Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem przy wyłączaniu iPhoto 09'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 czarny_kot

czarny_kot
  • 67 postów
  • SkądBytom

Napisano 06 marca 2011 - 13:56

Witam,

niedawno przeprowadziłem na MacBooku Pro mojej dziewczyny reinstalację systemu (10.6) na czysto, zainstalowałem pakiet iLife '09 i w zasadzie od samego początku, po zaimportowaniu zdjęć występuje pewien problem - średnio przy co drugim wyłączeniu iPhoto, program się całkowicie zawiesza. Dodam, że iPhoto i cały system od razu zostały zaktualizowane do najnowszej wersji.
Natomiast przy każdorazowym wyłączeniu, u góry pojawia się komunikat "iPhoto zachowuje bardzo ważne informacje dotyczące biblioteki zdjęć", pod którym jest taki niebieski pasek postępu. Z reguły komunikat jest widoczny przez ułamek sekundy, czasami sekundę (w zależności od przeprowadzonych w iPhoto zmian), także ciężko nawet screenshota zrobić.

Czasami iPhoto zwyczajnie się wyłącza po zniknięciu komunikatu, a czasami zawiesza, przy czym nawet 'tęczowe kółeczko' się nie kręci, a w oknie wymuszania zamknięcia programów (skrót cmd+alt+esc) iPhoto nie ujawnia się jako nieodpowiadający... Gdy się już zawiesi, to się w ogóle nie zamyka bez względu na czas wyczekiwania, trzeba zamknięcie wymusić.

Czy ktoś ma koncepcję co może być przyczyną tego problemu? Czemu przy każdorazowym wyłączeniu wyświetla się komunikat o 'zachowywaniu bardzo ważnych informacji dotyczących bibliotek'? (na moim iMaku zarówno w wersji iLife '09 jak i '11 nie było podobnego zjawiska)
Może spróbować zainstalować iLife z płyty na nowo?

Pozdrawiam

EDIT:
udało mi się zrobić screenshota, tak to wygląda po czym komunikat znika, a okno iPhoto się zawiesza, bądź wyłącza.

http://grab.by/9k68




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych