Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wektorowa] Zmiana bitmapy w wektory


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 10 października 2005 - 11:06

Bedę niezmiernie wdzięczny jak mi ktoś pomoże w zamianie poniższego obrazka w wektorki. Sam kombinuję już parę dni, ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Dodam tylko że mam wersję tryout InDesignCS2.

Dołączona grafika

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2005 - 11:11

A czemu nie zrobisz tego w Illustratorze? Ewentualnie użyj darmowego programu Delineate, który automatycznie przerabia bitmapy na wektory.

#3 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 10 października 2005 - 11:33

:oops: Robię to w Illustratorze. Po przepuszczeniu pliku przez Delineate faktycznie otrzymałem wektorki, ale nie wiem jak się dobrać do poszczególnych punktów aby je poprzestawiać. Zresztą do tego samego miejsca dotarłem w Illustratorze i ugrzązłem. Problem polega na tym iż mogę jedynie "po kwadracie" skalować, przesuwać, a chciałbym niektóre punkty pojedyńczo edytować aby wyrównać linie bo są po konwersji trochę krzywe.

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2005 - 11:49

Użyj narzędzia białej strzałki :wink:

#5 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 10 października 2005 - 12:04

Heidi, jesteś wielki. Teraz tylko jeszcze muszę sprawić aby po konwersji była minimalna ilość punktów, bo obecnie to jest ich zatrzęsienie.

#6 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 10 października 2005 - 14:17

Taką prościznę to się importuje do Illustratora jako bitmapę, a potem rysuje na tej bitmapie eleganckie proste linie... najszybciej i najprecyzyjniej tak wychodzi, zamiast bawić się w przesuwanie milionów punktów węzłowych.

#7 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 października 2005 - 14:32

Mogę Ci to zamienić na wektorki w Illustratorze. Najlepiej, gdybyś miał większą kopię tego obrazka.

Jakiś czas temu przerobiłem Agrzesce logo na wektorki, które później powędrowało na koszulkę klubu sportowego :P

Dołączona grafika
Kliknij, aby powiększyć

#8 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 10 października 2005 - 22:09

Mogę Ci to zamienić na wektorki w Illustratorze.

Dzięki za ofertę pomocy, ale sam chciałbym się pobawić może jeszcze kiedyś mi się przyda.

#9 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 10 października 2005 - 23:30

Jakiś czas temu przerobiłem Agrzesce logo na wektorki, które później powędrowało na koszulkę klubu sportowego :P

... a pewnie wystarczyło poszukać IDENTYCZNEGO wektorowego kliparta w biblitece Word'a... ;) :mrgreen: :mrgreen:

Marcinie, wierz mi, ten znaczek, który podałeś jest banalny. Pewnie mniej niż 5 min roboty... tylko trzeba znać tę białą strzałkę ;)

#10 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 11 października 2005 - 09:29

Wierzę że znaczek jest banalny, ale to jeden z prostszych jakie są do zamiany. Zresztą większość już i tak się pewnie zorientowała że to symbol włączonych świateł awaryjnych w samochodzie. A białą strzałkę już poznałem :wink:

#11 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 11 października 2005 - 12:19

Taką prościznę to się importuje do Illustratora jako bitmapę, a potem rysuje na tej bitmapie eleganckie proste linie... najszybciej i najprecyzyjniej tak wychodzi, zamiast bawić się w przesuwanie milionów punktów węzłowych.


dokladnie sie z toba zgadzam
czasami 5 min pracy starczy zeby obrysowac take cus .. a automat zawsze bedzie automatem

hehe sam jakis czas temu sie lamalem i brakowalo mi bialej strzalki ;) hehe teraz dobrze mi sie pracuje, chodz czasami do obrysow bitap uzywam corela ;) jakos jeszcze szybciej mi idzie ;)

#12 mike

mike
  • 15 postów
  • Skądz nienacka ;)

Napisano 21 października 2005 - 13:52

po imporcie bitmapy do illustratora cs2, mozesz uzyc livetrace, bardzo mile narzedzie i masa opcji, cos jak coreltrace (ino lepsze)... pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych