdza to co ludzie piszą na forach i jeśli już coś trafia do niego to właśnie najczęściej te trzy marki. Najgorszy jest Acer, a pozostałe to ciężko powiedzieć.

#7 bogus

bogus
  • 49 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2007 - 00:05

kocham apple za wiele rzeczy ale przede wszystkim za system. Nie zarejestrowałbym żadnego innego komputera przechodząc obok. Dla mnie to nic specjalnego.

#8 rafal_k

rafal_k
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2007 - 04:38

Asus, o ile się nie mylę, produkował (a może nadal produkuje) notebooki dla Apple. A ta maszynka pokazuje, że w Apple jest już coraz bardziej w tyle jeśli chodzi o laptopy. Bo niestety - już drugi rok jak nie ma alternatywy dla mojego PB 12". PS - proszę nie pisać mi o "jakości Apple" - po tym, co przeszedłem z MacBookiem żony (wymieniony zasilacz, płyta główna, bateria do wymiany obudowa) mogę zabić śmiechem :)

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 marca 2007 - 12:17

Napalił się już ktoś na to? Przestrzegam przed kupnem takich marek jak Acer, Asus i Fujitsu-Siemes. Zawodne i najłagodniej jak tylko się da można powiedzieć że serwis strasznie kuleje (nie tylko w Polsce). Mam kolegę w serwisie który potwierdza to co ludzie piszą na forach i jeśli już coś trafia do niego to właśnie najczęściej te trzy marki. Najgorszy jest Acer, a pozostałe to ciężko powiedzieć.


Zona ma Asusa. Potwierdzam, chłam jakich malo. 2 miesiace po zakupie spalila sie plyta glowna. Czytnik kart nie dziala od nowosci. Traktuja klienta gorzej niz SAD. No i ten Windows....
Niedlugo sprzedajemy rocznego Asusa i kupujemy jej Macbooka.
A do serwisow trafia tego złomu duzo, bo to proporcjonalnie najpopularniejszy sprzęt jest, Asus i Acer to sprzet tani i dostepny nawet w supermarketach.
Dodalbym jeszcze Gericom.

#10 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 29 marca 2007 - 15:08

ASUS robi bdb. komputery, a problemy zdazaja sie kazdemu. A ta jedna spalona plyta glowna to nic w porownaniu z whine, moo, problemami z matrycami, odklejajacymi sie GPU, urywajacymi uchwytami matrycy itd. A najbardzej dziwne jest to ze wiekszosc komputerow ASUSA w ktorych zdazaja sie problemy to... Macbooki (Pro). A jak porownasz to z Acerem to zmienisz zdanie. Co do tematu, to bardzo fajna maszynka i jakby mial kase to bym kupil (idealna do pracy wterenia) i postawil OSx86 :)

#11 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 29 marca 2007 - 21:23

Asus robi komputery Apple... więc wiecie - problemy zdażają sie każdemu - generalnie mógłbym napisać to samo co mekintosz, ale po co sie powtarzać.

#12 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 marca 2007 - 21:54

ASUS robi bdb. komputery, a problemy zdazaja sie kazdemu. A ta jedna spalona plyta glowna to nic w porownaniu z whine, moo, problemami z matrycami, odklejajacymi sie GPU, urywajacymi uchwytami matrycy itd.


Nie jedna. Juz pisalem o tym na forum: Asus ma gowniany serwis na Polske, ale jest jeden i nie ma wyboru. Sprzet im sie wysyla kurierem. Wiec jak w drzwiach stawil sie wezwany kurier i zobaczyl adres to westchnal ze o Boze znowu serwis Asusa, ze on nie ma dnia zeby im czegos nie nadawal.
Jak chcesz, to Ci go odsprzedamy (nowiutka plyta glowna!).
Trash in - trash out. Jak placisz za laptopa 3 kafle, to masz taki sprzet, i tyle.



Ktos napisal ze Asusy i Maki sa od tego samego producenta. I co z tego? Fiaty i Ferrari tez pochodza z tego samego koncernu, ale chyba nikt o zdrowych zmyslach nie porowna ich ze soba...

#13 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 29 marca 2007 - 22:14

dajmy spokój... ja za MacBooka dałem 4 kafle i mam z nim więcej problemów niż z kilkuletnim Dellem, co nie znaczy że go nie lubię, ale jednak pokazuje że jakość Apple to czasami tylko puste słowa..

