Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Windows - problemy ze startem


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 victos

victos
  • 45 posts

Posted 28 March 2007 - 09:15

Witam, Mam zainstalowanego Windowsa XP na partycji BootCampowej (natywnie) Co jakiś czas obserwuję taki problem: Windows nie zawsze ładuje się do końca (tzn. zawiesza się) albo zaczyna sprawdzać dysk (pliki, foldery - niebieski ekran) a potem się zatrzymuje. Mój format plików to FAT32, bootowanie ustawione na BootCampa / MacBook Pro 17" Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

#2 fadro

fadro
  • 698 posts
  • Skądzimuje w poznaniu

Posted 28 March 2007 - 09:47

jesli to wina windy to: przelec dysk czyms do sprawdzania struktury i defragmentacji (polecam paragon particion menager), wyciagnij i wloz pamieci (z blizej nieokreslonego powodu w takiej sytuacji pomoglo mi to ostatniem razem), zmien partycje na ntfs (gdzies na forum jest o tym jak taka partycje udostepnic potem tygryskowi), doinstaluj albo odinstaluj i znow zainstaluj sp2. przy kilku takich wypakach z ktorymi sie spotkalem zawsze byl to problem w windzie. nie! klamie jak zwykle :/ jeszczejedno bylo. finder zostawia te swoje smietki po wywalaniu do kosza. to tez czasem daje takie objawy. trzeba wczesniej oproznic kosz i problem znika. powodzenia

#3 Artur Kaiser

Artur Kaiser
  • 178 posts
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Posted 28 March 2007 - 09:48

...u mnie chodzi OK. Przy okazji tematu o BootCamp zapytam jak usunąć partycje z Windows? Tak żeby z powrotem mieć jeden dysk Macintosh HD. Czy trzeba formatować cały dysk z płyty instalacyjnej? ...z góry dzięki, pozdrawiam.

#4 robbie

robbie
  • 475 posts
  • SkądGdynia, PL

Posted 28 March 2007 - 14:58

...u mnie chodzi OK.
Przy okazji tematu o BootCamp zapytam jak usunąć partycje z Windows?
Tak żeby z powrotem mieć jeden dysk Macintosh HD.
Czy trzeba formatować cały dysk z płyty instalacyjnej?
...z góry dzięki, pozdrawiam.


Napisane jest to tutaj: http://images.apple....up_Guide_en.pdf (Removing Windows from your computer). Generalnie partycje z Windowsem zdejmie BootCamp...
  • Artur Kaiser likes this

#5 clr

clr
  • 1326 posts

Posted 28 March 2007 - 17:36

czy juz nikt nie czyta manuali ? :D Artur Kaiser parycje zdejmiesz za pomoca BootCamp Assistant victos, sprobuj ustawic jako startowa parycje z tigerem, w czasie startu maca wciscnij alt i po pojawianiu sie ikon ;) wybierz xp moze sie podniesie




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users