#14 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 marca 2007 - 09:10

E tam, moj kumpel kupil w niemieckim Aldi laptop Mediona (taka tania elektronika, w Polsce chyba nieznana firma). Laptop od kilku lat chodzi dzien w dzien, tylko trzeba bylo w koncu mu wymienic nagrywarke. A teoretycznie powinno sie popsuc w cholere bo firma krzak :)
Faktycznie z Macbookami byly problemy, zreszta po raz pierwszy w historii Apple powstalo cos takiego
http://www.appledefects.com/
pozdr
P.S a gdzie kupiles tego felernego Macbooka? z ciekawosci pytam, bo mnie tez czeka zakup 2 sztuk..

#15 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 30 marca 2007 - 10:35

Co do tematu, to bardzo fajna maszynka i jakby mial kase to bym kupil (idealna do pracy wterenia) i postawil OSx86 :)

A czy to oby na pewno było by legalne działanie? Poza tym OSx86 to projekt tylko do testów. Z tego nie da się normalnie korzystać. Wiem, bo kupiłem najtańszego Mini Mac' a i mam porównanie.

#16 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 30 marca 2007 - 11:15

Jakoś ten laptop nie zrobił na mnie wrażenia. Po prostu kolejny Wintel i nic więcej. Już bardziej podobał mi się model Asusa obszyty brązową skórą - bodajże S6F. A co do tanich laptopów, to bardzo sobie chwalę Toshibę Satelite. Moja dziewczyna ma już taki od ponad roku. Kosztował trzy tysiące i sprawuje się świetnie. Jedynym mankamentem jest oczywiście Windows ;)

#17 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 30 marca 2007 - 15:33

P.S a gdzie kupiles tego felernego Macbooka? z ciekawosci pytam, bo mnie tez czeka zakup 2 sztuk..


W Poznanskim Cortlandzie - wtedy byl to jedyny w Polsce :-)

#18 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 30 marca 2007 - 18:23

Moze i nie legalne, ale dziala i robie to na wlasna odpowiedzialnosc. A poza tym to ze na x86 dziala gorzej (oczywiscie mowie o zwyklych PC) to wiem, ale i tak szybko i w miare stabilnie (na pewno stabilniej od winzgrozy).

#19 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 30 marca 2007 - 20:45

Moze i nie legalne, ale dziala i robie to na wlasna odpowiedzialnosc.

Oczywiście zgadzam się z Tobą. Tak sobie napisałem, bo ja za taki tekst miałbym już w najlepszym przypadku ostrzeżenie, chociaż jestem prawie pewien, że bana od razu.

A poza tym to ze na x86 dziala gorzej (oczywiscie mowie o zwyklych PC) to wiem, ale i tak szybko i w miare stabilnie (na pewno stabilniej od winzgrozy).

Jak bym miał do wyboru to zdecydowanie Suse albo Ubuntu, czyli Linux zamiast OSx86 i dodatkowo jak bym potrzebował, to Windows na osobnej partycji, albo przez emulacje.

#20 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 marca 2007 - 10:42

jeśli chodzi o wygląd tego lapka, to dla mnie jest on jednym z ładniejszych PC.Nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia (ale przyznaję że jest nawet ładny).znacznie bardziej podobają mi się MBP, mają prostą i elegancką obudowę bez udziwnień. P.S. Niechciałbym aby ktoś zrozumiał to tak, że jak nie jest to komp od appla to mi sie od razu nie podoba, że dla mnie tyklo maki są ładne.Otóż wcale nie!

#21 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 31 marca 2007 - 11:22

No, ale trzeba przyznać, że PC ładnych ze świecą szukać, a cała stajnia apple jest śliczna...

#22 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 31 marca 2007 - 15:43

Heh... a ile na rynku jest różnych modeli Apple ( da się zliczyć), a ile różnych modeli PC (nie podejmuję się policzenia)?

#23 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 31 marca 2007 - 17:26

No i do tego dochodzą ceny. Właśnie podjałem się oszczędzania na iMaca za 5000, czyli 17' 2.00 gHz, 1GB Ram i tak dalej. Ale przyżekam: Dotrzymam i kupię!

#24 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 31 marca 2007 - 20:22

Nie jest tak, że wszystkie Mac' mają świetny design, a PC są brzydkie. Tak jak ktoś napisał Apple to jedna firma, a laptopy PC produkuje wiele firm. Jak ktoś jest gotowy do wyłożenia takiej kwoty na laptopa PC jak na Mac' a to coś znajdzie. Tylko, że głównie wśród markowych komputerów.
Kiedyś chciałem [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Barebone]barebone[url] kupić i były wśród nich prawdziwe dzieła sztuki no i ceny bardzi przystępne.

#25 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 02 kwietnia 2007 - 13:46

No yak, ale Maci mają to coś. Tym czymś jest Mac OS X.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych